• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניית תיק השקעות

ido15

משתמש רגיל
דירוג
27
אתחיל בתודה, באמת שלמדתי המון, במיוחד מהתגובות ומהשירשורים כיף לראות שאני לא לבד פה ויש לכם המון סבלנות לכולם ! זה ממש לא מובן מאליו.

אשמח לעזרתכם, החלטתי לבנות תיק וחסר לי רק את הפלח המנייתי + אשמח לביקורת התכנון, הקצאת הנכסים והנכסים עצמם.
הקדמה -
אני בן 22 נכנסתי בדיוק לקבע. עכשיו אני אמור לקבל את משכורת ראשונה וחשבתי איפה אוכל לחסוך ומה לעשות עם המשכורת. החלטתי אחרי שקראתי המון ולמדתי ממכם המון, לפתוח תיק השקעות בבנק.
  1. יעד - הון אישי לדירה
  2. זמן - 7 שנים
  3. תיק השקעות שלי הוא בבנק בעקבות שאני עדיין מתחיל וזה הרבה יותר נוח לי. אני עדיין בכסף קטן שעדיף לי להישאר בבנק. שהתיק שלי אגדל אשקול כבר לעבור לבית השקעות.
  4. אני עושה השקעה ראשונית של 10 אלף שקל, בכל חצי שנה אשקיע 20 אלף שקל ואחלק אותם לפי הקצאת הנכסים שבחרתי לעשות.
הקצאת הנכסים שלי :
33% אג"ח קונצרתי - קרן נאמנות: תל בונד שקלי MTF מספר נייר : 5115415, 100% אג"ח קונצרתי (3300 ש"ח)
32% אג"ח ממשלתי – קרן נאמנות: קסם KTF מספר נייר : 5113428, 100% אג"ח ממשלתי (3200 ש"ח)
35% מניות - (3500 ש"ח) לא בחרתי מה לקחת... ואני מחפש כבר כמה ימים במה להשקיע... אשמח שתתנו לי כמה ראיונות לגבי הפלח המנייתי.
ראיתי בקישור מספר מניות שענינו אותי אבל הבנתי שבעייתי לקנות אותם דרך הבנקhttp://www.hasolidit.com/שוקולד-מריר-ב-7-טעמים

כנל גם פה. http://www.hasolidit.com/מניות-מומלצות-עבור-תיק-השקעות-סולידי-2013
בנוסף ראיתי שהרבה מדברים על VTI+VXUS או VT בכלל...
חיפשתי עליהם מידע ולא מצאתי את הגרפים שלהם או את המספר ני"ע להשקיע בבנק.
מספר שאלות
  1. אפשר לקבל את מלוא המידע של VTI +VXUS או VT בעברית?
  2. האם אפשר להשקיע אותם בתיק השקעות בבנק?
  3. הבנתי שקרנות סל, אי אפשר להשקיע דרך תיק השקעות של הבנק זה נכון?
אשמח שתתנו ביקורת לגבי ההקצאת נכסים שעשיתי עם הנכסים עצמם. אשמח שתיתנו לי אפילו ניהול סיכונים שראיתם או כל ביקורת אפשרית זה ממש יעזור לי. הכל עוד נתון לשינוי אם אני רואה שאני עושה טעויות וכדומה..
מעריך את זה מאוד תודה רבה !!!

בנוסף ראיתי שהרבה מדברים על VTI+VXUS או VT בכלל...
חיפשתי עליהם מידע ולא מצאתי את הגרפים שלהם או את המספר ני"ע להשקיע בבנק.
אפשר לקבל את מלוא המידע של VTI +VXUS או VT בעברית?
1. אלה מוצרים של חברה אמריקאיית (Vanguard), שנסחרים בבורסה בארה"ב (נקובים בדולר) ולא בישראל, וכל החומרים שלהם (תשקיפים וכו') זמינים רק באנגלית. אין להם "מספר ני"ע" בארץ, אלא פשוט את שם הנייר (כמו מנייה) - VTI למשל. בשביל לרכוש אותם צריך אפשרות לסחור בבורסות ארה"ב דרך מערכת המסחר (בבנק או בבית השקעות).
2. אפשר לרכוש אותם גם דרך הבנק - הם מציעים אפשרות לסחור בבורסות בארה"ב. שים כמובן לב לעלויות המסחר והעמלות השונות
3. קרנות סל (ETF) זה שם של מוצר מקובל מאוד בעולם (עוד אין כזה בארץ, הוא שונה מתעודות הסל שיש פה) ונסחר במהלך שעות המסחר בבורסות העולם. אפשר לרכוש בלי בעיה בחשבון השקעות בבנק או בבית השקעות.

אתה יודע מה הסיכון באג"ח קונצרני (על פני אג"ח ממשלתי)? אתה יודע מה התשואה העודפת שהאג"ח הקונצרני מניב לעומת הממשלתי כפיצוי על סיכון זה?
אתה יודע מה התנודתיות האופיינית באג"ח קונצרני (למשל, מה קרה להם במשבר של 2008)? האם הפיצוי בדמות התשואה שהם מניבות מפצה לדעתך על התנודתיות הזו? (לעומת למשל התשואה הגבוהה של מניות לעומת התנודתיות שלהם)

1. אלה מוצרים של חברה אמריקאיית (Vanguard), שנסחרים בבורסה בארה"ב (נקובים בדולר) ולא בישראל, וכל החומרים שלהם (תשקיפים וכו') זמינים רק באנגלית. אין להם "מספר ני"ע" בארץ, אלא פשוט את שם הנייר (כמו מנייה) - VTI למשל. בשביל לרכוש אותם צריך אפשרות לסחור בבורסות ארה"ב דרך מערכת המסחר (בבנק או בבית השקעות).
2. אפשר לרכוש אותם גם דרך הבנק - הם מציעים אפשרות לסחור בבורסות בארה"ב. שים כמובן לב לעלויות המסחר והעמלות השונות
3. קרנות סל (ETF) זה שם של מוצר מקובל מאוד בעולם (עוד אין כזה בארץ, הוא שונה מתעודות הסל שיש פה) ונסחר במהלך שעות המסחר בבורסות העולם. אפשר לרכוש בלי בעיה בחשבון השקעות בבנק או בבית השקעות.
tאתה יכול אולי לכתוב את המספרים של vti/vxus או קרנות סל שאת חושב שהם טובות שיש להם 100% חשיפה למניות, בשביל לראות את העלויות אם אני אשקיע.? תודה רבה על הקריאה. ועל התגובה !

עריכה : סליחה לא שמתי לב שרשמת שזה לא רשום במספר ני"ע אלא בשמות כמו VTI אבל אני עדיין לא מוצא את זה בתיק השקעות בבנק אתה יודע למה אולי?

אתה יודע מה הסיכון באג"ח קונצרני (על פני אג"ח ממשלתי)? אתה יודע מה התשואה העודפת שהאג"ח הקונצרני מניב לעומת הממשלתי כפיצוי על סיכון זה?
אתה יודע מה התנודתיות האופיינית באג"ח קונצרני (למשל, מה קרה להם במשבר של 2008)? האם הפיצוי בדמות התשואה שהם מניבות מפצה לדעתך על התנודתיות הזו? (לעומת למשל התשואה הגבוהה של מניות לעומת התנודתיות שלהם)
ברננקי אני בעיקרון יודע ממה שקראתי בבלוג ובפורום, אג"ח קונצרני זה תאגיד לעומת אג"ח ממשלתי שזה הממשלה. התנודתיות של קונצרני יותר גבוה אבל אני לא חושב שהיא תשנה את האיזון בתיק לעומת המניות שכן ישנה. כן ב2008 היה משבר גדול ובגלל זה אני לוקח 33% אתה חושב שזה הרבה? ועדיפות רק לממשלתי? אשמח שתסביר יותר אם אתה רואה שאני קצת לוקה בחסר... תודה רבה

יבגני אשמח לדעה שלך לגבי הקצאת נכסים, אם היא ריאלית נכונה ? הנכסים עצמם טובים לדעתך וכן האלה..

יבגני אשמח לדעה שלך לגבי הקצאת נכסים, אם היא ריאלית נכונה ? הנכסים עצמם טובים לדעתך וכן האלה..
אל תמתח את הגבול. אסור לבקש ייעוץ אישי.

לגבי המכניקה של ההשקעה - אתה צריך לדבר עם נציג של הבנק שיסביר לך איך אתה מוצא וקונה את הנייר ערך שמעניין אותך.

לגבי הנכסים - אתה צריך להיות מודע לסיכונים של הנכסים. אג"ח קונצרני נוטה להתנהג בתקופות משבר יותר כמו מניות ולא כמו אג"ח, כלומר אם הזמנים יהיו קשים בעתיד הקרוב, אתה עם כשני שליש מהתיק בחשיפה גבוהה לשוק, ועם טווח של כ-7 שנים אתה עלול למצוא את עצמך עם הפסד על הנייר של עשרות אחוזים.
אתה צריך להיות מודע לסיכון שאתה לוקח, והבעיה עם סיכונים זה שמדי פעם הם נוטים להתממש.

ובלי לחץ :)
משכורת ראשונה, תשקיע, תלמד, תקרא עוד. אתה עם זמן אולי תגלה שידע חדש שתרכוש יחשוף טעויות שעשית בעבר שלא הבנת אותם, לכן תשאיר לעצמך מרחב רחב לטעיות ע"י כך שתשקיע קצת כל פעם ובמרווחים גדולים, עם למידה בין לבין.

ברננקי אני בעיקרון יודע ממה שקראתי בבלוג ובפורום, אג"ח קונצרני זה תאגיד לעומת אג"ח ממשלתי שזה הממשלה. התנודתיות של קונצרני יותר גבוה אבל אני לא חושב שהיא תשנה את האיזון בתיק לעומת המניות שכן ישנה. כן ב2008 היה משבר גדול ובגלל זה אני לוקח 33% אתה חושב שזה הרבה? ועדיפות רק לממשלתי? אשמח שתסביר יותר אם אתה רואה שאני קצת לוקה בחסר... תודה רבה
יפה, המשמעות שהאג"ח הוא של תאגיד ושתאגידים נוטים לקרוס יותר מממשלות. כלומר שהסיכוי שלא תראה את הכסף (או כפי שאופנתי לעשות - תספורת) גדול יותר לעומת הסיכוי שמדינה לא תחזיר לך את הכסף. השאלה העיקרית פה - האם אתה יודע מה הפיצוי שהאג"ח הקונצרני מציע לך על סיכון זה? במילים האחרות - בכמה גדולה התשואה של אג"ח קונצרני לעומת אג"ח ממשלתי? (והאם לדעתך זה מספיק כדי לפצות על הסיכון הנ"ל)

ב 2008 היה משבר גדול. מניות נחתכו בחצי. אג"ח ממשלתי (אני מדבר על מדד ממשלתי כללי) לא. האם אתה יודע מה קרה לאג"ח הקונצרני (באחוזים) בזמן זה?
בהנחה ובדקת ואתה יודע, האם העובדה שהאג"ח הקונצרני תנודתי ויורד חזק במשברים מקובלת עליך נוכח התשואה הנמוכה דרמטית מזו של המניות שהוא מניב?
(בגדול, החלוקה המקובלת היא שהחלק האג"חי הוא חלק שאמור לתפקד כגורם יציב בתיק. את החלק התנודתי תופסים המניות, שבתמורה לכך מניבים תשואה יפה כפיצוי. אג"ח קונצרני הוא מין חיה מוזרה שהיא תנודתית יחסית אבל התשואה שלה לאורך זמן, לדעתי, לא מפצה על כך. לכן היא לא מתאימה לא לחלק היציב ולא לחלק המסוכן [כי אם אתה מוכן כבר לספוג סיכון ותנודתיות - עדיף לקבל בתמורה תשואה])

ואני לא אענה לך מה אני חושב כי אסור לייעץ אישית.
עוד דבר, תקרא מה דעת רשם לך. קח בחשבון ש 7 שנים זה לא הרבה זמן בשוק ההון ותבין מה הסיכון בהשקעה במניות בפרק זמן זה לפני שאתה משקיע.
(ואת ההחלטות תקבל בעצמך. ככה תהיה בטוח בטיבן. להתייעץ על השיקולים זה מעולה, ככה מקבלים החלטות נבונות. אבל אל תצפה לקבל הרכב תיק בכפית, כי הסיכוי שהוא יתאים לך כך הוא נמוך)

אני חייב להודות בשלב הזה די הפסקתי לקרוא.
עם טווח השקעה כל כך קטן אני לא הייתי מתקרב למניות בכלל.
דעת, קראתי המון תגובות שלך בפורום ומאוד החכמתי ממך. מה המינימום זמן אתה חושב להשקיע במניות?
אל תמתח את הגבול. אסור לבקש ייעוץ אישי.
אם זה יצא מצב שזה נראה שאני מבקש יעוץ אישי אני מצטער זאת לא הכוונה.
להתייעץ על השיקולים זה מעולה, ככה מקבלים החלטות נבונות.
זאת הייתה הכוונה שלי.
אג"ח קונצרני נוטה להתנהג בתקופות משבר יותר כמו מניות ולא כמו אג"ח
אז העדיפות כבר להיות עם 65% אג"ח ממשלתי במקום לפצל את את זה לקונצרני בשביל לא לקחת סיכון אם יהיה עוד פעם משבר ואז ילך לי 2 שליש..? (רוצה לדעת חווד דעת שלך לא יעוץ)

דעת, קראתי המון תגובות שלך בפורום ומאוד החכמתי ממך. מה המינימום זמן אתה חושב להשקיע במניות?
חשוב להבין שהשקעה במניות היא מסוכנת בגלל שאתה יכול להצטרך את הכסף ברגע הלא נכון (מבחינת שוק המניות כמובן).
המחקרים ההיסטוריים שעל בסיסם עומדת תורת רווחיות ההשקעה במניות מראים שבכל תקופת זמן היסטורית שקטנה מ-17 שנה ישנה נקודה היסטורית שבה המשקיע נמצא בהפסדים.

במילים אחרות הייתה תקופה של 16 שנים בפועל שבה אדם שרכש מניות בתחילת התקופה נשאר עם הפסד בסוף התקופה - הוא השקיע במשך 16 שנים ועדיין הפסיד!

עקב מחקרים אלו אני לא חושב שיש מקום למניות בתיק שנועד לפדיון במהלך 17 השנים הבאות.

מבחינתי האישית אני רוכש מניות במטרה לא למכור אותם לנצח (ולחיות אך ורק מהדיבידנדים) אז תקופת ההשקעה שלי היא אינסוף - או במילים אחרות - תיק בין-דורי.

אז העדיפות כבר להיות עם 65% אג"ח ממשלתי במקום לפצל את את זה לקונצרני בשביל לא לקחת סיכון אם יהיה עוד פעם משבר ואז ילך לי 2 שליש..? (רוצה לדעת חווד דעת שלך לא יעוץ)
מה עדיף זה כבר החלטה שלך. העובדות הם שבעבר אג"ח ממשלתי (אני מדבר על ארה"ב, לא בדקתי בישראל אבל זה כנראה די דומה) הגיב עם קורלציה שלילית למניות בעיתות משבר (כלורמ האג"ח עלה כשהמניות קרסו). גם לאג"ח יש סיכונים כמובן - כמו סיכון שלא תעמוד בציפיות\יעדי התשואה שלך כיוון שהתשואה על אגח ממשלתי היא מאד נמוכה היום, ויש גם סיכון של עליית ריבית שיגרום לערך האגח לרדת.
התפקיד שלך הוא א. להבין מה היתרונות והחסרונות והסיכונים של כל אפשרות (ואת זה אתה יכול לעשות ע"י קריאה של פוסטים של הסולידית שמתמקדים בזה כמו http://www.hasolidit.com/מבוא-קצר-לאפיקי-השקעה וע"י זה שתשאל אותנו). ו-ב. אתה צריך להחליט מה מתאים לך, שאת זה אתה חייב להחליט לבד.

המחקרים ההיסטוריים שעל בסיסם עומדת תורת רווחיות ההשקעה במניות מראים שבכל תקופת זמן היסטורית שקטנה מ-17 שנה ישנה נקודה היסטורית שבה המשקיע נמצא בהפסדים.

במילים אחרות הייתה תקופה של 16 שנים בפועל שבה אדם שרכש מניות בתחילת התקופה נשאר עם הפסד בסוף התקופה - הוא השקיע במשך 16 שנים ועדיין הפסיד!
הוא השקיע פעם אחת (ב1929) והיה בהפסדים במשך 16 שנים.
אילו היה משקיע כל שנה את אותו הסכום, הוא היה בהפסדים רק 6 שנים. מהבחינה הזו התקופה הגרועה ביותר היתה בין 96 ל08 (13 שנים).

לדעתי צריך להתבונן באחוזון החמישי ולא במקרה הקיצוני ביותר, כך שהתקופה הקצרה ביותר להשקעה מתמשכת בשוק בלי הפסד נומינלי היא שמונה שנים.

(מבוסס על אקסטרפולציית מחירי ודיבידינדי הסנופי השנתיים, החל מ1871. מקור multpl.com .)

לדעתי צריך להתבונן באחוזון החמישי ולא במקרה הקיצוני ביותר
כפי ששמת לב אני תמיד מתבונן על המקרים הגרועים לפני שאני מחליט מה אני עושה :)

לא מכיר את המחקרים אבל נשמע שלא בהכרח הוא מופסד אחרי 16 שנים - אם קיימת נק' שבה הוא מופסד היא יכולה גם להיות שנה אחרי. להגיד שהוא השקיע במשך 16 שנים ועדיין הפסיד אומר שבכל נק' אם תלך 16 שנים קדימה לכל הפחות אתה בהפסד.

לא מכיר את המחקרים אבל נשמע שלא בהכרח הוא מופסד אחרי 16 שנים
המחקר דיבר על נקודה היסטורית יחידה (שנה ספציפית) שאם השקעת בה אז אחרי 16 שנים יצאת עם הפסד.
ברור שזה לא "בהכרח".

. להגיד שהוא השקיע במשך 16 שנים ועדיין הפסיד אומר שבכל נק' אם תלך 16 שנים קדימה לכל הפחות אתה בהפסד.
זה לא מה שאמרתי.
תרשה לי לצטט את דברי ולהדגיש את הטעון הדגשה:
במילים אחרות הייתה תקופה של 16 שנים בפועל שבה אדם שרכש מניות בתחילת התקופה נשאר עם הפסד בסוף התקופה
הייתה תקופה - בלשון יחיד - כלומר אחת.
הוי אומר לא כל תקופה של 16 שנים גרמה להפסדים אלא תקופה ספציפית אחת.

אני מקווה שעכשיו המחקר יותר ברור.

אני בכל אופן לא מתקרב למניות על טווח של פחות מ-17 שנים (או במקרה הפרטני שלי - רק עם טווח אינסופי).

המחקר דיבר על נקודה היסטורית יחידה (שנה ספציפית) שאם השקעת בה אז אחרי 16 שנים יצאת עם הפסד.
ברור שזה לא "בהכרח".

זה לא מה שאמרתי.
תרשה לי לצטט את דברי ולהדגיש את הטעון הדגשה:

הייתה תקופה - בלשון יחיד - כלומר אחת.
הוי אומר לא כל תקופה של 16 שנים גרמה להפסדים אלא תקופה ספציפית אחת.

אני מקווה שעכשיו המחקר יותר ברור.

אני בכל אופן לא מתקרב למניות על טווח של פחות מ-17 שנים (או במקרה הפרטני שלי - רק עם טווח אינסופי).
רק חבל שהטווח שלך לא אינסופי. תוך 100 שנה אתה מת בסיכוי גבוה מאוד. אם עד אז לא הרווחת אז עשית החלטה גרועה שנכנסת להשקעות מלכתחילה.

רק חבל שהטווח שלך לא אינסופי. תוך 100 שנה אתה מת בסיכוי גבוה מאוד. אם עד אז לא הרווחת אז עשית החלטה גרועה שנכנסת להשקעות מלכתחילה.
אם אני אמשיך לקבל את המשכורת שאני רוצה בכל ימי חיי אז מה אכפת לי מה יקרה אחרי מותי?
בכל אופן התיק הוא בין-דורי כך שטווח ההשקעה בפועל הוא אינסופי.

אם אני אמשיך לקבל את המשכורת שאני רוצה בכל ימי חיי אז מה אכפת לי מה יקרה אחרי מותי?
בכל אופן התיק הוא בין-דורי כך שטווח ההשקעה בפועל הוא אינסופי.
אתה אומר שאתה לא מודד תשואה בטווח סופי אלא אינסופי (כלומר שיכול להיות שגם במשך מיליון שנה הוא מפסיד ובמיליון ואחד מרוויח). אני אומר שאין באמת דבר כזה וחייבים להתבסס על זמן סופי כלשהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
T בניית תיק השקעות- אג"ח וקרנות שוק ההון 5
ה בניית תיק השקעות שוק ההון 1
W בניית תיק השקעות - אג"ח וקרנות כספיות שוק ההון 13
L בניית תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 4
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
M בניית תיק השקעות בבלוג התמונה הגדולה שוק ההון 1
צ בניית תיק השקעות שוק ההון 2
M בניית תיק השקעות ע"פ JL Collins שוק ההון 80
ג התמונה הגדולה - בניית תיק השקעות - האם יש גרסה באנגלית? התפתחות אישית 4
י בניית תיק השקעות שוק ההון 14
D בניית תיק השקעות שוק ההון 5
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
ד בניית תיק השקעות + כמה שאלות מהותיות שוק ההון 39
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
קפה שחור בניית תיק השקעות בצמוד לבעלות על חברה בע"מ שוק ההון 39
roniba בניית אקסל/speadsheet למעקב אחר תיק השקעות אוף טופיק 3
א בניית תיק השקעות שוק ההון 41
Izik בניית תיק השקעות שוק ההון 3
ש בניית תיק השקעות שוק ההון 11
ק בניית תיק השקעות - כניסה לשוק בשלבים או בהקדם האפשרי שוק ההון 2
GentleGiant בניית תיק השקעות שוק ההון 17
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
M כמו כולם..בניית תיק חדש. סבבה? שוק ההון 26