• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה חסכתי בחודש מרץ ואיך

תמיד לומד

משתמש רגיל
דירוג
47
780 ש"ח - בדקתי את חשבונות החשמל שלי מתחילת שנה והם היו ניראים לי גבוהים, התכתבתי עם רואת החשבון של הישוב שבו אני גר הבנתי ממנה כמה עולה קוט"ש ובדקתי בעצמי . התוצאה :זיכוי של 780(!) ולא חוייבתי בחשמל של חודש מרץ.

400 ש"ח - נסעתי מספר פעמים בתחבורה ציבורית ובטרמפים (כך נהוג באיזור בו אני גר) התוצאה : נסיעות כיפיות ושיחות עמוקות ולא צפויות וכמובן 400 ש"ח.

100 ש"ח- קניתי חולצה ("מהממת" כדברי אשתי) לליל הסדר בשוק מחנה יהודה ב50 שקלים. חולצה כזו בזארה או בקאסטרו עולה לפחות 150 שקלים.

15 ש"ח- הייתי צריך אישור ניהול חשבון מהבנק שלי והם היו מוכנים להביא לי את הטופס המסכן הזה בעלות של 15 ש"ח. בסך הכל שלחתי להם הודעה באפליקצייה שאני לא מוכן בשום פנים ואופן. לא עברו 5 דק' והם שלחו לי את זה בחינם!

5.90 ש"ח- שילמתי על אוטובוס בירושלים כשגיליתי שיש לי כרטיס מעבר, ביקשתי מהנהג לבטל את הכרטיס והוא ביטל תוך מספר שניות .

סה"כ- 1300 ש"ח .

מה לא הכנסתי בחישובים:
התמקחות של שנייה בחנות בגדים, לא וויתרתי למישהי שעבדתי אצלה שחייבת לי כסף ורוצה להביא לי פחות, בנייה של ספסל מעץ שגם נהניתי וגם חסך לי כסף ועוד.

אני רוצה להראות שחיסכון לא מחייב אותך להיות 'קמצן' ולא לקנות בגדים חדשים ולא מחייב אותך להתמסכן ולהתמקח בכל מקום שאתה מגיע אליו אלא פשוט לשים לב לפרטים הקטנים של הכסף שלך. את מרבית הסכום שחסכתי בסך הכל שלחתי הודעה שלקחה לי 2 דק'.

האם אתם שמתם לב לפרטים הקטנים של הכסף שלכם ואיך ?

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
האם אתם שמתם לב לפרטים הקטנים של הכסף שלכם ואיך ?
חי במזומן.
בודק את האשראי כל חודש.
מציק לאנשים בפורום פה כאילו אין מחר [וכולם עוזרים].
מבין שאין לנו כלום מלבד הסולידית/נדב שבשמיים.

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
שים לב בחשבון החשמל האם הקריאה היא "הערכה" או "רגילה". אם כתוב רגילה זה אומר שמישהוא קרא את המונה.
אם כתוב הערכה-זה אומר שהמחשב נתן הערכה ואף אחד לא קרא את המונה והיא כמובן יותר גבוהה ממה שאתה משלם ברגיל.
במקרה חצוף שכזה צריך להתקשר ולתת להם קריאה והם מעדכנים את החשבון, אחרת אם לא תשים לב-תשלם סתם יותר כסף. ממש סתם.

amit

משתמש בכיר
דירוג
4,341
שים לב בחשבון החשמל האם הקריאה היא "הערכה" או "רגילה". אם כתוב רגילה זה אומר שמישהוא קרא את המונה.
אם כתוב הערכה-זה אומר שהמחשב נתן הערכה ואף אחד לא קרא את המונה והיא כמובן יותר גבוהה ממה שאתה משלם ברגיל.
במקרה חצוף שכזה צריך להתקשר ולתת להם קריאה והם מעדכנים את החשבון, אחרת אם לא תשים לב-תשלם סתם יותר כסף. ממש סתם.
האם הסכום הולך לאיבוד בטווח הארוך? כי בכל מקרה ברגע שתהיה קריאת מונה הסכום המצטבר יהיה נכון .

ארגמן

משתמש רגיל
דירוג
771
100 ש"ח- קניתי חולצה ("מהממת" כדברי אשתי) לליל הסדר בשוק מחנה יהודה ב50 שקלים. חולצה כזו בזארה או בקאסטרו עולה לפחות 150 שקלים.
פראייר! יכולת לקנות את אותה חולצה בדיוק ולהשוות לחולצה דומה מכיכר המדינה :lol:

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,258
פראייר! יכולת לקנות את אותה חולצה בדיוק ולהשוות לחולצה דומה מכיכר המדינה :lol:
כמו בבדיחה:
ילד פרסי מגיע הביתה ואומר לאביו:
"אבא,חסכתי 5 שקלים."
שואל האב: "איך עשית זאת בני?"
עונה הילד: "במקום לנסוע
באוטובוס רצתי אחריו."
צועק עליו האב: "איזה מטומטם,
אם היית רודף אחרי מונית,
היית חוסך 30 שקל."
:)

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
האם הסכום הולך לאיבוד בטווח הארוך? כי בכל מקרה ברגע שתהיה קריאת מונה הסכום המצטבר יהיה נכון .
לא מהנסיון שלי. פעם קיבלתי חשבון לחודשיים על סך 400 שח כשהחשבון הרגיל שלי לחודשיים עומד על כ-200\250 שח. אם לא הייתי מתקשרת אליהם ומבררת מה זה "הערכה" שכתובה בחשבון ואיך פתאום החשבון קפץ (אני גרה לבד כך שלא צורכת הרבה חשמל), הייתי צריכה לשלם כ-150 שח יותר-על כלום.

אתה טועה כשאתה כותב שהסכום המצטבר יהיה נכון, כי אתה אמור לשלם את חשבון החשמל ואז הקריאה הבאה (רוב הסיכויים) תהיה "רגילה" וזה יהיה חשבון חשמל נפרד כי כבר שילמת את החשבון המנופח.
רק ברגע שאתה נותן להם קריאת מונה הם מעדכנים את הסכום הנכון.

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,297
וזה יהיה חשבון חשמל נפרד כי כבר שילמת את החשבון המנופח.
הם מחויבים להגיע אחת לתקופה ולקרוא "קריאת אמת" ואז להתקזז על רווח/הפסד מולך אם יש.

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
הם מחויבים להגיע אחת לתקופה ולקרוא "קריאת אמת" ואז להתקזז על רווח/הפסד מולך אם יש.
לא ידעתי לגבי מה שאתה כותב על התקזזות על רווח\הפסד, מעולם לא נתקלתי בזה. בכל זאת עדיף לשלם סכום אמיתי מאשר מנופח ואחר כך להתקזז. זו דעתי.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,297
בכל זאת עדיף לשלם סכום אמיתי מאשר מנופח ואחר כך להתקזז. זו דעתי.
תלוי כמה כוח יש לך... הבנתי שאפשר לשלוח בסמס, זה באמת לא נורא. אם היית צריך להתקשר ולחכות חצי שעה בטלפון זה עדיין היה קביל מבחינתך? (במיוחד כשאתה לא יודע מה ההפרש)

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
תלוי כמה כוח יש לך... הבנתי שאפשר לשלוח בסמס, זה באמת לא נורא. אם היית צריך להתקשר ולחכות חצי שעה בטלפון זה עדיין היה קביל מבחינתך? (במיוחד כשאתה לא יודע מה ההפרש)
לא ידעתי שאפשר לשלוח להם קריאה בסמס, טוב לדעת.
במקרה שהיה לי ידעתי את ההפרש כי אני יודעת כמה משלמת בכל חשבון ולא הגיוני פתאום שהוא קפץ כי הצריכה שלי לא השתנתה. כן זה קביל לחכות חצי שעה על הקו אם צריך, זה לא שונה מלהתקשר לחברות אחרות ולחכות חצי שעה, בינתיים עושים דברים אחרים עד שיש מענה. אין סיבה שאשלם יותר סתם ככה. אמנם לפי מה שכתבת בהודעה קודמת יש קיזוז אבל למה להסתבך עם זה? נותנת קריאה, משלמת את החשבון הנכון וזהו.

amit

משתמש בכיר
דירוג
4,341
לא מהנסיון שלי. פעם קיבלתי חשבון לחודשיים על סך 400 שח כשהחשבון הרגיל שלי לחודשיים עומד על כ-200\250 שח. אם לא הייתי מתקשרת אליהם ומבררת מה זה "הערכה" שכתובה בחשבון ואיך פתאום החשבון קפץ (אני גרה לבד כך שלא צורכת הרבה חשמל), הייתי צריכה לשלם כ-150 שח יותר-על כלום.

אתה טועה כשאתה כותב שהסכום המצטבר יהיה נכון, כי אתה אמור לשלם את חשבון החשמל ואז הקריאה הבאה (רוב הסיכויים) תהיה "רגילה" וזה יהיה חשבון חשמל נפרד כי כבר שילמת את החשבון המנופח.
אני לא יכול לטעות כשאני שואל :)

האחד

משתמש רגיל
דירוג
1,240
הערכה לחשבון לא פוגעת בצרכן, כי אם ההערכה גבוהה אז זה בעצם יוצר קריאת מונה (וירטואלית) גבוהה, ואז כשבאים בפועל לקרוא את המונה, הפער בין הקריאה הוירטואלית מהחודש הקודם לקריאה האמיתית בחודש הנוכחי קטנה יחסית לצריכה הרגילה ומשלמים פחות מהרגיל כך שזה מקזז את תשלום היתר בחודש הקודם.
לגבי נסיעה בטרמפים, זה לא באמת חיסכון, זאת התעלקות על ההוצאה הכספית של מישהו אחר וניצול טוב הלב שלו כדי לחסוך לעצמך כסף, זה פשוט ניצול ואין לזה הגדרה אחרת. לא הייתי מתגאה בזה

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
לגבי נסיעה בטרמפים, זה לא באמת חיסכון, זאת התעלקות על ההוצאה הכספית של מישהו אחר וניצול טוב הלב שלו כדי לחסוך לעצמך כסף, זה פשוט ניצול ואין לזה הגדרה אחרת. לא הייתי מתגאה בזה
תלוי.
הבנתי שממודיעין יש הרבה שלוקחים טרמפים והרבה שנותנים, כי נסיעה בנתיב המהיר היא בחינם ל-X נוסעים ברכב, אז אתה יוצא לבד מהבית, אוסף 2~4 נוסעים לכיוון תל אביב, הם חסכו לך את עלות ה"נתיב המהיר" וכולם שמחים.

אישית, אני על אופנוע, אז לא יודע יותר ממה שקראתי באתרי החדשות בזמנו.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,852
הערכה לחשבון לא פוגעת בצרכן, כי אם ההערכה גבוהה אז זה בעצם יוצר קריאת מונה (וירטואלית) גבוהה, ואז כשבאים בפועל לקרוא את המונה, הפער בין הקריאה הוירטואלית מהחודש הקודם לקריאה האמיתית בחודש הנוכחי קטנה יחסית לצריכה הרגילה ומשלמים פחות מהרגיל כך שזה מקזז את תשלום היתר בחודש הקודם.
היא עדיין פוגעת בצרכן - נתת הלוואה בחינם לחברת החשמל.
לא שהריבית היום גבוהה במיוחד, אבל עדיין.

תמיד לומד

משתמש רגיל
דירוג
47

שמע לפעמים אני חושב שכסף מעוור עיני אנשים ומסלף אותם . מה יותר פשוט מזה שבן אדם שבמילא מוציא אוטו למקום מסוים יקח איתו מישהו שהוא מכיר מהישוב שלו ? זה נהנה וזה אינו חסר.

גם לקחת כסף מההורים שלך זה
התעלקות על ההוצאה הכספית של מישהו אחר וניצול טוב הלב שלו כדי לחסוך לעצמך כסף,

ובכל זאת גם אם זה 'מקטין את כמות המזומנים שלי' אני אביא לילדים שלי בשמחה כסף .
ואני אתרום לנזקקים בשמחה רבה כי אני מאמין בזה . לא אחי זה לא ניצול טוב הלב זה פשוט לעשות טוב .

כנ"ל שמח לקנות לאשתי בגדים ודברים שהיא אוהבת. כי -

הכסף משרת אותי ואת הערכים שלי ולא אני והערכים שלי משרתים את הכסף.

ואתה יקירי קורה לעשיית טוב בין חברים ניצול וזה חבל. במקום קורס פיננסי הייתי שולח אותך להתנדב קצת . להרגיש מה זה נתינה שהיא מעבר ל-ניצלו אותי, התעלקו עלי, נדינה של גנבים-

Pergamon

משתמש רשום
דירוג
0
לא ידעתי שאפשר לשלוח להם קריאה בסמס, טוב לדעת.
במקרה שהיה לי ידעתי את ההפרש כי אני יודעת כמה משלמת בכל חשבון ולא הגיוני פתאום שהוא קפץ כי הצריכה שלי לא השתנתה. כן זה קביל לחכות חצי שעה על הקו אם צריך, זה לא שונה מלהתקשר לחברות אחרות ולחכות חצי שעה, בינתיים עושים דברים אחרים עד שיש מענה. אין סיבה שאשלם יותר סתם ככה. אמנם לפי מה שכתבת בהודעה קודמת יש קיזוז אבל למה להסתבך עם זה? נותנת קריאה, משלמת את החשבון הנכון וזהו.
קרה גם לי בחשבון האחרון. נכנסתי לחשבון שלי באתר של חברת החשמל וגיליתי שניתן לעדכן את קריאת המונה ישירות דרך הממשק שם, ובקלות. לאחר מספר ימים הגיע החשבון החדש והמעודכן.

האחד

משתמש רגיל
דירוג
1,240
הייתי אומר שזה קצת אבסורד לומר שכסף מעוור עיני אנשים בשירשור שבו אתה מתגאה שרבת עם הבנק כדי לחסוך 15שח. אתה לא מכיר אותי ואני לא מכיר אותך אבל אני מבטיח לך שאני תורם בסדרי גודל יותר ממך.
אם אתה כבר נתפס בקטנות, אחי, כשאותו אדם מסיע אותך הרכב שלו כבד יותר וצורך יותר דלק. האם הצעת לו להתחלק בעלות הנסיעה? זה נראה לי מינימום של אינטגריטי להציע להתחלק בעלות הנסיעה.
טובה בין חברים אמורה להיות משהו דו כיווני, לפעמים החבר עושה לך טובה ולפעמים אתה עושה לו טובה. כשהטובה היא חד כיוונית כל הזמן, החבר מתחיל להרגיש לא בנוח עם מערכת היחסים שלכם, אחי.
בוא ניקח מצב שאף אחד בישוב שלך לא מחזיק אוטו וכולם סומכים על טרמפים. מה יקרה? כמו במשחק צ'יקן, יהיו כאלה שיישברו ראשונים ויקנו אוטו ואז השאר יתעלקו עליהם. זה כמו שאתה מלווה למישהו כסף והוא לא מחזיר לך אבל לך לא נעים לבוא לדבר איתו למרות שהוא זה שלא בסדר. כך גם עם הטרמפים שלך. אתה בא למישהו ואומר לו, אחי אני יכול לנסוע איתך? לא נעים לו אז הוא לוקח אותך, אבל זה לא אומר שהוא מרוצה מהמצב.
תודה שאתה שולח אותי להרחיב אופקים אבל אתה ואני לא חולקים את אותה המדינה יותר, כך שאני לא יכול לומר מדינה של גנבים. לא הבנתי בדיוק איך התנדבות קשורה לטענה שלתפוס טרמפ זה בעצם לתפוס טרמפ על ההוצאה הכספית של מישהו אחר כך שלא הייתי מתגאה בזה שאני חוסך כסף על ידי ניצול אחרים, אלא אם כן אני מבין נכון שאתה אומר שאתה גומל להם טובה בזה שאתה גורם להם להרגיש טוב עם עצמם שלקחו אותך טרמפ? קצת נרקסיסטי הייתי אומר.
אפשר למתוח אז זה עוד יותר, לדפוק לשכנים בדלת ולבקש להצטרף אליהם לארוחה. הרי גם ככה הם בטח בישלו יותר מדי ויזרקו אוכל, והם ירגישו טוב עם עצמם שעשו מעשה טוב. להתחבר לוייפיי של השכנים כי גם ככה יש להם מספיק רוחב פס, להביא להם את הכביסה שלך שישימו במכונה יחד עם שלהם ובטח יש עוד הרבה שיטות לחיסכון בכסף על חשבון השכנים, אבל מה זה טובה קטנה בין חברים, אחי.

נערך לאחרונה ב:

סטרבו

משתמש רגיל
דירוג
556
אני הייתי מעדכן ידנית את הקריאות אחת לחודש כדי לקבל חשבון אמיתי.
די זריז, דרך האינטרנט. למרות שרוצים שתכתוב מספר מונה שכתוב רק בחשבון חשמל, בסדר עברנו.
בזמן מסוים כבר התייאשתי, אבל כן השארתי חיוב חודשי ולא דו-חודשי. שאם יש הערכה שגויה שלא תהיה סכום גבוה מדי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס איך חסכתי 1000 ש"ח בחודש ב 45 דקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
CoinCollector חסכתי למשכנתא - מה עכשיו ? נדל"ן 21
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
H חסכתי 200 אלף איך אני משקיע אותם בנדלן??? שוק ההון 52
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
Tsachi01 פינת נוסטלגיה : מודעה פרסומית מטעם בנק הדואר, מתוך ירחון ישן שיצא בחודש אוג׳ 1969 פוסטים מאיכות נמוכה 9
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
K כך אפשר לחיות מ3 אשח בחודש - בטרנדינג של יוטיוב אוף טופיק 4
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
א הפקדת מלוא סכום פטור שנתי לקרן השתלמות בחודש בודד שוק ההון 6
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
unrealx הברוקר הישראלי המשתלם ביותר ל 1-3 פעולות בחודש? שוק ההון 1
T הוצאות מזון ומצרכים בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
R כמה כסף צריך בשביל הכנסה פסיבית של 8000 שקל בחודש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
ה 8000 ש"ח בחודש וחי כמו מלכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
adamshalev סקר: כמה אתם מוציאים בחודש (לאדם בוגר במשפחה) ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

למעלה