• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי?

Shumpitostick

משתמש סולידי
דירוג
16
האם כמות גדולה של אג"ח קונצרני ישראלי (נגיד 30%) בעייתי לפיזור התיק?
ובכללי - מה אתם חושבים על אג"ח קונצרני מנקודת מבט ישראלית? בפורום של הבוגלהדס הרוב הגדול מחזיק באג"ח קונצרני, אבל פה נדמה לי שהרבה דווקא לא. למה זה? כפי שנראה לי לא להשקיע באג"ח קונצרני זה ללכת נגד השערת השווקים היעילים (וחכמת ההמונים), אז אני צריך סיבה טובה לקבל החלטה כזאת.

האם אג"ח קונצרני ישראלי מהווה 30% מסך הנכסים ברי השקעה בעולם?

טוב ברור שלא, אבל יכול להיות עדיף להשקיע בחלק מסוג נכס מסוים מאשר לא להשקיע בו בכלל. כלומר באופן אידיאלי צריך להשקיע בכל הנכסים לפי חלקם אבל יש דברים שיותר חשובים ופחות חשובים לפיזור. כמו שרובנו נעדיף להשקיע את כל חלק האג"ח מדינה בארץ ולא להסתבך אם אג"ח בחו"ל כי זה לא תורם הרבה לפיזור.

האם אתה יודע מה הסיכונים ומה היתרונות של אג"ח קונצרני?

נו באמת, סיכון קריסה של החברה (בעיקר) בתמורה לתשואה יותר גבוהה ביחס לאג"ח מדינה. וסליחה אבל נמאס לי מהיחס הזה. במקום לענות לשאלות שאני כותב אתם מזלזלים בידע שלי? אני לא רוצה להיכנס פה לריבים אבל באמת שזה לא מכבד.

במקום לענות לשאלות שאני כותב אתם מזלזלים בידע שלי?
חס ושלום.
במקום לגלות אחרי כמה עמודים שלכל אחד הנחות וציפיות שונות רצוי ליישר קו בהתחלה כדי להבין בכלל על מה הדיון.
אבל פה נדמה לי שהרבה דווקא לא.
כפי שהתרשמתי מרבית המשקיעים כאן לא מושקעים (כמעט) באג"ח קונצרני מהסיבה שציינה @הסולידית (בעיקר בפסקה רוצים תשואה עודפת? השקיעו במניות)
ולא מושקעים (כמעט) בישראל מסיבות פיזור והגודל המזערי היחסי שלנו.
יוצא דופן בולט הוא אג"ח מדינת ישראל.

@Shumpitostick , היכנס לאתר של הבורסה ושם תוכל להשוות בין גרפים של מדדי אג"ח שונים.
הרושם שלי הוא שתל-בונד ודומיו נתן תשואה נמוכה יותר מאג"ח ממשלתי כמעט בכל חתך זמן שתבחר. יתר על כן, הוא גם נוטה להיות יותר תנודתי בדרך לתשואה הנמוכה.
זה באמת לא מסתדר עם תאוריות השוק היעיל ופיזור הנכסים - ייתכן שבארץ יש נטייה מופרזת לאשר תספורות.
(אני מתייחס למדדי אג"ח ולא לאג"ח של חברה ספציפית - שם הסיכון להדיוט נראה לי גדול במיוחד).

גילוי נאות: מחזיק באג"ח קונצרני לפי המלצת יועץ, ומתכנן להקטין חשיפה בהדרגה.

במקום לענות לשאלות שאני כותב אתם מזלזלים בידע שלי?
there are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns -- the ones we don't know we don't know. ... it is the latter category that tend to be the difficult ones.
Donald Rumsfeld

בדיון, אנשים לפעמים שואלים שאלות בשביל לבדוק מה אתה לא יודע, או מה אתה חושב שאתה יודע אבל לא יודע, במטרה לשפוך אור על ה-blind spots שלך.
אנחנו לא משקיעים את מיטב זמננו בשביל לזלזל באנשים אקראיים באינטרנט :)

לא.
השאלה היא למה מראש אתה רוצה משהו לא מנייתי. ישנן שלוש מטרות שנפוצות בין המשקיעים כאן בפורום, שמובילות לניהול תיק שונה לחלוטין:
  1. הקטנת תנודתיות (וסיכון) התיק.
  2. כרית יציבה יחסית של כסף ממנה ניתן למשוך בזמן נפילות.
  3. הזדמנות לקנות מניות בזול על ידי איזון.
בתור נכס עם מתאם לא מושלם אבל גם לא כל כך נמוך עם מניות, אג"ח קונצרניות נוטות להיות נכס בעדיפות נמוכה יותר.
בפורום של הבוגלהדס הרוב הגדול מחזיק באג"ח קונצרני, אבל פה נדמה לי שהרבה דווקא לא.
לדעתי יש שלוש סיבות לכך:
  1. רבים מהם מעדיפים הגדלת חשיפה לדולר, יותר משאנחנו רוצים להגדיל חשיפה לשקל או לדולר.
  2. בעקבות הירידה המהירה בתועלת השולית של תוספת נכס לתיק, התעדוף הגבוה של ישראלים למניות זרות, דוחק את הקונצרניות החוצה.
  3. עלויות מסחר/העברה/המרה גבוהות יותר בארץ.
בשורה התחתונה:
אני חושב שהתיקים שלנו יכולים להרוויח מתכנון והוספת נכס נוסף, אבל העלות השולית עשויה לעלות על התועלת השולית.

כמה חברות שונות יהיו ב30% האלה? וכמה מהן באמת שונות - כלומר, לא חלק מאותה פירמידה/לא בשליטת אותה משפחה/לא באותו סקטור?
בלי לחוות דעה על אג"ח קונצרני ככלל, בגלל השוק הריכוזי שיש לנו בארץ, לדעתי אג"ח קונצרני ישראלי הוא ממש ממש לא מפוזר. בערך אותו טיעון תקף גם להשקעה במדד המניות הישראלי, ועדיין יש לי תחושה שיש יותר פיזור במניות מאשר באג"חים (אבל לא בדקתי). אבל גם עליו לא הייתי שמה 30%.

לדעתי כן זה המון, בלי קשר לזה שאני חושב כמו הסולידית שהוא לא מתאים לחלק היציב, ונחות ממניות בחלק הצמיחה.
כפי שנראה לי לא להשקיע באג"ח קונצרני זה ללכת נגד השערת השווקים היעילים (וחכמת ההמונים), אז אני צריך סיבה טובה לקבל החלטה כזאת
מה? להפך אם כבר אתה רוצה ללכת לפי השווי היחסי(של אג"ח קונצרני ישראלי) אז תגיע למשהו מאוד מינימלי של שבריר אחוז.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
B החזקת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 3
F החזקת אג"ח בודד שוק ההון 0
D החזקת תיק בארה״ב (shwab) - תושב חוץ שוק ההון 3
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
H החזקת כסף לפרק זמן קצר-בינוני (שנתיים) צרכנות פיננסית 1
M החזקת מספר קרנות פנסיה למקסום תשואה דמוגרפית צרכנות פיננסית 28
S החזקת 2 קרנות עולמיות (VT+ACWI) שוק ההון 3
M החזקת תיק הימורים קטן שוק ההון 11
Myrath החזקת תיק עצמאי בהיותי עובד שכיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א החזקת קרנות VTI + VXUS דרך בית השקעות מקומי שוק ההון 16
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
א עמלת החזקת חשבון מט"ח שוק ההון 9
yoni היבטים מיסויים של החזקת ETF שמורכב ממספר ETFs שוק ההון 0
ה האם החזקת כל ההון בבית השקעות אחד מהווה סיכון כלשהו? צרכנות פיננסית 9
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
ע כמות מזומן גדולה בקרן השתלמות מחקה סנופי ושאלה של מתחילים שוק ההון 10
A כמות יחידות לא שלמה של קרן סל שוק ההון 3
N כמות פעולות מומלצת שוק ההון 13
ע מכירת כמות גדולה של מניות צרכנות פיננסית 6
ש שאלה על "כמות מינימאלית לשלב" שוק ההון 27
bsod כמות יחידות מקסימלית לקניה בקרן סל שוק ההון 11
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
R עזרה בחישוב כמות שנים עד פרישה שוק ההון 40
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
P ירושה גדולה והמון בלאגן שוק ההון 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
B קניית מט"ח בכמות גדולה צרכנות פיננסית 11
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
מ משכנתא גדולה או פתיחת חסכונות? נדל"ן 14
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
E פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה אוף טופיק 73
מ דמי ניהול קופת גמל IRA גדולה צרכנות פיננסית 10
ש ניוד פנסיה מקרן גדולה לקרן ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
Yos איפה לקנות חומץ סינטטי 5% שקוף בכמות גדולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
O סיכון בפקודת מרקט בהמרת מט"ח גדולה שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה