• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב?

• פותח הנושא 4PF
  • פורסם בתאריך

4PF

משתמש רשום
דירוג
17
היי לכולם :)
אני קורא את הבלוג והפורום כבר תקופה ארוכה, והיות ורבים כאן רכשו השכלה גבוהה, זה נראה כמו מקום נכון להתייעץ.

אתמול הגיעו התוצאות של הפסיכומטרי (730 :) ) ולאחר בדיקה, אני יכול להתחיל ללמוד את התואר שאני מעוניין בו (מדעי המחשב).
הנטייה האוטומטית (ומה שהייתי נעול עליו עד כה) היא ללמוד באונ' תל אביב, מהסיבות הבאות -

1) רצון לגור במרכז (ספציפית בתל אביב).
נכנסים לכאן כמה גורמים: כל חיי גדלתי וגרתי באזורים שונים במרכז ואני כבר מספר שנים מתכנן ומעוניין לעבור לגור בתל אביב. כן אני מודע לעלויות הגבוהות (במיוחד בהשוואה לחיפה) ולבעייתיות מבחינת מגורים בתל אביב והסביבה, וזה לא מרתיע אותי.
בנוסף אני כרגע עובד כמאמן כושר, ואני מאמין כי זה מקצוע שיוכל להכניס לי במהלך השנה הראשונה (על אף הקושי הגדול שצפוי בה) מס' שעות בודדות בשבוע שישלימו לי כמה מאות/אלפים בודדים בחודש.
ולבסוף, בת הזוג שגדלה במרכז, מתגוררת ולומדת כרגע בירושלים, אבל אנחנו רואים את עצמנו עוברים לגור יחד במרכז (כלומר ת"א והסביבה) בעתיד הקרוב (התכנון הוא שבעוד כשנה וחצי היא תעבור מירושלים לת"א ונשכור דירה יחד).

2) מאמין שבת"א אוכל לייצר נטוורקינג רחב יותר ואחשף למשרות סטודנט (וגם אחרי הלימודים) מגוונות ושונות יותר -
ממה שהבנתי מקרובי משפחה וחברים שלמדו בטכניון, הרוב מוצאים את עצמם עובדים באינטל/יבמ/אלביט/רפאל. אני נוטה להאמין שבתל אביב יש יותר משרות ומגוון רחב יותר של מקומות תעסוקה, בין אם סטרטאפים/חברות קטנות/חברות גדולות/גאמפא. (שוב, רק משיחות עם מכרים ואיסוף מידע, ייתכן ואני טועה ואם כן - אשמח לדיוקים)

מצד שני, עכשיו שאני יכול להתקבל גם לטכניון, יש רצון ללכת למקום שנחשב "הכי טוב" (או שמא זה לא באמת נכון והרושם שלי מוטעה? :thinking: )
זול יותר שם, שירתתי בחיפה אז אני מכיר את העיר טוב ומאוד נהנה ממנה (הן מבחינת חיי לילה והן מבחינת הים והקרבה לנופים וטבע בצפון). בנוסף, שמעתי דברים מאוד טובים על הפקולטה ועל המרצים (הרבה יותר טובים ממה ששמעתי על ת"א).
עם זאת, חושש שלא יהיה לי שם מגוון הזדמנויות כמו בת"א ושאולי אמצא את עצמי מעט "משתעמם".

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם, מאמין שגם שיתופים על החוויות שלכם במוסדות הללו יעזרו לי :)
תודה מראש :)

חיי חברה ויכולת לייצר נטוורקינג מאוד תלויים באופי שלך. בן אדם מופנם לא יהפוך לחיית לילה/איש עסקים חלקלק גם אם תקשור אותו במרכז תל אביב.

בנוגע למקום הלימודים שני המוסדות נחשבים ל-TOP בתחומם ולא תהיה לך שום בעיה למצוא עבודה איפה שרק תרצה. (בטח ובטח במצב הנוכחי של השוק)

כמו שכתבו לך, אלה שתיים משלוש המחלקות הטובות בארץ למדעי המחשב. אין הבדל מבחינה אקדמית ביניהן.
שאר השיקולים הם אישיים. תן עדיפות לבת הזוג ;)

מה זה משנה? במילא תלמד את התואר עם צנזור וצילג - שני מרצים מהטכניון (תבין בהמשך).
אם להיות יותר רציני, כבוגר מדמ"ח בתל אביב, אין ספר שזה חוג מאד איכותי, אבל ממה ששמעתי, חויית הלימודים בטכניון יותר מהנה והיחס לסטודנטים
הרבה יותר טוב. באופן כללי, היחס לסטודנטים באוניברסיטת תל אביב ובפרט במחלקה, מהרושם שלי, אינו מזהיר. ופחות יש את ה"ביחד" בין הסטודנטים.
בטכניון כנראה תהיה יותר נעול על הלימודים ותעסוק בעיקר רק בזה - מה שצריך.
אני רואה שיש לך כוונה מסויימת לרקוד על שתי החתונות והייתי ממליץ לך לנסות להימנע מזה בשנתיים הראשונות, עד שהתרגלת לחלוקת עומסים.
אם אתה בתחילת מערכת יחסים וגם מתכנן לעבוד- קח בחשבון שזה עלול מאד להכביד עליך. לימודים במדמ"ח באוניברסיטה אמורים לקחת לך כמעט את כל החיים
בשנתיים הראשונות, אם אתה רוצה ציונים טובים (וזה חשוב!). אבל גם עם ציונים לא מדהימים תמצא עבודה בקלות יחסית.
כנראה שאתה צודק מבחינת גיוון המשרות - בבירור יש היצע יותר גדול באזור המרכז ובפרט בתל אביב. אם זה שיקול חשוב עבורך,
בהחלט הייתי לוקח את זה בחשבון.
אני אישית התאהבתי "מרחוק" בטכניון. למדתי הרבה מקורסים מקוונים שלהם ביו טיוב. יש להם מערך וידאו של קורסי עבר (בתל אביב גם יש מערך כזה, אבל לא מעודכן).
וידאו זה ה-דרך ללמוד לדעתי. אם כי, מערך הזום וההקלטות בתל אביב (מערך של קורסים בהווה, כאלה שאתה רשום אליהם) מאד השתכלל בגלל הקורונה. כיום בתל אביב, סטודנטים למדמ"ח לומדים הרבה מהבית - מרצים מקליטים ומעלים לשרת.

אתמול הגיעו התוצאות של הפסיכומטרי (730 :) )
יפה, עקפת אותי בנקודה

אני למדתי בת"א ומאוד אהבתי (מבחינה אקדמית, הסביבה, הקירבה למרכז). אני לא חושב שיש הבדל משמעותי מבחינה אקדמית בין טכניון לת"א בתחום הזה, וגם לא באיך ששני המוסדות נתפסים בארץ או בחו"ל.
החסרון העיקרי הוא שאין שם ממש הווי כמו שיש בב"ש למשל (ואולי בטכניון? אין לי מושג), אז אם חשובים לך חיי חברה וכו' זה הרבה יותר מינימלי שם.

הסיבה העיקרית שבחרתי בת"א (מעבר לזה שאני אוהב את המרכז) זה כי עבדתי באותו זמן בנתניה, לכן שום עיר רחוקה (חיפה, ב"ש) לא באה בחשבון.

באופן כללי, היחס לסטודנטים באוניברסיטת תל אביב ובפרט במחלקה, מהרושם שלי, אינו מזהיר
יש בזה משהו, לפעמים אתה נופל על אוזניים ערלות בכל מיני נושאים כשאתה צריך עזרה מנהלית (היה רלוונטי לי במיוחד בגלל שלמדתי דו-חוגי עם חוג מפקולטה אחרת, אז היו הרבה קונפליקטים ובלאגנים).

אין לי מושג אם המצב יותר טוב בטכניון, אני כן יודע שלפחות בתקופה שאני הייתי סטודנט, מכר שלי מהצבא היה שם יו"ר אגודת הסטודנטים והם היו סופר-פעילים וכו' - כך שיכול להיות שבאמת מבחינת יחסי ה-"סטודנט-מוסד" המצב היה טוב יותר.

נערך לאחרונה ב:
אם הקורונה תמשיך בשנה - שנתיים הקרובות הלימודים ממילא יהיו בעיקר בזום אז מה זה משנה איפה תלמד?

בנוסף אני כרגע עובד כמאמן כושר, ואני מאמין כי זה מקצוע שיוכל להכניס לי במהלך השנה הראשונה (על אף הקושי הגדול שצפוי בה) מס' שעות בודדות בשבוע שישלימו לי כמה מאות/אלפים בודדים בחודש.
אין שום בעיה לעבוד כמאמן כושר גם בחיפה. בפרט, אתה יכול לעבוד כמאמן כושר בתוך הטכניון, יש חדר כושר ויש חדרי סטודיו (מק"ק, מק"מ) שצריכים מדריכים.

2) מאמין שבת"א אוכל לייצר נטוורקינג רחב יותר ואחשף למשרות סטודנט (וגם אחרי הלימודים) מגוונות ושונות יותר -
זה נכון שבת"א יש יותר משרות, אבל בחיפה ממש לא חסר, ויהיו לך הרבה מקומות מצוינים לצבור בהם נסיון. תכל'ס אתה יכול גם לעבוד במרכז כשאתה לומד בטכניון, היום עובדים הרבה מהבית, ואם אתה נוסע לבקר את ההורים במרכז אתה יכול לסדר לך שתגיע למשרד בימי ראשון או חמישי. יש גמישות בבחירת הלו"ז האקדמי, במיוחד בשנים היותר מתקדמות של התואר.
אגב, הרבה מהסטודנטים בטכניון חוזרים למרכז בסוף התואר, תמיד אפשר לחזור.

אני יכול להמליץ על האוירה הטובה בטכניון, הרמה הגבוהה של הלימודים ועלות המחיה הזולה (במיוחד במעונות). לא מכיר את אונ' תל אביב אבל הרושם ששמעתי הוא שבחמש בערב כולם נעלמים וחוזרים הביתה. בטכניון הסטודנטים גרים בקמפוס או קרוב, ולפני הגשות או מבחנים תמצא עם מי ללמוד בחוות מחשבים גם ב-2 בלילה.
(אם אתה מחפש אנשים שיבואו איתך לבלות ב-2 בלילה זה כבר סיפור אחר...)

בו נגיד, שבין שתי האופציות אף אחת לא שגויה. אם היית שואל בין אריאל או תל אביב או בין אוניברסיטת חיפה לבין הטכניון, אז הייתי מיד אומר שאתה טועה.
גם מבחינת התעסוקה: זה נכון שיש סוג של "הסללה" ממוסדות למקומות עבודה מסוימים. אבל בו נגיד שלא היה מקרה שמישהו נפסל בראיון עבודה עקב כך שהתואר שלו היה מהטכניון.
אבל בכל זאת ציינת משהו שגוי שאני רוצה להפנות את תשומת הלב:
שמעתי דברים מאוד טובים על הפקולטה ועל המרצים (הרבה יותר טובים ממה ששמעתי על ת"א).
הטכניון מצטיין בחוקרים מעולים ומרצים גרועים, המשתלבים לאותה הפרסונה. שאני לא אתחיל לספר פה על מרצים שממלמלים משהו לפינה של הלוח עם הגב לקהל ומרצים שמנסים לבנות לעצמם "שם" על ידי מבחנים עם 70% נכשלים.
עם זאת, חושש שלא יהיה לי שם מגוון הזדמנויות כמו בת"א ושאולי אמצא את עצמי מעט "משתעמם".
שאלו יהיו הבעיות שלך. באמת. מניסיון שלי ושל אלפי סטודנטים - סמסטר א' הוא מכה קשה. במיוחד לתלמידים מצטייני תיכון. ציונים כמו 20-40 בסמסטר א' זה דבר רגיל. לא תמצא את עצמך משתעמם, אלא מקלל את היום שבו הלכת לטכניון.:)

בגדול, תואר ראשון זאת חוויה. קשה, מתסכלת, אבל שווה את זה. ואני אומר בתור אחד ששנא את זה בטירוף, אבל בסוף המשיך לתואר שני בתל אביב.
התחושה שלי היתה כאילו שסיימתי טירונות, ועכשיו החיים הפכו לקלים פתאום. אבל צריך לקחת בחשבון שתואר שני קל יותר מראשון, וזה לאו דווקא תלוי במוסד.

בקיצור, הכי חשוב - לא לרפרנס שיעורי בית. זה מזיק לבריאות.

אם אתה מתעניין אני התלבטתי בין הטכניון לבן גוריון ובסוף החלטתי לבוא לב"ש, חיי החברה פה מעולים ואני פה התחלתי שנה א' ונהנה בטירוף מההווי. זה משהו שלדעתי ממש חשוב

תודה לכולם על התגובות! שמח על השיתופים מניסיונכם האישי, זה עוזר לשפוך אור ולאסוף מידע למען ההחלטה. :)

אני רואה שיש לך כוונה מסויימת לרקוד על שתי החתונות והייתי ממליץ לך לנסות להימנע מזה בשנתיים הראשונות, עד שהתרגלת לחלוקת עומסים.
אם אתה בתחילת מערכת יחסים וגם מתכנן לעבוד- קח בחשבון שזה עלול מאד להכביד עליך. לימודים במדמ"ח באוניברסיטה אמורים לקחת לך כמעט את כל החיים
בשנתיים הראשונות, אם אתה רוצה ציונים טובים (וזה חשוב!). אבל גם עם ציונים לא מדהימים תמצא עבודה בקלות יחסית.
כנראה שאתה צודק מבחינת גיוון המשרות - בבירור יש היצע יותר גדול באזור המרכז ובפרט בתל אביב. אם זה שיקול חשוב עבורך,
בהחלט הייתי לוקח את זה בחשבון.
מבין לחלוטין איך זה עלול להתפרש מדבריי.
חשוב לי לציין שסדרי העדיפויות הם ברורים - קודם כל הלימודים והציונים. זו הרי מטרת העל לשמה נרשמתי לאוניברסיטה o_o ובמקביל תחזוק מערכת היחסים (היא לא חדשה, בתחילת הלימודים נהיה מעל שנתיים וחצי יחד, הקשר יציב :) )
נושא העבודה הוא בעדיפות שנייה, רק בתנאי שיהיו לי שעה-שעתיים פנויות לאמן לקוחות (פנויות הכוונה גם מנטלית - ולא לדחוק את עצמי לקצה בשביל עוד שעה של עבודה). פשוט מהידע שלי, שעת אימון בתל אביב שווה יותר משעת אימון בחיפה. מצד שני, סביר להניח שהשוני בשכר בתור מאמן יתגמד ברגע שאקבל משכורת רצינית ראשונה (ולצורך כך צריך ציונים טובים, מה שמחזק את סדרי העדיפויות שבניתי).
תודה על התגובה המפורטת! וכן, כבר התחלתי לצפות בצנזור, וגם כל חבריי הסטודנטים סוגדים לו. :lol:

אני למדתי בת"א ומאוד אהבתי (מבחינה אקדמית, הסביבה, הקירבה למרכז). אני לא חושב שיש הבדל משמעותי מבחינה אקדמית בין טכניון לת"א בתחום הזה, וגם לא באיך ששני המוסדות נתפסים בארץ או בחו"ל.
החסרון העיקרי הוא שאין שם ממש הווי כמו שיש בב"ש למשל (ואולי בטכניון? אין לי מושג), אז אם חשובים לך חיי חברה וכו' זה הרבה יותר מינימלי שם.
רציתי לשאול את שניכם ^ - בתור בוגרי ת"א, האם יש אמת בשמועות שאחרי השעה 17-18 בערב מרבית הסטודנטים נעלמים, ואין כל כך עניין של למידה משותפת/בילוי משותף בערבים?

אין שום בעיה לעבוד כמאמן כושר גם בחיפה. בפרט, אתה יכול לעבוד כמאמן כושר בתוך הטכניון, יש חדר כושר ויש חדרי סטודיו (מק"ק, מק"מ) שצריכים מדריכים.
אין ספק, אבל המשמעות של לעבוד בתור מדריך בחד"כ היא הקרבה של 4-7 שעות יקרות בתמורה לשכר מינימום (אולי קצת יותר) ועבודה שהיא, לרוב, משעממת ולא מתגמלת.
הנקודה לגבי לעבוד כמאמן בתל אביב היא שמחיר ממוצע לאימון אישי בעיר זו גבוה בכ-15-25% מרוב המקומות בארץ. ובתור סטודנט, אני מאמין שיהיה שימושי להכניס כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן.
מה שכן, כפי שכתבתי לפני כן, סביר שהכמה אלפים האלו יעלמו באופק ברגע שאתחיל לדבר על משכורות בתעשייה (שכמובן בשביל להגיע אליהן אצטרך להיות On top of my game בלימודים).
בכל מקרה, אני מתחיל להבין ששיקול זה של העבודה הוא השולי מבין השיקולים. חיי חברה ויכולת ליצור קשרים איכותיים עם הסביבה שלי נראים כפרמטרים חשובים יותר, יד ביד עם רמת לימודים ותמיכה גבוהות יותר.

הטכניון מצטיין בחוקרים מעולים ומרצים גרועים, המשתלבים לאותה הפרסונה. שאני לא אתחיל לספר פה על מרצים שממלמלים משהו לפינה של הלוח עם הגב לקהל ומרצים שמנסים לבנות לעצמם "שם" על ידי מבחנים עם 70% נכשלים.
צודק, ניסוח לא מדויק. התכוונתי שממה ששמעתי, הסטודנטים בטכניון מקבלים קצת יותר יחס ומעטפת, בעוד שבתל אביב יש תחושה של "כל אחד לעצמו". כמובן שזה רק מה ששמעתי ואינני מכיר ממקור ראשון.
חשוב לציין - לרגע לא התכוונתי שאשתעמם מהלימודים! הכוונה הייתה מהתעסוקה והאפשרויות שיהיו פתוחות בפניי בעתיד. אין לי ספק שאני ניצב בפני קריעת תחת רצינית ושכל חיי הולכים להשאב ללימודים (לפחות בשנה א'). מאמין שזה יהיה שווה את זה :)

אם אתה מתעניין אני התלבטתי בין הטכניון לבן גוריון ובסוף החלטתי לבוא לב"ש, חיי החברה פה מעולים ואני פה התחלתי שנה א' ונהנה בטירוף מההווי. זה משהו שלדעתי ממש חשוב
האמת שיכולתי להתחיל מדמ"ח עוד השנה (אוק' 21) אבל החלטתי לשפר פסיכומטרי כדי ללכת לאחת מה-Top 2. לא שאני מתנגד לב"ש, יש המון יתרונות לאוניברסיטה ושמעתי שכל ערב יושבים/יוצאים בב"ש, אבל - חינוך סובייטי, מה נעשה. רק טכניון/ת"א :roll:
אגב, אם אתה בשנה ראשונה במדמ"ח - אני מכיר חצי מהתואר שלך בב"ש :) אחלה אנשים יש איתך!

שוב תודה גדולה לכל מי שתרם מזמנו והגיב.

תודה לכולם על התגובות! שמח על השיתופים מניסיונכם האישי, זה עוזר לשפוך אור ולאסוף מידע למען ההחלטה. :)

מבין לחלוטין איך זה עלול להתפרש מדבריי.
חשוב לי לציין שסדרי העדיפויות הם ברורים - קודם כל הלימודים והציונים. זו הרי מטרת העל לשמה נרשמתי לאוניברסיטה o_o ובמקביל תחזוק מערכת היחסים (היא לא חדשה, בתחילת הלימודים נהיה מעל שנתיים וחצי יחד, הקשר יציב :) )
נושא העבודה הוא בעדיפות שנייה, רק בתנאי שיהיו לי שעה-שעתיים פנויות לאמן לקוחות (פנויות הכוונה גם מנטלית - ולא לדחוק את עצמי לקצה בשביל עוד שעה של עבודה). פשוט מהידע שלי, שעת אימון בתל אביב שווה יותר משעת אימון בחיפה. מצד שני, סביר להניח שהשוני בשכר בתור מאמן יתגמד ברגע שאקבל משכורת רצינית ראשונה (ולצורך כך צריך ציונים טובים, מה שמחזק את סדרי העדיפויות שבניתי).
תודה על התגובה המפורטת! וכן, כבר התחלתי לצפות בצנזור, וגם כל חבריי הסטודנטים סוגדים לו. :lol:

רציתי לשאול את שניכם ^ - בתור בוגרי ת"א, האם יש אמת בשמועות שאחרי השעה 17-18 בערב מרבית הסטודנטים נעלמים, ואין כל כך עניין של למידה משותפת/בילוי משותף בערבים?

אין ספק, אבל המשמעות של לעבוד בתור מדריך בחד"כ היא הקרבה של 4-7 שעות יקרות בתמורה לשכר מינימום (אולי קצת יותר) ועבודה שהיא, לרוב, משעממת ולא מתגמלת.
הנקודה לגבי לעבוד כמאמן בתל אביב היא שמחיר ממוצע לאימון אישי בעיר זו גבוה בכ-15-25% מרוב המקומות בארץ. ובתור סטודנט, אני מאמין שיהיה שימושי להכניס כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן.
מה שכן, כפי שכתבתי לפני כן, סביר שהכמה אלפים האלו יעלמו באופק ברגע שאתחיל לדבר על משכורות בתעשייה (שכמובן בשביל להגיע אליהן אצטרך להיות On top of my game בלימודים).
בכל מקרה, אני מתחיל להבין ששיקול זה של העבודה הוא השולי מבין השיקולים. חיי חברה ויכולת ליצור קשרים איכותיים עם הסביבה שלי נראים כפרמטרים חשובים יותר, יד ביד עם רמת לימודים ותמיכה גבוהות יותר.

צודק, ניסוח לא מדויק. התכוונתי שממה ששמעתי, הסטודנטים בטכניון מקבלים קצת יותר יחס ומעטפת, בעוד שבתל אביב יש תחושה של "כל אחד לעצמו". כמובן שזה רק מה ששמעתי ואינני מכיר ממקור ראשון.
חשוב לציין - לרגע לא התכוונתי שאשתעמם מהלימודים! הכוונה הייתה מהתעסוקה והאפשרויות שיהיו פתוחות בפניי בעתיד. אין לי ספק שאני ניצב בפני קריעת תחת רצינית ושכל חיי הולכים להשאב ללימודים (לפחות בשנה א'). מאמין שזה יהיה שווה את זה :)

האמת שיכולתי להתחיל מדמ"ח עוד השנה (אוק' 21) אבל החלטתי לשפר פסיכומטרי כדי ללכת לאחת מה-Top 2. לא שאני מתנגד לב"ש, יש המון יתרונות לאוניברסיטה ושמעתי שכל ערב יושבים/יוצאים בב"ש, אבל - חינוך סובייטי, מה נעשה. רק טכניון/ת"א :roll:
אגב, אם אתה בשנה ראשונה במדמ"ח - אני מכיר חצי מהתואר שלך בב"ש :) אחלה אנשים יש איתך!

שוב תודה גדולה לכל מי שתרם מזמנו והגיב.
אני אכן שנה א מדמח וגם אני ממש התלבטתי וחקרתי אנשים שעובדים ומגייסים כי גם אני תמיד שמעתי שהטכניון הכי נחשב וכו' בפועל אחרי הרבה תשאולים זה בתכלס טכניון מקום ראשון ואז בן גוריון תא ועברית ביחד ב4 גדולות, וגם זה ההפרש בין הטכניון לשאר הוא לא באמת קיים ולא יהיה מקום שיפסול אותך כי אתה לא מהטכניון. אבל מבין את הרצון שלך גם אצלי זה היה מה שכן אם כבר אתה בוחר לא ללכת לחיי חברה של בד אז לך כבר לטכניון שהוא באמת הכי טוב

הכוונה הייתה מהתעסוקה והאפשרויות שיהיו פתוחות בפניי בעתיד.
על זה אני לא יכול לענות כי זה שיא האינדיבידואליות מה מעניין ומה משעמם. לדעתי האישית לפתח אלגוריתם מאפס זה קשה, אבל רמה נמוכה של שעמום. להריץ אלגוריתם זהה עם תנאי התחלה שונים זה רמה בינונית של שעמום. ליישם אלגוריתם שמישהו אחר כתב בשפת C, תוך כדי דאגה ליעילות זמן ריצה זה רמה גבוהה מאוד של שעמום.
אבל אני חושב שזה עוד מוקדם בשלב הזה לחשוש שיהיה לך משעמם בעוד 4-5 שנים. כיום מדעי המחשב הפך לסוג של "הא'-ב'" של ההנדסה והמדע. נישה שפעם היתה תופסה על ידי מתמטיקה.
בוא נגיד, אני לא מאמין שתפרנס משכר מינימום אחרי סיום הלימודים. אבל אין ספק שעבודה בהיי-טק שוחקת. והפעלות וקייטרינג חינמי שמארגנים לעובדים לא באמת מפצה על זה. ולדעתי - שזה לא יטריד אותך מעכשיו.

בקיצור, בהצלחה בלימודים. שתי האופציות (ת"א והטכניון) הן רמה גבוהה. בין שתיהן אני אישית הייתי הולך דווקא על תל אביב, אבל יכול להיות שזה כי אני בוגר טכניון והדשה של השכן ירוק יותר. אתה פשוט לא תאמין כמה סיפורי מרצים גרועים יש לכל בוגר טכניון... היה לנו אחד שבנה את השקפים להרצאה תוך כדי הרצאה כשהוא מעתיק מויקידפיה (עם המקרן מול הלוח)

• אהבתי
Reactions: 4PF
מבחינת רמת הלימודים, ההערכה שלהם בשוק אחר כך והסיכוי למצוא עבודה מתגמלת ומעניינת - כנראה שאין הבדל מהותי.
מבחינת חיי חברה - אני מנחש שזה בעיקר תלוי באופי שלך ופחות במקום הלימודים.
הייתרון העיקרי של הטכניון הוא שחיפה זולה משמעותית מתל אביב. וכמו כן, היא לא תל אביב - אז תלוי אם אתה אוהב את תל אביב או לא.

מבחינת רמת הלימודים, ההערכה שלהם בשוק אחר כך והסיכוי למצוא עבודה מתגמלת ומעניינת - כנראה שאין הבדל מהותי.
מבחינת חיי חברה - אני מנחש שזה בעיקר תלוי באופי שלך ופחות במקום הלימודים.
הייתרון העיקרי של הטכניון הוא שחיפה זולה משמעותית מתל אביב. וכמו כן, היא לא תל אביב - אז תלוי אם אתה אוהב את תל אביב או לא.
כן, ככל שאני מתייעץ עם יותר ויותר אנשים בתעשייה אני מבין שבאמת אין הבדל בין המוסדות.
ההתלבטות כרגע היא שמבחינת האופי וההעדפה שלי, הייתי מעדיף לגור ולהעביר את התואר בת"א.
אבל - אני שומע שחיי החברה בת"א לא מזהירים, ובנוסף השיקול של כמה אלפים בחודש * 36-48 שמושקעים במדדים ומייצרים (בתקווה) תשואה - סכום לא מבוטל שצריך לתת עליו את הדעת.

אם השיקול של עלות המחיה הוא משמעותי, אז באופן כללי כדאי להתרגל למחשבה ששווה להתמקם בחיפה, לא רק לטובת שנות הלימודים, אלא גם לאחר מכן.

אם השיקול של עלות המחיה הוא משמעותי, אז באופן כללי כדאי להתרגל למחשבה ששווה להתמקם בחיפה, לא רק לטובת שנות הלימודים, אלא גם לאחר מכן.
משמעותי במהלך הלימודים, בשאיפה לא לעבוד ולהקדיש את הזמן לציונים טובים (לפחות במהלך 1-1.5 שנים ראשונות). לאחר מכן במשרת סטודנט (או בבוא הזמן במשרה מלאה), השיקול יהפוך פחות ופחות משמעותי בהדרגה (אני מאמין).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
H מדעי המחשב או הנדסת חשמל - מתלבטת מאוד! התפתחות אישית 11
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 43
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה