• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כספי ESPP מברוקר לברוקר

• פותח הנושא yev
  • פורסם בתאריך
זה לבד נושא לחקירה אם העובדים בחברה ציבורית ידעו איזה חברה בדיוק הולכת לקנות אותם.
אתה ממשיך לסלף את דברי.
אני טענתי שהעובדים ידעו שהחברה צומחת ומתפתחת.
אני טענתי שעובדים מרגישים כשדברים טובים קורים מסביבם.
לא צריך לדעת שמות בשביל להרגיש את הדברים הללו.

אתה ממשיך לסלף את דברי.
הוא ממש לא סילף את דבריך..
אצטט את התגובות לפי הסדר שלהן:
ונניח שיש החלטת מיזוג או קנייה של חברה אחרת. אתה חושב שאתה בתור עובד מן המניין תדע על זה?
זה דבר מעולה ושמעתי שמועות הרבה לפני שזה קרה :)
.
כן, ולא נחקרת ע"י SEC שבודק כל פעילות חשודה בעת המיזוגים?
לא טענתי שביצעתי פעולות בעקבות המידע - טענתי שהעובדים בחברה ידעו שקורה משהו הרבה לפני שהוא פורסם לרבים.
זה לבד נושא לחקירה אם העובדים בחברה ציבורית ידעו איזה חברה בדיוק הולכת לקנות אותם.

הוא ממש לא סילף את דבריך..
אצטט את התגובות לפי הסדר שלהן:
אלו דברי:
אני לא מכיר עובדים בחברות שלא יכולים להגיד אם "הכל נראה בסדר" או "משהו לא תקין קורה פה (גם אם אני לא יודע בדיוק מה)" ולא צריך להיות בהנהלה הראשית בשביל לקבל תחושות כאלו.
הוא התחיל לדבר על רכישות ומיזוגים ולכן הגבתי לגבי מקרה פרטי שקרה לי במציאות:
זה מקרה פרטי ולא קשור למה שאמרתי מראש.

מכאן הוא החל לסלף את דברי:
כן, ולא נחקרת ע"י SEC שבודק כל פעילות חשודה בעת המיזוגים? מה אני אגיד.... לפעמים עדיף לא להגיב או להודות שאמרת משהו לא מדוייק.
אני אמרתי שישנם תחושות טובות ולכן העובדים לא צריכים לברוח ממניות החברה.
תראה לי בבקשה איפה אמרתי שביצעתי פעולה כלשהי שמצריכה חקירה של ה-SEC?

כמו כן הוא אמר:
תראה לי בבקשה איפה אמרתי שהעובדים יודעים איזה חברה בדיוק הולכת לקנות אותם.
כל מה שאמרתי זה שהעובדים מרגישים שמשהו טוב קורה לחברה גם בלי להיות בהנהלה:
גם כעובד מתחיל ידעתי שנכנסים פרויקטים חדשים ושפרויקטים הסתיימו בהצלחה.

מניסיוני האישי הרבה יותר קשה לדעת מה קורה בחברה קטנה מאשר בחברה גדולה.

לרוב ברכישות ומיזוגים שתי החברות מזנקות וזה הזמן לחשוב למכור את המניות ולחכות על הגדר (כמובן שמדובר על מכירה בחלון אחרי שכל השוק גילה את המעשה והקפיץ את המחיר).
על מה בדיוק שמעת שמועות? איך בדיוק שמעת את השמועות האלה? האם דיווחת על השמועות למחלקה המשפטית של החברה שלך (על בטוח עברת קורס למניית insider trading שהינו חובה בכל בחברה ציבורית אמריקאית)?
איך יכולת לדעת שהשמועות נכונות כדי לבסס את הפעולות שלך עפ"י אותן שמועות?
אני לא אומר שמישהו אמור לחקור אותך אך יש מצב שחוקר של רשות ניירות הערך שבמקרה יקרא את מה שכתבת פה ינסה להמשיך לבדוק את הנושא הלאה.

שמועות .
לפני כמה זמן התרוצצו אצלנו בעבודה שמועות על מכירה שלנו לחברה גדולה כלשהי.
השמועות התרוצצו זמן מה, אפילו עשו כנפיים לסייטים אחרים של החברה.

בסוף מסתבר שהכל היה רק מתיחה של איזה כמה חבר'ה שהחליטו שמשנכנס אדר, מרבים בשמחה :)

על מה בדיוק שמעת שמועות? איך בדיוק שמעת את השמועות האלה? האם דיווחת על השמועות למחלקה המשפטית של החברה שלך (על בטוח עברת קורס למניית insider trading שהינו חובה בכל בחברה ציבורית אמריקאית)?
אתה חוזר ומדבר על "מסחר פנים" ואני מדבר על ESPP כמו שאר השרשור.
עובדים שמים לב שפתאום המטבחון מלא בצ'ופרים קטנים.
פתאום היד התקציבית קלה יותר על ההדק.
החברה מגייסת יותר עובדים מכרגיל.
ההנהלה שואלת עובדים על "מוכנות לעבור לחו"ל".
מסתובבים בחברה אנשים לא מוכרים שלא מדברים עברית יותר מכרגיל.
ועוד רבים אחרים.

בכל אופן גם אם אין רכישות אז העובד הכי פשוט בחברה יודע טוב מאוד אם יש פרויקטים חדשים.
העובד הכי פשוט בחברה יודע אם החברה מפטרת עובדים על ימין ועל שמאל.
העובד הכי פשוט יודע אם החברה מקצצת בהטבות לעובדים (פתאום יש פחות דברים במטבחון... עובדי הניקיון ירדו לחצי משרה...).

בגדול כל עובד הכי זוטר מקבל תחושה אם החברה שהוא עובד בה היא רווחית או לא.
העובד לא צריך לדעת את פרטי הפרטים בשביל לקבל תחושה שכזו.
מה שאני אומר זה שאם אתה כעובד מקבל תחושה שהחברה מתפקדת ומתפתחת אז אין סיבה מוצדקת למכור את המניות של ה-ESPP במכירה מיידית.

באף מקום לא התייחסתי למסחר עצמאי על סמך מידע פנים או תחושות בטן - אך ורק על מכירה מיידית של מניות ESPP בסוף התכנית.

אני לא אומר שמישהו אמור לחקור אותך אך יש מצב שחוקר של רשות ניירות הערך שבמקרה יקרא את מה שכתבת פה ינסה להמשיך לבדוק את הנושא הלאה.
שיבושם לו.
מה שהוא יגלה זה שלא מכרתי במכירה מיידית את מניות ה-ESPP שקיבלתי מהחברה...

עובדים שמים לב שפתאום המטבחון מלא בצ'ופרים קטנים.
פתאום היד התקציבית קלה יותר על ההדק.
החברה מגייסת יותר עובדים מכרגיל.
ההנהלה שואלת עובדים על "מוכנות לעבור לחו"ל".
מסתובבים בחברה אנשים לא מוכרים שלא מדברים עברית יותר מכרגיל.
ועוד רבים אחרים.

בכל אופן גם אם אין רכישות אז העובד הכי פשוט בחברה יודע טוב מאוד אם יש פרויקטים חדשים.
זה אומר שהחברה מוציאה יותר כסף ולא שהחברה מכניסה יותר כסף. אם אתה על סמך התחושה שהוצאות החברה גדולות מוכן להשאיר ESPP אז שיבושם לך.

זה אומר שהחברה מוציאה יותר כסף ולא שהחברה מכניסה יותר כסף. אם אתה על סמך התחושה שהוצאות החברה גדולות מוכן להשאיר ESPP אז שיבושם לך.
חברה בקשייים לא מגדילה את ההטבות של העובדים שלה.
כמו כן נתתי רק דוגמאות.

אם פרויקטים מסתיימים בהצלחה ונכנסים יותר פרויקטים מהרגיל אז זה גם סימן שהחברה מוציאה יותר כסף ולכן אולי היא בצרות?
גם את הדברים הללו העובד הזוטר רואה.

חברה בקשייים לא מגדילה את ההטבות של העובדים שלה.
כמו כן נתתי רק דוגמאות.

אם פרויקטים מסתיימים בהצלחה ונכנסים יותר פרויקטים מהרגיל אז זה גם סימן שהחברה מוציאה יותר כסף ולכן אולי היא בצרות?
גם את הדברים הללו העובד הזוטר רואה
את כל הדברים האלה ניתן לראות גם מדוחות לבורסה ומשאלות בשיחת משקיעים רבעונית. לעובד הזוטר ישנה העדפת בית מבלי להבין את התמונה הגדולה. אם העובד סוחר בחלון שמותר לו לסחור בו אז אין לו שום עדיפות על משקיע אחר ויש לו חסרון ברור של העדפת בית מבלי לדעת מה שבאמת קורה מאחורי הקליים.

את כל הדברים האלה ניתן לראות גם מדוחות לבורסה ומשאלות בשיחת משקיעים רבעונית.
כעובד אתה מרגיש את זה לפחות חודש/חודשיים לפני השיחות עם המשקיעים והדו"חות לבורסה.
זה היתרון שאני מדבר עליו כעובד בחברה.

אתה שוב חוזר ל"מסחר" ואני מדבר על המשך החזקה כל עוד החברה צומחת.

העובד מרגיש אם החברה מפסיקה לצמוח הרבה לפני שהמשקיעים יודעים והוא יכול באותו הרבעון למכור את מניות ה-ESPP בחלון שניתן לו בצורה חוקית.

תשים לב שלא אמרתי שהוא ילך לרכוש עוד מניות או יסחר לפי מידע פנים אלא לפי הרגשה אישית.

לפי הרגשה אישית
תשמע, יש הרבה שיטות מסחר, אבל ״לפי הרגשה אישית״ זו לא אחת עם רקורד מוצלח ביותר. עובד ששופט את בריאות החברה שלו לפי שיחות המסדרון בפינה שלו בחברה (של אלפי אנשים או יותר) רואה תמונת עולם מאוד חלקית, ומבין את המצב הפיננסי של החברה שלו עוד פחות טוב מאנליסטים חיצוניים שניתוח הדוחות הכספיים, התחום העיסקי והמתחרים זו העבודה שלהם - וגם סיכויי החיזוי שלהם לא משהו...

אני חושב שהייתה לי תמונת מצב סבירה של מצב החברה כשהיינו עשרים איש, ותמונת מצב קצת פחות עדכנית כשהיינו חמישים. היה לי רק שבריר של תובנה מה מצב החברה כשהפכנו להיות חלק מחברה של כמה אלפי אנשים, וכיום כשאני חלק מחברה של מאות אלפי אנשים - זה מגוחך אפילו לנסות להעריך את זה.

נערך לאחרונה ב:
תשמע, יש הרבה שיטות מסחר,
למה אתם מקובעים על מסחר כשאני מדבר על מניות ESPP.
אין כאן שום אלמנט של מסחר אז אנא תפסיקו להכניס מלים לפי ולהציג את דברי כאילו אני מדבר על מסחר.

אני מדבר על החזקה במניות של חברה שאתה עובד בה כחלק מתכנית ESPP כל עוד אתה חושב שהחברה רווחית וצומחת.

אני לא מדבר על מסחר...

אני מדבר על החזקה במניות של חברה שאתה עובד בה כחלק מתכנית ESPP כל עוד אתה חושב שהחברה רווחית וצומחת.
אני לא מדבר על מסחר...

נכון שפסיכולוגית זה מרגיש שונה, אבל אין שום הבדל כספי בין החלטה להמשיך להחזיק מניה כלשהי או למכור אותה, לבין החלטה של לקחת כסף פנוי שמיועד להשקעות ולהשקיע באותה חברה. בשני המקרים זה פשוט כסף שמוחזק בצורה נזילה כלשהי (מזומן, מניה, נכס אחר כשלהו). ולא משנה באיזו צורה ההון הזה מוחזק כרגע, ההחלטה הנכונה היא תמיד להשקיע אותו בחלופה עם התשואה/סיכון הטובים ביותר באותו רגע (תוך התחשבות בענייני עמלות ומיסוי).

ולכן יש פה מספר טענות:
1. אולי המשך החזקת המניה בחברה שאתה עובד בה ומאמין שהיא רווחית וצומחת אכן תניב לך תשואה, אבל יש חלופות טובות יותר
2. על אף התחושות ושיחות המסדרון שלך, ברגע שאתה עובד בחברה שהיא לא קטנה, יש לך בפועל פרספקטיבה מאוד צרה וחלקית על העתיד הפיננסי של החברה, במיוחד ביחס לאנשי מקצוע שתפקידם הוא לסקור ולנתח חברות כאלו. לכן אין לך באמת אמדן טוב מספיק האם המשך החזקת המניה במחירה הנוכחי משתלם או לא - ביחס לחלופות שלך.
3. סיכון מוגבר - אתה תלוי כפליים בהצלחה הפיננסית של החברה שלך, הן בהון המוחזק בצורת המניות שלה והן ביציבות השכר שלך

2. על אף התחושות ושיחות המסדרון שלך, ברגע שאתה עובד בחברה שהיא לא קטנה, יש לך בפועל פרספקטיבה מאוד צרה וחלקית על העתיד הפיננסי של החברה, במיוחד ביחס לאנשי מקצוע שתפקידם הוא לסקור ולנתח חברות כאלו. לכן אין לך באמת אמדן טוב מספיק האם המשך החזקת המניה במחירה הנוכחי משתלם או לא - ביחס לחלופות שלך.
על פי ההסברים של @daat99 לגבי מתודולוגיית בחירת המניות שלו והקלות בה הוא מסנן חברות אני מבין שעבורו המידע שהוא סופג מלהיות בתוך חברה שווה פי כמה מאשר לפלטר איזה אקסל תוצרת פיש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ayeletavr העברת כספי גמל והשתלמות מהפניקס למור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R העברת כספי פיצויים בלבד מקרן פנסיה לקופ"ג פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
פחדן השוואת עלות: העברת כספים לIBKR שוק ההון 4
ש העברת פלח האג"ח לברוקר זר שוק ההון 17
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
מ העברת הפסדים משנת 2023 מיסים 7
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6