• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יוטיוב פרימיום - שאלה על צורת התגמול ליוצרי התכנים

tlc m

משתמש רגיל
דירוג
661
כאשר בלוגר מסתמך על הכנסה מפרסומות,
ו 50% מהצופים הקבועים נרשמו ליוטיוב פרימיום , האם ההכנסה שלו קטנה ? בכמה?
איך זה עובד?
מתלבטת אם לשלם ליוטיוב פרימיום , אך לא רוצה לפגוע בהכנסות היוצרים.
(בראייה שלי, במצב הקיים היום ברחבי הרשת,
ליוצרים יש משקל גבוה יותר בהנאה שלי מהתכנים, מאשר לפלטפורמה עליה הם מונגשים. ולכן לא רוצה לנתב עוד חלק ברווחים מהיוצרים לפלטפורמה, רק כי היא חזקה יותר מהיוצרים הבודדים, לכן שואלת )

מניח שעלות המנוי אמורה לכסות את עלות הפרסומות.
עד שיוצר רואה סנט הוא צריך להגיע למספרי צפיות גבוהים מאוד.

לא רק שאינו פוגע, אלא הם מקבלים יותר

על פניו, יוטיוב פרמיום אמור להיות רווחי יותר ליוצרים. אני לא מכיר ניתוח של זה עדיין.

רוב היוצרים מקבלים תרומות ישירות או מרוויחים מפרסום שהם עצמם עושים.

אם חשוב לך יוצר ספציפי אז תמיד יש פתראון וכאלה

בחודשים האחרונים ליד הערוצים יש כפתור חדש כחול של join. לא מספיק שרב היוצרים סוגרים את החודש יפה מאוד, בנוסף הם גם מבקשים מאיתנו לשלם להם מנוי חודשי שאתה לא מקבל בו למעשה שום דבר מלבד ״תגים״ מיותרים ליד התגובות שלך.

אני חושב שזה שובר שיאי גינס ב ״דרכים הכי מיותרות לבזבז את כספך״. פשוט כסף הולך לפח. והחמדנות הזאת של היוצרים מאוד ראויה לגינוי בעיניי. לפחות שציעו משהו מעניין במקום לגבות כסף על ריק.

הייתי שמח לדעת כמה הצטרפו לערוצים האלה אם בכלל.

נערך לאחרונה ב:
בחודשים האחרונים ליד הערוצים יש כפתור חדש כחול של join. לא מספיק שרב היוצרים סוגרים את החודש יפה מאוד, בנוסף הם גם מבקשים מאיתנו לשלם להם מנוי חודשי שאתה לא מקבל בו למעשה שום דבר מלבד ״תגים״ מיותרים ליד התגובות שלך.

אני חושב שזה שובר שיאי גינס ב ״דרכים הכי מיותרות לבזבז את כספך״. פשוט כסף הולך לפח. והחמדנות הזאת של היוצרים מאוד ראויה לגינוי בעיניי. לפחות שציעו משהו מעניין במקום לגבות כסף על ריק.

הייתי שמח לדעת כמה הצטרפו לערוצים האלה אם בכלל.
תגובה מבחילה

כפתור חדש כחול של join. לא מספיק שרב היוצרים סוגרים את החודש יפה מאוד, בנוסף הם גם מבקשים מאיתנו לשלם להם מנוי חודשי שאתה לא מקבל בו למעשה שום דבר מלבד ״תגים״ מיותרים ליד התגובות שלך.
על איזה כפתור אתה מדבר?
מי ביקש ממך "מנוי חודשי"?
אני מכיר כפתור של להצטרף כמנוי - על מנת לקבל תזכורות/התראות על העלאת תוכן חדש / לראות רשימת ערוצים שאני מחובר אליהם.

@Benjamin Willard
אני מעדיף תגובה עניינית עם טיעון נגד, ולא דמגוגיה זולה

@c881
בשנה האחרונה יוטיוב הכניסו פיצ׳ר חדש, כפתור כחול join הנמצא צמוד ליד כפתור הsubcription ותיתקל בו בעיקר בערוצים הגדולים והמוכרים יותר. כפתור זה נתון לשיקול דעתו של הערוץ.

מדובר על תשלום מנוי חודשי לערוץ הנא מבד״כ 12 ש״ח לחודש ומגיע גם ל80 ש״ח.
ממה שראיתי עד כה, ה״תמורה״ לתשלום זה מהערוצים השונים, היא לרב ״תגים״ מיותרים לצד התגובות שלך ולא יותר מכך.
הערוצים הגדולים מתפרנסים סה״כ יפה מאוד, וזה בסדר שהם רוצים להכניס עוד רווח , אבל מין הראוי , שיתנו תמורה לאגרה .
כי כרגע, אני לא רואה הבדל בין לשלם על בקבוק מים קדושים מהכנרת, לזה.

הערוצים הגדולים מתפרנסים סה״כ יפה מאוד
אז קח גישה סוציליסטית יותר. אל תתרום לערוץ גדול ומצליח שמרויח מליוני דולרים בשנה.
תרום לערוצי קטנים בנישה מצומצמת, שעוסקים בתחום צר, שמאוד מעניין אותך.
למשל יש מספיק ערוצים ישראלים, שגם אם הם מצליחים השוק קטן. לכן אתרום, כי אני רוצה שהערוץ ימשיך.

אני מעדיף תגובה עניינית עם טיעון נגד, ולא דמגוגיה זולה
בשביל מה? מה שכתבת זה נטו פנייה לרגש.

היוטיוב בגדול, מלא ביוצרים עצמאיים, ופרטיים קטנים. אדם אחד, או קבוצה קטנה, שמייצרים תוכן ,לפעמים זבל, ולפעמים מעולה. וזה משהו שבאופן כללי דיי קשה להתפרנס ממנו. ולא בצדק יש לציין. לפעמים הם מביאים קהל הרבה יותר גדול, ותוכן הרבה יותר איכותי ממה שיש בטלוויזיה. אני לא רואה שום בעיה בלהעביר כסף ישירות ליוצרים כאלה, בכדי שימשיכו לייצר תוכן שאדם נהנה לצרוך ושמבדר אותו, ולפעמים אפילו עוזר ללמוד משהו.

אגב, יש כאלה שנותנים תוכן אקסקלוסיבי למנויים, אבל זה לא בהכרח חיובי, כי זה חוסם את התוכן משאר הקהל. וזה אשכרה נושא במיוחד בערוצים שהם educational .

לקרוא לזה "שיא גינס בבזבוז כסף"?
אני חושב שלאסוף בקבוקים זה בזבוז הרבה יותר משמעותי של כסף...

לא שאני מנוי, או תורם לפתראון של מישהו... אבל כן יצא לי לתרום חד פעמית...

@בורג
@Benjamin Willard

תראו, נגעתם בסוגיה מעניינת. אני אישית מאוד אנטי סוציאליזם ואנטי תרומות, מדינות וחברות שדגלו בשיטה זו, לא הגיעו רחוק.
אין שוויון ולא יהייה שוייון וזה בסדר. כי זה יוצר תחרותיות ועשייה בחברה , וככה האנושות מתפתחת ומתקדמת.
ומנגד, תרומות לדעתי, עלולות להוריד עשייה זו ולהכניס לאזור נוחות.

אני ישאל אתכם שאלה - הייתם מוכנים לשלם משכורת לשכיר שנותן לכם שירות, או שזה תפקידו של המעסיק שלו?
יוטיוב, היא המעסיק ויטיוב צריכה לדאוג לאותם ערוצים, לא אני ולא אתם.
אם ערוץ אינו מרוויח מספיק, על פי השיטה הקפיטליסטית בה אני מאמין, כנראה שהוא לא מספיק טוב ויבדוק עם עצמו איך הוא יכול לשפר את תכניו, או שימצא לו תעסוקה אחרת.

ערוצים טובים ביוטיוב, גודלים ואלו שלא נשארים מאחור וזה בסדר. ככה עובד העולם. או לפחות בצד המערבי שלו.

יוטיוב פרימיום
...
אך לא רוצה לפגוע בהכנסות היוצרים.
היוצרים מקבלים סכום כסף מדמי המנוי על כל צפייה.
נכתב ע"י https://support.google.com/youtube/answer/6306276?hl=en:
Will creators still be paid with YouTube Premium?
Yes. In fact, YouTube Premium gives a secondary revenue stream for creators in addition to what you're already earning today through ads.

How is revenue figured out?
Currently, new revenue from YouTube Premium membership fees is distributed to video creators based on how much members watch your content. As with our advertising business, most of the revenue will go to creators.​

יוטיוב, היא המעסיק
לא נכון. שווה לטענה שהנהלת הקניון הוא המעסיק של חנות הממתקים בכניסה.

אם ערוץ אינו מרוויח מספיק, על פי השיטה הקפיטליסטית בה אני מאמין, כנראה שהוא לא מספיק טוב ויבדוק עם עצמו איך הוא יכול לשפר את תכניו, או שימצא לו תעסוקה אחרת.
נכון. הוא לא מצליח לפי השיטה הקפיטליסטית. אבל מה זה קשור אלי. אני אוהב לראות את התוכן. נניח שאני אוהב לראות איך בונים רובוט שמקלף בננות. שמח לראות עשרות שעות של בניה איטית על כך פרט ופרט. ברור לשנינו שזה לא תוכן שימשוך מליוני צפיות, אז הערוץ לא יצליח כלכלית. אבל אני שמח לראות, אז אם אני רוצה להמשיך לקבל תכנים כאלו, אני אתמוך בערוץ. לא כפילנטרופיה, אלא לטובתי.

@בורג
לפי מודל הקניון אז היוצרים אמורים לשלם שכירות ליוטיוב, בפועל יוטיוב משלמת להם.
יוטיוב היא המעסיק ויוטיוב משלמת על פי צפיות ומנויים. אם אינה משלמת מספיק ליוצר, או שהבעיה באיכות תכניו, או שהבעיה במודל התשלום של יוטיוב. כך או כך זה לא אמורה להיות בעיה שלי. אני תורם מעצם היותי צופה בסרטון ומשתמש בפלטפורמה.

הדוג׳ שהבאת על הרובוט לא טובה, דווקא הסרטונים על רובוטים הם מאוד מצליחים, לא משנה מה אותו רובוט עושה.
אבל בהתייחסות לדבריך:
אם אותה נישה לא יוצרת מספיק עניין, או שהבעיה אצל איכות תכניו של היוצר עצמו, או שהנישה פשוט לא מעניינת מספיק את האוכלוסיה, כך או כך, זה שוב, לא אמורה להיות בעיה שלי. אם זה אמור להצליח, זה יצליח, ואם זה אמור להיכשל, זה יכשל.

יש מספיק דרכים שהיוצר יכול לקבל כסף על פועלו מבלי לבקש תרומה חודשית, ואני מדגיש היא תרומה חודשית ומתחדשת -
לא מדובר במשהו חד פעמי.
דרכים כמו : ספונסרים, מארצנדייז , לינקים בדיסקריפשן וכו׳ לא חסר.

אם אני לא מרויח מספיק במקום העבודה שלי, לא אלך ואבקש תרומות מהלקוחות של החברה בה אני עובד.
או שאפנה למעסיק שיעלה לי את השכר או שאחפש מקום אחר שמשלם טוב יותר, או שאחשב מסלול מחדש בקריירה בה בחרתי.

אנטי סוציאליזם ואנטי תרומות
אלו שני דברים מאד שונים ואפילו הפוכים.
בסוציאליזם הפקיד מחליט בשבילך לאן וכמה 'לתרום'. ובסוף זה כנראה יגיע למישהו שיכול להחזיר חלק מזה בצורה זו או אחרת לפקיד.
כשאתה תורם אתה לא מצפה לקבל תמורה שווה לכספך.
כשאתה תורם לערוץ אתה משלם על מוצר וזה לא בדיוק תרומה אפילו במלוא מובן המילה.
זה פשוט מודל תשלום אחר מזה שנהוג ביוטיוב לפי צפיות.
אם אני מאד אוהב ערוץ אני מסכים לשלם עליו יותר. זה כמו מודל עיתונאות עצמאית. יש עיתונאים למשל שלא רוצים ניגוד אינטרסים עם מפרסמים אלא מודל אחר. בגלל שמדובר באנשים ללא מערכת מאחוריהם ומודל מנויים לא מתאים כ"כ אז יש מודל תשלום לפי "רצון טוב" בו מי שחושב שהעיתונאי עושה עבודה חשובה תורם לפי מראית עינו.
אתה יוצא מנק' הנחה שהיוצרים הם שכירים של יוטיוב ואם לא מרוצים שילכו לערוץ אחר. אני מסתכל על זה במודל של עצמאי.

לפי מודל הקניון אז היוצרים אמורים לשלם שכירות ליוטיוב, בפועל יוטיוב משלמת להם.
אתה יוצא מנק' הנחה שהיוצרים הם שכירים של יוטיוב ואם לא מרוצים שילכו לערוץ אחר. אני מסתכל על זה במודל של עצמאי.
יוצר התוכן (העצמאי) משלם כ 50% מההכנסות שלו ליוטיוב תמורת הנדלן הוירטואלי (אחסון ומחשוב), ושירותי סליקה מפרסום.

יש מספיק דרכים שהיוצר יכול לקבל כסף על פועלו מבלי לבקש תרומה חודשית, ואני מדגיש היא תרומה חודשית ומתחדשת -
לא מדובר במשהו חד פעמי.
דרכים כמו : ספונסרים, מארצנדייז , לינקים בדיסקריפשן וכו׳ לא חסר.
מה ההבדל מבחינתך בין לשלוח 100 שקל פעם בשנה, לבין לשלוח 8 שקל בחודש, לבין לקנות מרצדייז במחיר כפול משום שיש עליו לוגו?

פרט אנקדוטלי, הפרסומות של הילדים החולים שברו אותי והתקנתי חוסם פרסומות ליוטיוב בכל המכשירים שלי. אז אני אישית שברתי את כלכלת היוטיוב.
כל הדיון הזה מזכיר לי את הטרגדיה של נחלת הכלל

יוצר התוכן (העצמאי) משלם כ 50% מההכנסות שלו ליוטיוב תמורת הנדלן הוירטואלי (אחסון ומחשוב), ושירותי סליקה מפרסום.
לא אמרתי שזה מודל מושלם :)
רק ששווה להסתכל על הדברים מנק' מבט יותר מורכבת.

פרט אנקדוטלי, הפרסומות של הילדים החולים שברו אותי והתקנתי חוסם פרסומות ליוטיוב בכל המכשירים שלי. אז אני אישית שברתי את כלכלת היוטיוב.

אני מזמן עם חוסם פרסומות בכל המכשירים :roll:
אני מניח שאני גם ככה לא הקהל אז אני עושה טובה למפרסמים שלא ישלמו על העיניים שלי.

דבר ראשון - אכלתם לי ת'ראש כולכם :>
רוצה לדעת תכלס - פרימיום או לא פרימיום..
אנסה לחקור את זה יותר. אולי ב Reddit אמצא דיונים על זה עם דוגמאות אמיתיות.
אבל מה - הדיונים שלכם מעניינים. תודה!!

מניח שעלות המנוי אמורה לכסות את עלות הפרסומות.
זה מה שאני מנסה להבין: 1. האם עלות המנוי אכן מכסה.
2. האם החלק שמועבר ליוצרים הוא לא פחות ממה שמועבר אליהם מפירסומות.

אלא הם מקבלים יותר
איך אתה יודע? כי אם כן, ויש לנו הוכחה ולא רק הנחה, זה יגאל אותי מהספקות...

על פניו, יוטיוב פרמיום אמור להיות רווחי יותר ליוצרים. אני לא מכיר ניתוח של זה עדיין.
מעניין שאתה חושב כך. אני חשדתי שההיפך (מהסיבה שמן הסתם חברות מנסות עם כל מודל חדש להגדיל את הרווח שלהן..)

מכירה ומשתמשת ב patreon. זה באמת פתרון טוב אבל ליוצרים ספציפיים.

בחודשים האחרונים ליד הערוצים יש כפתור חדש כחול של join.
כן גם אני ראיתי. לא משתמשת.
שמע, לא הייתי מתרגזת על היוצרים בשל כך.
תחום היצירה הוא תמיד תחום קשה להתפרנס ממנו. הם עושים מה שהם יכולים כדי לשרוד.
ואולי גם מאחורי הקלעים יוטיוב שכנעה אתם באמצעי שכנוע כאלה ואחרים לעשות לזה promotion כי אחרת...
(אני תמיד חושדת בחברות הגדולות...)
אולי בכלל יוטיוב עשו מחקר שוק וגילו שייתכן ויש ביקוש למוצר שנקרא 'חווית הקהילה' ושאנשים אשכרה ירצו לשלם כדי להיות חלק מקהילה וירטואלית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
K כך אפשר לחיות מ3 אשח בחודש - בטרנדינג של יוטיוב אוף טופיק 4
בורג המלצה על ערוץ יוטיוב common sense investing שוק ההון 4
I פרסום ערוץ יוטיוב מנימליסטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
חסכונית המלצה על ערוץ יוטיוב מינימליסטי- דרסי איזבלה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Edward פתיחת ערוץ יוטיוב בנושא השקעות התפתחות אישית 52
ד מי האמין שאמצא סולידי בערוץ יוטיוב על אופנועים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
S עסקאות באשראי כדי להגיע למינימום חיוב / הטבות פרימיום צרכנות פיננסית 7
מ חשבון פרימיום בבנק צרכנות פיננסית 1
ג פליי קארד פרימיום, היכן לעשות? צרכנות פיננסית 6
S עסקה בכרטיס אשראי לצורך קבלת הטבת פרימיום צרכנות פיננסית 32
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ד שאלה קטנה לגבי מערכת המסחר בIBKR שוק ההון 2
D שאלה לאזרח אמריקאי ישראלי שוק ההון 32
E שאלה: האם איבדתי את הזכות לדמי אבטלה אוף טופיק 2
S שאלה לגבי הטבות מס מיסים 4
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
H שאלה לגבי עליית הקרן ורווחים שוק ההון 4
N שאלה על ארנונה מיסים 3
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2