• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם

בדיוק היום היתה לי שיחה עם הבן על נושא החיסכון, הכנת תקציב חודשי/שנתי ותיק ההשקעות.
כמעט כל מה שכתוב בסקר תקף לגביו, למעט עניין החובות כי אין לו.
הוא רוצה להגדיל את תיק ההשקעות בלי שיש לו מטרות מוגדרות לכסף. הוא רוצה לחסוך את רוב הכסף שהוא מרוויח בלי לוותר על בילויים וחו"ל כל עוד הוא רווק.
אני די מסכימה עם הרעיון שבגיל צעיר מאד קשה לחשוב על מטרות כל-כך מדוייקות לכסף. זה פשוט מרגיע שיש :)
הוא גם טוען שהסביבה החברתית שלו רואה את הדברים באותו אופן אז אולי יש כאן עניין דורי (ואולי הוא שייך למיעוט אקסקלוסיבי כמו הפורום הזה).

רוצה לציין שהלוואי והיה לי מבוגר או מישהו שמבין בנושא שהיה מנחה אותי. מגיל צעיר תמיד רציתי להשקיע את הכסף שלי הבעיה שחשבתי שהאופציות היחידות שלי להשקעה זה בבורסה מהבנק עם מינימום 100K או מהריבית האפסית של הבנק אז וויתרתי על הרעיון. עד לפני שנה שפתחתי את זה - לא ידעתי שיש "דבר" כזה שנקרא קופת חיסכון.

תמיד הייתי בנאדם שחושב קדימה לטווח ארוך. זה מתבטא גם בדברים אחרים כמו סמארטפון(נקסוס 4) לכמה שנים ולא להחליף מכשיר כל חצי שנה.

בזכות הפורום זכיתי לגלות עוד אפיקי השקעה אחרים שלא ידעתי על קיומם ולמה לשים לב.

בנוגע לדור שלנו - דור ה-Y - זהו דור שנמצא באי וודאות כלכלית במדינה שכלכלית מאתגר לחיות בה, ובגלל זה מעדיפים לחיות את הרגע ולא לדאוג לעתיד שזה מין מנגנון בריחה מהמציאות כמו שעושים אנשים ששותים אלכוהול. מה שנקרא "מה שיהיה - נתמודד איתו כשזה יקרה".

בנוגע לדור שלנו - דור ה-Y - זהו דור שנמצא באי וודאות כלכלית במדינה שכלכלית מאתגר לחיות בה, ובגלל זה מעדיפים לחיות את הרגע ולא לדאוג לעתיד שזה מין מנגנון בריחה מהמציאות כמו שעושים אנשים ששותים אלכוהול. מה שנקרא "מה שיהיה - נתמודד איתו כשזה יקרה".
זאת אמירה מאד כללית, משהו שמתאים לכתב בעיתון לכתוב אותה.
אני מכירה חבר'ה כאלה אבל לא בטוחה שרובם כאלה. אי וודאות כלכלית היתה פה תמיד על אף שנדמה לדור הצעיר שזה קורה רק לו. נכון שפעם היו יותר קואופרוטיבים (כמו "אגד" או הקיבוצים או אפילו תנובה) והיתה יותר ערבות הדדית אבל תמיד זה היה מיעוט. תקרא כמה אחוז מהזקנים נמצאים בבעיה ותבין בעצמך.
בכל מקרה, גדל כאן דור שמבין שאין על מי לסמוך אלא על עצמו (ואם התמזל מזלו, גם על הוריו וסביו). אם למישהו מתחשק לבזבז את כספו ולא לחסוך, זאת הבעיה שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 118
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
Benjamin W כיצד אתם חוסכים לגמלה (פנסיה) צרכנות פיננסית 48
N איך אתם חוסכים בחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
D כניסה לדירה ראשונה - איך חוסכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
N הורים לילדים קטנים חוסכים יותר ממה שהם חושבים? אוף טופיק 60
S כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל כספי גמל/פנסיה/השתלמות ומתייחס למשפחות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
ה זכיה במחיר מטרה נדל"ן 0
B מחיר מטרה - דרום חיפה - מה תכלס? נדל"ן 22
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
ה לאיזה מטרה הבנקים משחררים כסף ביתר קלות? נדל"ן 11
ישראלי מצוי מחיר מטרה החדש נדל"ן 4
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
BG-84 מחזור הלוואה לכל מטרה נדל"ן 5
D מחפש מטרה יומני מסע אישיים 26
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
Jasper איך בוחרים מטרה כשאין? שוק ההון 11
נ משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" נדל"ן 24
P מתקשה לבחור מטרה מוגדרת להשקעה שוק ההון 7
Fitch רכישת דירה להשקעה בעזרת משכנתא לכל מטרה נדל"ן 98