• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעת רכש

Dor19

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן חברים,
קיבלתי הבוקר הודעה ממיטב דש שם יש לי חשבון השקעות, כי התקבלה הצעת רכש של מניית דלק במחיר נקוב כלשהו שגבוה מהשער הנוכחי במעל 15%, השאלה שלי היא מה פשר ההודעה הזאת, זה דבר נפוץ? פעם ראשונה שאני מקבל הודעה כזו.
דבר שני - באם מישהו שמחזיק במניה יחליט למכור אותה בהצעת הרכש הזו שער המניה אמור לקפוץ ישירות לשער הקניה?
בקיצור, אשמח להסבר כדי שאוכל להבין האם כדאי למכור או להמתין כי כנראה שאם מישהו מוכן לשלם כל כך הרבה מעל השער כנראה שמחכה עלייה גדולה יותר.
תודה מראש

מצטרף לשרשור-
האם זה יהיה נאיבי מצד משקיע קטן שמחזיק בנייר להניח שאם בעל הבית רוצה לקנות את החלק שלו, סימן שהעסק מתפקד טוב?

מצטרף לשרשור-
האם זה יהיה נאיבי מצד משקיע קטן שמחזיק בנייר להניח שאם בעל הבית רוצה לקנות את החלק שלו, סימן שהעסק מתפקד טוב?
נראה לי שהמהלך של תשובה עובד יפה בינתיים.

נאיבי.
במקום שחברות יתעסקו בעסקים ורווחים, הן מתעסקות בשווי השוק.

נאיבי.
במקום שחברות יתעסקו בעסקים ורווחים, הן מתעסקות בשווי השוק.

תוכל להסביר לי את נקודת המבט שלך?
אני מבין שיש פה קשר לשווי שוק.
אבל האם זה מופרח להניח שהבעלים רואה משהו בעתיד שהמשקיע הקטן לא,
ולכן רוצה להשיג יותר שליטה = רווחים בנייר?
@אורי ג. @קפה שחור מה דעתכם?

בסך הכל מדובר ב- buyback . אין פה משהו חדשני. אולי התרגום לעברית בילבל.
לפעמים השוק אוהב שחברה מבצעת buyback ולפעמים לא. זה תלוי בחברה, ובסיבות שהיא עושה את זה.
ממליץ לקרוא ב investopedia . יש שם הרבה ערכים טובים בנושא

לפעמים השוק אוהב שחברה מבצעת buyback ולפעמים לא. זה תלוי בחברה, ובסיבות שהיא עושה את זה.
ממליץ לקרוא ב investopedia . יש שם הרבה ערכים טובים בנושא
לא מדויק. זה לא נעשה דרך פקודת קניה בבורסה, אלא בהצעת מכר. זה מנגנון קצת שונה, שיש לו הרבה יתרונות מבחינת תשובה.

מצטרף לשרשור-
זו בדיוק מטרת המהלך הזה. לשדר לשוק שלדעת הבעלים מחיר המניה נמוך מאוד. עכשיו תשאל את עצמך אם אתה בצד של שאר השוק, שלא מעורב "רגשית" וכנראה מסתכל על זה בצורה מפוכחת, או בצד של הבעלים, שיש חו ידע והכרות טובה יותר מכל אחד אחר

אבל האם זה מופרח להניח שהבעלים רואה משהו בעתיד שהמשקיע הקטן לא,
לא, במקרה כזה הוא פשוט יקנה בשוק בזול.

יש הבדל בין לנסות להביא ערך לבעלי המניות דרך צמצום מספר המניות, לבין להציע קנייה בפרמיה.

אז תגיד אבל הוא לא יעשה שטויות, אם הוא קונה ב500 לדעתו היא שווה 500, אבל מהכרות עם היסטורית החברות ובעלי השליטה בארץ, אני מפקפק בהנחה הזאת.

וסתם קיטור על הבורסה המקומית- למה לעזאזל המחיר נקוב באגורות?!

@אורי ג. @קפה שחור מה דעתכם?
זה יכול להיות סיבה אבל לא מחייב, במקרה הזה זה בטח שלא הסיבה כי גם ככה הוא בעל השליטה וזה לא תורם לו דבר.
מאד יתכן שהוא חושב שהמניה זולה, לא חסרים מקרים שחברות נמחקות מהמסחר ככה והבעלים עושה הון עתק.
לא, במקרה כזה הוא פשוט יקנה בשוק בזול.
אסור לו.
אם זה תשובה מבצע בעצמו או בעזרת חברת האם אז זה לא BB, רק שהחברה עצמה קונה מניות של עצמה זה BB.

אהלן חברים,
קיבלתי הבוקר הודעה ממיטב דש שם יש לי חשבון השקעות, כי התקבלה הצעת רכש של מניית דלק במחיר נקוב כלשהו שגבוה מהשער הנוכחי במעל 15%, השאלה שלי היא מה פשר ההודעה הזאת, זה דבר נפוץ? פעם ראשונה שאני מקבל הודעה כזו.
דבר שני - באם מישהו שמחזיק במניה יחליט למכור אותה בהצעת הרכש הזו שער המניה אמור לקפוץ ישירות לשער הקניה?
בקיצור, אשמח להסבר כדי שאוכל להבין האם כדאי למכור או להמתין כי כנראה שאם מישהו מוכן לשלם כל כך הרבה מעל השער כנראה שמחכה עלייה גדולה יותר.
תודה מראש

מדובר בסך הכל ב 1% מכמות המניות הנסחרת, כך שזה לא משמעותי.

מטרת הבעלים יצחק תשובה היא להראות אמון בעסק, ולשדר שמחיר המניה הנוכחי הוא זול.

יתכן שזה נכון ויתכן שלא. זה הימור, גם מצד תשובה.

לא מדויק. זה לא נעשה דרך פקודת קניה בבורסה, אלא בהצעת מכר. זה מנגנון קצת שונה, שיש לו הרבה יתרונות מבחינת תשובה.
איזה חלק לא מדויק ?
מהמקור שציטטתי, רשום שזאת הדרך השנייה מתוך שלוש לבצע buyback

רק שהחברה עצמה קונה מניות של עצמה זה BB.
על פי הכתבה, בזה מדובר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
yossik הצעת רכש לרכישת מניות של אל על שוק ההון 5
Cfy הצעת רכש לסלע נדל"ן? שוק ההון 2
ג הצעת רכש של גזית גלוב שוק ההון 39
D מה ההשפעה של הצעת רכש על מניה? שוק ההון 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
Know one תוקף הצעת משכנתא נדל"ן 33
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תרגום הצעת שכר TC לשכר ישראלי אוף טופיק 19
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול הצעת מגורים לא שגרתית שקיבלתי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
ת שאלה מעולם הביטוח (רכב) הגיוני שאם קיבלתי הצעת מחיר מסוכנות צרכנות פיננסית 5
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
mr.mo צילום הצעת משנתא 230,000 נדל"ן 13
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
P הצעת עבודה מול חוזה עבודה אוף טופיק 4
R הצעת מחיר ניהול במיטב טרייד שוק ההון 25
חסכונית הצעת חוק שוק ההון 41
O הצעת מחיר מ ibi צרכנות פיננסית 41
A הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן צרכנות פיננסית 12
S כתיבת אופציות רכש במיטב (viewtrade) שוק ההון 15
V רכש ציוד מחברות בפשיטת רגל/סגירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
קרן תהיות למי שלא רכש דירה נדל"ן 81

נושאים דומים

Back
למעלה