• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש

• פותח הנושא JG1
  • פורסם בתאריך

Ron.B

משתמש רגיל
דירוג
617
התאמצתי להקשיב לזה שוב, ולדעתי הוא מדבר על סכום הכסף שחסר לו עכשיו כדי לכסות בור שכבר נוצר, אחרת באמת זה לא מסתדר לי.
עריכה: כל כך התעמקתי במה שנאמר אחרי שפספסתי שבשאלה עצמה שואלים אותו כמה אתה צריך כל חודש...
האמת, הזוי.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
נפתח מחדש לדיון.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
יש! הכי כיף שרשורי "לאן נעלם הכסף" :lol:

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,568
שאלו אותו - כמה כסף הוא צריך בשביל לשרוד
לא הקשבתי אבל אני מתארת לעצמי שהוא מדבר על עלויות העסק החודשיות ולא על ההוצאות בבית, לא ככה?
אם זה נכון, זה בכלל לא הזוי.

JG1

משתמש רגיל
דירוג
145
לא הקשבתי אבל אני מתארת לעצמי שהוא מדבר על עלויות העסק החודשיות ולא על ההוצאות בבית, לא ככה?
אם זה נכון, זה בכלל לא הזוי.
לא. שאלו אותו כמה הוא צריך בשביל לשרוד.. ולא בשביל להחזיק את העסק שלו

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
שאלו אותו:
"כמה כסף אתה צריך כל חודש כדי לחיות"
לא בוחן כליות ולב אבל לדעתי דיי ברור כי מדובר ב

שםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
119
בעולם שלנו, 25K לא נשמע כל-כך הרבה. לא כי זה לא הרבה, הרי זה סכום מופרך, אלא כי סטנדרט הטמטום והצרכנות גבוה מאוד. תמיד יש על מה להוציא. פעמים רבות ככל שהדבר מיותר יותר, כך הוא יקר יותר. לא חסרות דרכים להוציא כסף.
אני לא מבין למה אדם יבזבז את חייו בעבודה ויזרוק את הכסף על צרכנות.
כמובן שאם אדם מיליונר, זה טכנית משהו אחר, אבל מי שמרוויח 25-40 אלף בחודש (נטו), ומוציא סכום כזה, צריך לעשות בדק-בית.

שוורצע_חייה

משתמש רגיל
דירוג
193
גם אני נחרדתי מהסכום עד שהלכתי להציץ בחשבון העו"ש שלי.
אנו משפחה מחושבת ועדיין ההוצאות החודשיות שלנו הגיעו לא רחוק מהבחור הנ"ל.
נכון, מחזיק בית פרטי בישוב קהילתי, משלם לעוזרת וגנן, מחזיק סטודנט, חייל ושני מתבגרים בחינוך חצי פרטי אבל מסתבר שהסכום הנל ממש לא מופרך.

KFC Uerdingen 05

משתמש רגיל
דירוג
1,211
אלא כי סטנדרט הטמטום והצרכנות גבוה מאוד.
מה הטענה? שכל מי שמוציא סכום כזה בחודש הוא מטומטם? למה?
ויזרוק את הכסף על צרכנות.
המשמעות היחידה של כסף היא הערך החליפי שלו, כלומר - מה שצורכים איתו. לזרוק כסף על צרכנות זה כמו לזרוק מוצרי מזון על ארוחות. מי שכעקרון שם לו למטרה לא לצרוך אלא לצבור כמה שיותר כסף למטרת צבירת כסף מבלבל בין מטרה לאמצעי. הוא לדעתי לא פחות נטול הגיון ממי שמבזבז בלי חשבון. האמת נמצאת באמצע ואינדיבידואלית לכל אחד.

כבר חוויתי פה בפורום דיונים על העלויות השנתיות של צריכת נייר טואלט ואין ניתן לחסוך בסעיף זה, ואף אחד לא אמר "טמטום" או חשב ש"צריך להעיר".

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
הרי זה סכום מופרך
אנחנו מוציאים יותר.

לא שמעתי את הראיון, אבל באמת שאין בי רגש חוץ מאמפתיה כלפי בן המעמד הבינוני/גבוה שבעמל כפיים הצליח לממן לעצמו רמת חיים גבוהה שהתנדפה בגלל הקורונה.

במציאות בה רוה"מ, ורוה"מ חליפי, ושלושים והפסקתי לספור שרים נאבקים בבוץ כמו דוגמניות בביקיני, הדבר האחרון שבא לי ללעוג לו הוא אדם חרוץ שבנה את עצמו בעשר אצבעות.

גם ביבי לא סוגר תחודש עם 17 אלף, והוא לא צריך לשלם שכר דירה וחוגים.

נערך לאחרונה ב:

שםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
119
יופי, אז אתם מוציאים יותר. בראבו.

כתבתי במפורש, ולא במקרה, שתמיד יש על מה להוציא. קל מאוד להוציא כסף. זה שאדם הרוויח את הכסף, לא אומר שהוא צריך לבזבז אותו. אם זה קורה חודש בחודשו, זה בכלל מופרך בעיניי (זאת אומרת, לא באופן חד"פ, כמו חופשה שנתית). כל החשיבה הזאת של "עבדתי קשה", אז הגיע הזמן ומגיע לי לחרבן על הכסף, היא אחד משורשי הבעיה. מן הסתם.

אין על מה להוציא כל-כך הרבה כסף, כשלא מדובר במטרות עסקיות/השקעתיות, אלא סתם בשביל "לשפר" את אורח החיים ו-"להתקדם" בחיים. זה טמטום בעיניי, ומי שלא יאה לו, שיבושם לו. אני מתנגד נחרצות למרבית הצרכנות שלא למטרות מחייה.

המשנה שלי היא כזאת:

הדברים הטובים באמת בחיים נותנים הרבה מאוד בשביל מעט כסף.
הדברים הצרכניים וחסרי-המשמעות נותנים מעט בשביל הרבה כסף.

לצורך ההדגמה: בשביל לתחזק חיים, בשביל לחיות, משמע לנשום ולהתקיים באופן מינימאלי פלוס, צריך מעט מאוד כסף בכל יום, שבוע, חודש או שנה. גם בלי להתכלב. קורת גג, אוכל וכל זה. בתמורה - מקבלים את היכולת לחיות, מקבלים חיים, שזה לכל הדעות לא רע. יש שיאמרו שזה אף די הרבה!

לעומת זאת, לרכוש מכונית ב-150,000 אלף ש"ח, ומעלה, תורם בערך כלום לחיים, אבל עולה הרבה מאוד כסף. כנ"ל רכישת בגדים יקרים. כנ"ל לרכוש אייפון מספר שקר-כלשהו. וכו', וכו', וכו'. לא תורם כמעט, עולה המון. בגרף של שני צירים, אחד מהם הוא "תרומה אמיתית ומשמעותית לחיים ולאיכותם" והשני הוא "עלות כלכלית", אני יודע איפה אני רוצה שהחיים שלי ימוקמו.

ערב טוב.

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
2,744
מחזיק בית פרטי בישוב קהילתי, משלם לעוזרת וגנן, מחזיק סטודנט, חייל ושני מתבגרים בחינוך חצי פרטי
גילוי נאות: גם אנחנו מתקרבים להוצאת סכום כזה אבל זה לא:
צריך בשביל לשרוד
אם היינו צריכים לארגן את ההוצאות שלנו כדי "לשרוד" היינו מסתדרים עם הרבה פחות.

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
לרכוש מכונית ב-150,000 אלף ש"ח
רכשתי ביותר. לא מצטערת על אף שקל.

זה כל כך לא עניינך איך אנשים מוציאים אל הכסף שלהם.
הבנאדם תרם במיסים על עבודה ועל צריכה לקופת המדינה ולתיק ההשקעות שלך.
תגיד תודה.

שםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
119
רכשתי ביותר. לא מצטערת על אף שקל.

זה כל כך לא עניינך איך אנשים מוציאים אל הכסף שלהם.
הבנאדם תרם במיסים על עבודה ועל צריכה לקופת המדינה ולתיק ההשקעות שלך.
תגיד תודה.
מי אמר שזה ענייני איך הם מוציאים את הכסף? אני רק מבקר את זה, כי זה מטומטם. באותה מידה שביקרת לפני כמה שורות את חברי הממשלה. בקיצור, עוד צרכנית שאוהבת הצדקה-עצמית ולא מבינה שהיא בנתה לעצמה כלוב מזהב ולא יותר מכך. לכי על רכב ב-400,000 להבא.

אחד_שיודע

משתמש רגיל
דירוג
231
מה הטענה? שכל מי שמוציא סכום כזה בחודש הוא מטומטם? למה?
אנו משפחה מחושבת ועדיין ההוצאות החודשיות שלנו הגיעו לא רחוק מהבחור הנ"ל.
אני הזדעזעתי, ויותר הזדעזעתי שלא העירו לו על זה

אני לגמרי מבין איך אפשר להגיע להוצאות של 25K בחודש, זה מאוד קל ובארץ לא צריך להתאמץ יותר מידי.
...been there, done that
מספיק שתהיה לא בפוקוס על ההוצאות שלך, תחייה בהתאם להכנסה החודשית שלך, תעשה מה שחברייך עושים, לא תתנהל כלכלית בצורה נבונה, ותגיע לשם די בקלות...
בשיח שנוצר היום, אף אחד בתקשורת לא מרגיש בנוח לבקר בתקשורת אנשים שקשה להם. יותר קל לתקוף את הממשלה ומשרד האוצר (כי הרי יש כסף לחלק לכולם נכון...? ).
אחת הבעיות היא שרוב עם ישראל, בתקופה בה הכלכלה שגשגה, לא שמר לעצמו כסף ליום סגריר (קרן חרום), ולא חשב איך ייתמודד עם כמה חודשים ללא הכנסות.
אנשים נכנסו להרבה התחייבויות, התרגלו להוצאות חודשיות מאוד גבוהות, חלקם לא מנהלים תקציב בכלל, ככה שאין להם יכולת להתמודד עם המשבר הנורא הזה. הרבה אנשים פשוט חיים מחודש לחודש.
מישהו שצריך 25K בחודש כדי להתקיים, לא יכול לצפות שהמדינה תממן אותו, גם אם יש קורונה.

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
כי זה מטומטם
למה?

בנאדם היה מכניס 50 אלף, ומוציא 25. 50% חיסכון. זה מטומטמם?
מה ההגדרה לטימטום בכלל?

כאילו מה הציפייה?
שכולם יהיו "סולידיים" שקונים אורז בכמויות סיטונאיות ולא עושים ילדים?

איך זה תורם לאינטרסים של מישהו?

ולגבי האיחולים שלך, הרכב הבא שלי יהיה ביורו.
מתה על הסאונד של למבורגיני.

מישהו שצריך 25K בחודש כדי להתקיים, לא יכול לצפות שהמדינה תממן אותו, גם אם יש קורונה
זה נכון.. בערך.
במציאות בה מי שצועק יותר חזק (ע"ע ויזל, ליצמן) אי אפשר לכעוס על מי שנוהג באופן שהוכיח את עצמו כאפקטיבי לצורך שיפור עמדות.

נערך לאחרונה ב:

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,275
לא שמעתי את הראיון,
+1
אבל באמת שאין בי רגש חוץ מאמפתיה כלפי בן המעמד הבינוני/גבוה שבעמל כפיים הצליח לממן לעצמו רמת חיים גבוהה שהתנדפה בגלל הקורונה.
יש לי אמפתיה, כל עוד הוא מבין שעכשיו הוא צריך לרדת ברמה. אם הוא חושב שעכשיו המיסים שאני משלם צריכים להמשיך לאפשר לו להמשיך לחיות ברמת חיים גבוהה, האמפתיה נגמרת.

גם אני מוציא סכומים כאלו בחודש, ועדיין יכול להצטמצם אם צריך (אגב, בתחום מסגרות לילדים היה חיסכון משמעותי בתקופה שהמוסדות היו סגורים).

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
ועדיין יכול להצטמצם אם צריך
גם אני יכולה להצטמצם.
לא נולדתי עם טעם של אוליגרך.

פשוט באמת.. במציאות בה מי שבוכה מקבל תופינים מהמדינה, למה לא למצות את אפיק הפעולה הזה?
הכי לגיטימי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
A קרן השתלמות עצמאי שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
M קרן השתלמות וחיסכון עצמאי לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R תיק השקעות עצמאי לטווח ארוך - מחקות מדד שוק ההון 3
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
הדבורה מיה מיקסום הטבת מס להפרשת קהש כשכיר שהוא גם עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
S חשבון מסחר עצמאי - מה הכוונה מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 14
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
S מעבר מקופת גמל להשקעה למסחר עצמאי שוק ההון 2
N כמה להפריש לקרן הפנסיה בתור עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Flex אזרח אמריקאי, שכיר, עצמאי ומשקיע מיסים 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
N קרן השתלמות כפולה - עצמאי ושכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
C אין קרן השתלמות Ira במעמד עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F רואה חשבון עצמאי - קושי במציאת לקוחות אוף טופיק 15
C קרן השתלמות מעמד עצמאי לחברי קיבוצים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הצהרת הון באופן עצמאי - החלקים המתקילים מיסים 25
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ח ביטוח לאומי לשכיר שפתח עסק עצמאי מיסים 4

נושאים דומים

למעלה