• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גידור מטח (בתקווה במינימום התעסקות ועלות)

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
@אורי ג.
זה מה שכנראה אעשה.

ועדיין מעניין אותי מה האסטרטגיה המטיבית.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,404
או שתשקיע בבורסה בארץ
נראה לי שגם השקעה בארץ, בפרט במדדים הגדולים, כוללת חשיפה משמעותית לשינויים בשע"ח.
מי שחשוב לו מאד לבצע הימורי מטבע, לא חייב להשקיע במשהו במקביל. אפשר פשוט להמר.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,379
נראה לי שגם השקעה בארץ, בפרט במדדים הגדולים, כוללת חשיפה משמעותית לשינויים בשע"ח.
גם נכון.
אפשר אג"חים ואז אין חשיפת מטבע.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אגב2 ,

הפאונד, היום ומתחילת השנה...

מה שווה ההשקעה בפוטסי עם כזה פאונד?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,379

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
דווקא השוק שם כמעט ולא ירד במונחים דולריים, אולי אפילו עלה טיפה (מתחילת השנה).
הוא עלה במונחי פאונד...

בזמן האחרון (שבועות) הקורלציה בין הפוטסי לפאונד הפוכה... בזמן (הקצר) הזה אם אתה מגדר טוב, אז זה דיי משתלם.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,404
בזמן האחרון (שבועות) הקורלציה בין הפוטסי לפאונד הפוכה... בזמן (הקצר) הזה אם אתה מגדר טוב, אז זה דיי משתלם.
התחלת את השרשור עם "גידור חשיפה" והגעת ל"משתלם" וזה הבדל גדול.
הקורלציה עליה כתבת אינה מקרית. כשהמטבע המקומי חלש, החברות המקומיות (בפרט אלה שמייצאות ושהוצאותיהן במטבע המקומי) פורחות, ולהיפך.
אם אתה מאמין בפוטסי, תשקיע בו. אם אתה מאמין בחולשת הפאונד או בחוזק הבאט, תשקיע בהם. הקשר בין ההשקעות והימורי מטבע לא ממש קיים.

נערך לאחרונה ב:

שודד הפינג פונג

משתמש רגיל
דירוג
1,367
אם אתה מאמין בפוטסי, תשקיע בו. אם אתה מאמין בחולשת הפאונד או בחוזק הבאט, תשקיע בהם. הקשר בין ההשקעות והימורי מטבע לא ממש קיים.
למה? ואם אני רוצה גם לקנות פאונד, וגם לתת לו 'לעבוד', מה הבעיה בזה?
http://www.hasolidit.com/kehila/thr...יק-מסים-פיזור-מדדים-וכד.726/page-3#post-93186

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
התחלת את השרשור עם "גידור חשיפה" והגעת ל"משתלם" וזה הבדל גדול.
הקורלציה עליה כתבת אינה מקרית. כשהמטבע המקומי חלש, החברות המקומיות (בפרט אלה שמייצאות ושהוצאותיהן במטבע המקומי) פורחות, ולהיפך.
אולי אני לא מסביר את עצמי טוב.
אני רואה לנגד עיני שני מכשירים: הפאונד (או הפאונד/שקל), והפוטסי.

אם אנחנו הולכים plain vanilla אז בשביל להשקיע בפוטסי אני חייב לעבור ולחזור דרך הפאונד. כלומר, אני מושפע משני המכשירים.

יכול להיות שבטווח הארוך הכוחות שפועלים על הפאונד יתאזנו וכו' וכד'....

כרגע הירידות של הפאונד מנטרלות את כל העליות של הפוטסי. הפאונד מוסיף לי תנודתיות שאני לא רוצה, ובולע לי תשואות.

אני, כשפתחתי את האשכול, והאמנתי שאוכל לעשות את זה ביעילות בעצמי, הייתי מוכן לוותר על חלק מהתשואות שלי בשביל לא להיות חשוף לשקל- פאונד.

אם אתה מאמין בפוטסי, תשקיע
זאת בדיוק הבעיה.
אני לא יכול להשקיע בו מבלי להכנס להימור מטבע. Either way.

זה לא כל כך פשוט. זאת קורלציה אחת אבל לטווח יותר ארוך יש גם קורלציה הפוכה. כלומר: צמיחה = השקעות חוץ + יצוא = עלייה במטבע.

נערך לאחרונה ב:

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אם אתה מאמין בפאונד למה שלא תקנה חוזים עליו וזהו?

בעיני לפחות, התעסקות עם מטבעות עוברת את גבול ההשקעה לכיוון הספקולציה.

שודד הפינג פונג

משתמש רגיל
דירוג
1,367
אתה בכל מקרה משקיע במטבע כלשהו.
לקנות שוק במטבע השקל זה לגיטימי, לקנות שוק במטבע הדולר זה לגיטימי, ואם מישהו בארץ חושב לקנות שוק במטבע הפאונד אז כבר עדיף לו פשוט לקנות חוזים על המטבע? נשמע מוזר.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אתה בכל מקרה משקיע במטבע כלשהו.
לקנות שוק במטבע השקל זה לגיטימי, לקנות שוק במטבע הדולר זה לגיטימי, ואם מישהו בארץ חושב לקנות שוק במטבע הפאונד אז כבר עדיף לו פשוט לקנות חוזים על המטבע? נשמע מוזר.
אם אתה רוצה להשקיע בניקיי - תשקיע בנייקיי.

אם אתה רוצה להמר על הפאונד- תהמר על הפאונג.

אם אתה מקבל את המטבע כפועל יוצא, אז זה עוד מילא...

להשקיע בניקיי דרך הפאונד נראה לי מוזר.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,458
@Benjamin Willard

לפי מה שתארת יש צורך בגידור( הדגמת את תנודות השער) מצד שני יש כאן הרבה מתנגדים
אני עדיין לא הצלחתי להבין מה האסטרטגיה המומלצת
והאם יש הבדל בין מי שנמצא בשלב החסכון לבין מי שנמצא בשלב הפרישה (בהנחה שמרכז חיו בישראל)

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אני עדיין לא הצלחתי להבין מה האסטרטגיה המומלצת
והאם יש הבדל בין מי שנמצא בשלב החסכון לבין מי שנמצא בשלב הפרישה
אני שותף לחוסר ההבנה

אני יכול להגיד לך שישבתי עם חברים, הרבה יותר בקיאים ממני, ובחננו כל מיני אסטרטגיות. הבעיה המרכזית היא, ששינויים בשווי נכס הבסיס (סנופי/ פוטסי) מכניסים אותך לפוזיציות פורקס. כאילו, משבר סטייל 2008 יכול להכניס אותך לבעיה. משבר של לעצום עיניים ולעבור בעוז, יכול להביא אותך ל margin call בגלל הפוזיציית מט"ח.

ניסינו כל מיני אפשרויות. אני לא רוצה להכנס לזה. כי זה לא רלוונטי לרוב הגולשים, ולא הבנתי את הכל לעומק. אסטרטגיה טובה הייתה להתעלם מתנועות מט"ח קטנות, ולהתמגן נגד חריגות גדולות, וירידות גדולות בשווי הנכס. ודיי חייבים לעשות את זה באמצעות מסחר אלגוריתמי.

האחרון מבחינתי פוסל את האופציה. ראיתי כבר באגים שכתבתי מפסידים כסף....

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,404
למה? ואם אני רוצה גם לקנות פאונד, וגם לתת לו 'לעבוד', מה הבעיה בזה?
כי לסחורה / מניה יש ערך שלא מושפע מהמטבע בו נקוב המחיר שלה. קח למשל מניה דואלית - אם שע"ח בין המטבעות בהן היא נסחרת משתנה, האם הערך שלה משתנה רק בגלל זה? ואם כן, לאיזה כיוון? (שאלה רטורית כמובן).
ערך מניה משקף את ערך החברה (בטח בטווח הארוך) וערך החברה מושפע מאינספור גורמים, לרבות שע"ח שמשפיע על הכנסותיה ועל הוצאותיה. המטבע בו נקוב מחיר המניה באחת הבורסות בהן היא נסחרת, אינו אחד הגורמים המשפיע על ערכה.
זאת בדיוק הבעיה.
אני לא יכול להשקיע בו מבלי להכנס להימור מטבע. Either way.
נכון, אבל לא במובן אליו אתה מתכוון. כפי שכתבתי למעלה, יש השפעה לשע"ח על ערך החברה, אבל למטבע בו היא נקובה אין רלוונטיות.
קח למשל חברה שנסחרת בפוטסי בפאונד ותניח שכל הוצאותיה בפאונד וכל הכנסותיה בדולר. הפאונד נחלש מאד מול הדולר, איך יושפע שער המניה?
עכשיו תניח הפוך - הוצאות בדולרים והכנסות בפאונד (יש חברות רב לאומיות בפוטסי, אני מניח). אתה רואה למה ההשפעה הפוכה ושאין קשר למטבע בו נקוב נייר הערך?
בכל מקרה, אם חשוב לך הנושא של השפעת שע"ח, נראה לי חסר טעם לערוך אותו בלי להכיר לעומק את הדוחות של החברות הרלוונטיות במובן של חשיפת החברות לשינויי שע"ח של כל המטבעות הרלוונטיים. נשמע לי כמו עבודה של כמה שנים במשרה מלאה.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
כפי שכתבתי למעלה, יש השפעה לשע"ח על ערך החברה, אבל למטבע בו היא נקובה אין רלוונטיות.
זה פשוט לא נכון. (להדגיש ולצבוע בצבעים?)

אתה מדבר על השפעת המט"ח על עסקייה של חברה, ועל התחרותיות שלה. וזה הכל טוב ויפה. אני מבין את השיקולים האלה, אני יודע שאני מאוד אתקשה לנתח אותם, וזה לא מה שאני מדבר עליו. בכלל. אפילו לא קצת.

כשאני קונה מנייה בנאסדק, אני חייב לקחת שקלים, להמיר אותם לדולרים, ולקנות את המנייה. וכשאני רוצה להנזיל את הפוזיציה שלי, אני חייב למכור את המנייה, ולהמיר את הדולרים בחזרה לשקלים. שתי התנועות האלה חושפות אותי לשינויי בשער הדולר. כלומר ההשקעה שלי מוצמדת כל הזמן לשער הדולר (בדוגמה הספציפית שלפנינו.

""הימור המטח"" שאתה מדבר עליו זה עניין של השוק זה לא איזה מכשיר שאני חושף את עצמי . ואין לי שום כוונה, או יכולת להתעסק איתו. זה בערך כמו לנסות לגדר נגד השינויים בסביבה הרגולטורית שידפקו עכשיו את הבנקים בבריטניה.

למקרה שלא הבהרתי את עצמי טוב (בפעם השביעית). להלן גרפים של שתי תעודות סל ציוניות על הפוטסי, האחת צמודת מטח, השנייה שקלית. אתה מוזמן לנחש איזה גרף שייך לאיזה תעודה. ודמי הניהול של המטח"ית יותר גבוהים.

e3ZfqodGh.png

אני מוכן לשלם עוד קצת ולהיות עם הטורקיז.

נערך לאחרונה ב:

שודד הפינג פונג

משתמש רגיל
דירוג
1,367
ערך מניה משקף את ערך החברה (בטח בטווח הארוך) וערך החברה מושפע מאינספור גורמים, לרבות שע"ח שמשפיע על הכנסותיה ועל הוצאותיה. המטבע בו נקוב מחיר המניה באחת הבורסות בהן היא נסחרת, אינו אחד הגורמים המשפיע על ערכה.
אם אני מתלבט בין קנית S&P בפאונד לבין קנית S&P בשקל, ואני חוזה שהפאונד יתחזק אל מול הדולר ושהשקל יחלש אל מול הדולר, עדיין לא משנה לי אם אבחר להשקיע בשקל או בפאונד?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,404
אם אני מתלבט בין קנית S&P בפאונד לבין קנית S&P בשקל, ואני חוזה שהפאונד יתחזק אל מול הדולר ושהשקל יחלש אל מול הדולר, עדיין לא משנה לי אם אבחר להשקיע בשקל או בפאונד?
בהנחה שמדובר באותה סחורה בדיוק, אין שום הבדל. בדיוק כפי שאין הבדל כשאתה קונה כל סחורה אחרת שיש לה ערך (שוב, בהתעלם מכך ששינויי שע"ח משפיעים על ערך הסחורה, אבל לא בגלל המטבע בו נקוב המחיר).
ואני עדיין ממתין לתשובה של אחד מתומכי הגידור לגבי השפעת שע"ח במניות דואליות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N גידור מטח הפן המעשי שוק ההון 47
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
עידו ג גידור במט"ח שוק ההון 13
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
J גידור פוזיציית לונג שמתקבלת כRSU שוק ההון 9
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
Level גידור מטבע שוק ההון 7
T האם הגיוני לטעון שמניות ערך יהיו גידור טוב מפני אינפלציה? שוק ההון 20
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
lavi גידור rsu לפני הפשרה שוק ההון 22
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
ש גידור כנגד אינפלציה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
N גידור החלשות הדולר- הפן המעשי שוק ההון 1
A נייר צמוד למדד לתקופות קצרות יחסית, גידור אינפלציה שוק ההון 28
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
I גידור פרופיל קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y "גידור" מט"ח שוק ההון 4
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6