• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פדיון מוקדם של קרן פנסיה/קופת גמל

Baraban

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם.
לצערי, עקב טיפשות של מעסיקים קודמים, יש לי כמה וכמה קופות גמל (שלא זכאיות למשיכה)/קרנות פנסיה בסכומים יחסית נמוכים של פחות מעשרת אלפים שקל, ואני כבר לא מפקיד אליהן. לוקחים לי עליהם דמי ניהול יחסית גבוהים של כמעט אחוז לשנה. אז חשבתי לעצמי, אולי עדיף למשוך את הכסף ולהשקיע אותו בעצמי.
אז, בהנחה שהתשואות יהיו זהות בשני המסלולים (חייבים להניח משהו, לא?), עשיתי את החישוב הבא כדי להשוות בין קרן הפנסיה/קופת גמל לבין ניהול עצמי:
r - אחוז דמי ניהול שנתיים לפנסיה
n - שנים שנותרו עד היציאה לפנסיה
אז סך הכול דמי הניהול שישולמו עד לזכאות למשוך את הכסף הינו:
(1+r)^(1/n)-1
לחילופין, אפשר לשלם מס של 35% עכשיו.
אני בן 32, לכן לפי החישוב שלי, בהנחה שהמס הוא 35% אם דמי הניהול גבוהים מ0.86% לשנה למשך 35 שנים, אז דמי הניהול גבוהים מהמס. אם תשקיע בקרן מחקה מדד לתקופה זו, אז גם שם יש דמי ניהול של 0.2%. בקיצור, אם דמי הניהול בקופות הקטנות גבוהות מ- 1% כדאי למשוך היום.

זה נראה לכם נכון? באיזה מקרה הייתם מושכים את הכסף?

בוריס

למה במקום למשוך את הכסף ולשלם 35% מס (+לאבד פטור ממס על רווחי הון), לא תעביר את כל הקופות הללו לקופת גמל שתגבה ממך דמי ניהול נמוכים?
אופציה טובה שקיימת כיום הן קופות הגמל המחקות של IBI שגובות 0.5% דמי ניהול שנתי ומאפשרות לך להיצמד למספר מדדים באופן פסיבי, באחוזים שאתה בוחר. אז אתה גם שולט בהשקעה / תמהיל הסיכון שלה וגם נמנע מתשלום המס + נשאר במסגרת פטורה ממיסוי רווחי הון תמורת דמי ניהול שאינם גבוההים מדי.

היי יבגני, אמנם לא בדקתי, אבל יש לי הרגשה שהסכום המדובר הינו נמוך מדי בשביל לפתוח עבורו קופת גמל. אתה יודע מה הסכום המינימלי לפתיחת קופת גמל ב- IBI?

להבנתי אין להם סכום מינימום (פתחתי שם לא מזמן קופה חדשה לגמרי שרק התחלתי להפקיד אליה).

מה שאתה אולי מתבלבל איתו זה קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) שם יש דרישות מינימום כאלה ואחרות - אבל זה שונה מהקרנות גמל/השתלמות המחקות ש-IBI מציעים. תראה כאן: http://campaign.ibi.co.il/madad

תודה רבה יבגני. אני אשקול את מה שאתה מציע, אבל אולי בכל זאת כדאי לי למשוך את הסכום ולנהל אותו לבד עם אפס דמי ניהול?
אני אשמח בכל זאת אם מישהו יוכל להתייחס לשאלה המקורית שלי.

אני אשמח בכל זאת אם מישהו יוכל להתייחס לשאלה המקורית שלי.
לא אעשה פה חישוב מדויק, אבל אני לא רואה איך זה יכול להשתלם לך - אתה מאבד 35% מהכסף מיד (במקום להרוויח תשואה על סכום הזה), עלות הניהול שלך עדיין לא תהיה אפס (עם עמלות על קרנות סל או על המרות מטח למשל, תלוי באופן ההשקעה, אבל נגיד - 0.2% שנתי), ועוד יותר גרוע - גם על כל רווחי ההון שתעשה תשלם עוד מס כשתממש את הניירות הללו.

לא אעשה פה חישוב מדויק, אבל אני לא רואה איך זה יכול להשתלם לך - אתה מאבד 35% מהכסף מיד (במקום להרוויח תשואה על סכום הזה), עלות הניהול שלך עדיין לא תהיה אפס (עם עמלות על קרנות סל או על המרות מטח למשל, תלוי באופן ההשקעה, אבל נגיד - 0.2% שנתי), ועוד יותר גרוע - גם על כל רווחי ההון שתעשה תשלם עוד מס כשתממש את הניירות הללו.

מה בנוגע להוצאה של כל הכסף יום לפני היציאה לפנסיה, כדי לקבל אותו הוני ולא כקצבה?
כמובן שזה תלוי בחלוקה של הסכומים לאפיקים הפנסיונים השונים ובתנאים הספיציפיים (מקדם וכו'), אבל יכול להיות שבשלב כזה יהיה כבר משתלם למשוך ולהמשיך לנהל משם עצמאית..

ה בנוגע להוצאה של כל הכסף יום לפני היציאה לפנסיה, כדי לקבל אותו הוני ולא כקצבה?
השאלה המקורית נבעה מרצון לחסוך דמי ניהול בקרן הפנסיה. בתרחיש שאתה מתאר אתה גם משלם את כל דמי הניהול, וגם ברגע האחרון משלם 35% מס על הסכום - לא מבין איך זה משתלם (אלא אם אתה מראש מתכנן לחיות הרבה פחות מתוחלת החיים אז...).

(יש כן אפשרות למשוך חלק מהכסף באופן הוני ופטור ממס, בתנאי שהקצבה שנשארה לך מעל מינימום מסוים, וכתלות בכמה כספי פיצויים משכת במהלך הקריירה, אבל השאלה כוונה ללשבור את החיסכון ולשלם את המס המלא).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א פדיון קרנות השתלמות בשל רילוקיישן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
X פדיון קופת גמל להשעה ומכירת מניות בהפסד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
G פדיון ימי חופשה מיסים 13
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D חישוב פדיון קרן מחקה אג"ח שוק ההון 8
B שאלה לגבע פדיון קרן באג"ח שוק ההון 5
D פדיון זהב שוק ההון 4
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
נ פדיון חלקי קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ אגרות חוב - יתרת הקרן (פדיון חלקי) שוק ההון 2
C פדיון קופת גמל אג״חית למטרת השקעה מוסדרת שוק ההון 5
S מחיר פדיון של קרן מחקה אג״ח צמוד מדד ושאלות נוספות על שמירת ערך כסף שוק ההון 1
A הפקדות לקרן השתלמות לאחר פדיון מלא צרכנות פיננסית 8
B מס שולי על פדיון ימי חופשה צרכנות פיננסית 1
Homer מכירת אגח לפני פדיון שוק ההון 18
G פדיון קרן סל בהפסקת מסחר שוק ההון 5
M מיסוי תושב ארה"ב על פדיון קרן נאמנות בארץ מיסים 3
J קרנות סל - עמלת יצירה/פדיון שוק ההון 8
O פדיון קופת גמל בגיל פרישה שוק ההון 0
adamshalev עזרה עם פדיון כספי תגמולים של אמא שלי צרכנות פיננסית 13
P ערך פדיון לעומת ערך סילוק? צרכנות פיננסית 0
P פדיון רעיוני של פוליסות חסכון/קופ"ג לצורך אופטימיזצית מס לפי 125ד וכד'? צרכנות פיננסית 24
חדש בשוק שאלה לגבי שער פדיון לא מסונכרן שוק ההון 17
R פדיון חלקי של קופת גמל לפיצויים צרכנות פיננסית 13
T השלכות של פרעון משכנתה מוקדם נדל"ן 4
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
ב פירעון מוקדם אסטרטגי נדל"ן 4
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
כ שיטת השקעה ומימוש לפורש מוקדם + פרדוקס? שוק ההון 25
ד קניה בשלב מוקדם נדל"ן 13
ptom הצטרפות לסטארטפ בשלב מוקדם התפתחות אישית 30
S חיזוי לוח סילוקין בהינתן פירעון חלקי שנתי מוקדם של משכנתא נדל"ן 10
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62