• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזרי מס

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,174
הגשתי השנה בקשה להחזר מס. הטפסים הוגשו כבר לפני כחודש. מה השלב הבא? הם פשוט מעבירים את הכסף או שצריכים לקרות עוד דברים בין לבין?
מי שכבר עשה את זה בעבר, כמה זמן לוקח עד שרואים את הכסף בחשבון? מדובר בסכום נחמד פלוס :)

ממליצה להבא לעשות נתקבל על העתק של כל המסמכים (לא על הטופס הנתלש מתוך הדוח - הוא לא נסרק טוב), ולאחר שלושה חודשים לשלוח להם מייל עם העתק עם נתקבל, ולבקש שיבררו.
בדרך כלל לוקח בין 2-6 חודשים.

הגשתי סוף שנה שעברה (דצמבר) עבור שנת 2012. רשום שתוצאות/החלטות מתקבלות ביולי. בראשון ביולי הופיע לי סכום בחשבון הבנק ושבוע לאחר מכן הגיעה ניירת בדואר.

כמובן שהסכום שגוי (לדעתי). בסהכ נולד לי ילד באותה שנה ואני זכאי לנקודת זכות נוספת בגינו. הסכום שהחזירו משקף בדיוק חצי נקודה... (עם ריבית יפה מאוד). עכשיו מחפש מה הצעד הבא.

אוקיי. אז אמתין חצי שנה ואם לא יתקבל כלום אפנה אליהם. תודה!

אוקיי. אז אמתין חצי שנה ואם לא יתקבל כלום אפנה אליהם. תודה!
לי אמרו שייקח בערך 8 חודשים.
הגשתי בקשה באמצע דצמבר 18. בפברואר 19 שלחתי פקס וזמן קצר מאוד לאחר קבלת המענה התקבל גם הכסף בחשבון.
לא ממליץ לחכות חצי שנה מבלי לשלוח פקס או לנסות ליצור קשר - מניסיוני האישי זה מאוד זירז את העניין.
בהצלחה

לי אמרו שייקח בערך 8 חודשים.
הגשתי בקשה באמצע דצמבר 18. בפברואר 19 שלחתי פקס וזמן קצר מאוד לאחר קבלת המענה התקבל גם הכסף בחשבון.
לא ממליץ לחכות חצי שנה מבלי לשלוח פקס או לנסות ליצור קשר - מניסיוני האישי זה מאוד זירז את העניין.
בהצלחה
    • לעובד שכיר ההחזר יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה (לאחר שהוגשה הבקשה להחזר), או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס - לפי המועד המאוחר מביניהם.
    • אם מדובר באדם שחייב בהגשת דו"ח, ההחזר אמור להיות מוחזר בתוך 90 יום מיום קבלת הדו"ח במשרד השומה, או ביום 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח - לפי המועד המאוחר מביניהם.
  • להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית.
    מומלץ לשדר, אם רוצים החזר זריז. מומלץ לחכות ולא ללחוץ כי מקבלים ריבית של 4% לכל שנה-ריבית דה ריבית

להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית.
מומלץ לשדר, אם רוצים החזר זריז. מומלץ לחכות ולא ללחוץ כי מקבלים ריבית של 4% לכל שנה-ריבית דה ריבית
כן, אבל הוא כבר הגיש את הבקשה, כך שמדובר פה על חודשים לכאן ולכאן ומסתמן שהוא רוצה לראות את הכסף כמה שיותר מהר. אני לא המלצתי מה לעשות, רק הבהרתי שישנה אפשרות לזרז את העניין למי שמעדיף.
אכן, נקודה חשובה לכולם - מי שלא דחוף לו ויכול לסמוך על עצמו שלא יישכח (6 שנים החזר רטרואקטיבי) - ייתכן וכדאי לו להמתין ולא למהר להגיש את הבקשה.

לעובד שכיר ההחזר יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה (לאחר שהוגשה הבקשה להחזר), או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס - לפי המועד המאוחר מביניהם.
כפי שאמרתי, מסרו לי בערך 8 חודשים. לא התייחסתי לתקנות ולנהלים, אלא להערכת המצב בפועל.

אכן, נקודה חשובה לכולם - מי שלא דחוף לו ויכול לסמוך על עצמו שלא יישכח (6 שנים החזר רטרואקטיבי) - ייתכן וכדאי לו להמתין ולא למהר להגיש את הבקשה.
רק אם אתה מסתכל על הכסף הזה כתחליף אג"ח.
מי שמשקיע 100% במוצרים פחות סולידיים (מניות/נדל"ן וכו'), כנראה שעדיף לו לקבל את הכסף כמה שיותר מהר.

רק אם אתה מסתכל על הכסף הזה כתחליף אג"ח.
מי שמשקיע 100% במוצרים פחות סולידיים (מניות/נדל"ן וכו'), כנראה שעדיף לו לקבל את הכסף כמה שיותר מהר.
לא מייעץ, רק מיידע את מי שלא מכיר את הכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
A החזרי מס אחרי מכירת RSU מיסים 1
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
G החזרי מס פוסטים מאיכות נמוכה 2
I החזרי מס על עבודה מהבית? מיסים 6
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
נ החזרי מס על עבודה ב2021 מיסים 1
D החזרי מס - הכנסות משכר דירה מיסים 4
ש החזרי מס סעיף 46 מיסים 14
O איך מקבלים החזרי מס? מיסים 2
R החזרי מס בעזרת דוח מקוצר מיסים 10
A החזרי מס בגין עבודה מהבית מיסים 5
P החזרי מס אחרי סגירת חברה? מיסים 2
T החזרי מס בישוב מזכה בתקופת הקורונה אוף טופיק 8
D הגשת תיקון החזרי מס הכנסה-אפשרי? צרכנות פיננסית 1
M ירושת תיק ניירות ערך בהפסד + החזרי מס לאחר המוות צרכנות פיננסית 23
Ramos שאלה | חיסכון על חשבון החזרי מס? מיסים 2
N שאלה לגבי החזרי מס? צרכנות פיננסית 5
A החזרי מס שנתיים לשכירים צרכנות פיננסית 3
M החזרי מס על תואר - אזרחי ארצות הברית צרכנות פיננסית 2
P דחיית החזרי מס (חוקיות, כדאיות?) צרכנות פיננסית 1
מ ריבית על החזרי מס פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
Dim החזרי מס רווחי הון שוק ההון 1
D החזרי מס ( ושאלה על יחידות מס) צרכנות פיננסית 2
yossik החזרי מס על רווחי הון לגמלאים צרכנות פיננסית 4
מ "צביעת" הפסדים לצורך החזרי מס עתידיים שוק ההון 1
B החזרי מס עבור תרומות- שאלות כלליות צרכנות פיננסית 3
rockafeller החזרי מס לשכיר לאחר שינוי מקום עבודה צרכנות פיננסית 8
ט החזרי מס? מתי צפוי התשלום? צרכנות פיננסית 2
O מספר שאלות על החזרי מס שוק ההון 1
hommie החזרי מס על RSUs מיסים 37
ל החזרי מס לפי סעיף 46 שוק ההון 12
B החזרי מס על תרומות- קבלה מודפסת מיסים 6
S החזרי מס אוף טופיק 18
א הסדר חוב וריכוז כל החזרי ההלוואה יחדיו צרכנות פיננסית 1
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
R משתלם לדחות החזרי הלוואה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
D מתחיל עסק שמייצא לחו"ל האם אקבל החזרי מע"מ על קניות לעסק פה בארץ? צרכנות פיננסית 16
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה