• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני מחויב להצטרף להסתדרות במקום העבודה?

DanielRiks

משתמש רשום
דירוג
16
אהלן , יש לי שאלה , בזמן חתימה על חוזה במקום עבודה חדש נתקלתי בדף שהכותרת שלו "הצהרה על חברות בהסתדרות העובדים הלאומית" ושייגבו דמי חבר על סך 0.8% מהמשכורת , יש דרישה ממני במקום העבודה להצטרף , האם אני מחויב לכך ?

לצערי כן.
יש ארגונים שישמחו לעזור לך לתבוע את המעסיק ואת הארגון על העוולה הזו. תחפש "תחרות".

הם גם עוזרים להקים ועד אלטרנטיבי שיחליף את הועד הקיים שלא באמת עוזר למי שלא מקורב.

לא יודע.
עבדתי ב"מאפיות אנגל" שמסודר מול ההסתדרות.
חתמתי על "חוזה אישי" ואף אחד לא ביקש/הכריח אותי לחתום על הצטרפות זו או אחרת.
פעם בשנה זה כואב לראות את כולם מקבלים מתנה בחג מההסתדרות ואז אתה נזכר שהם שילמו עליה כל חודש בחודשו.

שותף לתסכול. התחלתי עבודה חדשה לפני כחודש והודיעו לי שמורידים אחוז מסוים מהשכר "דמי ועד". אף אחד לא שאל אם בא לי ועד או לא.

שותף לתסכול. התחלתי עבודה חדשה לפני כחודש והודיעו לי שמורידים אחוז מסוים מהשכר "דמי ועד". אף אחד לא שאל אם בא לי ועד או לא.
אם אתה מרגיש שיש יותר משליש שלא רוצים להיות בועד, תדברו עם ארגון "תחרות", הם יעזרו לכם ארגונית ומשפטית (הם עובדים מתרומות אז אפילו לא צריך לשלם להם).

האם כל אחד יכול להצטרף להסתדרות?

אהלן , יש לי שאלה , בזמן חתימה על חוזה במקום עבודה חדש נתקלתי בדף שהכותרת שלו "הצהרה על חברות בהסתדרות העובדים הלאומית" ושייגבו דמי חבר על סך 0.8% מהמשכורת , יש דרישה ממני במקום העבודה להצטרף , האם אני מחויב לכך ?
אני חושב שאתה לא חייב להצטרף, אבל אם לא, עדיין יגבו ממך את רוב דמי החבר (אבל לא בטוח שתקבל את המתנה לחג).
זה תקף לכל מקום שבו יש הסכם קיבוצי.

ואם אני עובד דרך קבלן?
אם עובדי החברה (המעסיקה בפועל) יתאגדו ויקבלו זכויות כלשהן, הזכויות יחלחלו גם לעובד הקבלן שנמצא באותה "פוזיציה" מקבילה בחברה
לעובדי קבלן יש זכויות רבות שלא ממש קשורות למעסיק בפועל

אם עובדי החברה (המעסיקה בפועל) יתאגדו ויקבלו זכויות כלשהן, הזכויות יחלחלו גם לעובד הקבלן שנמצא באותה "פוזיציה" מקבילה בחברה
לעובדי קבלן יש זכויות רבות שלא ממש קשורות למעסיק בפועל
אני חושב שהמעסיק הישיר שלי היא חברת הקבלן לא?

אני חושב שהמעסיק הישיר שלי היא חברת הקבלן לא?
כתבתי מעסיק בפועל
"מעסיק בפועל" - מי שאצלו מועסק עובד של קבלן כוח אדם, למעט יחיד שהעובד האמור מועסק אצלו במתן שירותי סיעוד; לענין זה, "שירותי סיעוד" - כהגדרתם בסעיף 223 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995;
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/116_001.htm#Seif10

יש חוק והוא מחייב אותך לעשות דברים שאתה לא רוצה או שפוגעים בחופש שלך
אז, לגביי החובה, הוא חייב לשלם
הוא חייב לשלם, הוא לא חייב להיות חבר בהסתדרות (בד"כ החברים משלמים טיפה יותר, ולפעמים מקבלים מתנות לחגים שאלו שלא חברים לא מקבלים - לא בטוח אם זה לא משתלם כשלוקחים בחשבון רק את התוספת שהחברים משלמים).

ולפעמים מקבלים מתנות לחגים שאלו שלא חברים לא מקבלים
מתנה לחג היא על חשבון העובד (במלואה)
עדיף לא לקבל :)
הוא חייב לשלם, הוא לא חייב להיות חבר בהסתדרות (בד"כ החברים משלמים טיפה יותר
כולם משלמים באופן אחיד ב % מהשכר
לגבי הלא חובה להיות חבר, טוב, זאת סתם הגדרה רישומית, מה שחשוב זה ששודדים אותך בכל מקרה

מתנה לחג היא על חשבון העובד (במלואה)
עדיף לא לקבל :)

כולם משלמים באופן אחיד ב % מהשכר
לגבי הלא חובה להיות חבר, טוב, זאת סתם הגדרה רישומית, מה שחשוב זה ששודדים אותך בכל מקרה
הנקודה היא שאם כבר שודדים אותך באותו סכום בכל מקרה, עדיף כבר לקבל את המתנה לחג.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
כ התבקשתי להחליט האם להצטרף לפוליסה כלשהי ולא הבנתי כלום. אשמח לשמוע את דעתכם צרכנות פיננסית 11
S האם להצטרף לביטוח מנהלים זול? צרכנות פיננסית 51
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
I אי אפשר להצטרף לטוטאל דיגיטל? צרכנות פיננסית 13
C חשבתי להצטרף לקרן הפנסיה הבאה, מה דעתכם? שוק ההון 61
ר האם להצטרף לארגון המורים או להסתדרות המורים? אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה