• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של מתלבט

nobody

משתמש רגיל
דירוג
58
היי,
מתחיל תהליך של ניהול כספי מחדש, אשמח לשמוע תגובות/עצות.

רקע:
אני באיזור גיל 30, רווק ללא ילדים, עובד בהייטק, השקעתי בעבר דרך פוליסת חיסכון, אבל הפסקתי לפני שנתיים כי שקלתי קנית דירה.
כעת, ירדתי מקנית דירה (לפחות בינתיים), גר בשכירות בגוש דן (אין בבעלותי דירה).
קראתי פה את הפוסטים ואני רוצה להגיע לעצמאות כלכלית תוך 10 שנים מהיום. לאחר 10 שנים מתכוון להמשיך לעבוד כנראה במשרה חלקית.

מצב כיום:
1.2M בפק"מ (רציתי להפחית סיכון, לצורך קנית דירה)
316K קרן השתלמות מסלול סנופי, דמי ניהול 0.3 מצבירה (ללא דמי ניהול מהפקדה)
682K קופות גמל במסלול סנופי (במקום קרן פנסיה), דמי ניהול 0.3 מצבירה (ללא דמי ניהול מהפקדה)
404K תיק מניות של החברה בה אני עובד (מסלול ESPP) שווי לפני קיזוז מיסים (יש הרבה מיסים, מס על ההנחה בשער הקניה, מס רווחי הון)
150K חשבון עו"ש

הוצאות חודשיות 6500 ש"ח

תוכנית השקעה:
60% מניות
40% אג"ח (או מסלול אחר, שיפצה על הסיכון במניות)

כיום חלק גדול מהתיק מושקע במניה אחת, זהו סיכון גדול, לקחתי אותו היות והמניה היא של חברה גדולה יחסית ויש הנחה של 15%.
בנוסף, יש הטבת מס אם מוכרים את מניות ה ESPP אחרי שנתיים או יותר מתאריך הקניה.

היות ואני מושקע במסלול S&P גם בפנסיה וגם בהשתלמות, אני מעוניין לאזן עם מניות בפיזור אחר מאמריקה.
לכן, התכנון הוא לקנות: iShares MSCI World UCITS ETF ACC כדי להשלים ל 60% מניות.
אני מכליל את קרן ההשתלמות ותיק המניות בתוך ה 60% (מתעלם מהפנסיה, מקווה שזה נכון...).
מבחינת האג"ח אשמח לשמוע על אפשרויות, הבעיה עם פוסטים באתר שחלקם מאוד ישנים, כך שאני לא בטוח שהם רלוונטים.

אשמח לקבל הערות על כל מה שכתבתי, בנוסף:
1) האם קיים אפיק דומה לiShares MSCI World UCITS ETF ACC שעדיף (מבחינת דמי ניהול/עמלות)? מעדיף לא להתעסק עם ארה"ב בהקשר של מיסים FATCA וכו'
2) מה האפשרויות עבור האג"ח?
3) איך כדאי לבצע את האיזון בין מניות החברה בה אני עובד? לחכות שנתיים מתאריך הקניה

תודה מראש.

ברוך הבא!

סך הנכסים הנזילים שלך שווים יותר מ300 חודשי מחיה, לפני מסים, שלא גבוהים גם בתרחיש המחמיר. אז על פניו אתה כבר בעצמאות כלכלית.

מה התוכניות שלך קדימה חוץ מלהגיע לעצמאות כלכלית?

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא!

סך הנכסים הנזילים שלך שווים יותר מ300 חודשי מחיה, לפני מסים, שלא גבוהים גם בתרחיש המחמיר. אז על פניו אתה כבר בעצמאות כלכלית.

מה התוכניות שלך קדימה חוץ מלהגיע לעצמאות כלכלית?
מעוניין לא לגור בשכירות, עם עדיפות לגור בבית פרטי (מטרה לא ריאלית כרגע, לפחות לא בגוש דן).
השיקול הוא נוחות בלבד, למנוע טרטורים של מעברי דירה/התעסקות עם בעלי דירה.

ברור לי שיקיימת אפשרות, שאמצא הזדמנות טובה לקניה דירה/שטח, אבל התיק שלי יהיה בהפסדים, מוכן לקחת את הסיכון.

מעוניין לא לגור בשכירות, עם עדיפות לגור בבית פרטי (מטרה לא ריאלית כרגע, לפחות לא בגוש דן).
השיקול הוא נוחות בלבד, למנוע טרטורים של מעברי דירה/התעסקות עם בעלי דירה.

ברור לי שיקיימת אפשרות, שאמצא הזדמנות טובה לקניה דירה/שטח, אבל התיק שלי יהיה בהפסדים, מוכן לקחת את הסיכון.
יש לך תוכניות להיות בזוגיות ו/או להקים משפחה?
אתה גר כיום עם שותפים או לבד?

על פניו אם זה רק עניין הטרטור, אתה יכול לחפש דירה עם שכירות ארוכת טווח, או להציע את זה למשכיר הפוטנציאלי.
אתה יכול גם בינתיים לרכוש דירה למגורים שמתאימה גם להשקעה (נניח 2/3 חדרים) בגוש דן, לגור שם בינתיים ואם וכשתרצה לעבור למשהו גדול יותר תוכל למכור אותה.

יש לך תוכניות להיות בזוגיות ו/או להקים משפחה?
אתה גר כיום עם שותפים או לבד?

על פניו אם זה רק עניין הטרטור, אתה יכול לחפש דירה עם שכירות ארוכת טווח, או להציע את זה למשכיר הפוטנציאלי.
אתה יכול גם בינתיים לרכוש דירה למגורים שמתאימה גם להשקעה (נניח 2/3 חדרים) בגוש דן, לגור שם בינתיים ואם וכשתרצה לעבור למשהו גדול יותר תוכל למכור אותה.
כרגע לא בזוגיות אבל ילדים לא בתכנון.
גר לבד.

לא רק ענין של טירטור, ברגע שהדירה בבעלותך, אתה משקיע יותר, בתור שוכר אני לא אעשה את זה. למשל, ברזים/צבע/ריהוט מחדש.
משכירים לא תמיד מוכנים לשכירות ארוכת טווח גם אם כן, זה גם בדרך כלל מחייב את שני הצדדים (יש סעיף אופציה לשנה, גם על זה לא כולם מוכנים לחתום).
קנית דירה אפשרית, פשוט קשה לי להחליט על מקום שבא לי לגור בו (זה גם התחייבות שקשה לי לקחת, קנית דירה).

השיקול העיקרי להשקעה כרגע, זה מניעה של השחיקה של הכסף שלא מושקע בכלום/פק"מ.

404K תיק מניות של החברה בה אני עובד (מסלול ESPP) שווי לפני קיזוז מיסים (יש הרבה מיסים, מס על ההנחה בשער הקניה, מס רווחי הון)
כיום חלק גדול מהתיק מושקע במניה אחת, זהו סיכון גדול, לקחתי אותו היות והמניה היא של חברה גדולה יחסית ויש הנחה של 15%.
בנוסף, יש הטבת מס אם מוכרים את מניות ה ESPP אחרי שנתיים או יותר מתאריך הקניה.
משהו מוזר לי בסכום הצבור…
האם אתה בטוח שהכל ESPP ואין חלק שהוא RSU?

אם כל הסכום זה תוצאה של ESPP שפשוט הצטברו, אז חוץ מאולי הסכום של החצי שנה אחרונה, את המס של ההנחה (15%) משלמים מיד בתום התוכנית (כל חצי שנה) כאשר המניות עוברות לידיך. כך שמה שנשאר לשלם זה את המס על רווחי ההון (כלומר הרבה פחות מס ממה שנראה לך שאתה תצטרך לשלם).
אם חלק מזה זה RSU אז כמובן שחוק השנתיים חל כאן וכמובן שיש גם מס רב לשלם (מס שולי על ההקצאה).

בעיקרון, לפחות בתוכניות ה- ESPP שאני מכירה, אין שום יתרון מסויי מיוחד לההמשיך להחזיק ESPP. זאת להבדיל מ- RSU ששם יש יתרון משמעותי, והסיכון להמשיך ולהחזיק מניה בודדת לא מתוגמל כמו ב- RSU.

רק מציינת שחשוב באמת לברר את תנאי התוכנית ולוודא שלא מדובר בתוכנית ייחודית של ESPP עם התניות וזכויות אחרות שאני לא מכירה.

נערך לאחרונה ב:

אם כל הסכום זה תוצאה של ESPP שפשוט הצטברו, אז חוץ מאולי הסכום של החצי שנה אחרונה, את המס של ההנחה (15%) משלמים מיד בתום התוכנית (כל חצי שנה) כאשר המניות עוברות לידיך. כך שמה שנשאר לשלם זה את המס על רווחי ההון (כלומר הרבה פחות מס ממה שנראה לך שאתה תצטרך לשלם).
אם חלק מזה זה RSU אז כמובן שחוק השנתיים חל כאן וכמובן שיש גם מס רב לשלם (מס שולי על ההקצאה).

בעיקרון, לפחות בתוכניות ה- ESPP שאני מכירה, אין שום יתרון מסויי מיוחד לההמשיך להחזיק ESPP. זאת להבדיל מ- RSU ששם יש יתרון משמעותי, והסיכון להמשיך ולהחזיק מניה בודדת לא מתוגמל כמו ב- RSU.

רק מציינת שחשוב באמת לברר את תנאי התוכנית ולוודא שלא מדובר בתוכנית ייחודית של ESPP עם התניות וזכויות אחרות שאני לא מכירה.
כל הסכום הוא ESPP (מלבד סכום קטן יחסית- 5K, האתר - us.etrade.com, כרגע לא עובד כנראה בגלל עומס, אז לא זוכר בדיוק).
יש עוד RSUs אבל לא החשבתי אותם כי חלקם עוד לא השתחררו - ז"א, לא יכול למכור אותם (משתחררים פעם בשנה, כדי לעודד אותי להישאר...)

לגבי תשלומי המיסים, ביררתי בעבר זה מה שאמרו לי (חברת esop):

עבור ESPP:
אם מוכר פחות משנתיים מתאריך הקניה:
1) הפרש שער מניה (שער מכירה פחות שער קניה) - מס הכנסה + ביטוח לאומי
אם מוכר אחרי יותר משנתיים מתאריך הקניה:
1) על ההוזלה בשער המניה, משלם כהכנסת עבודה - מס הכנסה + ביטוח לאומי
2)הפרש שער מניה - מס רווחי הון - 25%
עבור RSU:
אם מוכר פחות משנתיים מזמן ההקצאה:
1)הפרש שער מניה (שער מכירה פחות שער קניה בתאריך ההקצאה) - מס הכנסה + ביטוח לאומי
אם מוכר אחרי יותר משנתיים מזמן ההקצאה:
1)גובה ההקצאה (כמות המניות כפול שער), משלם כהכנסת עבודה - מס הכנסה + ביטוח לאומי

בגדול, השנתיים האלו הם הסיבה העיקרית שאני מחזיק בהרבה מניות (וגם כי המניה עלתה לא רע).
אשמח לדעת, אם מה שנאמר לי לגבי המיסים הוא לא נכון, מניח שהנוהל הוא זהה לכל אזרחי ישראל (כי במדובר במיסים ולא בהטבה של המעסיק).

בהתחשב בסכום שנצבר בקופת הגמל (700K) זה דווקא מאוד סביר.
הפרשה לתוכנית פנסיונית היא כ20% על שכר הבסיס, בעוד שESPP היא 5-10% מבסיס ובונוסים + הפרשי תשואות (אם יש) - מסים.
היחס של 4/7 נשמע הגיוני.
שמעתי שיש ESPP כאלה, כמו שציין פות"הש. הם לא כל כך נפוצים בעולם.
+1

לא רק ענין של טירטור, ברגע שהדירה בבעלותך, אתה משקיע יותר, בתור שוכר אני לא אעשה את זה. למשל, ברזים/צבע/ריהוט מחדש.
וגורם לך לא להתפשר על דברים וגורם להוצאות גדולות יותר.
משכירים לא תמיד מוכנים לשכירות ארוכת טווח גם אם כן, זה גם בדרך כלל מחייב את שני הצדדים (יש סעיף אופציה לשנה, גם על זה לא כולם מוכנים לחתום).
זה בהחלט מצמצם את מרחב האפשרויות, אבל תגיד שאתה הייטקיסט וזה יתן לך יתרון (או חסרון כי ירצו לנצל את יכולת התשלום להעלאת שכר דירה).
קנית דירה אפשרית, פשוט קשה לי להחליט על מקום שבא לי לגור בו (זה גם התחייבות שקשה לי לקחת, קנית דירה).
זו שאלת השאלות ידידי.
השיקול העיקרי להשקעה כרגע, זה מניעה של השחיקה של הכסף שלא מושקע בכלום/פק"מ.
מחשבה נכונה ומבורכת.

תיקון טעות, הסכום שציינתי לא כולל RSU בכלל.
יש RSU שאני יכול למכור, אבל עוד לא עברו שנתיים מתאריך ההקצאה (אז לא הכללתי אף RSU בפוסט הראשון).

בהתחשב בסכום שנצבר בקופת הגמל (700K) זה דווקא מאוד סביר.
הפרשה לתוכנית פנסיונית היא כ20% על שכר הבסיס, בעוד שESPP היא 5-10% מבסיס ובונוסים + הפרשי תשואות (אם יש) - מסים.
היחס של 4/7 נשמע הגיוני.
ברור שאין לי בעיה עם גובה הסכום. הבעיה הייתה רק עם גובה המס שצריך לשלם אם כל הסכום הוא *רק* מ- ESPP, כי כאמור אצלנו משלמים את המס על ההנחה (של ה- 15%) בתום התוכנית מיד כלומר כל חצי שנה. ולכן אין דחיית מס (שולי) ולא נצבר מס (שולי) אלא רק מס רווחי הון (אם שומרים את המניה והיא עולה).

ֿאבל ככה זה אצלנו. יש מצב שאצל @nobody זו תוכנית עם חוקים אחרים.

כל הסכום הוא ESPP (מלבד סכום קטן יחסית- 5K, האתר - us.etrade.com, כרגע לא עובד כנראה בגלל עומס, אז לא זוכר בדיוק).
יש עוד RSUs אבל לא החשבתי אותם כי חלקם עוד לא השתחררו - ז"א, לא יכול למכור אותם (משתחררים פעם בשנה, כדי לעודד אותי להישאר...)

לגבי תשלומי המיסים, ביררתי בעבר זה מה שאמרו לי (חברת esop):

עבור ESPP:
אם מוכר פחות משנתיים מתאריך הקניה:
1) הפרש שער מניה (שער מכירה פחות שער קניה) - מס הכנסה + ביטוח לאומי
אם מוכר אחרי יותר משנתיים מתאריך הקניה:
1) על ההוזלה בשער המניה, משלם כהכנסת עבודה - מס הכנסה + ביטוח לאומי

אצלנו בתוכנית ESPP אין תנאי של שנתיים בשביל שרווחי ההון (כלומר הרווח מעבר למחיר ההנחה) יהיו 25%. תנאי השנתיים (אצלנו) הוא רק עבור ה- RSU.
ֿכאמור יש מצב שיש לכם תוכנית אחרת. את זה אתה צריך לברר (ולדעתי בהחלט שווה לבדוק את זה).

יחד עם זאת זה עדיין מוזר לי. כי אני יודעת שיש שתי חלופות לתוכנית - עם נאמן ובלי נאמן. העיניין הוא שבשתיהן משלמים את המס על ההנחה מיד בתום התוכנית (כלומר כל חצי שנה) ואין לך דחיית מס על ההנחה בכל מקרה.
ֿהמשמעות היא שמצד אחד אין לך ריבית דריבית על המס אבל מצד שני זה אומר שאין לך כבר חבות מס על ההנחה (15%) שקיבלת על הסכום שכבר אצלך, אלא רק חבות של רווח ההון.

אצלנו בתוכנית ESPP אין תנאי של שנתיים בשביל שרווחי ההון (כלומר הרווח מעבר למחיר ההנחה) יהיו 25%. תנאי השנתיים (אצלנו) הוא רק עבור ה- RSU.
ֿכאמור יש מצב שיש לכם תוכנית אחרת. את זה אתה צריך לברר (ולדעתי בהחלט שווה לבדוק את זה).
אני אבדוק שוב. אני די בטוח שהבנתי נכון (אפילו קיבלתי דוגמא מספרית), אבל אולי הנציג שדיבר איתי טעה.

אני אבדוק שוב. אני די בטוח שהבנתי נכון (אפילו קיבלתי דוגמא מספרית), אבל אולי הנציג שדיבר איתי טעה.
אתה יכול לבדוק בתלוש שלך בחודש של כל תום תקופה (או בחודש העוקב) אם הורידו לך מס על התוכנית (אמור להיות רשום בזקיפת המס שווי ESPP). כך לפחות תדע שאת המס על ההנחה כבר שילמת ומה שנותר לשלם זה רק את רווח ההון (לפי 25%).

אתה יכול לבדוק בתלוש שלך בחודש של כל תום תקופה (או בחודש העוקב) אם הורידו לך מס על התוכנית (אמור להיות רשום בזקיפת המס שווי ESPP). כך לפחות תדע שאת המס על ההנחה כבר שילמת ומה שנותר לשלם זה רק את רווח ההון (לפי 25%).
בדקתי תלושים של שנה שלמה, לא ראיתי זקיפת מס עבור ESPP.

בקשר ל ESPP, ביקשתי בירור מפורט (סימולציה מה קורה אם אני מוכר כל מה שאני יכול עכשיו) מהנאמן, מניח שיגיע בשבוע הבא.

מישהו יכול לענות לי לגבי:
1) האם קיים אפיק דומה לiShares MSCI World UCITS ETF ACC שעדיף (מבחינת דמי ניהול/עמלות)? מעדיף לא להתעסק עם ארה"ב בהקשר של מיסים FATCA וכו'
2) מה האפשרויות עבור האג"ח/השקעה אחרת לאזן את ה 60% מניות.

תודה

הוצאות חודשיות 6500 ש"ח
ברגע שהדירה בבעלותך, אתה משקיע מוציא יותר,
תיקנתי לך. אשתי גם משתמש במונח להשקיע בשביל לתאר הוצאות בזבזניות. השקעה מניבה תשואה על הכסף. ספה חדשה לא. להיות בעלים על דירה יכול בקלות להכפיל לך את הוצאות המגורים.
בתור מי שגר ב16 דירות שונות במהלך חייו - ה״טרחה״ של לעבור דירה מתגמדת לעומת העלות של בעלות על דירה. אבל זה אישי מאד.

בקשר ל ESPP, ביקשתי בירור מפורט (סימולציה מה קורה אם אני מוכר כל מה שאני יכול עכשיו) מהנאמן, מניח שיגיע בשבוע הבא.
אשמח אם תעדכן.
תכלס אם יש לך דחיית מס (על ההנחה) זה מדהים. אמנם על הסכום הזה יהיה לך יותר מס (כרגע) אבל המשמעות הרחבה יותר היא שיש לך תוכנית שמקפיצה את הערך שלה יחסית לתוכניות ה-״רגילות״.

בדקתי תלושים של שנה שלמה, לא ראיתי זקיפת מס עבור ESPP.
אצלנו, על מנת שלא יהיה חודש ״רזה״, בחודש שבו משלמים את המס יש סוג של מכירה של המניות בגובה המס שצריך לשלם. וכך מצד אחד יש ירידה של המס (דרך סעיף בזקיפת השכר) ומצד שני אותו סכום נכנס דרך המכירה של המניות (או יותר נכון הגדרת מספר המניות שהן sellable שהן מספר המניות שנרכשו פחות מספר המניות שנשמרות בצד לכיסוי המס).

תיקנתי לך. אשתי גם משתמש במונח להשקיע בשביל לתאר הוצאות בזבזניות. השקעה מניבה תשואה על הכסף. ספה חדשה לא. להיות בעלים על דירה יכול בקלות להכפיל לך את הוצאות המגורים.
בתור מי שגר ב16 דירות שונות במהלך חייו - ה״טרחה״ של לעבור דירה מתגמדת לעומת העלות של בעלות על דירה. אבל זה אישי מאד.
ההחלטה לקנות דירה למגורים (בניגוד לקנית דירה להשקעה) היא לא בהכרח משתלמת כלכלית.
לכל אחד יש את הגבולות שלו לגבי מה הוא מוכן לחסוך/להוציא ואיך.
מסכים לגבי הניסוח, כשאמרתי להשקיע, לא התכוונתי במושג של השקעה כספית אלא, השקעה בסביבת המגורים ותנאי המחיה.
מבחינת כספית מדובר על עוד הוצאות (שלא בהכרח יחזירו עצמם, אם/כאשר תמכור את הדירה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 292
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 1
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 7
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 2
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 61
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חלקן של חברות בעליית המחירים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
F ה s&p 500 ובעיית החוב של ארהב שוק ההון 2
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 7
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 21
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה