• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי להעביר את כל הפעילות הפיננסית למקום אחד?

munmun

משתמש רגיל
דירוג
64
צהוריים טובים,

אני שוקל להעביר את הכל הפעילות הפיננסית למקום אחד, לבנק.
נניח אני זכאי לחשבון Priority בבנק טפחות, חשבון עם הרבה הטבות על הנייר.
האם מישהו בחן את העיניין והגיע למסקנה שלנהל את הפעילות הפיננסית במקום אחד
עדיף על לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר בשוק באותו רגע?
בשלב הזה הגעתי למצב שכל מוצר פיננסי שיש לי נמצא בארגון אחר.

תודה לעונים.

על איזו פעילות פיננסית אתה שואל?

עו"ש אישי? מט"ח? ני"ע ישראלים? ני"ע חו"ל? פעילות עסקית? מה הניסיון שלך בכל אלה?

כלל אצבע הוא, למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום, ניהול פעילות בבנקים בישראל היא אופציה הכי נוחה אבל הכי פחות יעילה והכי פחות זולה.

כן, זה נותן לך כח מיקוח מול הבנק, וכן נוחות שהכל מרוכז במקום אחד. אין מצב שתשכח שיש לך חשבון איפשהו, וגם במקרה של חס וחלילה, ליורשיך יהיה קל יותר לאתר את כל הכספים שלך.
במידה וכל הכספים שלך מרוכזים בבנקים שונים, שווה לאחד לבנק אחד שייתן לך את התנאים הטובים ביותר.
במידה ויש לך ניירות ערך בכמה בתי השקעות (מקומי, או IB), גם שווה לאחד אצל מי שייתן לך את הדיל הכי טוב על מנת לנהל את זה ביותר נוחות.
אם יש לך תיק ניירות ערך בבית השקעות, וגם חשבון בנק, לא הייתי מעביר את ניירות הערך לבנק, כי הנוחות לא תהיה גדולה בהרבה, אבל העלות שלך תגדל, כי בבנק יש יותר עמלות. במילים אחרות - שווה לאחד בין בנקים, שווה לאחד בין בתי השקעות, לא בהכרח שווה לאחד בין בית השקעות לחשבון בנק.
הסיכון לקריסה של בנק או בית השקעות הוא יחסית זהה בין כולם (קשה לומר אם הסיכון שלאומי יפשוט רגל גדול מהסיכון שפועלים יפשטו רגל, או שהלמן אלדובי יותר מסוכנים מאלטשולר) , כך שפיזור בין כמה מקומות לא ייתן לך שום עדיפות בפן הזה.

לא בהכרח שווה לאחד בין בית השקעות לחשבון בנק.
ברגע שיש לך מספיק כסף התנאים בבנק זה כמו בית השקעות ואז כן שווה לאחד.

חשוב לזכור שבבנקים ברירת המחדל היא שאתה משלם את כל העמלות ובגובה מירבי, ועליהן נותנים לך הטבות. ההטבות תמיד מותנות בהתחייבות להיקף נכסים בחשבון, ביצוע מינימום פעולות וכו' ובנוסף גם מוגבלות בזמן. לכן בבנק תמיד צריך להיות עם אצבע על הדופק ולבדוק האם ההטבות עדיין בתוקף. ואז לריב עם הבנק שיזכו אותך בדיעבד, רק כי אחרי X שנים הטבה שנתנו לך הסתיימה ללא התרעה ולא הספקת/ידעת שצריך לבקש לחדש.

בבתי השקעות יש 0 התעסקות עם זה.

חשוב לזכור שבבנקים ברירת המחדל היא שאתה משלם את כל העמלות ובגובה מירבי, ועליהן נותנים לך הטבות. ההטבות תמיד מותנות בהתחייבות להיקף נכסים בחשבון, ביצוע מינימום פעולות וכו' ובנוסף גם מוגבלות בזמן. לכן בבנק תמיד צריך להיות עם אצבע על הדופק ולבדוק האם ההטבות עדיין בתוקף. ואז לריב עם הבנק שיזכו אותך בדיעבד, רק כי אחרי X שנים הטבה שנתנו לך הסתיימה ללא התרעה ולא הספקת/ידעת שצריך לבקש לחדש.

בבתי השקעות יש 0 התעסקות עם זה.
כן, מכיר את החרא הזה.
הכל תלוי כמה כסף יש לך, ככל שיש לך יותר גם ההתעסקות הזאת נעלמת(בנקאות פרטית וכו')...
לדעתי היתרון בבנק זה הממשק מול הבורסה. בבנק זה מעולה, בבית השקעות מגעיל

כן, זה נותן לך כח מיקוח מול הבנק
להיפך, זה נותן לבנק הרבה יותר כוח במיקוח.
הוא יודע שהכל אצלו, ולכן יהיה לך הרבה יותר קשה לעבור. ברגע שהוא יודע שיש לך עוד המון חשבונות אחרים הוא יודע שקל לך לעבור ולכן יתן לך תנאים הרבה יותר טובים כדי להשאיר אותך.
וכן נוחות שהכל מרוכז במקום אחד
מניח שזה אינדיבידואלי. לי הרבה יותר נוח כשהכל מפוזר.
אין מצב שתשכח שיש לך חשבון איפשהו, וגם במקרה של חס וחלילה, ליורשיך יהיה קל יותר לאתר את כל הכספים שלך
תיהיה מסודר ואז לא אתה ולא הירושים שלך ישכחו שיש חשבון.
לעומת זאת לגורמים אחרים (נניח גנבים למיניהם) יהיה הרבה יותר קשה לרוקן לך את כל החשבונות אם הכל מפוזר.
במידה וכל הכספים שלך מרוכזים בבנקים שונים, שווה לאחד לבנק אחד שייתן לך את התנאים הטובים ביותר.
אם יש לך מספר חשבונות חינמיים, אין שום סיבה לאחד.
לרוב דוקא תקבל תנאים טובים יותר אם תפצל.
במידה ויש לך ניירות ערך בכמה בתי השקעות (מקומי, או IB), גם שווה לאחד אצל מי שייתן לך את הדיל הכי טוב על מנת לנהל את זה ביותר נוחות.
אלא אם כן יש לך הרבה כסף ואתה רוצה לפזר סיכונים ולהשאר מתחת לרף הביטוח.
הסיכון לקריסה של בנק או בית השקעות הוא יחסית זהה בין כולם (קשה לומר אם הסיכון שלאומי יפשוט רגל גדול מהסיכון שפועלים יפשטו רגל, או שהלמן אלדובי יותר מסוכנים מאלטשולר) , כך שפיזור בין כמה מקומות לא ייתן לך שום עדיפות בפן הזה.
נראה שאתה לא מבין איך הסתברות עובדת.
אם הסיכון הוא זהה, אתה בהכרח מקטין את הסיכון לאבד את כל הכספים שלך אם אתה מפזר. (מצד שני אתה מגדיל את הסיכון להפסיד חלק מהכסף שלך).
ברגע שיש לך מספיק כסף שווה לפצל בגלל הסיכון והביטוח.
הכל תלוי כמה כסף יש לך, ככל שיש לך יותר גם ההתעסקות הזאת נעלמת(בנקאות פרטית וכו')...
מכיר כמה אנשים עם סכומים מאוד גבוהים, כולל בנקאות פרטית וכו'. גם שם לא חסר התעסקות וצריך כל פעם לחדש את הפטור.
לדעתי היתרון בבנק זה הממשק מול הבורסה. בבנק זה מעולה, בבית השקעות מגעיל
אתה רוצה ממשק טוב תעבור לברוקר נורמלי כמו שוואב או IB.

לשים את כל הביצים בסל אחד זה אכן יותר נוח.

רק לא מומלץ.

כן, מכיר את החרא הזה.
אני הרבה מאוד שנים בבנקאות פרטית, בבנקים שונים. מניסיון שלי, ההתעסקות ממש לא נעלמת. כל ההטבות והתנאים מחייבים חידוש. לעתים אוטומטיים עד מועד מסוים ולעתים תצטרך ליזום את הבקשה.

אלא אם אתה מתייאש/מוותר מראש ומחליט שתשלום של כמה מאות ש"ח (כהתחלה) כל שנה שווים את השקט הנפשי/אי התעסקות עם הנושא.

אני הרבה מאוד שנים בבנקאות פרטית, בבנקים שונים. מניסיון שלי, ההתעסקות ממש לא נעלמת. כל ההטבות והתנאים מחייבים חידוש. לעתים אוטומטיים עד מועד מסוים ולעתים תצטרך ליזום את הבקשה.

אלא אם אתה מתייאש/מוותר מראש ומחליט שתשלום של כמה מאות ש"ח (כהתחלה) כל שנה שווים את השקט הנפשי/אי התעסקות עם הנושא.
אצלי, עוד לפני הבנקאות הפרטית, היה מישהו שדאג לחדש אוטומטית.(כן, לעיתים נדירות היה איזה פספוס שלאחריו קיבלתי זיכוי...)
אין לי מספיק קילומאטרז בבנקאות פרטית אבל בינתים השירות שלהם מעולה.

אצלי, עוד לפני הבנקאות הפרטית, היה מישהו שדאג לחדש אוטומטית.(כן, לעיתים נדירות היה איזה פספוס שלאחריו קיבלתי זיכוי...)
וזו בדיוק הנקודה. בבנק זה לא אוטומטי. מישהו צריך לדאוג לחידוש כל סוף שנה/תקופה "כי המערכת לא נותנת".

המישהו הזה הוא אתה.

אם יש פקיד שלוקח את זה על עצמו - מעולה. כך זה גם היה אצלי. רק שאחרי 4/5 שנים הפקידה עברה סניף, ומי שהחליפה אותה לא עשתה את זה. וגיליתי בדיעבד חיובי עמלות, והייתי צריך לריב עם הבנק, כי מבחינתם יופי שהפקידה עשתה את זה כל השנים, אבל זה בתיאום שלי מול הפקידה בלבד וזה לא נוהל של הבנק, ובסוף זו אחריות שלי, אבל לפנים משורת הדין יזכו אותי אבל בלה בלה בלה. בקיצור, טרטור ומעצבן.

לכן עם הבנק צריך כל הזמן להיות עם אצבע על הדופק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
H האם כדאי לחכות לירידות בשוק כדי להעביר תיק לברוקר אחר? שוק ההון 8
L האם כדאי להעביר ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מופרזים לטובת קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 43
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3