• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן

amos1

משתמש רגיל
דירוג
182
משרד האוצר הגיש הצעה לשינוי שיטת המס על נדלן לדיור- כחלון יצטרך להחליט אם לקבל אותה או לא כשהיכנס לתפקיד (כנראה שיקבל אותה):
1.להעלות מס משכירות ל25% מהשקל הראשון(במקום פטור עד 5200 ומעל זה עד 10% מס)
2. מס קנייה של 15% (במקום מדרגות של 5-10% )
3. מס רווח על מכירה של כ25%. (במקום 0%)

החלטה כזאת משנה לגמרי את חוקי המשחק ותוציא את רוב משקיעי הנדלן להשקעות אחרות. אני סבור שתוריד את מחירי הדיור ב20% תוך 5 שנים בזמן שהשכירות לא תשתנה.
פעולה כזאת יוצרת עדיפות כלכלית לקניית דירה על פני השקעה בשוק ההון. בעיקר עכשיו, כשהאגח מת והריבית מתה ונשאר רק מניות בסיכון גבוהה יחסית שזה אופן השקעה לא מתאים לרוב הציבור.

מה דעתכם בעניין החוק?
מה אתם הולכים לעשות אם אכן יעבור

החלטה כזאת משנה לגמרי את חוקי המשחק ותוציא את רוב משקיעי הנדלן להשקעות אחרות. אני סבור שתוריד את מחירי הדיור ב20% תוך 5 שנים בזמן שהשכירות לא תשתנה.
פעולה כזאת יוצרת עדיפות כלכלית לקניית דירה על פני השקעה בשוק ההון. בעיקר עכשיו, כשהאגח מת והריבית מתה ונשאר רק מניות בסיכון גבוהה יחסית שזה אופן השקעה לא מתאים לרוב הציבור.

- "תוציא את רוב משקיעי הנדלן להשקעות אחרות" --> למשל בשוק ההון? --> ההיפך מיצירת עדיפות כלכלית לקניית דירה על פני השקעה
- צופה שמחירי הדיור יורדים תוך 5 שנים --> מניח אז שאתה לא מתכוון שהעדיפות הכלכלית לקניית דירה היא עכשיו אלא אח"כ --> מאיפה לי מה יהיה עם האגח והריבית עוד 5 שנים?

בקיצור לא ממש עקבתי אחרי הלוגיקה הפנימית שם.
אצלי, בכל אופן, שום דבר לא ישתנה בין אם זה יעבור ובין אם לא.

לגבי הלוגיקה של מיסוי השכרה, בתור איש זקן אני רוצה להזכיר שזה היה כבר
ואז, או שאנשים השכירו בלי לדווח או שדירות רבות עמדו ריקות ולא הושכרו
בזמן גל העליה הגדול מברית המועצות לשעבר, שונה החוק על מנת להחזיר את "דירות הרפאים" לשוק

אני חושבת שמה שאנשים מחמיצים הוא העובדה, שמיסוי דירות להשכרה הוא דה פקטו מס על כלל הציבור ולא רק על בעלי הדירות...

למשרד האוצר קשה להבחין בין משקיעים בנדל"ן לאחרים ולכן ההצעה בעייתית.
אין שום סיבה שמשקיעים בנדלן לא ישלמו מס כמו כל משקיע אחר (על אף שבמניות אין מס רכישה, כך שההצעה הנוכחית מכבידה עליהם). מצד שני, אני חושב שהתפיסה המקובלת היא שלא צריך להכביד במיסוי אנשים ששוכרים ומשכירים במקביל דירה אחת, פנסיונרים שיש להם דירת ירושה אותה הם משכירים וכיוצ"ב.

אולי פשוט שיורידו את המסים על שוק ההון וישוו אותם למיסוי בנדל״ן = 0% ?
אפשר גם להטיל מס על דיווידנדים בגובה 10% החל מסכום מסוים.

ל'סולידים' המס שיכאב הכי מעט אם ישיתו על כלל האוכלוסיה הוא העלאת המע"מ.
אמנם כולם יספגו חלק אבל ה'סולידים' באופן יחסי לסך ההוצאות הקשיחות יספגו הכי פחות.

אולי פשוט שיורידו את המסים על שוק ההון וישוו אותם למיסוי בנדל״ן = 0% ?
אפשר גם להטיל מס על דיווידנדים בגובה 10% החל מסכום מסוים.
מדהים כל פעם מחדש איך אף אחד לא מציע את זה ... גם לא בטוקבקים באתרים שונים

אני חושבת שמה שאנשים מחמיצים הוא העובדה, שמיסוי דירות להשכרה הוא דה פקטו מס על כלל הציבור ולא רק על בעלי הדירות...
כי יגלגלו אותו על השוכרים? השוכרים יוכלו לעבור לדירות זולות יותר אז יכול להיות שעם הזמן יווצר איזון

גם אם מחירי השכירות יעלו זה לא הגון שיש שטח הפקר במיסוי נדלן.
בנוסף שיתחילו חובת דיווח על כל האוכלוסייה למס הכנסה. ככה פסיכולוגית אנשים לא ימנעו מושכרת דירה בגלל מס הכנסה.

אני לא מבין גדול, אפילו לא קטן, אבל לפי מה שהבנתי, רוב סוגי ה'החרגות' מעוותות את השוק ומועילות בעיקר לעשירים (כי להם יש הכי הרבה כלים לנצל אותן). לכן עדיף מיסוי כמה שיותר אחיד - במקרה הזה שמס רווחי הון ומסים על נדל"ן יהיו דומים.

אני לא מבין גדול, אפילו לא קטן, אבל לפי מה שהבנתי, רוב סוגי ה'החרגות' מעוותות את השוק ומועילות בעיקר לעשירים (כי להם יש הכי הרבה כלים לנצל אותן). לכן עדיף מיסוי כמה שיותר אחיד - במקרה הזה שמס רווחי הון ומסים על נדל"ן יהיו דומים.

רק שאז צריכים לדאוג לקיזוז הפסדים, כמו ברווחי הון. מי שמשכיר דירה ושוכר דירה אחרת, ישלם מס רק על ההפרש (אם ההפרש חיובי)

מגזר שלא יפגע הם הדרים בדירה בבעלותם ואין להם נדלן נוסף שהם משכירים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
yossik הצעת רכש לרכישת מניות של אל על שוק ההון 5
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
Know one תוקף הצעת משכנתא נדל"ן 33
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תרגום הצעת שכר TC לשכר ישראלי אוף טופיק 19
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול הצעת מגורים לא שגרתית שקיבלתי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
Cfy הצעת רכש לסלע נדל"ן? שוק ההון 2
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
ת שאלה מעולם הביטוח (רכב) הגיוני שאם קיבלתי הצעת מחיר מסוכנות צרכנות פיננסית 5
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
ג הצעת רכש של גזית גלוב שוק ההון 39
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
D הצעת רכש שוק ההון 13
mr.mo צילום הצעת משנתא 230,000 נדל"ן 13
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
P הצעת עבודה מול חוזה עבודה אוף טופיק 4
R הצעת מחיר ניהול במיטב טרייד שוק ההון 25
D מה ההשפעה של הצעת רכש על מניה? שוק ההון 6
חסכונית הצעת חוק שוק ההון 41
O הצעת מחיר מ ibi צרכנות פיננסית 41
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
P ניכיון צ'קים בבנק VS החוק לצמצום השימוש במזומן צרכנות פיננסית 23
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
M החוק החדש בהצמדה למדד נדל"ן 3
B החוק לאיסור מזומן ושכר לימוד לאוניברסיטה - למתקדמים צרכנות פיננסית 26
P הגדרת החוק - מי רשאי לפתוח קרה"ש כעצמאי? צרכנות פיננסית 6
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
S החזרת מוצר - החוק בישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
waskindalost האם מותר לפי החוק לרכוב על המדרכה עם אופניים ? אוף טופיק 22
yossik האם הייתה כאן עבירה על החוק? שוק ההון 9
ה עתידה של ישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 4
1 מה ההשפעות של הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 9
R בדיקה של בית להריסה נדל"ן 0

נושאים דומים

Back
למעלה