• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים אחרי 60K$?

לא מבין את הבעייתיות. מס רווח הון בניירות ערך סחירים הוא מאוד פשוט.
מחיר מכירה פחות מחיר קנייה פחות הצמדה (מדד/מטח לפי העניין, כנראה שכאן זה יהיה מטח).
המס ירושה אינו חלק בנייר, למעשה הוא לא חל ספציפית על הנייר אלא על כלל הירושה של המנוח. לא רואה איך יכירו לך את זה כהוצאה.
אם חלק מהני"ע מגלמים חבות מס גבוה וחלק נמוכה,
החלק שהאמריקאים גילחו** לעצמם יחשב לפי FIFO או LIFO ?
או שבכלל האמריקאים יגבו מס ירושה לפי שווי תיק בלי להתייחס כלל לתוכנו או למכירתו ואילו הישראלים יגבו מס רווח הון גם על החלק ששולם בגינו מס ירושה?

**תיאורטית כמובן, כי החוק עדיין לא נאכף.

האמריקאים יגבו מס ירושה לפי שווי תיק בלי להתייחס כלל לתוכנו או למכירתו ואילו הישראלים יגבו מס רווח הון גם על החלק ששולם בגינו מס ירושה?
זו הטענה.

או שבכלל האמריקאים יגבו מס ירושה לפי שווי תיק בלי להתייחס כלל לתוכנו או למכירתו ואילו הישראלים יגבו מס רווח הון גם על החלק ששולם בגינו מס ירושה?
האמריקאים גובים מס ירושה מה-estate (נראה לי שקוראים לזה ירושה), כלומר ייתכן והיה לנפטר תיק ני"ע, נדלן ועוד נכסים. לא מעניין את האמריקאים מה יש שם (כל עוד זה נכלל תחת מס ירושה), אלא רק מה השווי.
גם אתה יכול לשלם את המס באשראי, העברה בנקאית, או להנזיל חלק/כל מהתיק.
בקיצור, אף אחת מהפעולות האלה לא נראות לי כמו משהו שיכול להשפיע על בסיס המס של ניירות הערך מהבחינה הישראלית. נניח וזה יחשב כזיכוי מס זר, לאיזה "סל" זה יכנס? (דיבידנדים, רווחי הון, הכנסת עבודה)?
בעצם, יגבו את זה ממך גם אם התיק בהפסד, אז לא רואה אפילו איך יש כאן קייס להשפעה על רווחי ההון.

** הערה: לא ראיתי שום עדות שהאמריקאים אשכרה גובים את מס הירושה. הדיון כאן תיאורטי לחלוטין ומניח שכל מי ש"צריך" להגיש טפסים, ממש עושה זאת ;)

שאלה: אם מדובר בחשבון משותף לבני זוג, אז הסכום הוא בעצם 120k לא?
לחילופין, ניתן לפצל בין חשבונות באופן הזה ואז להמנע ממס ירושה עד לגובה סכום זה?
פספסתי משהו?

שאלה: אם מדובר בחשבון משותף לבני זוג, אז הסכום הוא בעצם 120k לא?
הסף הוא 60,000 ליחיד.
כאשר אתה בחשבון משותף, חצי ממנו שייך אליך וחצי לשני. אם החצי שלך הוא פחות מ-60,000 אז אתה לא חשוף למס ירושה (ייתכן ועדיין תידרש להגיש את הטפסים שמוכיחים את זה).
לחילופין, ניתן לפצל בין חשבונות באופן הזה ואז להמנע ממס ירושה עד לגובה סכום זה?
לדעתי עדיף. במיוחד כי ישראל משייכים את ההכנסה לבן הזוג הרווחי יותר ללא קשר למי רשום על החשבון.
אז עדיף להימנע מבירוקרטיה אמריקאית ככל שניתן.

פספסתי משהו?
בניגוד לבני זוג אמריקאיים שמעבירים ליורש (בן-הזוג בלבד, לא לילדים) גם את היתרה הלא מנוצלת של התקרה למס ירושה, לא ראיתי סעיף שמאפשר את זה אצל בני זוג לא אמריקאים.

תמיד לנישום יש זכות לדרוש את הכרה בהוצאות בכפוף למיסוי בשיעור 30% במקום 25%

תמיד לנישום יש זכות לדרוש את הכרה בהוצאות בכפוף למיסוי בשיעור 30% במקום 25%
קשה לי להאמין שזה יוכר כהוצאה.
כשמדברים על הוצאות מתכוונים לרוב לריבית.

בוא נניח שכן, זה מוריד לך את המס מ-25% בישראל ל-18% (30% מ-60% שנותרו). עדיין עדיף איריות (שוב, בהמחה והאמריקאים באמת אוכפים את זה).

אתה מניח שהכל רק רווחים?
המטרה שלי הייתה להראות שגם אם תעשה תרגיל חשבונאי למס הכנסה כאן לא כדאי למי שאינו אזרח אמריקאי להחזיק רק קרנות אמריקאיות ולקוות שזה יחשב לו הוצאה.

המטרה שלי הייתה להראות שגם אם תעשה תרגיל חשבונאי למס הכנסה כאן לא כדאי למי שאינו אזרח אמריקאי להחזיק רק קרנות אמריקאיות ולקוות שזה יחשב לו הוצאה.
אבל זה לא נכון.
אם הרווחים שלך קטנים יחסית, קיזוז מס עזבון כהוצאות יקטין מאוד את חבות המס בארץ

אם הרווחים שלך קטנים יחסית, קיזוז מס עזבון כהוצאות יקטין מאוד את חבות המס בארץ
אתה צודק, אבל לא נראה לי שזה הנושא המעניין כאן.
אבל דווקא במצב כזה העוולה של מס ירושה מתעצמת שבעתיים (לוקחים לך רק מהקרן).

האם ניתן להימנע מבעית מס הירושה על ידי העברת החשבון לישות הבריטית של אינטראקטיב? כמדומני במצב כזה, החשבון כבר לא מוחזק אצל ברוקר אמריקאי במונחי מיסוי.

האם ניתן להימנע מבעית מס הירושה על ידי העברת החשבון לישות הבריטית של אינטראקטיב? כמדומני במצב כזה, החשבון כבר לא מוחזק אצל ברוקר אמריקאי במונחי מיסוי.
הבעיה היא לא הגוף שדרכו אתה מחזיק את הנכסים אלא הנכסים עצמם.
גם אם תחזיק vti דרך בנק (או בית השקעות) ישראלי, אתה עדיין חשוף למס ירושה

הבעיה היא לא הגוף שדרכו אתה מחזיק את הנכסים אלא הנכסים עצמם.
גם אם תחזיק vti דרך בנק (או בית השקעות) ישראלי, אתה עדיין חשוף למס ירושה
האמנם? חשבתי שבהשקעה דרך בנק ישראלי, הנכסים כלל לא רשומים על שמי.

האמנם? חשבתי שבהשקעה דרך בנק ישראלי, הנכסים כלל לא רשומים על שמי.
אתה מבלבל פה בין צורת רישום לבין אחזקה.
באחזקה דרך בנק ישראלי אין שום ספק שאלה הבעלים החוקי של הנייר ומחוייב בכל המיסים עליו.
באחזקה עקיפה דרך קרן שמאוגדת מחוץ לארה"ב, הבעלים של המניה זאת אותה קרן ולך יש אחוזים בקרן.

זה שבבורסה בארה"ב לא מופיע השם שלך ישירות לא אומר שה irs לא יודע שאתה מחזיק נכסים אמריקאיים.

מישהו יכול להסביר לי למה הסיכוי שיתחילו לאכוף את חוק מס הירושה בארה"ב(שהוא לא הגיוני בעליל וזה הסיבה שלא אוכפים אותו) יותר גדול מהסיכוי שיחוקקו חוק מס כזה באירלנד?

נערך לאחרונה ב:
לא אומר שה irs לא יודע שאתה מחזיק נכסים אמריקאיים.
נראה לי שהבעיה היא לא שהIRS יודע (לדעתי רוב הסיכויים שהוא לא יודע) אלא שהוא יכול לדעת אם יתחשק לו. ואין לדעת מתי יתחשק לו.

למה הסיכוי שיתחילו לאכוף את חוק מס הירושה בארה"ב(שהוא לא הגיוני בעליל וזה הסיבה שלא אוכפים אותו) יותר גדול מהסיכוי שיחוקקו חוק מס כזה באירלנד?
הסיכוי שיחוקקו מס כזה באירלנד ואף יאכפו אותו = הסיכוי שיחוקקו את המס * הסיכוי שיאכפו אותו.
הסיכוי שיאכפו מס שכבר קיים בארה"ב = הסיכוי שיאכפו אותו.
בהנחה שהסיכוי שיחוקקו מס כזה באירלנד הוא משמעותית קטן מ100% ושהסיכוי שיאכפו את המס דומה בשתי המדינות, ערך השורה הראשונה קטן משמעותית מהשניה.

בנוסף: הזמן שיקח מהרגע שנשמע לראשונה על הרעיון למס כזה באירלנד ועד שהוא ישפיע עלינו הרבה יותר גדול מהזמן שיקח מהרגע שנשמע לראשונה על הרעיון לאכוף מס קיים בארה"ב ועד שהוא ישפיע עלינו. למעשה, בארה"ב הם יכולים להחליט לאכוף אותו גם רטרואקטיבית ולהתחיל לרדוף אחרי יורשים של אנשים שכבר נפטרו, הרי החוק כבר קיים וזה שלא הגשת דו"ח לדווח על הירושה ולשלם את המס לא פוטר אותך מהחובה.

למה?
יש הרבה יותר סיכוי שיאכפו חוק חדש (אם אכן יהיה כזה) מאשר שיתחילו לאכוף חוק ישן שלא נאכף שנים
בעשור האחרון יש יותר ויותר דיווחים על כך שארהב מחמירה את הפיקוח והאכיפה,
אי אפשר לדעת מה ילד יום, אבל יש כיוון
אם הוא יתממש מדובר בנזק גדול ליורשים
כל אחד צריך להחליט האם זה משמעותי עבורו
(האם יש/ יהיו לו יורשים ? כמה כסף יפסידו והאם זה משמעותי עבורו)
בצד השני כמה יעלה לו הגידור מפני הסיכון במידה ולא יתממש.

@אנון נימוס מה גורם לך לחשוב שמה שרשמת לא נכון לאירלנד?
כלומר מאיפה לך הביטחון שב50 שנה הבאות לא יצוץ חוק אירי דומה, או לחלופין שהחוק האמריקאי הזה יתבטל?
מילא אם היית מחלק את ההשקעה שלך בין כמה מדינות (מבחינת המקום שבו הנייר מאוגד), אבל להעביר את כל הביצים ל"סל" האירי נראה לי בעל תוחלת סיכון דומה ללהשאיר את כל הביצים ב"סל" האמריקאי...
עד שנמות יקח הרבה זמן (אני מקווה לפחות). מספיק זמן בשביל שחוקים כאלה ישתנו יותר מפעם אחת. אולי עד אז יהיה גם חוק דומה בארץ, שיאפשר קיזוז של מס הירושה ששולם בחול אם המס שתצטרך לשלם פה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה