• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצטרפות לסטארטפ בשלב מוקדם

• פותח הנושא ptom
  • פורסם בתאריך

ptom

משתמש רגיל
דירוג
49
שלום לכולם,

אני בשלבי סיום של תואר שני במוסד לימודי נחשב בארץ, עם מחקר בנושא Computer Vision ו ML.
אני מתחיל לחשוב על אופציות תעסוקה עתידיות, ואחד הרעיונות שנראו לי אטרקטיביים הוא לנסות להצטרף לחברת סטארטאפ כלשהי שעושה משהו מעניין ורלוונטי אליי בשלב הבוטסרפינג פלוס מינוס - פחות מעשרה עובדים ולפני גיוס השקעה של VCs..
ההיגיון אומר שזה הדבר השני הכי טוב (מבחינת אופציות רווח) אחרי להקים את החברה בעצמך.

מצד שני, נתקלתי אתמול בפוסט הזה באינטרנט באיזה בלוג עצות פיננסיות:
המתאר תמונת מצב די עגומה על כיווון ההשקעה הזה - סטטיסטיקה נמוכה של הצלחות + שנים ארוכות עד המכירה (בהנחה והייתה אחת) + דילול ההחזקה שלך באחוזים מהחברה עם הגיוסים שבאים אחר כך + שכר נמוך משמעותית מהממוצע במשק + תרחישי אימה אפשריים בהם שווי המניות בעת המכירה נהיה אפסי (הוא נתן חברה בשם Mattermark כדוגמה, שאמנם נמכרה אבל בסכום נמוך מהמצופה והעובדים לא קיבלו מזה כלום בסוף, לא ממש הבנתי למה ואיך זה קרה) או סיכוי שלא יהיה לך מספיק כסף לקנות את החלק של עצמך בחברה לאחר המכירה (גם לא ברור לי, הרי החלק שלך הוא שלך.. לא אמורים לקנות אותו).
בכל אופן, הוא מסכם בזה שלהקים עסק קטן מהצד של מכירת שטויות / ebooks באינטרנט הוא אפיק השקעה גם יותר בטוח וגם יותר מניב בדרך כלל.

מאוד הפתיעה אותי ההסתכלות הזאת, ורציתי להתייעץ אם לחברי הפורום פה יש איזשהן תובנות בנושא מנסיון שלהם / של מכרים לגבי עולם הסטארטאפים לעומת "עסקי תחביב" קטנים..

תודה רבה לכולם

תלמד כלל,
כל החיים צריך לנהל סיכונים,
קח את התרחיש הכי גרוע שיכול להיות, אם נראה לך שלא תעמוד בו, אל תלך על זה.
אותו הדבר בלהשקיע במניות/ נדלן וכל דבר אחר.
עם זאת דע שאין דבר בטוח בחיים, גם עבודה כשכיר לא בטוחה היום.
שב עם עצמך, נהל סיכונים וקבל החלטה אמיצה.

לדעתי, קודם כל תבין את הכללים במשחק. קריאה של שעות בודדות תחשוף אותך לעולמות תנאי ההשקעה המועדפים של משקיעים (שעשויים לאפס את הגמול שעובדים יקבלו בעבור האופציות שלהם במקרים מסויימים), לדילול הממוצע שהוא מנת חלקו של כל עובד בחברה, וכדומה. אתה כנראה מבין שאין לך יכולת לקבל החלטה מושכלת אם אין לך את התמונה המלאה.

לגופו של עניין, אם המטרה שלך היא למקסם את השכר שלך בטווח הקצר, אין לסטארטאפ בשלבי ההתחלה מה להציע לך. השכר שלך יהיה נמוך מהשוק, היכולת שלך להעריך את השווי של האופציות שתקבל הוא זהותית אפס, והסיכון גדול. מנגד, יש יתרונות אחרים בסטארטאפים שעבור חלק מהאנשים מסוגלים להעלות בצורה משמעותית את יכולת ההשתכרות העתידית שלהם. רוב הסיכויים שאם תרצה ותהיה מסוגל, התפקיד שלך יגדל יחד איתך ויהיה לך קל להתקדם לניהול ולאייש פוזיציית מפתח בחברה. מנגד, אם כל מה שאתה רוצה לעשות הוא לחקור, קח בחשבון בסטארטאפ גם החוקרים מתעסקים לא מעט עם אתגרים תפעוליים והנדסיים (devops, production, monitoring וכו') שבחברות גדולות יש מחלקות שלמות שלוקחות על האתגרים הללו אחריות.

אגב, עשיתי מסלול דומה לשלך, (תואר שני במדמ"ח, ML, CV) והצטרפתי לסטארטאפ בשלב Pre-seed בתור מפתח אלגוריתמים וכיום אני מוביל את המחקר בחברה.

תתרחק מסטארטאפים. אופציות זה בולשיט והרווח מהן בתוחלת הוא פחות מאשר עבודה בחברה גדולה עם RSU.

ובכלל, ב-99 אחוז מהמקרים אתה לא תראה מזה כסף (אפילו לא שקל אחד). בחצי אחוז מהמקרים תקבל סכום זניח של עד 200K שקל.

כלל לחיים:

סטארטאפ = אתה מצטרף בתקווה להתעשר ואז נשאר ראש צוות של צוות חלש, בחברה קטנה ומפסידה, שאף אחד לא שמע עליה ולמעשה היא על סף סגירה עוד רגע.

לדעתי, קודם כל תבין את הכללים במשחק. קריאה של שעות בודדות תחשוף אותך לעולמות תנאי ההשקעה המועדפים של משקיעים (שעשויים לאפס את הגמול שעובדים יקבלו בעבור האופציות שלהם במקרים מסויימים), לדילול הממוצע שהוא מנת חלקו של כל עובד בחברה, וכדומה. אתה כנראה מבין שאין לך יכולת לקבל החלטה מושכלת אם אין לך את התמונה המלאה.
נקודה טובה... אני מניח שבמצבים מסויים לגייס פחות השקעות מבחוץ יכול להיות יתרון מבחינת האחוזים שנשארים לכולם בסוף, אבל מצד שני אולי מקטין את הסיכוי להגיע למשהו עם אימפקט גדול (תלוי כמובן בתעשייה ובסוג המוצר). יש לך איזה מקור מוצלח לקריאה על זה?

לגופו של עניין, אם המטרה שלך היא למקסם את השכר שלך בטווח הקצר, אין לסטארטאפ בשלבי ההתחלה מה להציע לך.
אופציות זה בולשיט והרווח מהן בתוחלת הוא פחות מאשר עבודה בחברה גדולה עם RSU.
פייר אינף, אני חושב שהשתכנעתי שפיננסית נטו החברות הגדולות הן כנראה אפיק השקעה מוצלח יותר, למרות כל ההייפ סביב חברות סטארטאפ שרובו כנראה מיתוס.

מנגד, יש יתרונות אחרים בסטארטאפים
סטארטאפ = אתה מצטרף בתקווה להתעשר ואז נשאר ראש צוות של צוות חלש, בחברה קטנה ומפסידה, שאף אחד לא שמע עליה ולמעשה היא על סף סגירה עוד רגע.
אני חושב שהייתרון הגדול של סטארטאפ עבורי הוא היכולת לעבוד עם קבוצה קטנה של אנשים (פוטנציאלית) איכותיים מאוד, על איזשהו אתגר (פוטנציאלית) רלוונטי ובעל "משמעות", מה שהופך את העבודה למספקת יותר גם אם חלק מההתעסקות היא לא 100% המיקוד המקצועי שלי.
לגבי העניין של גדילה יחד עם התפקיד וקידום - יש האומרים שאתה גדל עם התפקיד והאחריות, ויש את אלה שאומרים שגם אם רשום לך VP או CTO בקו"ח אחרי שעבדת בסטארטאפ זה לא מרשים במיוחד (בגלל מה שsogi כתב). אז לגבי הנקודה הזאת אני גם לא בטוח...

אגב, עשיתי מסלול דומה לשלך, (תואר שני במדמ"ח, ML, CV) והצטרפתי לסטארטאפ בשלב Pre-seed בתור מפתח אלגוריתמים וכיום אני מוביל את המחקר בחברה.
נשמע מגניב! אני מניח שיצא לך לעשות את שיעורי הבית שהזכרת לעיל? האם יש אפשרות להתייעץ איתך פרטנית? [נראה לי שאין תשתית להודעות פרטיות בפורום?]

@ptom אני חושב שבשלבים הראשונים של הקריירה הדגש שלך צריך להיות על מקום עבודה שבו תלמד כמה שיותר, ולאו דווקא על שכר מיידי (אם כי אני מניח שעם רקע שלך נקודת ההתחלה שלך תהיה טובה בכל מקרה).

בעיני זה אומר שני כיוונים אפשריים, בקצוות של הסקאלה -
* חברה גדולה ומבוססת עם תהליכים מסודרים של קליטת עובדים חדשים (לתעשיה), חניכה/תוכניות הכשרה/מסלולי קידום וקריירה מוגדרים ומסודרים. אלו חברות מספיק גדולות ומוצלחות שהן יכולות להשקיע בתהליכי חניכה והכשרה מסודרים, שמלמדים אנשים איך "לעבוד נכון" (ידע פרקטי בתעשיה שלעיתים חסר למי שרק סיים אקדמיה), ולספק מסלולים מוגדרים להתפתח בתוך החברה מתוך תקווה שהעובדים ישארו שם מספיק זמן כדי להצדיק את ההשקעה הראשונית. ככל שלומדים מה המשמעות הפרקטית של העבודה, יש גם לעיתים גמישות לעבור לתפקידים שונים בתוך החברה ולהתנסות בתחומים שונים - וללמוד מה באמת מעניין ומושך אותך.

* סטארטאפ צעיר יחסית - זה מקום שלמרות ההגדרה הספציפית של התפקיד שלך, יש מעט מדי אנשים ויותר מדי דברים לעשות, אז רוב האנשים נאלצים לגעת בהמון פרויקטים ומערכות שונות, כי אין מישהו אחר שיעשה את זה במקומם. גם הצורך וכיוון החברה יכול להשתנות לא מעט ומהר וזה מכריח ללמוד תחומים/טכנולוגיות שונות מהר כדי להמשיך הלאה. ולרוב אין עדיין זמן וכוח אדם להכשרה מסודרת של עובדים חדשים - כך שזה יותר לימוד מהסוג של "ללמוד שחיה ע"י כך שזורקים אותך למים". אינטנסיבי, תחת יותר לחץ ודורש הרבה לימוד עצמי - אך גם לומדים הרבה יותר ומהר יותר, על תפקידים שונים, על ה*מטרה* של כל העבודה שלך (מה הערך שלה למוצר והלקוח הסופי, ולא אם הטכנולוגיה "מגניבה") והערך האמיתי שלה לחברה - וזה תובנות שילוו אותך בהמשך בכל מקרה שתהיה בה בעתיד. סיכוי סביר שגם האנשים סביבך יהיו כאלו ותוכל ללמוד מהם לא מעט.

כאמור, אני לא חושב שהשכר הראשוני הוא השיקול העיקרי כאן, ואישית בכלל לא הייתי חושב לתת ערך לאופציות של סטארטאפ צעיר - זה רק בונוס עבור הסיכוי הקטן שמשהו אכן יתממש. ורוב הסיכויים שגם הסטארטאפ עצמו לא יצליח (סטאטיסטית) - אבל המטרה היא בעיקר ללמוד, להיחשף למגוון של בעיות וסוגי משרות, ולהבין לעתיד מה בדיוק מעניין אותך להתעסק בו.

מהנסיון האישי שלי, רקע בעבודה בסטארטאפ (במיוחד בשלב בחיים שבו אתה יכול לקחת "סיכונים" ולהרשות לעצמך שכר לא מקסימלי) הוא בסיס מצוין להמשך קריירה בכל כיוון שתבחר אחר כך.

אני חושב שהייתרון הגדול של סטארטאפ עבורי הוא היכולת לעבוד עם קבוצה קטנה של אנשים (פוטנציאלית) איכותיים מאוד, על איזשהו אתגר (פוטנציאלית) רלוונטי ובעל "משמעות", מה שהופך את העבודה למספקת יותר גם אם חלק מההתעסקות היא לא 100% המיקוד המקצועי שלי.
לגבי העניין של גדילה יחד עם התפקיד וקידום - יש האומרים שאתה גדל עם התפקיד והאחריות, ויש את אלה שאומרים שגם אם רשום לך VP או CTO בקו"ח אחרי שעבדת בסטארטאפ זה לא מרשים במיוחד (בגלל מה שsogi כתב). אז לגבי הנקודה הזאת אני גם לא בטוח...
אני לא הייתי מגדיר את הנקודות הללו כיתרון של סטארטאפ. אתה לא יכול להתמקד ב"אתגר" כי יש המון רעש רקע שלרוב אין מי שיפתור מלבדך. אם אתה רוצה לפתור בעיה מחקרית או טכנולוגית מעניינת, חברות גדולות עם עיסוק ליבה מחקרי (Facebook, Google,Apple וכדומה) הם המקום ללכת אליו.

תשכח מטייטלים. אף אחד שווה להרשים אותו לא יתרשם מקורות חיים. בשיחה של רבע שעה אפשר לדעת האם האופן שבו אתה חושב ומדבר הולם את מה שרשום לך בקורות החיים ואת הפוזיציה הבאה שאתה מסוגל להתמודד עליה.

ובכלל, ב-99 אחוז מהמקרים אתה לא תראה מזה כסף (אפילו לא שקל אחד). בחצי אחוז מהמקרים תקבל סכום זניח של עד 200K שקל.
זה קצת קיצוני, במיוחד לאור השוק הנוכחי שבו חברות מגייסות סיד עם סקנדרי.

בתוחלת עדיף לעבוד בחברה גדולה, ולעבוד בסטארטאפ זה הימור, אבל המספרים שלך מוגזמים כל עוד יש לך יכולת בסיסית להבין את השוק שבו פועלת החברה אליה אתה מצטרף.

מתוך 36 חברות פרטיות ששקלתי להצטרף אליהן לפני שנתיים וחצי (היו עוד 2 שהיו כבר בתהליכי רכישה, אז אני לא סופר אותן בתור חברות פרטיות):
5 או שהנפיקו או ש"התאחדו עם SPAC"
בערך 20 מהן עדיין "צפות" (אבל כן גייסו נניח עוד כסף / נראה שהם עדיין בכיוון של עסק בר קיימא)
בערך 11 או שמתו או שהן בתהליכי גסיסה מתמשכים

מבין אלה שהנפיקו:
כולן היו קיימות בין 5 ל-9 שנים והיו בהן מאות עובדים (כלומר, גם אם יכולתי לראות שהן עומדות להנפיק בסבירות כלשהי, ככל הנראה הייתי מקבל חבילת אופציות יחסית צנועה).
מבין אלה שטרם הנפיקו וכיום צפות, אם תשאל אותי היום על כמה מהן אני חושב שהן יגיעו להנפקה / רכישה שתהיה שווה משהו לעובדים, אני אנחש שבערך 3 או 4 יגיעו לזה.

בכל מקרה, אפילו על סיכוי של 1/3 להיות בחברה שבמשך שנים היא במצוקה כלכלית לא הייתי מהמר בשביל הסיכוי (נניח, בהגזמה, שזה 1/4, אחרי תקופה ממוצעת של 3 שנים) אולי יום אחד להתעשר.
העדפתי במקום זה ללכת לחברה ציבורית גדולה ולהתעשר בוודאות (אולי לא באותה מידה, כן? במובן הזה אני "סולידי").
עוד משהו שמאוד מפריע לי בסטארטאפים למיניהם זה שהאופציות שמציעים זה תמיד מוצע במעטה של חוסר בהירות (כמה יעלה לי לממש את זה? כמה זה מתוך סך האופציות שיש לחברה כיום? מה הסבירות לדילולים מעכשיו ועד ההנפקה / רכישה), בזמן שבחברות ציבוריות זה ממש ברור (יחסית).

הההחלטה שלך צריכה להיות קודם כל פונקציה של המצב הכלכלי שלך.
ככל שמצבך הכלכלי טוב יותר (=השווי הנקי שלך גבוה יותר) כך אתה יכול לחפש לעצמך הרפתקאות מסוכנות יותר. ואם אין לך בכלל חסכונות, אל תעז.
הכסף הוא בחשיבות עליונה בבחירת מקום עבודה. אתגר, משמעות וסיפוק הם בעלי חשיבות משנית.
רק אל תבלבל את הסדר, ומצבך יהיה מצויין לא משנה באיזו אפשרות תבחר.

הכסף הוא בחשיבות עליונה בבחירת מקום עבודה. אתגר, משמעות וסיפוק הם בעלי חשיבות משנית
במקרה שלך. לאנשים שונים צרכים ורצונות שונים. מי שכבר לא זקוק לכסף ועובד להנאתו מתעדף את האתגר, המשמעות והסיפוק. יש גם כאלו שעדיין זקוקים לכסף ומתעדפים אותו נמוך יותר.

מחקרים רבים הראו שאנשים מעדיפים להרוויח פחות אם העבודה מספקת להם משמעות וערך לעומת עבודה שמשלמת יותר עם פחות משמעות וערך.

במקרה שלך. לאנשים שונים צרכים ורצונות שונים. מי שכבר לא זקוק לכסף ועובד להנאתו מתעדף את האתגר
זה בדיוק מה שאמרתי
ככל שמצבך הכלכלי טוב יותר (=השווי הנקי שלך גבוה יותר) כך אתה יכול לחפש לעצמך הרפתקאות מסוכנות יותר.

מחקרים רבים הראו שאנשים מעדיפים להרוויח פחות אם העבודה מספקת להם משמעות וערך לעומת עבודה שמשלמת יותר עם פחות משמעות וערך.
ואולי יש קשר בין זה לבין העובדה ש-42% מהישראלים חיים באוברדרפט? (מקור)

שאלה חשובה. הלוואי שהייתי קורא את השרשור הזה בגיל 20.
ב10 השנים האחרונות עבדתי ב3 סטארטאפים מבטיחים.

אחד נמכר במחיר עלוב וראיתי ממנו רווח עלוב.
אחד נמכר בפחות מסכום ההשקעה ולא ראיתי ממנו שקל.
השלישי עדיין בסטטוס "סטארט אפ מבטיח", עוד נראה.

דע לך שזה הסטטוס של הרבה מחבריי, שעברו דרך סטארט אפים שונים, וזה התרחיש הסביר.

כשאתה מצטרף לסטארט אפ, תדאג שיהיו לך בראש כמה נקודות:

1. איזה אחוז מהמשכורת שלך אתה מקריב בשביל לעבוד שם (לעומת מה שהיית מרוויח באמאזון / גוגל / פייסבוק למשל)
2. איזה אחוז מהחברה מהוות האופציות שלך? אל תקשיב לתירוצים ובדיות ו"מקובל שלא לומר". אני תמיד קיבלתי את המידע הזה, ומסתיר אותו רק מי שיש לו מה להסתיר.
3. כמה תקבל ביום המכירה בתרחיש הטוב? עד כמה אתה מאמין בו?
4. האם אתה מוכן (נפשית, מקצועית, ומבחינת קליף האופציות) לעזוב את החברה כעבור שנה וחצי-שנתיים כדי לאזן את הסיכון שלך עם סטארט אפ אחר?
5. איך העבודה בסטארט אפ תשפיע על הקריירה שלך? האם אתה "סוגר פינה" עבור החברה, או שאתה עוסק בלב ליבו של הרעיון של הסטארט אפ? האם יהיה לך מנטור בתחום שאתה רוצה להתפתח בו?
6. האם אתה הולך לשם בשביל להתעשר (אז רד מהרעיון) או שאתה הולך לשם כי אתה רוצה לצבור ניסיון מקצועי וניסיון בניהול סטארט אפ?

העדפתי במקום זה ללכת לחברה ציבורית גדולה ולהתעשר בוודאות (אולי לא באותה מידה, כן? במובן הזה אני "סולידי").
חלק ניכר מה"התעשרות בוודאות" הוא מה שקורה לאחרונה בבורסה. בשוק יורד, אתה לא כ"כ תהנה ממספר המניות שנקבע לך בתחילת הדרך.
עוד משהו שמאוד מפריע לי בסטארטאפים למיניהם זה שהאופציות שמציעים זה תמיד מוצע במעטה של חוסר בהירות (כמה יעלה לי לממש את זה? כמה זה מתוך סך האופציות שיש לחברה כיום? מה הסבירות לדילולים מעכשיו ועד ההנפקה / רכישה), בזמן שבחברות ציבוריות זה ממש ברור (יחסית).
אלו סטארטאפים שלא כדאי לעבוד בהם מראש, ויש מספיק סטארטאפים שמעדכנים את העובדים בזמן אמת בשווי של האופציות שלהם אחרי כל סיבוב השקעה. את מחיר המימוש אתה אמור להכיר כי זה מופיע בחוזה אופציות עליו אתה חתום. סבירות לדילולים אף אחד לא יגיד לך כי אף אחד לא יודע מתי יהיה סיבוב השקעה ובאילו תנאים הוא יתקיים. אם אתה מחפש מספר אצבע, קח בחשבון שתדולל ב-50 עד 70 אחוז.

@ptom , עם הרקע שלך אני מעריך שבחברה גדולה תקבל rsu של כ-$100k בחתימה ואחכ $50k כל שנה. בהמשך זה ייגדל ככל שתתקדם בדרגות השכר. כל זה בנוסף לשכר הבסיס.

גם העבודה בחברה גדולה יותר ממוקדת ועם פחות הסחות דעת.

בסה"כ אם אתה חושב לטוח ארוך, חברה גדולה תספק לך גם סביבה מקצועית טובה יותר, וגם דרך בטוחה להתעשרות.

מאיפה נראה לך שסטארט אפ יביא כסף לשלם לאותם אנשים "איכותיים מאוד"?

הוא נתן חברה בשם Mattermark כדוגמה, שאמנם נמכרה אבל בסכום נמוך מהמצופה והעובדים לא קיבלו מזה כלום בסוף, לא ממש הבנתי למה ואיך זה קרה
אז בדקתי על החברה. מה שקרה זה שהם גייסו סכום כולל של 17.2 מיליון דולר, ואז נרכשו תמורת מיליון דולר בלבד. יש סעיף מקובל בעסקאות עם משקיעים (liquidation preference) שקובע שיש להם קדימות בהחזר ההשקעה שלהם. כלומר, רק אחרי שמחזירים להם את מלוא הסכום המקורי שהם שמו יהיה אפשר לחלק גם למייסדים ולעובדים.
במקרה הזה, מכיוון שלא היה מספיק כסף, (כנראה ש)המיליון שהתקבל התחלק בין המשקיעים השונים, והעובדים בעלי האופציות (כולל המייסדים) לא ראו סנט מהעסקה.

חלק ניכר מה"התעשרות בוודאות" הוא מה שקורה לאחרונה בבורסה.
כאילו, כן ולא.
מבחינתי גם אם המניה הייתה עומדת במקום הייתי מתעשר בזכות הבחירה בחברה בה בחרתי.
אני כמובן שמח להגיד שהמניה עלתה יפה, אבל זה לא היה שיקול מרכזי כשבחרתי ללכת עם החברה (יותר משהו בסגנון של: "לכל הפחות אני מאמין שהמניות האלה יהיו שוות חצי ממה שהן שוות היום, שזה הרבה יותר ממה שהאופציות של חברה X יהיו שוות")
אלו סטארטאפים שלא כדאי לעבוד בהם מראש
מהניסיון שלי (ולפי השרשור הזה, וגם מכתבות בנושא), רוב הסטארטאפים עושים גלגולים באוויר כדי להתחמק מלענות על השאלות האלה בצורה ישירה.

מהניסיון שלי (ולפי השרשור הזה, וגם מכתבות בנושא), רוב הסטארטאפים עושים גלגולים באוויר כדי להתחמק מלענות על השאלות האלה בצורה ישירה.
אז לא עובדים בחברה שלא שקופה בנוגע לתנאי ההעסקה שלך. הנחתי שזה שיקול טריוויאלי בבחירת מקום עבודה. בכל מקרה, לפי החוויה שלי ושל סביבתי הקרובה, החברות הללו נדירות.

נשמע מגניב! אני מניח שיצא לך לעשות את שיעורי הבית שהזכרת לעיל? האם יש אפשרות להתייעץ איתך פרטנית? [נראה לי שאין תשתית להודעות פרטיות בפורום?]
יש תשתית, זה פשוט פיצ'ר שנפתח למשתמשים עם ותק \ מספר הודעות מסוים. ניסיתי לשלוח לך הודעה.

נערך לאחרונה ב:
אז לא עובדים בחברה שלא שקופה בנוגע לתנאי ההעסקה שלך. הנחתי שזה שיקול טריוויאלי בבחירת מקום עבודה, מסתבר שטעיתי.
לא ישארו מקומות עבודה אם תתחיל לסנן לפי דברים כאלה.

@ptom , עם הרקע שלך אני מעריך שבחברה גדולה תקבל rsu של כ-$100k בחתימה ואחכ $50k כל שנה. בהמשך זה ייגדל ככל שתתקדם בדרגות השכר. כל זה בנוסף לשכר הבסיס.

גם העבודה בחברה גדולה יותר ממוקדת ועם פחות הסחות דעת.

בסה"כ אם אתה חושב לטוח ארוך, חברה גדולה תספק לך גם סביבה מקצועית טובה יותר, וגם דרך בטוחה להתעשרות.
כל מילה בסלע.

@ptom מחזיקים אצבעות שתעשה את הדבר הנכון.

לא ישארו מקומות עבודה אם תתחיל לסנן לפי דברים כאלה.
אני יודע שאתה מעדיף עבודה בחברה מבוססת על פני סטארטאפ, אבל זו הגזמה.

אחוז האופציות או השווי שלהן בגיוס האחרון הוא המינימום שיש לשאול על מנת להבין מהי חבילת השכר שלך. מי שלא שואל את השאלות הללו כנראה שלא אכפת לו מהאופציות שלו והוא מסתכל עליהן כבונוס שאולי יום אחד ינחת לו בחשבון הבנק (לגיטימי, אגב) או שהוא פשוט מנותק לחלוטין מהמציאות. מנגד, מעסיקים שמסתירים את המידע הזה זו חיה שלי אישית לא יצא לשמוע עליה, וזה איתות אזהרה ענק לכל מועמד פוטנציאלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
C שאלה לגבי מילוי טופס הצטרפות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
S הצטרפות לקרן פנסיה שלא מבצעת חיתום צרכנות פיננסית 2
ג מה הצפי של הצטרפות IB כחבר בורסה רחוק ? שוק ההון 63
מ פנסיה ברירת מחדל - מיטב דש הצטרפות צרכנות פיננסית 45
A הצטרפות לפנסיה מקיפה של מיטב ד"ש בתנאים הדיפולטיים צרכנות פיננסית 0
Erap הצטרפות לבית השקעות - דרך האינטרנט? שוק ההון 4
TunaGolem מענק הצטרפות לבעלי כתובת דיוור בארה"ב שוק ההון 2
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P משכנתא בשלב מאוחר נדל"ן 6
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
ה מציאת דירה בשיווק בשלב א נדל"ן 3
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
ד קניה בשלב מוקדם נדל"ן 13
C חיסכון להוצאות גדולות בשלב צבירת הון שוק ההון 27
M קנית קרן אירית בשלב הרציף שוק ההון 5
G השקעה באגח ממשלתי ארוך בשלב הצבירה שוק ההון 9
Q ביקושים והיצעים בשלב הטרום שוק ההון 4
A בשלב החסכון, רוצה לפרוש בחו"ל יומני מסע אישיים 38

נושאים דומים