• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA

סולידי אופנסיבי

משתמש רגיל
דירוג
28
שלום,
הפנסיה מקיפה שלי כיום במסלול מחקה סנופי (כ-500k), בפנסיה משלימה יש לי סכום נמוך (פחות מ-10k) כך שאני לא יכול להמיר אותה לקופת גמל לצורך פתיחת חשבון IRA.
חשוב לי לשמור על הביטוחים בפנסיה המקיפה, ומצד שני אני מעוניין בהשקעה רחבה יותר מאשר סנפ.
השאלה שלי היא האם זה אפשרי להמיר את כל הצבירה הנוכחית שלי בקרן המקיפה למסלול של קופת גמל IRA, אך להמשיך להפקיד את ההפקדות השוטפות לפנסיה מקיפה, וכך כל תקופת זמן (חצי שנה- שנה) לעשות את ההמרה הזאת? האם ישמרו לי ביטוח החיים ואכע לפי התנאים שקיימים לי כיום?
תודה

השאלה שלי היא האם זה אפשרי להמיר את כל הצבירה הנוכחית שלי בקרן המקיפה למסלול של קופת גמל IRA, אך להמשיך להפקיד את ההפקדות השוטפות לפנסיה מקיפה, וכך כל תקופת זמן (חצי שנה- שנה) לעשות את ההמרה הזאת?
אפשרי

האם ישמרו לי ביטוח החיים ואכע לפי התנאים שקיימים לי כיום?
לגבי ביטוח שארים, לא. מה שקורה זה שעל הסכום שנויד החוצה חל תקופת אכשרה מחדש.
כלומר, אם יש לך מחלה קיימת לפני הניוד החלק היחס לא יכוסה.
החישוב הוא כזה:
הסכום שניידת החוצה לחלק לסכום המבוטח
הסכום המבוטח הוא המשכורת המבוטחת שלך כפול מקדם כלשהוא שתלוי בגיל שלך ואם יש/אין ילדים.
המקדמים מופיעים בנספחים של תקרנון קרן הפנסיה.
למשל לגבר בן 40 המקדם המשוקלל הוא 199.45 במיטב דש.
אם המשכורת המבוטחת שלך היא 20,000 אז תכפיל ב-199.45 והסכום המבוטח הוא 3,989,000
אם אתה מנייד החוצה 500,000 אז הקצבה המבוטחת החדשה שחלה עליה תקופת אכשרה תהיה :
20,000X500/3989 = 2,507
כלומר, אתה תהיה מבוטח בוודאות על 17,493, ועל 2,507 חלה תקופת אכשרה של 5 שנים, כלומר משפחתך יקבלו אותם רק אם לא מדובר במוות ממחלה שהייתה קיימת לפני הניוד.

לגבי ביטוח נכות לא יהיה שינוי (אתה בכל מקרה משלם פרמיה שלא תלוי בצבירה שלך).

אפשרי

כלומר, אם יש לך מחלה קיימת לפני הניוד החלק היחס לא יכוסה.
החישוב הוא כזה:
הסכום שניידת החוצה לחלק לסכום המבוטח
הסכום המבוטח הוא המשכורת המבוטחת שלך כפול מקדם כלשהוא שתלוי בגיל שלך ואם יש/אין ילדים.
המקדמים מופיעים בנספחים של תקרנון קרן הפנסיה.
למשל לגבר בן 40 המקדם המשוקלל הוא 199.45 במיטב דש.
אם המשכורת המבוטחת שלך היא 20,000 אז תכפיל ב-199.45 והסכום המבוטח הוא 3,989,000
אם אתה מנייד החוצה 500,000 אז הקצבה המבוטחת החדשה שחלה עליה תקופת אכשרה תהיה :
20,000X500/3989 = 2,507
כלומר, אתה תהיה מבוטח בוודאות על 17,493, ועל 2,507 חלה תקופת אכשרה של 5 שנים, כלומר משפחתך יקבלו אותם רק אם לא מדובר במוות ממחלה שהייתה קיימת לפני הניוד.

לגבי ביטוח נכות לא יהיה שינוי (אתה בכל מקרה משלם פרמיה שלא תלוי בצבירה שלך).
תודה רבה על התשובה המפורטת!
זה מעודד אותי אכן לבצע את המהלך הזה.
האם בגדול זה רעיון טוב להעביר צבירה מפנסיה מקיפה לקופת גמל? לא שמעתי על מישהו שעשה את זה.
בהנחה שאין לי איזה מחלה ידועה (תודה לאל, בלי עין הרע, חמסה וכו'), למה בעצם לא לעשות זאת? נתקלתי בהרבה אנשים שרצו לפתוח קופת גמל IRA אך לא יכלו בגלל צבירה נמוכה. מתוך הנחה שלמרבית העובדים בגילאי 35+ יש צבירה בפנסיה של יותר מ-200k, רוב האנשים יכולים גם לעשות מעבר כזה הלא כן?

חוץ מביטוחים יש עוד כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני המעבר:
1. ויתור על מנגנון התשואה המובטחת שיש בפנסיה מקיפה.
2. אם תרצה בעתיד לנייד חזרה למקיפה, יתכן שלא תוכל להחזיר כמה שהוצאת משום שהתקרה תחושב מחדש ללא הרווחים.
3. דמי ניהול בIRA כנראה יותר גבוהים.
4. ויתור על אפשרות לקחת הלוואה בתנאים נוחים.

לא שאני ממליץ לכאן או לכאן.
בעיניי עד תקרת המקיפה זה מאוד סביר להישאר בפנסיה.
כנ"ל, 2 ההחלטות סבירות לגמרי.
רק רושם לו את כל מה שכדאי לקחת בחשבון.

כנ"ל, 2 ההחלטות סבירות לגמרי.
רק רושם לו את כל מה שכדאי לקחת בחשבון.
לדעתי נקודה 2 שלך היא הכי מהותית, והכי פחות נלקחת בחשבון.
אבל זה גם תלוי בכמה קצבה תרצה בגיל זקנה.

לדעתי נקודה 2 שלך היא הכי מהותית, והכי פחות נלקחת בחשבון.
אבל זה גם תלוי בכמה קצבה תרצה בגיל זקנה.
מסכים.
מה שהופך אותה למהותית היא שהיא היחידה שאין ממנה חזרה.
מבחינת המדינה פנסיה מקיפה זה מוצר הפנסיה העיקרי שאותו היא מעודדת.
רק למקיפה יש הבטחת תשואה ואם יהיה יתרון אחר כלשהוא בעתיד, יש סיכוי שרק מקיפה תקבל אותו.

בניוד לגמל, מוותרים לצמיתות גם על האפשרות להחזיר את הרווחים שמעל התקרה וגם על הרווחים העתידיים שיצטברו בגמל מעל התקרה (כלומר אלה שיכלו להמשיך להצטבר בפנסיה בזמן הזה).
עד הפרישה זה יכול להיות סכום משמעותי מאוד.

אז ההחלטה לנייד עכשיו היא בעצם החלטה האם לוותר על תשואה מובטחת בפנסיה עצמה ולא רק עכשיו בזמן הצבירה.
והיא החלטה האם לוותר על משהו "לא ידוע כרגע" שיהיה במוצר הפנסיה העיקרי שהמדינה מעודדת.

לא אם מחשיבים את ההוצאות הנסתרות וחוסרי יעילות למיניהן :)

לא שאני ממליץ לכאן או לכאן.
בעיניי עד תקרת המקיפה זה מאוד סביר להישאר בפנסיה.
ממה שחשבתי עד כה, היתרון של פנסיה על פני גמל הוא בעיקר בביטוחים.
אז אם אני יכול לשמור על הביטוחים ולקבל כיסוי עולמי טוב יותר, למה לא בעצם? בגלל שבעתיד לא אוכל להחזיר את כל הסכום חזרה לפנסיה (לפי התגובה האחרונה שלך, ומתוך הנחה שאני לא מעוניין בהלוואות)?
בכמה קצבה תרצה בגיל זקנה

למה התכוונת בזה? בקופת גמל אין קצבה? (סליחה על הבורות)

מסכים.
מה שהופך אותה למהותית היא שהיא היחידה שאין ממנה חזרה.
מבחינת המדינה פנסיה מקיפה זה מוצר הפנסיה העיקרי שאותו היא מעודדת.
רק למקיפה יש הבטחת תשואה ואם יהיה יתרון אחר כלשהוא בעתיד, יש סיכוי שרק מקיפה תקבל אותו.

בניוד לגמל, מוותרים לצמיתות גם על האפשרות להחזיר את הרווחים שמעל התקרה וגם על הרווחים העתידיים שיצטברו בגמל מעל התקרה (כלומר אלה שיכלו להמשיך להצטבר בפנסיה בזמן הזה).
עד הפרישה זה יכול להיות סכום משמעותי מאוד.

אז ההחלטה לנייד עכשיו היא בעצם החלטה האם לוותר על תשואה מובטחת בפנסיה עצמה ולא רק עכשיו בזמן הצבירה.
והיא החלטה האם לוותר על משהו "לא ידוע כרגע" שיהיה במוצר הפנסיה העיקרי שהמדינה מעודדת.
מכיוון שיש לי עוד 30+ שנה עד לפנסיה המתוכננת, למה שארצה ש-30 אחוז מהתיק יהיה מושקע בתשואה של כ-5 אחוז, בעוד שאפשר לקבל ממוצע של 8? אני באמת שואל, לא רק נותן קונטרה

מכיוון שיש לי עוד 30+ שנה עד לפנסיה המתוכננת, למה שארצה ש-30 אחוז מהתיק יהיה מושקע בתשואה של כ-5 אחוז, בעוד שאפשר לקבל ממוצע של 8?
זאת החלטה סבירה לגמרי לא לרצות את הבטחת התשואה.
הנקודה שהעלנו היא שעל חלק מהכסף, אין דרך חזרה מההחלטה הזאת.

יתכן שבגיל 60 תגלה שאתה רוצה התשואה המובטחת על כמה שיותר כסף.

למה התכוונת בזה? בקופת גמל אין קצבה?
כרגע אין, ולא בטוח שיהיה, וגם אם כן ייתכן שבתנאים משמעותית פחותים מקרן פנסיה (כלומר מקדם שמשקף את מלוא הסיכון של המבטח + רווח, לעומת ערבות הדדית).
כיום, אם אתה רוצה קצבה אתה צריך לחזור לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים לשם משיכת קצבה.

כיום, אם אתה רוצה קצבה אתה צריך לחזור לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים לשם משיכת קצבה.
המשמעות של מה שכתוב כאן, בהקשר של הניוד לIRA, היא שאתה תחזיר יותר כסף לפנסיה כללית על פני מקיפה (לעומת אם לא היה מתבצע כל המעבר לIRA) בשביל לקבל קצבה.
מקדם המרה לשם המחשה בפנסיה מקיפה הוא 194 ובכללית תחת אותם הנחות 203. זה קורה בגלל הבטחת התשואה.

מכיוון שיש לי עוד 30+ שנה עד לפנסיה המתוכננת, למה שארצה ש-30 אחוז מהתיק יהיה מושקע בתשואה של כ-5 אחוז, בעוד שאפשר לקבל ממוצע של 8? אני באמת שואל, לא רק נותן קונטרה
5% + מדד. תשואה וודאית שלא תלויה בתנודות השוק. זו עיסקה פנטסטית שלא ניתן להשיג בשוק שום דבר שקרוב אליה.
מניות יניבו 8% בממוצע של עשורים קדים? אשרי המאמין.

נשאל שאלה אחרת, אם אג"ח ממשלתי בריבית של 5%+הצמדה למדד זו לא עיסקה מספיק טובה, למה השוק מתמחר אג"ח ממשלתיות צמודות בריבית של 1% בלבד?

המשמעות של מה שכתוב כאן, בהקשר של הניוד לIRA, היא שאתה תחזיר יותר כסף לפנסיה כללית על פני מקיפה (לעומת אם לא היה מתבצע כל המעבר לIRA) בשביל לקבל קצבה.
מקדם המרה לשם המחשה בפנסיה מקיפה הוא 194 ובכללית תחת אותם הנחות 203. זה קורה בגלל הבטחת התשואה.
נכון השאלה איזו אפשרות תשיא תשואה גבוהה יותר.
יש למישהו אקסל שמסמלץ את 2 המצבים?
אבל זה גם תלוי בכמה קצבה תרצה בגיל זקנה
זו נקודה חשובה, זכור לי שכתבת שאתה מתכוון למשוך רק קצבה פטורה מקרן הפנסיה ואת שאר הכספים להוריש.
במקרה כזה לא אמורה להיות בעייה להחזיר את הצבירה לקרן פנסיה מקיפה.

נשאל שאלה אחרת, אם אג"ח ממשלתי בריבית של 5%+הצמדה למדד זו לא עיסקה מספיק טובה, למה השוק מתמחר אג"ח ממשלתיות צמודות בריבית של 1% בלבד?
זה ברור שבמקרה הממוצע העסקה הזאת היא טובה. אבל בו זמנית גם הגיוני שיהיו אנשים שיעדיפו לא לקחת אותה.
למשקיעים שונים יש מטרות שונות.

זו נקודה חשובה, זכור לי שכתבת שאתה מתכוון למשוך רק קצבה פטורה מקרן הפנסיה ואת שאר הכספים להוריש.
נכון, אבל גם התחלתי להרוויח מעל התקרה מאז :)
בנוסף, גם אשתי העדיפה לקבל חלק מביטוח החיים בצורה קצבתית, אז הסתדר להעביר הפקדות על כ17,000 לפנסיה.

יותר קרוב לפנסיה אעשה חישוב יותר מדויק איך לסדר שהקצבה תהיה פטורה, וששאר התגמולים ילכו לירושה.

שים לב! לזכרוני ניוד מקרן פנסיה אחרי גיל 41 יאפס את גיל ההצטרפות ויפגע לך באחוז ביטוח השאירים שלך ובאופן קבוע.

5% + מדד. תשואה וודאית שלא תלויה בתנודות השוק. זו עיסקה פנטסטית שלא ניתן להשיג בשוק שום דבר שקרוב אליה.
מניות יניבו 8% בממוצע של עשורים קדים? אשרי המאמין.
מחזק. יש הבדל עצום בין תשואה מובטחת בסיכון אפסי לבין התבססות על תשואות עבר להעריך תשואה עתידית.

שים לב! לזכרוני ניוד מקרן פנסיה אחרי גיל 41 יאפס את גיל ההצטרפות ויפגע לך באחוז ביטוח השאירים שלך ובאופן קבוע.
1. לגברים בלבד.
2. לפי אותו חישוב לעיל (כלומר האיפוס הוא רק ביחס לסכום הנמשך), רק כפול באמת אותו מקדם הקטנה שתלוי בגיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פחדן השוואת עלות: העברת כספים לIBKR שוק ההון 4
ש העברת פלח האג"ח לברוקר זר שוק ההון 17
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
מ העברת הפסדים משנת 2023 מיסים 7
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
4 העברת הפסד שבח לשנים הבאות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה