• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ?

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
רבות דובר בנושא אבל מצאתי בעיקר שאלות כלליות. אם יש משהו מתאים, אשמח להפניה ולמחיקת הפוסט.

לפני כמה חודשים סגרתי עשור במקום עבודתי הנוכחי. מאחר ואני הנדסאית ולא בעלת תואר ראשון, יצא שאפשרויות קידום ממשיות במקום עבודתי הנוכחי אינן קיימות. המנהל שלי אמנם אוהב לדבר על "פיתוח עובדים" אבל הוא מתכוון בעיקר לחידוד יכולות קיימות או ללקיחת תחומי אחריות נוספים שככל הנראה יתבטאו בהעלאה מזערית בשכר ועליה רצינית במפלס כאב הראש.
אני שחוקה ועייפה (ציינתי שאני עובדת במשמרות ארוכות כולל לילות וסופי שבוע?) וצריכה משהו חדש. מצד שני, אחרי יציבות של עשר שנים באותו מקום יש כמובן חשש וחוסר ודאות.
מאחר ואני לא באמת מה אני רוצה לעשות עם עצמי, שלחתי קו"ח לכל מיני מקומות, ביניהם לכמה תכניות הסבה להייטק.
לפני כמה ימים חזרו אלי והזמינו אותי ליום מיונים עבור מסלול devops. אורך המסלול הוא כארבעה וחצי חודשים ואחרי כן השמה דרך החברה לשנתיים.

מישהו עשה מסלול כזה ומעוניין לשתף חוויות?
ומה בנוגע לdevops? אני מבינה שיש המון הגדרות לתחום וזה מאוד משתנה בין מקומות עבודה. מישהו יכול להסביר בדיוק מה זה אומר ואיך זה נראה? אני גם מבינה שזה תחום יחסית חדש, אני תוהה אם זה משהו שהוא here to stay ואז אולי העובדה שזה יחסית חדש זו הזדמנות?
עד כמה בוגרי בוטקאמפים נחותים לעומת בוגרי מסלולים אחרים? אני תוהה כמה באמת אפשר ללמוד בארבעה וחצי חודשים.

סליחה אם השאלות הללו נטחנו כבר, אני מרגישה מיצוי במקומי הנוכחי מחד אבל לא רוצה לקפוץ למים לא מוכרים לחלוטין מאידך.
אגב, אני מניחה שיעלו כאן הצעות להתחיל תואר. אני בת 33 כרגע ואני מניחה שתואר בפתוחה הוא אפשרי אבל לא הייתי רוצה לחכות לשינוי תעסוקתי עד שאגיע לשלב מתקדם מספיק בתואר.

תודה!

נערך לאחרונה ב:
לי אין נסיון, 2 חברים טובים עברו מסלול כזה, עובדים בהייטקס היום ועושים ימבה כסף.
גם מאד מרוצים מקצועית וחברתית.

לי אין נסיון, 2 חברים טובים עברו מסלול כזה, עובדים בהייטקס היום ועושים ימבה כסף.
גם מאד מרוצים מקצועית וחברתית.
מה גילם?
תוכל לברר לאיזה מסלול הם פנו?

תודה

לפני כמה ימים חזרו אלי והזמינו אותי ליום מיונים עבור מסלול devops. אורך המסלול הוא כארבעה וחצי חודשים ואחרי כן השמה דרך החברה לשנתיים.
נשמע כמו התכניות אשר לא משלמים עליהן, אבל מחוייבים לעבוד שנתיים דרכם לאחר מכן. אם כן לדעתי זה עדיף על בוטכאמפים רגילים, כי יש לחברה תמריץ גבוהה לכך שתצליחי ואמונה בזה שתצליחי.

לפני שאת מתפטרת וקופצת למים לדבר כזה, ממליץ לעשות קצת קורסים אינטרנטיים, כדי להבין אם התחום בכלל מדבר אלייך.

נשמע כמו התכניות אשר לא משלמים עליהן, אבל מחוייבים לעבוד שנתיים דרכם לאחר מכן. אם כן לדעתי זה עדיף על בוטכאמפים רגילים, כי יש לחברה תמריץ גבוהה לכך שתצליחי ואמונה בזה שתצליחי.

לפני שאת מתפטרת וקופצת למים לדבר כזה, ממליץ לעשות קצת קורסים אינטרנטיים, כדי להבין אם התחום בכלל מדבר אלייך.
נכון, זו בדיוק תכנית כזו. גם אני חושבת שאלה עדיפות (על אף הביס הרציני שהם לוקחים מהמשכורת בשנתיים הראשונות) על כאלה שמשלמים להן ואינן מעורבות בהשמה.

בהחלט ראוי להערכה שינוי שכזה, נדרש גם אומץ.
מדהים.
אני עשיתי את ההסבה בגיל 28 והייתי מהמבוגרים בחבורה
תוכל קצת לפרט מה הוביל אותך להסבה ואיך ידעת באיזה מסלול תרצה לעסוק?

איפה אני יכול לקרוא קצת על סוגי התפקידים השונים ?

עשיתי מסלול כזה והאמת שאני הרבה זמן רוצה לכתוב על המסלול שעברתי כי אני חושב שזה יכול להועיל ללא מעט אנשים ששוקלים את הכיוון. היום עובד בחברה בינונית עם משכורת טובה, מאוד מרוצה ומאוד מרוצים ממני. נהנה מכל רגע.
אמנם לא devops אלא מתכנת אבל אשתדל להתמקד בעקרון של הקורס, אני מניח שרלוונטי גם לקורס שלך

התחלתי ללמוד באונ' למקצוע ריאלי בגיל מבוגר יחסית ובאמצע שנות השלושים סיימתי את התואר. מכיוון שיצא לי לעבוד פרקטית במסגרת התואר במקצוע הנ"ל הבנתי שהתחום התיאורטי באמת מאוד מעניין ואם הייתי שוקל קריירה אקדמאית היה מקום להמשיך בו אבל העיסוק הפרקטי היומיומי פשוט שעמם אותי. לא שאני מפחד מעבודה שחורה או שחיפשתי שיהיו כל היום זיקוקים ואטרקציות אבל בכל זאת זה היה נראה לי יותר מדי. התלבטתי האם לסיים את התואר שהייתי בשלב מאוד מתקדם שלו, בסופו של דבר השלמתי אותו (היום לא הייתי חוזר על הבחירה הזו).

המעבר לתחום התכנות היה לי מאוד טבעי, עוד לפני שהתחלתי את התואר התלבטתי בינו לבין מדעי המחשב/הנדסת תוכנה וגם במסגרת התואר יצא לי לכתוב תוכנה קטנה לצורך פרקטי שהיה לי ומאוד נהניתי מהתהליך. מכיוון שלא הייתי מודע למשכורות המטורפות בתחום הבחירה שלי הייתה יותר "טהורה" מבחינת העניין האישי (לא סותר כמובן שגובה משכורת הוא שיקול לא פעוט בבחירת מקצוע אבל הוא משני לדעתי). עכשיו השאלה היא כמובן איך לעשות את המעבר?

יש שלוש אפשרויות מרכזיות:
א. תואר - לא רלוונטי בגילי ובהיותי בעל משפחה וילדים ואחרי כמה שנים בישיבה (@בת העמק, יכולת לנחש את זה ;). ) ועוד כמה באוניברסיטה לא היו לנו עודף מזומנים..
ב. קורס שאורך כמה חודשים ובסופו כולם מקבלים תעודה - נראה לי בזבוז זמן בהתחשב בעובדה שמקבלים את כולם פחות או יותר והמטרה שכולם ייצאו מחוייכים עם תעודה שמתנוססת עליה חותמת מרשימה (זו לפחות הייתה ההתרשמות שלי, לא בדקתי לעומק)
ג. ללמוד לבד - זו האופציה שחשבתי לעשות

אבל אחרי שיטוט קצר באינטרנט ראיתי שיש חברות שעושות את המסלול עליו מדובר, מספר חודשים של קורס אינטנסיבי שבסופו יש השמה אופציונלית לשנתיים. המסלול הזה מאוד קרץ לי, קודם כל המטרה היא לא לסיים קורס שבסופו הבוגר יידע לתכנת ויהיה מבסוט, המטרה היא להכשיר עובד שיהיו מרוצים ממנו כדי ש"יזמינו" עוד בוגרים בעתיד. עוד נגזרות הן שיש מבחן קבלה קטן וניפוי תוך כדי הקורס - מה שמעיד (בערבון מוגבל כמובן) על רמה גבוהה. מרצים שהיו בתעשיה במשך שנים ומלמדים פרקטיקה "נכונה". וכניסה יחסית קלה לעבודה ראשונה שבה אפשר לצבור ניסיון שלאחריו זה פחות משמעותי שאין תואר ממכללה/אוניברסיטה.
יש חברות שונות עם סגנונות למידה שונים ויתרונות שונים, כדי לא להסיט מהנושא המרכזי לא אכנס לזה. בכל מקרה המסלול הזה הוא ממש מנפלאות הקפטליזם, הבוגר מרוויח כניסה טובה ונוחה לעולם התוכנה, חברת הקורס-השמה מרוויחה וכמובן גם החברה שמקבלת את העובד מרוויחה עובד טוב.

בתור מישהו עם משפחה, שומר שבת עם נסיעות ארוכות הקורס היה מאוד אינטנסיבי, לרווק/נשוי עם ילד לפי דעתי זה עמוס אבל משאיר זמן פנוי במידה סבירה. מה שבטוח שמי שהולך לכיוון הזה צריך להיות פנוי לזה לחלוטין ולמי שנשוי צריך תמיכה מלאה של בן/בת הזוג.

עד כמה בוגרי בוטקאמפים נחותים לעומת בוגרי מסלולים אחרים? אני תוהה כמה באמת אפשר ללמוד בארבעה וחצי חודשים.

כמה אפשר ללמוד? פרקטית - הרבה יותר מבוגר תואר.
מבחינת כמותית - קורס כבד באוניברסיטה הוא של ארבע שעות שבועיות זה יוצא לסמסטר פחות מ-60 שעות, נניח שעם תרגול עצמי זה 120 שעות. כשלומדים 10 שעות ביום זה שבועיים של קורס שבו 12 שעות ביום. כאן גם אין כמה קורסים במקביל כמו באוניברסיטה, אולי יש לזה מחיר זעום בהבנה הרוחבית (מסופק) אבל כשכל היום וכל יום ממשיכים את אותו הנושא, יש לזה פוטנציאל להיות לימוד הרבה יותר אפקטיבי.
מבחינה איכותית - כמו שכתבתי, הדגש הוא הפרקטיקה. ממה שאני הבנתי מכמה בוגרי אוניברסיטה, המטרה בקורס אוניברסיטאי לא ללמוד לתכנת "נכון" (לתת נכון שמות למשתנים, קוד בהיר וקריא, SOLID וכו') העיקר שבסוף התוכנה נותנת את התוצאה הרצויה וזהו. לפחות בקורס אותו אני עשיתי, בכל סוף יום היה ניתן תרגיל שאותו צריך להגיש למחרת בבוקר וכל בוקר היה נפתח ב-code review (בדיקה מדוקדקת של הקוד) של הקרבן התורן שם היה צריך לתת דין על כל שורה מיותרת או חסרה ומה היה אפשר לעשות יותר נכון. אצלנו בקורס וגם במחזורים אחרים היה גם בוגר תואר של מדעי המחשב שהגיע כדי לשפר את הרמה (לא שאני חושב בהכרח שזה צעד חכם).

אבל חסרה כאן עוד שאלה חשובה - איך המעסיק מתייחס לקורות חיים של מישהו שעשה את הקורס?
בייחוד כשאין ניסיון, המשוכה העיקרית היא להגיע לראיון, בשלב הזה אתה יכול להוכיח מה אתה שווה (או מה אתה לא...), אל תשכחי שאת מתחרה מול בוגרי מכללות, בוגרי אוניברסיטאות ובוגרי יחידות צבאיות רלוונטיות. קורס X נשמע פחות אטרקטיבי לרוב המעסיקים.
כאן אין תשובה טובה, ממה שאני מבין זה עניין של מזל האם המעסיק פגש בוגרי קורס כזה ועוד יותר חשוב - איזה בוגר הוא פגש. לאנשים קל להכליל כשאין להם שום מידע אחר זמין, יש כאלו שמשאירים רושם מצוין ויש כאלו שאחריהם המעסיק יתרחק מבוגרי הקורס הזה.
בסופו של דבר הדרך הכי יעילה להתקבל לראיון (גם לבוגר תואר) היא העברת קו"ח דרך עובד בחברה. אם תחליטי ללכת לכיוון ההסבה הייתי מכין רשימת אנשי קשר שיוכלו לעזור לך בעניין.

בלי קשר לתהליך שאני אישית עברתי (קצת מפותל גם לאחר הקורס), אני חושב שזו הדרך הכי טובה ונכונה להיכנס לתחום (היו על זה לא מעט דיונים בפורום פה ויש רבים וטובים שדוגלים בגישה שאין תחליף לתואר ובאופן עקרוני גם בגיל מבוגר יחסית עדיף לעשות תואר במקום טוב). כשמשווים בוגר קורס טוב לאחר שנתיים עם בוגר תואר לרוב התפקידים בהנדסת תוכנה לבוגר הקורס יש עדיפות מובהקת. אם מעניין אותך אחר כך נושא שאתה רוצה להעמיק בו, קח קורס וירטואלי, באוניברסיטה הפתוחה או אפילו שנה חופש וקורסים באוניברסיטה.

לגבי המצב הספציפי שלך:
מאחר ואני לא באמת מה אני רוצה לעשות עם עצמי, שלחתי קו"ח לכל מיני מקומות, ביניהם לכמה תכניות הסבה להייטק.
אל תתחילי צעד בכיוון לפני שאת חושבת שזה משהו שתהני ממנו, קחי איזה קורס קטן, עם איזה פרוייקטון, משהו ברמה של כמה עשרות שעות. תראי אם את מתחברת.
עריכה: נזכרתי שאת שואלת לגבי devops. מה שכתבתי זה לגבי מתכנת, ל devops יהיה קצת יותר קשה "להתנסות", אולי יהיו כאן עצות טובות לעניין זה.

ני שחוקה ועייפה (ציינתי שאני עובדת במשמרות ארוכות כולל לילות וסופי שבוע?)
יכול להיות שכניסה לעולם חדש תרענן אותך אבל הייתי לפחות בשלב ראשון (אם וכש..) מחפש חברה גדולה עם שעות עבודה מסודרות, לא סטסרטאפ שדורש הרבה שעות

מה בנוגע לdevops?
יש חכמים ממני שיידעו לענות על זה כאן

אני בת 33 כרגע
זמן מצוין להתחיל בשינוי בחיים! מצד שני לא כדאי לחכות עם תחילת שינוי כיוון יותר מדי, בלי להלחיץ - אין בעיה לחכות מספר חודשים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה אבל לא להתמהמה.

בשולי הדברים רק אזכיר שלפני דור וחצי אם למישהו היה מספיק להביא הביתה בשביל לקנות לחם וגבינה הוא היה אומר תודה ושותק. צריך להודות שאנחנו חיים בתקופה שיש נו את היכולת להחליף מקצוע באמצע החיים ולחפש עיסוק שימצה את הכישורים והעניין שלנו :)

נערך לאחרונה ב:
מדהים.
אפשר לשאול איפה עשית ומה אתה עושה כיום? האם אתה מרוצה? דברים שכדאי\ חשוב לדעת למי שמתעניין?

קצת קשה לדעת כמה תוכלי להשתפר בשכר בלי לדעת
1. כמה את מרוויחה היום
2. כמה את יכולה להיות טובה ואם התחום מעניין אותך בכלל

עשיתי מסלול כזה והאמת שאני הרבה זמן רוצה לכתוב על המסלול שעברתי כי אני חושב שזה יכול להועיל ללא מעט אנשים ששוקלים את הכיוון. היום עובד בחברה בינונית עם משכורת טובה, מאוד מרוצה ומאוד מרוצים ממני. נהנה מכל רגע.

התחלתי ללמוד באונ' למקצוע ריאלי בגיל מבוגר יחסית ובאמצע שנות השלושים סיימתי את התואר. מכיוון שיצא לי לעבוד פרקטית במסגרת התואר במקצוע הנ"ל הבנתי שהתחום התיאורטי באמת מאוד מעניין ואם הייתי שוקל קריירה אקדמאית היה מקום להמשיך בו אבל העיסוק הפרקטי היומיומי פשוט שעמם אותי. לא שאני מפחד מעבודה שחורה או שחיפשתי שיהיו כל היום זיקוקים ואטרקציות אבל בכל זאת זה היה נראה לי יותר מדי. התלבטתי האם לסיים את התואר שהייתי בשלב מאוד מתקדם שלו, בסופו של דבר השלמתי אותו (היום לא הייתי חוזר על הבחירה הזו).

המעבר לתחום התכנות היה לי מאוד טבעי, עוד לפני שהתחלתי את התואר התלבטתי בינו לבין מדעי המחשב/הנדסת תוכנה וגם במסגרת התואר יצא לי לכתוב תוכנה קטנה לצורך פרקטי שהיה לי ומאוד נהניתי מהתהליך. מכיוון שלא הייתי מודע למשכורות המטורפות בתחום הבחירה שלי הייתה יותר "טהורה" מבחינת העניין האישי (לא סותר כמובן שגובה משכורת הוא שיקול לא פעוט בבחירת מקצוע אבל הוא משני לדעתי). עכשיו השאלה היא כמובן איך לעשות את המעבר?

יש שלוש אפשרויות מרכזיות:
א. תואר - לא רלוונטי בגילי ובהיותי בעל משפחה וילדים ואחרי כמה שנים בישיבה (@בת העמק, יכולת לנחש את זה ;). ) ועוד כמה באוניברסיטה לא היו לנו עודף מזומנים..
ב. קורס שאורך כמה חודשים ובסופו כולם מקבלים תעודה - נראה לי בזבוז זמן בהתחשב בעובדה שמקבלים את כולם פחות או יותר והמטרה שכולם ייצאו מחוייכים עם תעודה שמתנוססת עליה חותמת מרשימה (זו לפחות הייתה ההתרשמות שלי, לא בדקתי לעומק)
ג. ללמוד לבד - זו האופציה שחשבתי לעשות

אבל אחרי שיטוט קצר באינטרנט ראיתי שיש חברות שעושות את המסלול עליו מדובר, מספר חודשים של קורס אינטנסיבי שבסופו יש השמה אופציונלית לשנתיים. המסלול הזה מאוד קרץ לי, קודם כל המטרה היא לא לסיים קורס שבסופו הבוגר יידע לתכנת ויהיה מבסוט, המטרה היא להכשיר עובד שיהיו מרוצים ממנו כדי ש"יזמינו" עוד בוגרים בעתיד. עוד נגזרות הן שיש מבחן קבלה קטן וניפוי תוך כדי הקורס - מה שמעיד (בערבון מוגבל כמובן) על רמה גבוהה. מרצים שהיו בתעשיה במשך שנים ומלמדים פרקטיקה "נכונה". וכניסה יחסית קלה לעבודה ראשונה שבה אפשר לצבור ניסיון שלאחריו זה פחות משמעותי שאין תואר ממכללה/אוניברסיטה.
יש חברות שונות עם סגנונות למידה שונים ויתרונות שונים, כדי לא להסיט מהנושא המרכזי לא אכנס לזה. בכל מקרה המסלול הזה הוא ממש מנפלאות הקפטליזם, הבוגר מרוויח כניסה טובה ונוחה לעולם התוכנה, חברת הקורס-השמה מרוויחה וכמובן גם החברה שמקבלת את העובד מרוויחה עובד טוב.

בתור מישהו עם משפחה, שומר שבת עם נסיעות ארוכות הקורס היה מאוד אינטנסיבי, לרווק/נשוי עם ילד לפי דעתי זה עמוס אבל משאיר זמן פנוי במידה סבירה. מה שבטוח שמי שהולך לכיוון הזה צריך להיות פנוי לזה לחלוטין ולמי שנשוי צריך תמיכה מלאה של בן/בת הזוג.

כמה אפשר ללמוד? פרקטית - הרבה יותר מבוגר תואר.
מבחינת כמותית - קורס כבד באוניברסיטה הוא של ארבע שעות שבועיות זה יוצא לסמסטר פחות מ-60 שעות, נניח שעם תרגול עצמי זה 120 שעות. כשלומדים 10 שעות ביום זה שבועיים של קורס שבו 12 שעות ביום. כאן גם אין כמה קורסים במקביל כמו באוניברסיטה, אולי יש לזה מחיר זעום בהבנה הרוחבית (מסופק) אבל כשכל היום וכל יום ממשיכים את אותו הנושא, יש לזה פוטנציאל להיות לימוד הרבה יותר אפקטיבי.
מבחינה איכותית - כמו שכתבתי, הדגש הוא הפרקטיקה. ממה שאני הבנתי מכמה בוגרי אוניברסיטה, המטרה בקורס אוניברסיטאי לא ללמוד לתכנת "נכון" (לתת נכון שמות למשתנים, קוד בהיר וקריא, SOLID וכו') העיקר שבסוף התוכנה נותנת את התוצאה הרצויה וזהו. לפחות בקורס אותו אני עשיתי, בכל סוף יום היה ניתן תרגיל שאותו צריך להגיש למחרת בבוקר וכל בוקר היה נפתח ב-code review (בדיקה מדוקדקת של הקוד) של הקרבן התורן שם היה צריך לתת דין על כל שורה מיותרת או חסרה ומה היה אפשר לעשות יותר נכון. אצלנו בקורס וגם במחזורים אחרים היה גם בוגר תואר של מדעי המחשב שהגיע כדי לשפר את הרמה (לא שאני חושב בהכרח שזה צעד חכם).

אבל חסרה כאן עוד שאלה חשובה - איך המעסיק מתייחס לקורות חיים של מישהו שעשה את הקורס?
בייחוד כשאין ניסיון, המשוכה העיקרית היא להגיע לראיון, בשלב הזה אתה יכול להוכיח מה אתה שווה (או מה אתה לא...), אל תשכחי שאת מתחרה מול בוגרי מכללות, בוגרי אוניברסיטאות ובוגרי יחידות צבאיות רלוונטיות. קורס X נשמע פחות אטרקטיבי לרוב המעסיקים.
כאן אין תשובה טובה, ממה שאני מבין זה עניין של מזל האם המעסיק פגש בוגרי קורס כזה ועוד יותר חשוב - איזה בוגר הוא פגש. לאנשים קל להכליל כשאין להם שום מידע אחר זמין, יש כאלו שמשאירים רושם מצוין ויש כאלו שאחריהם המעסיק יתרחק מבוגרי הקורס הזה.
בסופו של דבר הדרך הכי יעילה להתקבל לראיון (גם לבוגר תואר) היא העברת קו"ח דרך עובד בחברה. אם תחליטי ללכת לכיוון ההסבה הייתי מכין רשימת אנשי קשר שיוכלו לעזור לך בעניין.

בלי קשר לתהליך שאני אישית עברתי (קצת מפותל גם לאחר הקורס), אני חושב שזו הדרך הכי טובה ונכונה להיכנס לתחום (היו על זה לא מעט דיונים בפורום פה ויש רבים וטובים שדוגלים בגישה שאין תחליף לתואר ובאופן עקרוני גם בגיל מבוגר יחסית עדיף לעשות תואר במקום טוב). כשמשווים בוגר קורס טוב לאחר שנתיים עם בוגר תואר לרוב התפקידים בהנדסת תוכנה לבוגר הקורס יש עדיפות מובהקת. אם מעניין אותך אחר כך נושא שאתה רוצה להעמיק בו, קח קורס וירטואלי, באוניברסיטה הפתוחה או אפילו שנה חופש וקורסים באוניברסיטה.

לגבי המצב הספציפי שלך:

אל תתחילי צעד בכיוון לפני שאת חושבת שזה משהו שתהני ממנו, קחי איזה קורס קטן, עם איזה פרוייקטון, משהו ברמה של כמה עשרות שעות. תראי אם את מתחברת.
עריכה: נזכרתי שאת שואלת לגבי devops. מה שכתבתי זה לגבי מתכנת, ל devops יהיה קצת יותר קשה "להתנסות", אולי יהיו כאן עצות טובות לעניין זה.

יכול להיות שכניסה לעולם חדש תרענן אותך אבל הייתי לפחות בשלב ראשון (אם וכש..) מחפש חברה גדולה עם שעות עבודה מסודרות, לא סטסרטאפ שדורש הרבה שעות

יש חכמים ממני שיידעו לענות על זה כאן

זמן מצוין להתחיל בשינוי בחיים! מצד שני לא כדאי לחכות עם תחילת שינוי כיוון יותר מדי, בלי להלחיץ - אין בעיה לחכות מספר חודשים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה אבל לא להתמהמה.

בשולי הדברים רק אזכיר שלפני דור וחצי אם למישהו היה מספיק להביא הביתה בשביל לקנות לחם וגבינה הוא היה אומר תודה ושותק. צריך להודות שאנחנו חיים בתקופה שיש נו את היכולת להחליף מקצוע באמצע החיים ולחפש עיסוק שימצה את הכישורים והעניין שלנו :)
המון תודה על התגובה המפורטת!

עדיין, אם יש בקהל איש devops אשמח לשמוע גם מנסיונו. אני חושבת שהבנתי בקווים גסים את אופי התפקיד אבל רוצה להיות בטוחה.

מדהים!

אחרי חיפוש באינטנרט - התפקיד של מפתח Devops הוא דומה לזה של מפתח תוכנה, והדרישות לשני התפקידים דומות גם.

All DevOps engineers are software engineers, so there are similarities in the requirements for entering either profession. For example, whether you wish to be a software engineer or a DevOps engineer, employers are likely to require a minimum of a bachelor's degree in computer science, computer programming, software development, software design, information technology or a related field. In some cases, no postsecondary qualification is necessary, as it's possible to earn software or DevOps engineering positions through self-teaching, boot camps, related experience or a combination of the three.

לגבי קורס הסבה אני ממש מבין את החשש שלך, אני הייתי (וסוג של עדיין) בסיטואציה דומה לשלך, חושב כל יום על קורסים כאלה, ספציפית של Infinity Labs. כנראה שכן אעשה אותו אבל העדפתי לעשות תואר שני ורק אז לקפוץ לזה.
לגבי עד כמה בוגרי בוטקאמפים נחותים לעומת בוגרי מסלולים אחרים, זה ממש תלוי באיזה חברה מדובר ובאיזה מנהל / מגייס.
כל מנהל או מנהיג קבוצה בוחר לפי הצרכים שלו והאופי שלו, יש כאלה שהם פתוחים יותר ויש כאלה שהם Old fashioned ותמיד ירוצו לטכניון כדי לגייס אנשים בלי לחשוב על בוגרי קורסים, אבל יש כאלה שכן יזמינו בוגרי קורסים - אח שלי עובד בהייטק וגם מראיין בוגרי קורסים, ויש כאלה שממש מצליחים.. אז אין כלל זה תלוי.
העיצה שלי היא לא להסתמך נטו על קורס, כדאי קודם כל לעשות עבודה עצמית, יש ים של קורסים באינטרנט לדעתי לעשות כמה מהם לצבור ידע וניסיון כלשהו בתחום ורק אז אולי לבדוק אפשרות לקרוס הסבה, אולי גם לעבוד על פרויקטים, לבנות תיקייה בgithub ולעשות משהו מסודר מאוד יעזור.
ואני חושב שאת כבר יודעת את זה אבל רוב הסיכויים שמתחילים בתנאים לא משהו בכלל עם שכר נמוך יחסית, ומשם עולים.

מכיר אישית בני 40 שעשו את ההסבה.
ומה בנוגע לdevops? אני מבינה שיש המון הגדרות לתחום וזה מאוד משתנה בין מקומות עבודה
במהות זה אדם שתפקידו לדאוג לסביבת development and delivery בחברה. התפקיד הוא בעצם לספק מעטפת לפיתוח. בגדול זה אדם שהתפקיד שלו הוא ליצור את התנאים כדי שתרומה בודדת של מפתח תוכל להשתלב עם תרומות נוספות ולהיות מתורגמת למוצר שמספוק ללקוח הקצה כאשר כל זה נעשה בתהליך מוגדר היטב שלא דורש מהמפתח הבודד לחשוב יותר מדי אלא לכתוב את הקוד שלו ו"לשגר" אותו והסביבה כבר יודעת לקחת אותו הלאה, לעצור אותו בשלבים שונים(אולי להחזיר אותו למפתח) כדי לבדוק שהקוד לא שובר שום דבר שהוא יודע לרוץ על פלטפורמות שונות(נגיד מחשב ביתי וטלפון נייד) ואז בחלק מהמקרים לדחוף את המוצר שכבר משלב את הקוד למכשירי קצה של הלקוחות.

הסיבה שזה משתנה מחברה לחברה היא כי סביבות פיתוח ומוצרים משתנים מחברה לחברה. devops זה לא איש IT וגם לא מפתח כי בחלק מהימים אפשר למצוא את עצמך מתקין מערכת הפעלה על מחשב ואז מתעסק עם הרשאות כדי שכל המפתחים בחברה יוכלו לגשת למחשב הזה כי הוא מאוד חזק ומריץ את הטסטים מאוד מהר ובחלק מהימים אתה כותב קוד(בעיקר סקריפטים) כדי שמפתחים יוכלו לגשת למחשב הזה בקלות מירבית ובאופן אחיד ואז מחליט(בדרך כלל מנהל טכני יעשה את ההחלטה) שאתה רוצה לאכוף על כל המפתחים סט של טסטים שהם חייבים לעמוד בו לפני שהקוד שלהם משתלב בפרויקט ושובר את הראש איך אתה משלב את המחשב הסופר חזק שלך עם איזה אתר אינטרנט שמספק פלטפורמה להרצה של טסטים.

זה תפקיד רוחבי עם הרבה מאוד אחריות והשפעה כי כל הפיתוח עובר דרכך. אם אותו מחשב חזק נפל ולא מתפקד יותר זה אומר שאף מפתח לא יכול להוציא את הקוד שלו קדימה. זה אומר שלך יוצא לדבר הרבה עם ראשי צוותים, מנהלים...זה אומר שכל שיפור שאתה מצליח לעשות בחלק מהמקרים משפר את איכות המוצר(נגיד אכיפה של טסטים) ובחלק מהמקרים משפר את החיים של המפתחים כך שבשני המקרים מקבלים הרבה קרדיט.

גילוי נאות, אני בוגר אחת ההסבות(בלי תואר במדעי המחשב) ועובד כמפתח תוכנה ויצא לי ל'קחת על עצמי אחריות בתחום ה-devops בכמה פרויקטים שלקחתי בהם חלק כמפתח. אישית לא חושב שהייתי רוצה לעשות devops באופן בלעדי אבל אני מאוד שמח שיצא לי להתנסות בתחום ולקבל פרספקטיבה. זה בהחלט עשה אותי איש מקצוע טוב יותר.

אני דבאופס כבר 3 שנים, כיום בחברה יחסית גדולה, אני לא בוגר בוטקאמפ אבל אתן את ה2 סנט שלי.
הבוטקמפים של הדבאופס צברו פופולריות בעת האחרונה(מניח שזה קשור לשכר הממוצע בתחום), שאני התחלתי היו בודדים, היום כבר לא חסר מכללות שמציעות מסלול dedicated לתחום.
לדעתי יש הבדל מהותי בין תחום הפיתוח לדבאופס שהרבה מבחוץ מפספסים.
בגלל מהות התפקיד, אני אחפש במועמד יותר ניסיון מעשי בניגוד לתפקיד פיתוח. לדוגמא, יותר חשוב לי איך המועמד ניגש לתקלת פרודקשיין, באיזה כלים הוא משתמש ומתי, שאלות ארכיטקטורה שבאות מניסיון, פרוייקטים שעשה, best practices וכו. פחות אני אחפש אם הוא יודע לכתוב בgroovy או באנסיבל, את זה משלימים בשניה.
להביא אדם לכתוב קוד/להרים אפליקציה, הרבה יותר פשוט ללמד ב4 חודשים זה פרקטיקה. נכון, הקוד ככל הנראה יהיה כתוב גרוע, אבל עדיין זה עובד.
With that being said, אם את יכולה להכנס למסלול שמבטיח לך משרת גוניור מיד לאחר מכן, זה מדהים.
משרת גוניור בדבאופס קשה מאוד למצוא לעומת תפקידי פיתוח. השכר יהיה ככל הנראה פח, אבל לאחר שנתיים ניסיון בהחלט אפשר למצוא עבודה בתנאים טובים יותר.
עוד עצה, צריך לאהוב את התחום כדי להיות איש דבאופס טוב. הייתי מציע באמת להבין מה זה אומר להיות איש דבאופס לפני שעושים כזה צעד משמעותי בקריירה.
ד״א התחום ממש לא חדש, פשוט פעם לא הייתה הגדרה רשמית לתפקיד כמו עכשיו.

אני ממליץ לך קודם לקחת קורסים חינמיים ב-codecademy בשביל לראות אם יש לך בכלל זיקה לתחום. במידה וכן אז אולי יש מקום לשקול בוטקאמפ.

33 זה גיל מאוד צעיר בימינו, אבל מעשית את בעצם הולכת להתחרות בבני 23 עם 5 שנות ניסיון מהצבא ובבני 26-28 עם תואר במדעי המחשב מאוניברסיטאות מובילות. המצב שלך מעמיד אותך גם ללא ניסיון מעשי וגם ללא השכלה רלוונטית.

השוק רעב מאוד לעובדים, אבל לעובדים עם ניסיון מעשי מקיף. ג'וניורים ללא ניסיון יש כמו זבל ואת זה שמעתי מקרוב משפחה שעובד בתור בכיר באחד מחברות הייטק הגדולות בארץ.

כמו כן קחי בחשבון שהשוק כנראה נמצא בבועה כלשהי וייתכן מאוד שיעבור תיקון רציני בשנה - שנתיים הקרובות.

=======================

כתבת שאת הנדסאית, אבל לא כתבת באיזה תחום. מה לגבי אפשרות להחליף עבודה ככה שלא תצטרכי להתייסר במשמרות לילה וסופי שבוע? מה לגבי אפשרות לעשות השלמה למהנדסת ככה שיהיה לניסיון שלך יתרון יחסי כלשהו?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
A איך גורמים לשוכר לעזוב את הדירה נדל"ן 2
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
M חושב לעזוב את התואר התפתחות אישית 9
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
de dud התעייצות - האם זמן טוב לעזוב עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
gb10 לעזוב את ההורים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
breezblock עשו מצווה - עזרו לפראייר לעזוב ביטוח מנהלים. צרכנות פיננסית 43
A מתי לעזוב את הבית? צרכנות פיננסית 38
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
A מקום מגורים ראוי בארץ אוף טופיק 18
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
ח קרן פנסיה - עזיבת מקום עבודה בלי מקום חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
Wonko האם לדבר על מקום העבודה החדש אוף טופיק 20
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
1337justme מקום זול להזמין ממנו מסכות kn95 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
Myrath מקום טוב באמצע יומני מסע אישיים 26
א האם יש מקום לקרן הסינית של בלאקרוק בתיק ההשקעות? שוק ההון 4
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y אין מספיק מקום למניות בהצהרת הון. מיסים 2
R מקום עבודה אוף טופיק 6
unrealx מקום זול להמיר שקל ליורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
P מקום יחסית לא יקר לחופש בארץ אוף טופיק 14
M עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים? צרכנות פיננסית 20
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
Yuvalbuz3 יש עוד מקום ליזמות נדלן בארץ ? נדל"ן 21
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
נ פריקת עצבים - מקווה שזה מקום קביל לזה אוף טופיק 87

נושאים דומים

Back
למעלה