• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כספי ESPP מברוקר לברוקר

• פותח הנושא yev
  • פורסם בתאריך
@daat99 אתה באמת מאמין שכאחד ממעל 100 אלף עובדיה של אינטל היה לך תובנה מיוחדת של האם היא מתומחרת נכון ע״ השוק?
תקרא שוב את מה שכתבתי:
זה לא צריך לעניין אותך יותר מדי ולא אמור להשפיע על ההחלטה שלך.
מה שצריך לעניין אותך זה אם אתה חושב שהחברה תגדל בשנים הקרובות (יש פרוייקטים שמתקדמים) או לא.
אם לדעתך החברה תגדל אז גם אם היא מתומחרת ביתר ישנו סיכוי סביר שמחיר המניות יעלה בשל הגדילה גם אם התמחור ירד בעתיד.
אם אין לך מושג אם החברה צומחת או גוועת אז זו בעיה אחרת והיא לא קשורה למניות החברה (רצוי במקרה כזה לשכול מעבר עבודה לחברה שבה אתה בטוח שהיא תגדל בעתיד).
לא מעניין אותי אם היא מתומחרת ביתר או בחסר - מעניין אותי שהיא צומחת.
את זה ידעתי כעובד (נכנסים הרבה פרוייקטים, הרבה פרוייקטים מסתיימים בהצלחות מרשימות ועוד כהנה וכהנה).

היות והשקעות שוקלים ביחס לחלופות שלך, אז השאלה היא האם עדיף להשקיע במניה של חברה ספציפית מול מדד מניות רחב (למשל).
כך שהשאלה היא לא האם החברה צומחת, אלא האם זו השקעה טובה יותר מהחלופות האחרות.

היות והשקעות שוקלים ביחס לחלופות שלך, אז השאלה היא האם עדיף להשקיע במניה של חברה ספציפית מול מדד מניות רחב (למשל).
כך שהשאלה היא לא האם החברה צומחת, אלא האם זו השקעה טובה יותר מהחלופות האחרות.
מעולה:
האם עדיף להשקיע בחברה ספציפית שצומחת או במדד המניות הרחב שלא ידוע עליו כלום חוץ מהעובדה שהוא מכיל לפחות 1500 חברות שמפסידות כספים גם בשוק שורי?

מבחינתי אין כאן שאלה והתשובה היא "מניה ספציפית שצומחת".
אתה כמובן יכול לענות את ההיפך :)

יש הבדל גדול בין חברה שצומחת למחיר מניה שצומח - כי מחיר המניה גם מגלם את צפי הצמיחה העתידי (פלוס את מצב הרוח של המשתתפים בשוק). ואם החברה צומחת אבל לאט יותר מציפיות השוק למשל - אז המניה תפסיק לצמוח (תמיד נשמע לי מוזר שכשחברה מפספסת ציפיות של אנליסטית - זה נתפס משום מה כבעיה בחברה ולא באנליסטים...). ומכאן ההעדפה לקבל את ממוצע הצמיחה של כל השוק ולא להמר על חברה בודדת.

יש הבדל גדול בין חברה שצומחת למחיר מניה שצומח - כי מחיר המניה גם מגלם את צפי הצמיחה העתידי
נכון - בטווח הקצר הבורסה היא מכונת הימורים - בטווח הארוך היא מכונת שקילה.
אם החברה צומחת אז בטווח הארוך מחיר המניה יעלה.
הטווח הקצר לא מעניין אותי כי כסף לטווח הקצר לא צריך להיות בבורסה...

ה-SP500 חטף חזק מאוד את משבר 2008 אבל אינטל המשיכה להגדיל את הדיבידנדים במהלך משבר 2008.
@daat99 על פי הפסקה האחרונה אני מנחש ש @Yevgeny בדק TR ואתה בדקת דיבידנד, אז שניכם צודקים.
האם עדיף להשקיע בחברה ספציפית שצומחת או במדד המניות הרחב שלא ידוע עליו כלום חוץ מהעובדה שהוא מכיל לפחות 1500 חברות שמפסידות כספים גם בשוק שורי?
היו מספיק שרשורים בנושא השקעה במדד כשיש בור חברות שמפסידות ומדממות, לא צריך לגרור עוד שרשור לנושא הזה :)
אם מכרת מניות אינטל והיית מיד קונה תעודה על SP500 למשל (או את מניות הדיבידנד שאתה מעדיף) - לא חושב שהיית מפסיד כלום. ככה שהעניין הוא לא שמכרת את המניה, אלא מה עשית עם הסכום הזה אח״כ.
+1

@מתכנת בהפשטה משהו, אחד זה תוכנית שמאפשרת לך רכישה בהנחה של מניות החברה באופן תקופתי, השני זה סוג של מענק מנייתי.

@daat99 על פי הפסקה האחרונה אני מנחש ש @Yevgeny בדק TR ואתה בדקת דיבידנד, אז שניכם צודקים.
אתה טועה - בדקתי גם דיבידנד וגם TR.
המניה של אינטל יותר מהכפילה את עצמה והדיבידנד החזיר עוד כשליש.
ה-TR שלי מהמניה הוא רווח של יותר מ-150% נכון למחיר המניה היום.
האם לדעתך ה-SP500 עשה 150% רווח מסוף 2007 / תחילת 2008 (מלפני המשבר!)?

שכעובד בחברה יש לך מושג לא רע אם החברה בקשיים מהותיים או לא (התנהגות ההנהלה).
לא יודעת כמה אני מרגישה או שאר העובדים בחברה מרגישים מה יהיה עם המניה... לכל אחד יש דיעה שמבוססת על ראיית שחורות או על wishful thinking. במצב המניה היום (לא אינטל) נדמה לי שה"הערכה" הרווחת היא "המניה היתה גבוהה וירדה, נחכה שהיא תעלה שוב" לא הייתי מתבססת על דעת העובדים כבסיס לכלום. אבל אולי אני טועה.

את זה ידעתי כעובד (נכנסים הרבה פרוייקטים, הרבה פרוייקטים מסתיימים בהצלחות מרשימות ועוד כהנה וכהנה)
אתה מסביר את זה כאילו אינטל זה פיצוציה(שגם שם לא כול העובדים יודעים בדיוק מה הולך) :)
או שאתה בהנהלה הראשית :)

לא יודעת כמה אני מרגישה או שאר העובדים בחברה מרגישים מה יהיה עם המניה...
לא מעניין אותי מה יהיה עם "המנייה" - מעניין אותי מה יהיה עם החברה - בטווח הרחוק המניה תעקוב אחרי מצב החברה ואם החברה צומחת (ואת זה העובדים כן מרגישים) אז המניה תצמח גם כן.
במצב המניה היום (לא אינטל) נדמה לי שה"הערכה" הרווחת היא "המניה היתה גבוהה וירדה, נחכה שהיא תעלה שוב" לא הייתי מתבססת על דעת העובדים כבסיס לכלום. אבל אולי אני טועה.
שוב - את מדברת על המניה - אני מדבר על החברה.
האם את כעובדת בחברה חושבת שהחברה צומחת או שיש משהו לא בסדר שאת לא יודעת להצביע עליו (אולי את כן יודעת להצביע עליו...).
אם את חושבת שהחברה צומחת אז מבחינתי כאן נגמר הדיון ואני אמשיך להחזיק את המניה.
אם את מרגישה שיש משהו לא בסדר אז יש מקום לשיקולים אחרים כמו פיזור סיכונים.

אני לא מכיר עובדים בחברות שלא יכולים להגיד אם "הכל נראה בסדר" או "משהו לא תקין קורה פה (גם אם אני לא יודע בדיוק מה)" ולא צריך להיות בהנהלה הראשית בשביל לקבל תחושות כאלו.

גם כעובד מתחיל ידעתי שנכנסים פרויקטים חדשים ושפרויקטים הסתיימו בהצלחה.

אם את חושבת שהחברה צומחת אז מבחינתי כאן נגמר הדיון ואני אמשיך להחזיק את המניה.
נו באמת? אתה רציני? אני בחברה של 300 איש ידעתי שאני לא יודע מה קורה. ואתה מדבר על חברה גדולה.
ונניח שיש החלטת מיזוג או קנייה של חברה אחרת. אתה חושב שאתה בתור עובד מן המניין תדע על זה? ואם הקנייה תהיה כושלת ותגרור את החברה שאתה עובד בה להפסדים כבדיםאו שתפיל אותה? אין לך מושג בתור עובד פשוט מה קורה שם ובתור עובד בכיר חל עליך איסור להשתמש במידע כזה.

אני בחברה של 300 איש ידעתי שאני לא יודע מה קורה. ואתה מדבר על חברה גדולה.
מניסיוני האישי הרבה יותר קשה לדעת מה קורה בחברה קטנה מאשר בחברה גדולה.
נניח שיש החלטת מיזוג או קנייה של חברה אחרת. אתה חושב שאתה בתור עובד מן המניין תדע על זה?
זה דבר מעולה ושמעתי שמועות הרבה לפני שזה קרה :)
לרוב ברכישות ומיזוגים שתי החברות מזנקות וזה הזמן לחשוב למכור את המניות ולחכות על הגדר (כמובן שמדובר על מכירה בחלון אחרי שכל השוק גילה את המעשה והקפיץ את המחיר).

זה דבר מעולה ושמעתי שמועות הרבה לפני שזה קרה
כן, ולא נחקרת ע"י SEC שבודק כל פעילות חשודה בעת המיזוגים? מה אני אגיד.... לפעמים עדיף לא להגיב או להודות שאמרת משהו לא מדוייק.

מניות של חברה הרוכשת לא תמיד עולות ואם ידעת ועשית מניפולציה במניות של החברה הנרכשת אז יש סיכוי לא רע שSEC יגיעו אליך

נערך לאחרונה ב:
כן, ולא נחקרת ע"י SEC שבודק כל פעילות חשודה בעת המיזוגים?
לא טענתי שביצעתי פעולות בעקבות המידע - טענתי שהעובדים בחברה ידעו שקורה משהו הרבה לפני שהוא פורסם לרבים.
בכל אופן כל עוד יש חלון הזדמנויות וכל עוד ביצעת פעולות אחרי ההודעה ולא לפניה אז לא ביצעת שום עבירה ול-SEC אין מה לחקור אותך.

טענתי שהעובדים בחברה ידעו שקורה משהו הרבה לפני שהוא פורסם לרבים.
זה לבד נושא לחקירה אם העובדים בחברה ציבורית ידעו איזה חברה בדיוק הולכת לקנות אותם. כפי הנראה למזלם של אותם עובדים לא נעשה שימוש במידע כגון קניית מניות לפני המיזוג ומכירתם אחרי המיזוג, אחרת חבל"ז.

זה לבד נושא לחקירה אם העובדים בחברה ציבורית ידעו איזה חברה בדיוק הולכת לקנות אותם.
תלוי באיזה רמה העובדים. המנכ"ל וכמה בכירים סביר שידעו. אולי אפילו המזכירות שלהם. מובן שכל שותפי הסוד אמורים להיות מיודעים באיסור השימוש במידע פנים ו/או העברת הסוד הלאה.
אם הידע הזה הפך לנחלת כל החברה מסכים עם איליה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ayeletavr העברת כספי גמל והשתלמות מהפניקס למור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R העברת כספי פיצויים בלבד מקרן פנסיה לקופ"ג פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
פחדן השוואת עלות: העברת כספים לIBKR שוק ההון 4
ש העברת פלח האג"ח לברוקר זר שוק ההון 17
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
מ העברת הפסדים משנת 2023 מיסים 7
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6