• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניית 2 תיקי השקעות (אקסלנס ומיטב-דש)

roey1984

משתמש סולידי
דירוג
14
שבת שלום חברים
אני בשלבי בניית 2 תיקי השקעות, ואשמח להכוונה.
תיק א': אקסלנס
בשלבי העברה של כ 500 אש"ח (מתיק ניירות ערך של הבנק)
תיק ב': מיטב דש טרייד
בשלבי פתיחת קרן IRA ולתוכה אני מנייד 2 קרנות השתלמות ו 2 קופות גמל – סך כולל של 420 אש"ח.

* השאלה היא איך לבנות את תמהיל התיק בשתי בתי ההשקעות?
האם בתיק א' לקנות את השילוש הקדוש? ובתיק ב' קרן אחת של ISHARES MSCI world UCITS ETF או הקרן ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF
או אולי ללכת בכלל על תיק תיק 50-50 (מניות עולם ואג"ח ממשלתי כללי)

לא נראה שיהיה לי צורך בכסף בעשור הקרוב.
  • מתכנן להפקיד לאקסלנס כ 3000 ₪ כל חודש
  • דאגתי לקרן כספית היושבת בבנק ע"ס 35000 ש"ח
  • רמת הסיכון שאני מוכן לקחת הינה עד הפסד של כ 25% מהתיק
  • טווח השקעה כעשור ואף הרבה יותר \ רמת סיכון בינוני
  • כל חודש אדאג להשקיע את ההפקדות של קרן ההשתלמות בתיק ב'
  • את קרנות הפנסיה אני אעביר למנורה, ושם שמתי עין על 2 מסלולים:
מנורה מבטחים פנסיה - מחקה מדד S&P 500 - בשיעור חשיפה של 100% מנכסי המסלול
או
מבטחים החדשה - מסלול יעד לפרישה 2050 – בשיעור חשיפה מנייתי של עד 55 % \ 32% אג"ח מיועדות \ 9% אג"ח ממשלתי \ 16% אג"ח קונצרני \ 14% קרנות השקעה \ ו 10% אחר

כמו כן, לאחר שהתיק יועבר מהבנק לאקסלנס, היות ואני מתכנן לבנות תמהיל השקעה שונה מהבנק, אני אצטרך למכור את כלל התיק ולרכוש את הקרנות \ קרן שאחליט עלייה, השאלה היא האם יש דרך להפחית את העמלות בגין המכירה? או בגין מס רווחי ההון שימוסה התיק?
אני רווק, בן 40, ללא ילדים.
וחשוב לי לקחת בחשבון שיהיה איזון מול הפנסיה ו/או קרן ההשתלמות.
תודה רבה

זה לא משנה באיזה בית השקעות הכסף נמצא.
שים את הכסף במקום שלוקח לך פחות עמלה.

זה לא משנה באיזה בית השקעות הכסף נמצא.
שים את הכסף במקום שלוקח לך פחות עמלה.
לא הבנתי איך התשובה קשורה לשאלתי חבר.
אני בונה 2 תיקי השקעות נפרדים, האחד, תיק השקעות באקסלנס, והתיק השני, הוא IRA.

לא הבנתי איך התשובה קשורה לשאלתי חבר.
אני בונה 2 תיקי השקעות נפרדים, האחד, תיק השקעות באקסלנס, והתיק השני, הוא IRA.
כלל האצבע הוא לקנות בקרן השתלמות מה שיכול לתת תשואה גבוהה יותר, כי לא תצטרך לשלם מס על הרווחים שלו.
בתיק השני תאזן איך שמתאים לך כדי שסה"כ סך הנכסים שלך יהיו כמו שאתה רוצה.

לא הבנתי מה עוד אתה שואל. איזה ניירות לקנות? לא ממליצים פה.

הבנתי אוקי, דבר ראשון תודה רבה
אתה חושב שאם בפנסיה אני במסלול מחקה מדד s&p500, אז, זה יהיה הגיוני לשים גם בקרן השתלמות מסלול מנייתי שכזה? או שאולי כדאי ללכת על קרן עולמית

אני מבין שלא ממליצים, זה בסדר, רק רוצה להבין אם הלוגיקה של פיזור לא נפגעת אם גם בפנסיה וגם בקרן השתלמות, אפיק ההשקעה כמעט זהה

הבנתי אוקי, דבר ראשון תודה רבה
אתה חושב שאם בפנסיה אני במסלול מחקה מדד s&p500, אז, זה יהיה הגיוני לשים גם בקרן השתלמות מסלול מנייתי שכזה? או שאולי כדאי ללכת על קרן עולמית
לא יודע, תלוי מה אתה רוצה. אלה כלים מאוד שונים, עם אחד תפגש בעוד עשרות שנים והאחר אולי פחות מעשור.
באופן כללי "יש לך רק תיק השקעות אחד" - את האחוזים כדאי לחשב מסך כל ההשקעות, לא מחשבון אחד, אבל אם חלילה תהיה רעב ללחם בגיל 55 - מה תעזור לך הפנסיה?

אני מבין שלא ממליצים, זה בסדר, רק רוצה להבין אם הלוגיקה של פיזור לא נפגעת אם גם בפנסיה וגם בקרן השתלמות, אפיק ההשקעה כמעט זהה
קודם צריך להבין מה זה פיזור ומה יש בכל מדד. פיזור הוא לא מילת קסם שבה בתיק אחד אתה קונה מדד X (שנעול עד גיל 70) ובשני מדד Y (שנזיל) - ואתה מסודר.
לצורך העניין, קרן כלל עולמית חופפת לs&p בכ50%, תלוי בצורת העקיבה שלה. אז זה דיון קצת משונה, אין פה ממש פיזור, אתה צריך פשוט להחליט מה אתה מחפש. לפני הכל.
להגדיר את הצרכים ואז לפעול. ולא לערבב בין אותם צרכים לכלים שאין קשר ביניהם.
  • רמת הסיכון שאני מוכן לקחת הינה עד הפסד של כ 25% מהתיק
אז תהיה חייב לבנות תמהיל שכולל גם אג"ח קצר (שבעצם כמעט שווה ערך למזומן), כי מניות יודעות בהחלט ליפול יותר מ25%.
אבל שוב, אתה מדבר על שלושה כלים מאוד מאוד שונים, אחרי כל רשימת הצרכים הזאת אתה קופץ לקרנות פנסיוניות - זה לא ברור. ד"א, כל הקרנות מחוייבות באג"ח מיועדות.

היי
דבר ראשון תודה רבה על התשובה הארוכה והעניינית, מאוד מעריך את זה.
אני באמת רק בראשית דרכי, ומנסה לקבל החלטה הכי מושכלת שיש

לקחתי יועץ פיננסי (בתשלום), אבל עושה רושם שלא קיבלתי ממנו תשובות לגבי בניית התיק.
"עם אחד תפגש בעוד עשרות שנים והאחר אולי פחות מעשור" - אתה פשוט צודק לחלוטין.

אנסה להמשיך לחשוב איך לפזר את הכל בצורה נכונה, אני מקווה שלא לטעות, באמת שאני יושב על זה ימים ולילות וקורא המון המון המון
קראתי כמה פעמים את המשפט שלך, שפיזור הוא לא מילת קסם, ואתה צודק, כי התיקים לא שווים בתכליתם.
האחד כמו שרשמת סגור עד גיל 70
והשניים האחרים, נזילים כבר הרבה לפני.

אני מבין שבפורום אסור לייעץ לגבי מה לרכוש וכמה, וזה בסדר גמור.
אני מנסה להבין עם עצמי, איך לסדר לעצמי את כל הדבר הזה בצורה שתביא לי תוצאות הכי טובות

אם יש לך משהו להוסיף אני ממש אשמח, כל דבר ולו הכי קטן יכול לעזור לי, באמת

לא לא, אני לא אגע בקרן פנסיה שלי
נהפוכו, אחרי שיחה עם היועץ, הומלץ לי לקחת את 2 קופות הגמל + קרנות ההשתלמות ולפתוח איתן קרן IRA.
את הפנסיה, היות ואני במסלול כללי, אני מעביר למנורה, יש להם כמה מסלולים יותר אטרקטיבים, ושם אני אוכל לקחת אפיק אגרסיבי יותר, היות ואני מתכנן להיפגש עם הכסף רק עוד 30 שנה.

מה שמטריד אותי הכי הרבה, זה החלוקה בין תיק א' - תיק ההשקעות שהועבר מהבנק לאקסלנס , ותיק ב' (קרן ההשתלמות וקופות הגמל) שנהפכים ל IRA.
בכל אחד מהתיקים אני צריך לבנות תמהיל שונה, שלא יחפוף יתר על המידה מצד אחד, ומצד שני, שלא יהיה סולידי יתר על המידה.
לא פשוט.

מה שמטריד אותי הכי הרבה, זה החלוקה בין תיק א' - תיק ההשקעות שהועבר מהבנק לאקסלנס , ותיק ב' (קרן ההשתלמות וקופות הגמל) שנהפכים ל IRA.
בכל אחד מהתיקים אני צריך לבנות תמהיל שונה, שלא יחפוף יתר על המידה מצד אחד, ומצד שני, שלא יהיה סולידי יתר על המידה.
לא פשוט.
לא בהכרח משנה אם תקרא לזה תיק א' או ב', העיקר שיהיה פיזור כפי שאתה מחפש.
עליהם אתה כן יכול להסתכל על תיק אחד, אם הן יחסית נזילות (לא פנסיה).
לא יכול לסבול מעל 25% ירידה? דאג לרכיב אג"ח קצר מסויים, שירכך נפילה מנייתית.
מה לגבי הפיזור המנייתי בתיק? לא ממש משנה אם תקרא לזה "כלל עולמי" או "S&P", בטח אם שניהם חופפים ב50%. כן משנה שתגדיר איזה שוק אתה רוצה לכסות,ובאילו אחוזים.

אין סיבה להפוך את זה לדבר מסובך. תיק אחד כזה, אחר כזה, שלא יחפוף - לא. פשוט תגדיר מה הדרישות שלך, ותדאג שהאחוזים האלה ישמרו בשניהם.

לא ממליץ כלום.

אני בשלבי בניית 2 תיקי השקעות
אני ממליץ לקרוא לעומק את המאמר של הסולידית שהזכירו כאן שמאוד רלוונטי למצבך "בעצם, יש לכם תיק השקעות אחד".

אדם תיאורטי בשם מייק בעל מאפיינים דומים, הירהר אם עליו להשקיע באופן הבא (לא המלצה או ייעוץ):

פנסיה (סכום לא ידוע): 100% S&P 500 בדמי הניהול הנמוכים ביותר האפשריים. יש למייק עוד כ-27 שנים עד הפרישה. אם מייק חושש מלהשקיע 100% במניות בפנסיה למרות אופק ההשקעה הארוך יכול להוריד את אחוז המניות ל-70% או 80% לדוגמה.
קרן השתלמות IRA (סכום של 420K): בלאקרוק עולמית 1159235 (דמי ניהול: 0.2%).

קרן כספית בבנק: כרגע סכום של 35K אבל הסכום צריך להיות גבוה בהרבה לפי הדרישות של מייק.
תיק באקסלנס (סכום של 500K) - חלקו בבלאקרוק עולמית 1159235 (דמי ניהול: 0.2%) וחלקו לקרן הכספית בבנק.

הנחת העבודה של מייק שערכן של המניות עלול להיחתך ב-50% (ייתכן שגם יותר).
לכן אם מייק מוכן להפסד של עד 25% מהתיק, המניות צריכות להוות כ-50% מכלל התיק.

מייק מבין שהפנסיה לא תהיה זמינה עד הפרישה בעוד שאר הפלחים (קרן השתלמות, קרן כספית והתיק באקסלנס) נזילים.
מייק מבין שאת רכיב המניות המסוכן והתנודתי יותר עליו לנתב לאפיקים הפטורים ממס (פנסיה ובעיקר קרן השתלמות).

מכיוון שאינו יודע כמה כסף צבר בפנסיה, מייק עדיין לא יכול להחליט מה יעשה עם התיק באקסלנס - כמה ישאיר בו להשקעה במניות (בלאקרוק עולמית 1159235) וכמה ינתב לקרן הכספית בבנק.

אולם אם מייק מניח שצבר בפנסיה 500K לדוגמה:
אם ישקיע בפנסיה 80% במניות, אזי יהיו לו:
400K במניות בפנסיה
420K מניות בקרן ההשתלמות

100K בפנסיה בנכסים סולידיים.
מכאן, מייק מסיק שיצטרך עוד כ-720K בקרן הכספית כדי להשוות את נכסיו הסולידיים לנכסיו המנייתים כדי להגיע להקצאה של 50% במניות ו-50% של פלח סולידי שתעמוד בדרישותיו. למייק נפל האסימון שהתיק באקסלנס אינו יכול להיות מושקע באפיק מנייתי בהינתן הדרישות.

אין לראות בדברים משום המלצה או ייעוץ. הכותב אינו לוקח אחריות על הכתוב בהודעה זו.

נערך לאחרונה ב:
אני ממליץ לקרוא לעומק את המאמר של הסולידית שהזכירו כאן שמאוד רלוונטי למצבך "בעצם, יש לכם תיק השקעות אחד".

אדם תיאורטי בשם מייק בעל מאפיינים דומים, הירהר אם עליו להשקיע באופן הבא (לא המלצה או ייעוץ):

פנסיה (סכום לא ידוע): 100% S&P 500 בדמי הניהול הנמוכים ביותר האפשריים. יש למייק עוד כ-27 שנים עד הפרישה. אם מייק חושש מלהשקיע 100% במניות בפנסיה למרות אופק ההשקעה הארוך יכול להוריד את אחוז המניות ל-70% או 80% לדוגמה.
קרן השתלמות IRA (סכום של 420K): בלאקרוק עולמית 1159235 (דמי ניהול: 0.2%).

קרן כספית בבנק: כרגע סכום של 35K אבל הסכום צריך להיות גבוה בהרבה לפי הדרישות של מייק.
תיק באקסלנס (סכום של 500K) - חלקו בבלאקרוק עולמית 1159235 (דמי ניהול: 0.2%) וחלקו לקרן הכספית בבנק.

הנחת העבודה של מייק שערכן של המניות עלול להיחתך ב-50% (ייתכן שגם יותר).
לכן אם מייק מוכן להפסד של עד 25% מהתיק, המניות צריכות להוות כ-50% מכלל התיק.

מייק מבין שהפנסיה לא תהיה זמינה עד הפרישה בעוד שאר הפלחים (קרן השתלמות, קרן כספית והתיק באקסלנס) נזילים.
מייק מבין שאת רכיב המניות המסוכן והתנודתי יותר עליו לנתב לאפיקים הפטורים ממס (פנסיה ובעיקר קרן השתלמות).

מכיוון שאינו יודע כמה כסף צבר בפנסיה, מייק עדיין לא יכול להחליט מה יעשה עם התיק באקסלנס - כמה ישאיר בו להשקעה במניות (בלאקרוק עולמית 1159235) וכמה ינתב לקרן הכספית בבנק.

אולם אם מייק מניח שצבר בפנסיה 500K לדוגמה:
אם ישקיע בפנסיה 80% במניות, אזי יהיו לו:
400K במניות בפנסיה
420K מניות בקרן ההשתלמות

100K בפנסיה בנכסים סולידיים.
מכאן, מייק מסיק שיצטרך עוד כ-720K בקרן הכספית כדי להשוות את נכסיו הסולידיים לנכסיו המנייתים כדי להגיע להקצאה של 50% במניות ו-50% של פלח סולידי שתעמוד בדרישותיו. למייק נפל האסימון שהתיק באקסלנס אינו יכול להיות מושקע באפיק מנייתי בהינתן הדרישות.

אין לראות בדברים משום המלצה או ייעוץ. הכותב אינו לוקח אחריות על הכתוב בהודעה זו.
המון תודה על תשובתך חבר!
מאוד מעריך את הפירוט הרב

רציתי לציין שבמקרה שלי, יש לי בחשבון ה IRA, מעבר לקרנות ההשתלמות, גם 2 קופות גמל הוניות שאני מעביר לשם (לא ניתן יהיה להפקיד אליהן). (נפתחו בשנת 1987 על ידי ההורים (מעמד: עצמאי)
אז תמהיל ההשקעה פה מסתבך, ואני אסביר.

1. קרן פנסיה - סכום כולל של 660 אש"ח (אשקיע 100% באפיק מנייתי, כגון מדד S&P 500 ) (טווח השקעה עד הפנסיה (27 שנים)
2. חשבון IRA (מיטב-דש), הכולל 2 תתי-חשבונות: (טווח השקעה 15-20 שנים)
א. חשבון מסחר א' - לקרן ההשתלמות: בחשיפה מנייתית גבוהה, מדד כלשהו, עוד לא נסגרתי על איזה (כ 80% מנייתי + קרן כספית ב 20%)
ב. חשבון מסחר ב' - ל 2 קופות הגמל (הפטורות ממס רווחי הון, ונזילות לחלוטין) - לא ניתן להפקיד כספים, ולכן ארכוש מדד בחשיפה מנייתי מקסימלית (כגון Invesco MSCI World UCITS ETF Acc)
3. קרן כספית בבנק - על סך 60 אש"ח
4 תיק אקסלנס - סכום כולל של 500 אש"ח - פה אני לא יודע מה להשקיע לצערי (טווח השקעה כ 10 שנים, ואף יותר)

אכן, מבין לחלוטין שהדברים שרשמת, ואתה רושם הם לא ייעוץ ולא המלצה.
אך אשמח לשמוע את חוות דעתך

1. קרן פנסיה - סכום כולל של 660 אש"ח (אשקיע 100% באפיק מנייתי, כגון מדד S&P 500 ) (טווח השקעה עד הפנסיה (27 שנים)
2. חשבון IRA (מיטב-דש), הכולל 2 תתי-חשבונות: (טווח השקעה 15-20 שנים)
א. חשבון מסחר א' - לקרן ההשתלמות: בחשיפה מנייתית גבוהה, מדד כלשהו, עוד לא נסגרתי על איזה (כ 80% מנייתי + קרן כספית ב 20%)
ב. חשבון מסחר ב' - ל 2 קופות הגמל (הפטורות ממס רווחי הון, ונזילות לחלוטין) - לא ניתן להפקיד כספים, ולכן ארכוש מדד בחשיפה מנייתי מקסימלית (כגון Invesco MSCI World UCITS ETF Acc)
3. קרן כספית בבנק - על סך 60 אש"ח
4 תיק אקסלנס - סכום כולל של 500 אש"ח - פה אני לא יודע מה להשקיע לצערי (טווח השקעה כ 10 שנים, ואף יותר)
מייק עשוי לחשוב שאין שום היגיון שקרן הפנסיה תהיה 100% מניות בעוד שקרן השתלמות (שיותר נזילה) תהיה רק 805 מניות.

שוב, מייק מציע להסתכל על הדברים בפשטות ומלמעלה:
אם הרצון הוא להפסד מרבי של עד 25% אז:
אחוז המניות הכולל בתיק (הכל הכל ביחד) צריך להיות 50% (אם ההנחה היא שהמניות יכולות להיחתך ב-50%. בתיאוריה, הן יכולות בהחלט גם להיחתך ביותר מכך).
שאר ה-50% בתיק - בנכסים סולידיים כגון קרן כספית.

ובנוסף לזה, אם לא חייבים לקחת סיכון, אולי עדיף לא לקחת אותו - ולכן ייתכן שכדאי שהפנסיה תהיה רק 50% מניות ולא 100% מניות.

הקצאה לדוגמה שמייק חלם עליה:
מניות (סה"כ 580K)
קרן פנסיה (50% מניות או 330K במניות)
חשבון IRA (מיטב-דש), הכולל 2 תתי-חשבונות (א' + ב') - הפחתה של אחוז המניות בחשבון מסחר א' כך שסה"כ 250K במניות.

קרן כספית בבנק (60K בלבד כרגע).
בפועל, כדי להגיע להקצאה הרצויה של 50% מניות ו-50% קרן כספית בכלל התיק, מייק סבור שיש לשקול להגדיל את הקרן הכספית מ-60K ל-580K.

תיק אקסלנס - 500K כרגע. כולו יוסב לקרן כספית, כך שהקרן הכספית תגדל ל-560K.

כך מייק ישיג הקצאה מאוד קרובה להקצאה הרצויה של 50% במניות ו-50% בקרן כספית.

אין לראות בדברים משום ייעוץ או המלצה. איני לוקח אחריות על הכתוב בהודעה זו.

נערך לאחרונה ב:
מייק עשוי לחשוב שאין שום היגיון שקרן הפנסיה תהיה 100% מניות בעוד שקרן השתלמות (שיותר נזילה) תהיה רק 80% מניות.

שוב, מייק מציע להסתכל על הדברים בפשטות ומלמעלה:
אם הרצון הוא להפסד מרבי של עד 25% אז:
אחוז המניות הכולל בתיק (הכל הכל ביחד) צריך להיות 50% (אם ההנחה היא שהמניות יכולות להיחתך ב-50%. בתיאוריה, הן יכולות בהחלט גם להיחתך ביותר מכך).
שאר ה-50% בתיק - בנכסים סולידיים כגון קרן כספית.

ובנוסף לזה, אם לא חייבים לקחת סיכון, אולי עדיף לא לקחת אותו - ולכן ייתכן שכדאי שהפנסיה תהיה רק 80% מניות ולא 100% מניות.

הקצאה לדוגמה שמייק חלם עליה:
מניות (סה"כ 580K)
קרן פנסיה (50% מניות או 330K במניות)
חשבון IRA (מיטב-דש), הכולל 2 תתי-חשבונות (א' + ב') - הפחתה של אחוז המניות בחשבון מסחר א' כך שסה"כ 250K במניות.

קרן כספית בבנק (60K בלבד כרגע).
בפועל, כדי להגיע להקצאה הרצויה של 50% מניות ו-50% קרן כספית בכלל התיק, מייק סבור שיש לשקול להגדיל את הקרן הכספית מ-60K ל-580K.

תיק אקסלנס - 500K כרגע. כולו יוסב לקרן כספית, כך שהקרן הכספית תגדל ל-560K.

כך מייק ישיג הקצאה מאוד קרובה להקצאה הרצויה של 50% במניות ו-50% בקרן כספית.

אין לראות בדברים משום ייעוץ או המלצה. איני לוקח אחריות על הכתוב בהודעה זו.
צודק לחלוטין
דבר ראשון תודה רבה רבה על העזרה והכתיבה העניינית, מאוד מעריך את זה, זה לא מובן מאליו בכלל.
היום אמרתי לחבר שאני רוצה להפוך את התיק של ה IRA ליותר סולידי, כי לא הגיוני בעיני שהכל יהיה מניות.
הוא אמר לי, "למה לך, הרי גם ככה הטווח השקעה הוא מעל ל 10 שנים, (שזה נחשב טווח ארוך הוא אמר)", (אז הוא המליץ ללכת על 100% מניות)
אבל אתה צודק, אני חייב להקטין חשיפה.

אני שם לב שאני עדיין חסר ניסיון, ויש לי עוד הרבה ללמוד
לצערי, לקחתי יועץ פיננסי (בתשלום), אבל הוא לא הדריך אותי כראוי (או לכל הפחות לא נתן לי הדרכה מלאה מלאה), וכעת אני צריך לקבל החלטות בעצמי, שוב.

אני לא רוצה לקחת סיכון יתר על המידה (לפחות לא עם התיק של אקסלנס, ששם אני מחפש טווח השקעה של כ 10 שנים)
חשבון IRA ( עם 2 תתי-חשבונות), אני הולך לטווח השקעה של 10-15 שנים (ואולי יותר), לכן חשבתי שכדאי מנייתי יותר, אבל זה כבר יעלה את החשיפה המנייתי בצורה דרסטית.

בסופו של יום, הכיוון שלי יהיה כזה, אני מאמין:
אקסלנס:
50% מניות, קרן Inveso msci world
35% אג"ח MTF תל גוב-כללי (מספר נייר 1193069) או הראל מחקה (00) תל גוב-כללי (מספר נייר 5131792)
15% זהב
*אני מתכנן לדאוג לאזן אותו כל רבעון בערך. (במידה המניות עלו לדוגמא, אז אקנה אג"ח או זהב, על מנת להימנע ממכירה ויצירת אירוע מס)

חשבון IRA ( עם 2 תתי-חשבונות):
חשבון א' -50% Invesco S&P 500 + ו - Ishares Core MSCI Europe 50%
חשבון ב' - Ishares MSCI ACWI 100%

פנסיה - אפחית את החשיפה של המניות ל 80%, והשאר יהיה אג"ח ללא מניות

אני מקווה שאני מקבל החלטה נבונה, קשה לי כל כך עם החוסר ידע שלי (בפרט שאני קורא יום ולילה אודות השקעה נבונה, קשה לי קבל החלטה)
אולי אקח עוד יועץ, אבל זה כבר הרבה כסף שאני משקיע.. מבאס.
אני קורא גם כל יום, כל היום פוסטים בפייסבוק של Simply Finance וגם של הסולידית, וגם ב"צועדים עם זיק לחופש כלכלי" וציפור פיננסית.
המון מידע וזה רק גורם לי לבלבול ולחוסר יכולת לקבל החלטה מושכלת.

מבאס

המון המון תודה על העזרה שלך חבר, מאוד מעריך את זה
מקווה שיום אחד יהיה לי את הידע שיש לך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ בניית קוטג על קרקע נדל"ן 4
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
א בניית סולם אגח עם invesco BulletShares שוק ההון 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
A בניית דירות על הגג ע"י הקבלן נדל"ן 8
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א בניית בסיס בחו"ל צרכנות פיננסית 16
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
A התייעצות משכנתא בניית בית נדל"ן 10
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
O בניית תמהיל משכנתא התחלתי נדל"ן 35
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M בניית בית נופש בצפון נדל"ן 0
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
M בניית דו-משפחתי ומכירה של אחד הבתים נדל"ן 6
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
unrealx בניית בית נדל"ן 22
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
S כדאיות בניית בית והשכרה לעומת השקעה ? נדל"ן 3
ד בניית קרדיט סוקר עם אשראי אמריקאי בלי SSN שוק ההון 2