• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש?

רעות

משתמש סולידי
דירוג
11
היי לכל מביני/ות העניין!
אשמח לעזרה של איך מבצעים חישוב של כמה כסף אני יכולה למשוך בכל חודש לו הייתי מפסיקה לעבוד היום (מנסה להבין איפה אני ממוקמת).
אני בת 39
הכנסה 3300 ש"ח (שכירה), אין צפי שתגדל (יכולה גם לקטון / שאהפוך להיות עצמאית)
תיק השקעות - 370,000 ש"ח
עו"ש - 290,000 ש"ח
קרן פנסיה - 190,000 ש"ח
קרן השתלמות - 40,000 ש"ח

לא מתכננת להביא ילדים, בבעלותי שתי כלבות
כמו כן בבעלות הורי דירה שתעבור אליי בירושה לאחר מותם (בהנחה שלא תהיה קטסטרופה רפואית שבגינה יצטרכו למכור אותה ולהשתמש בכסף)

אשמח לעזרה איך עושים חישוב מוערך שכזה :)

תודה!

כמה כסף את צריכה זה פונקציה של כמה כסף את מוציאה.
יש אדם שיספיקו לו 5000 שקלים בחודש ויש אדם שיצטרך 15,000.
מה ההוצאות החודשיות שלך?

בגדןל לפי מחקר טרינטי (חפשי בגוגל להעמקה) אפשר למשוך 3-4% מתיק ההשקעות מבלי שזה יכלה אותו. כמובן שזה גם תלוי במסלולי ההשקעה שלך ובתשואה שלהם בפועל.

סוכמת את ההוצאות במהלך שנה, מחלקת ב12. זו רמת ההוצאות החודשית שלך. הייתי מוסיף X כלשהו מעל זה כמרווח ביטחון.

את רוצה לוודא שהמשיכה שלך לא עוברת 3% כדי שהתיק ישרוד לאורך זמן.

פה יש מחשבון שיתן לך כיוון

• אהבתי
Reactions: d4c
כמה כסף את צריכה זה פונקציה של כמה כסף את מוציאה.
יש אדם שיספיקו לו 5000 שקלים בחודש ויש אדם שיצטרך 15,000.
מה ההוצאות החודשיות שלך?

בגדןל לפי מחקר טרינטי (חפשי בגוגל להעמקה) אפשר למשוך 3-4% מתיק ההשקעות מבלי שזה יכלה אותו. כמובן שזה גם תלוי במסלולי ההשקעה שלך ובתשואה שלהם בפועל.
תודה, רציתי לעשות את החישוב ההפוך - לא כמה הוצאות יש לי ולפי זה, אלא כמה כסף יש לי ולפי זה למקם את ההוצאות שלי :) יש חיה כזו?

סך הנכסים שלך כרגע הם בשווי 890K. אם תמשכי מזה 3.5% (בהסתמך על טרינטי שציינתי מקודם) בשנה זה ייצא כ31150 ש"ח, או 2595 ש"ח לחודש :)

לא המלצה קחי את החישוב ואת ההשלכות שלו With a grain of salt

לא עדיף לקחת חישוב שמרני יותר? (2.75%)

תודה, רציתי לעשות את החישוב ההפוך - לא כמה הוצאות יש לי ולפי זה, אלא כמה כסף יש לי ולפי זה למקם את ההוצאות שלי :) יש חיה כזו?
חסר הנתון של המגורים.
כרגע את משלמת שכירות / גרה עם ההורים?
כי לחיות מ3000 ש"ח בחודש זה ממש גבולי עם לוקחים בחשבון שכירת דירה.

איך מחשבים את זה אם רוצים לכלול גם את המס רווח הון?

אני מתכנן לקחת מרווח גדול יותר כדי להקל על הפחד שהחישובים שלי מוטעים (כי הם מסתבכים כשמחשבים מס)

מאד תלוי בנתונים האישיים - הרכב התיק, גובה המשיכה, חשבונות פטורים וחייבים, גיל הפרישה ועוד. אין כלל אצבע.

סך הנכסים שלך כרגע הם בשווי 890K. אם תמשכי מזה 3.5% (בהסתמך על טרינטי שציינתי מקודם) בשנה זה ייצא כ31150 ש"ח, או 2595 ש"ח לחודש
190 אלף מזה זה פנסיה כך שזה לא רלוונטי.
לפי ההיסטוריה אפשר למשוך בין 3-4% מההון כל שנה לתקופה די ארוכה מבלי שההון ימחק. אם זה 4% או 3% או פחות כמו ההמלצה הבאה:
לא עדיף לקחת חישוב שמרני יותר? (2.75%)
זה תלוי בהקצאת ההון ( אגרות חוב מול מניות), במשך הזמן הנדרש לקצבה (20 שנה זה לא 50 שנה), וברמת הבטחון הנדרשת והגמישות ביכולת לשנות את הקצבה.
לכן כמו שאמרו לפני, עם 700 אלף שקל את יכולה למשוך קצבה ( לפי ההיסטוריה), של בין 20 ל 28 אלף שקל בשנה, מוצמד לאינפלציה. תזכרי שמעבר לאסטרטגיית משיכה מאסטרטגיית צבירה תפגע מאוד בהון הצבור בעתיד, זה לא ממש הפיך.
הערה: כיון שמה שכתבתי תלוי בהקצאת משאבי ההון שלך, אז לדוגמא ה-290 אלף שקל בעו"ש לא יביאו אותך רחוק, להיפך זה כסף שיתכלה. כך שמה שכתבתי תלוי בכך שתשקיעי את הכסף הזה. ובלי קשר לדיון, זה מתנה בסך כ-1000 שקל בחודש שאת נותנת לבנק, לדעתי את צריכה את הכסף יותר ממנו.

סך הנכסים שלך כרגע הם בשווי 890K. אם תמשכי מזה 3.5% (בהסתמך על טרינטי שציינתי מקודם) בשנה זה ייצא כ31150 ש"ח, או 2595 ש"ח לחודש :)

לא המלצה קחי את החישוב ואת ההשלכות שלו With a grain of salt
תודה!

את מפסידה די הרבה מכך שהכסף לא מושקע. לאו דווקא השקעה במניות, יש גם השקעות בטוחות של קרן כספית, מק"מ פק"מ וכו'.

לא עדיף 2.65%? תמיד יותר בטוח פחות... סיכון מול תועלת.
זה בעצם הפלח המזומן שלי בתיק ההשקעות (נלקח בחשבון כחלק מפיזור הסיכונים בתיק)

190 אלף מזה זה פנסיה כך שזה לא רלוונטי.
לפי ההיסטוריה אפשר למשוך בין 3-4% מההון כל שנה לתקופה די ארוכה מבלי שההון ימחק. אם זה 4% או 3% או פחות כמו ההמלצה הבאה:

זה תלוי בהקצאת ההון ( אגרות חוב מול מניות), במשך הזמן הנדרש לקצבה (20 שנה זה לא 50 שנה), וברמת הבטחון הנדרשת והגמישות ביכולת לשנות את הקצבה.
לכן כמו שאמרו לפני, עם 700 אלף שקל את יכולה למשוך קצבה ( לפי ההיסטוריה), של בין 20 ל 28 אלף שקל בשנה, מוצמד לאינפלציה. תזכרי שמעבר לאסטרטגיית משיכה מאסטרטגיית צבירה תפגע מאוד בהון הצבור בעתיד, זה לא ממש הפיך.
הערה: כיון שמה שכתבתי תלוי בהקצאת משאבי ההון שלך, אז לדוגמא ה-290 אלף שקל בעו"ש לא יביאו אותך רחוק, להיפך זה כסף שיתכלה. כך שמה שכתבתי תלוי בכך שתשקיעי את הכסף הזה. ובלי קשר לדיון, זה מתנה בסך כ-1000 שקל בחודש שאת נותנת לבנק, לדעתי את צריכה את הכסף יותר ממנו.
גם אם הכוונה שלי הייתה שזה חלק מהקצאת התיק? פלח מזומן כלומר? או שמזומן בעוש זה מיותר בכללי?

גם אם הכוונה שלי הייתה שזה חלק מהקצאת התיק?
אם את מדברת על מזומן שנמצא בעו"ש ולא נושא ריבית או ריבית מינימלית אז לא! זה לא חלק מהקצאת התיק.
פלח מזומן כלומר?
אי אפשר להשתמש בכסף בעו"ש לטובת חישוב קצבה חודשית, זה לא נושא ריבית ומתכלה על ידי האינפלציה.
או שמזומן בעוש זה מיותר בכללי?
זה תלוי בך. את צריכה לשאול את עצמך למה אני צריכה מזומן בעו"ש? ומזה תוכלי להבין כמה להחזיק. אבל מבחינת התשואה כמה שפחות עדיף, יש אלטרנטיבות שמאפשרות לשמור על כסף נזיל הן כמעט ללא סיכון ותקבלי תשואה על ההון שיש לך.
תקראי את הפוסט הזה:

איך להשקיע לטווח קצר

בתור התחלה, זה יעזור לך להגדיר את היעדים שלך בהתאם למצב האישי.

זה בעצם הפלח המזומן שלי בתיק ההשקעות (נלקח בחשבון כחלק מפיזור הסיכונים בתיק)
למה הוא מפזר סיכונים יותר טוב מפלח קרן כספית למשל? לפעמים כשאומרים "פלח מזומן" הכוונה להשקעות בטוחות של קרן כספית, מק"מ פק"מ וכו', לא ממש מזומן שיושב בבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 194
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
H הייתי שמח להבין אחת ולתמיד על שחיטה כשרה אוף טופיק 60
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
C עזרו לי להבין את ״הסתירות״ בדיווחים השונים של לאומי שוק ההון 22
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
X עזרה להבין כמה עמלות אני משלם שוק ההון 0
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
Liron2035 מחפש להבין את זמינות הכסף אחרי המרה ב-IB שוק ההון 6
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
מוריארטי נסיון להבין את EDV שוק ההון 4
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8
ק צריך עזרה להבין למה קרן ממונפת בהכרח מפסידה לאורך זמן שוק ההון 63
Z איך ניתן להבין "התנהגות" של קרן מסויימת? שוק ההון 2