• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטול עליית ריבית על המשכנתא.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,761
את האמת, חוק כזה יכול להוות סיבה מצויינת לירידת מחירי הדירות.
הפוליטיקאים מספיק מחוברים לקבלנים כדי שזה לא יקרה. יותר סביר שינסו לממן את הקבלנים מכספי משלמי המיסים, שזה יהיה אסון.

Shnizelia

משתמש בכיר
דירוג
2,021
אם הוא יעבור הבנקים פשוט לא יחלקו יותר משכנתאות בריבית פריים. או שידחפו ריביות מטורללות רק בשביל לפצות על הסיכון. אי אפשר להכריח אותם למכור משכנתאות שלא בא להם.

לבנקים יש אינטרס מובהק למכור משכנתאות כי בסופו של דבר זה הביזנס שלהם. אם ידחפו ריביות מטורללות הם ישארו בלי לקוחות והקבלנים ישארו עם ה*ין ביד. (היי, אולי גפני כן עלה על משהו...)

אם יאלצו אותם להוריד בריביות תשמע הרבה מאוד בכי ואיומים על "יציבות המערכת הפיננסית של מדינת ישראל" אבל במציאות הבנקים עושים עלינו קופה חסרת תקדים. מי שלא מאמין מוזמן לפתוח את הדוחות הכספיים שלהם.

נערך לאחרונה ב:

Shnizelia

משתמש בכיר
דירוג
2,021
הפוליטיקאים מספיק מחוברים לקבלנים כדי שזה לא יקרה. יותר סביר שינסו לממן את הקבלנים מכספי משלמי המיסים, שזה יהיה אסון.

יש מצב שמכשירים את הקרקע ל-bailout לכל הקבלנים שהתאבדו במכרזים של רמ"י כמו טייסי קמיקזה כי הם חשבו שתמיד יוכלו לגלגל את העלויות על הרוכשים, אבל אבוי אין רוכשים.

נערך לאחרונה ב:

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,875
מי שלא מאמין מוזמן לפתוח את הדוחות הכספיים שלהם
מה מונע ממך לקנות מניות ולהינות מהרווחים? זה עסק ציבורי לכל דבר ועניין.

תודה #4663 ללפיד ולמצביעי המרכז, אתם מתנה שלא מפסיקה לתת
תיקנתי לך, זה לא היה קורה אילו הייתה מפלגה חילונית בקואליציה. אבל כנראה ש"רק לא ביבי" וענייני סיגריםו שמפניה חשובים יותר לעתיד המדינה.

100% או כמעט 100% מהאנשים שסביבי לא הצביעו לממשלה הנוכחית, רובם מתחרטים על ההחרמה של הליכוד לאור תוצאות הבחירות האחרונות.

נ.ב. לעשות פוליטיזציה לכל שרשור בפורום כי אתה מבואס פוליטית, לא מקדם את הדיון שלשמו השרשור נפתח, נא התחשבותך.

נערך לאחרונה ב:

AIML

משתמש בכיר
דירוג
6,070
נ.ב. לעשות פוליטיזציה לכל שרשור בפורום כי אתה מבואס פוליטית, לא מקדם את הדיון שלשמו השרשור נפתח, נא התחשבותך.
מה שאתה כתבת לא פוליטי ? לא לקוח ישר מדף הסיסמאות של הליכוד ?
מאפיין של רשע טהור בסרטים זה שהוא משוכנע שלא היתה לו ברירה. הרי הקורבן הכריח אותו לעשות מה שהוא עשה.

נערך לאחרונה ב:

Ehud

משתמש בכיר
דירוג
4,228
מה מונע ממך לקנות מניות ולהינות מהרווחים? זה עסק ציבורי לכל דבר ועניין.

תיקנתי לך, זה לא היה קורה אילו הייתה מפלגה חילונית בקואליציה. אבל כנראה ש"רק לא ביבי" וענייני סיגריםו שמפניה חשובים יותר לעתיד המדינה.

100% או כמעט 100% מהאנשים שסביבי לא הצביעו לממשלה הנוכחית, רובם מתחרטים על ההחרמה של הליכוד לאור תוצאות הבחירות האחרונות.

כן הנושא הוא סיגרים ושמפניה ..ולא העובדות ש:
1. היו מוכנים ״לעשות הכל״ על מנת לנסות ולעבוד איתו כולל קריעה של מפלגת שלטון שרק נבנתה(הפילוג של גנץ מיד עתיד ) בשביל לגלות שבזמן שגנץ ״שם את ישראל לפני הכל״… ביבי תמיד שם את ביבי לפני הכל … ועקרב שעקץ בעבר יעקוץ גם בעתיד.
2. כל מה שביבי רוצה זה לברוח מהמשפט, הוא אינו פטריוט ולא אכפת לו לתת את השטחים לסמוטריץ, לחרדים לשדוד את האנשים העובדים ולעסקני הליכוד מה שירצו כל עוד הוא ראש ממשלה ונהנה מהשלטון…
רציתם מפלגה חילונית ? הייתם צריכים להצביע למפלגה חילונית ולא למפלגה שברור שהיא מפלגה של עבדים נרצעים למפלגות החרדיות … ״החילונים הליברלים בליכוד״ טעו.הם טעו…כולנו נשלם.
אבל ״הסיפור״ של החרמות עובד … אז למה לא להמשיך לספר אותו גם אם הוא לא מסתדר או קשור למציאות. אבל הסיפור כן מספק תירוץ למצביעי הימין על מנת לא להתמודד עם מה שהם עשו..(הבעיה היא במפלגות שלא הצבעתי להם...לא במפלגות שהצבעתי להם...זה לא אנחנו שטעינו...)

2. מכוון שהנושאים שעולים קשורים ב100% לנושאים פוליטיים ומכוון שאני חושב שאנשים שהצביעו ליכוד פגעו באופן אמיתי בעתיד של המדינה הזו עבור כל משלם מיסים וביצעו חרקירי עבור עצמם… יש לי כל כוונה להמשיך ולהעלות את הנושא. מצביעי הליכוד, בהתבסס על תוצאות הבחירות גרמו לנזק אמיתי ליכולת שלי לחיות במדינה הזו בעתיד ברווחה.
אתה יותר ממוזמן להתעלם מדעותי. אני בסופו של דבר עוד קול לא קשור באינטרנט ואולי אני שמאלני הזוי ומתוסכל שחי בתיבת תהודה שפשוט לא רואה את האמת כמו מצביעי הימין… אפשר בקלות להתעלם… זו לא נראית לי בעיה בהתבסס על תוצאות הבחירות.

נערך לאחרונה ב:

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
בלי פוליטיקה בבקשה.
מה אתם חושבים שיקרה למשכנתאות אם החוק הזה שהוגש עובר ? זה כולל משכנתאות שכבר נלקחו ?
חוק גפני

אי אפשר באמת למנוע מהבנק לעלות את הריבית המשכנתא
אז אופציה ב' המדינה פשוט תסבסד את זה
אבל סבסוד מסיבי יעלה הרבה ויביא לעוד יותר ביקושים ועוד יותר עלייה של מחירי הדירות אז הם יסבסדו למשפחות לפי קריטריונים מסוימים
למשל, מספר ילדים למשפחה, הכנסה שתהיה מתחת ל X למשק בית, עדיפות לסבסוד בישובים\ערים ספציפיים או שכונות ספצייפיות בעיר שהם יחליטו למשל ועוד כל מני קריטריונים כאלה..

אז ברמה הכללית בגלל הקריטריונים האלה לדעתי זה לא יביא לגידול יותר מידי גדול בביקושים לפחות לטווח הקרוב ורוב הציבור לא יהנה מזה.
מצד שני הכסף צריך להגיע מאיפה שהוא או שיגדילו את החוב או שיקצצו בכל מני משרדים או שיטילו יותר מיסים

משתדל לא להיות פוליטי אבל ברור לכל שבסופו של דבר זאת תהיה עוד דרך לשרת ציבורים ספציפיים

לארוצה

משתמש בכיר
דירוג
1,467
אני לא מבין מה הבעייה של הבנקים לתמחר את זה כצירוף של מסלול ריבית קבועה וריבית פריים. פשוט נתנו לזה כותרת חדשה כדי שההמון יריב עם עצמו, ולפי התגובות פה זה עבד.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,875
מה שאתה כתבת לא פוליטי ? לא לקוח ישר מדף הסיסמאות של הליכוד ?
מאפיין של רשע טהור בסרטים זה שהוא משוכנע שלא היתה לו ברירה. הרי הקורבן הכריח אותו לעשות מה שהוא עשה.
ברור שפוליטי, אבל הכח לעצור פוליטיזציה הוא אצל מי שמתחיל.

שים לב, אני לא מגיב לתוכן החלק הפוליטי בהודעתך. עכשיו כשהמילה האחרונה היא של צד שאינו אני, אפשר לרדת מהעץ ולהפסיק להרוס שרשורים?

כן הנושא הוא סיגרים ושמפניה ..ולא העובדות ש:
1. היו מוכנים ״לעשות הכל״ על מנת לנסות ולעבוד איתו כולל קריעה של מפלגת שלטון שרק נבנתה(הפילוג של גנץ מיד עתיד ) בשביל לגלות שבזמן שגנץ ״שם את ישראל לפני הכל״… ביבי תמיד שם את ביבי לפני הכל … ועקרב שעקץ בעבר יעקוץ גם בעתיד.
2. כל מה שביבי רוצה זה לברוח מהמשפט, הוא אינו פטריוט ולא אכפת לו לתת את השטחים לסמוטריץ, לחרדים לשדוד את האנשים העובדים ולעסקני הליכוד מה שירצו כל עוד הוא ראש ממשלה ונהנה מהשלטון…
רציתם מפלגה חילונית ? הייתם צריכים להצביע למפלגה חילונית ולא למפלגה שברור שהיא מפלגה של עבדים נרצעים למפלגות החרדיות … ״החילונים הליברלים בליכוד״ טעו.הם טעו…כולנו נשלם.
אבל ״הסיפור״ של החרמות עובד … אז למה לא להמשיך לספר אותו גם אם הוא לא מסתדר או קשור למציאות.

2. מכוון שהנושאים שעולים קשורים ב100% לנושאים פוליטיים ומכוון שאני חושב שאנשים שהצביעו ליכוד פגעו באופן אמיתי בעתיד של המדינה הזו עבור כל משלם מיסים וביצעו חרקירי עבור עצמם… יש לי כל כוונה להמשיך ולהעלות את הנושא. מצביעי הליכוד, בהתבסס על תוצאות הבחירות גרמו לנזק אמיתי ליכולת שלי לחיות במדינה הזו בעתיד ברווחה.
אתה יותר ממוזמן להתעלם מדעותי. אני בסופו של דבר עוד קול לא קשור באינטרנט ואולי אני שמאלני הזוי ומתוסכל שחי בתיבת תהודה שפשוט לא רואה את האמת כמו מצביעי הימין… אפשר בקלות להתעלם… זו לא נראית לי בעיה בהתבסס על תוצאות הבחירות.

הסר

נערך לאחרונה ב:

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,875
משתדל לא להיות פוליטי אבל ברור לכל שבסופו של דבר זאת תהיה עוד דרך לשרת ציבורים ספציפיים
זה נכון בהחלט, אבל האם זה נושא השרשור?

מילא, כמו שאתה כתבת, אילו האמירה הייתה שפוליטיקאי חרדי עושה ספין תקשורת ציני כדי לשרת את הציבור שבחר בו או לזכות בפופולריות בקרב הציבור שלו, אף אחד לא היה מתווכח או מגיב לזה.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
זה נכון בהחלט, אבל האם זה נושא השרשור?

מילא, כמו שאתה כתבת, אילו האמירה הייתה שפוליטיקאי חרדי עושה ספין תקשורת ציני כדי לשרת את הציבור שבחר בו או לזכות בפופולריות בקרב הציבור שלו, אף אחד לא היה מתווכח או מגיב לזה.
אני חושב שכתבתי עניינית לשנוא, משומה הוספת רק את ה "דרך אגב"

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
לא הבנתי למה אתה מתכוון, בכל מקרה אין לי שום טענה אליך.

למרות שההחלטה שפותח השרשור מדבר עליה מאוד פוליטית

אני חושב שהייתי ענייני ולא פוליטי, אני טועה?

אבל סבסוד מסיבי יעלה הרבה ויביא לעוד יותר ביקושים ועוד יותר עלייה של מחירי הדירות אז הם יסבסדו למשפחות לפי קריטריונים מסוימים
למשל, מספר ילדים למשפחה, הכנסה שתהיה מתחת ל X למשק בית, עדיפות לסבסוד בישובים\ערים ספציפיים או שכונות ספצייפיות בעיר שהם יחליטו למשל ועוד כל מני קריטריונים כאלה..

אז ברמה הכללית בגלל הקריטריונים האלה לדעתי זה לא יביא לגידול יותר מידי גדול בביקושים לפחות לטווח הקרוב ורוב הציבור לא יהנה מזה.
מצד שני הכסף צריך להגיע מאיפה שהוא או שיגדילו את החוב או שיקצצו בכל מני משרדים או שיטילו יותר מיסים

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
המדינה היא זו שקובעת את מחיר הכסף וגם את כל הרגולציה על הבנקים, אז זה לא בדיוק סבסוד. אני נגד הצעות פופוליסטיות של חברי כנסת, אבל אני לא באמת יודע להגיד האם מחירי הדיור הם הגורם לאינפלציה והאם קיפאון בשוק הדיור הוא מה שיעזור להוריד אותה.
בגדול אין חוק טבע שאומר שבנק ישראל לא יכול להעמיד קו אשראי למשכנתאות בריבית נמוכה יותר מריבית בנק ישראל להלוואות שאינן לדיור, בהינתן תנאים מסויימים.
בסופו של יום האינפלציה שהתפרצה לא הגיעה מתוך ישראל אלא משילוב של גורמים עולמיים שגרמו להתייקרות במחירי האנרגיה ושיבוש שרשרת האספקה. כלומר מי שקובע בפועל את הריבית הוא הפד. מבחינת בנק ישראל הוא יכול היה לחיות בשלום בריבית של 2% אלמלא זה היה מייצר סכנה לפיחות חד בשקל.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,875
למרות שההחלטה שפותח השרשור מדבר עליה מאוד פוליטית

אני חושב שהייתי ענייני ולא פוליטי, אני טועה?
*לדעתי* התגובה שלך כן עניינית ולכן לא הגבתי לך בעניין הפוליטיזציה

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
המדינה היא זו שקובעת את מחיר הכסף וגם את כל הרגולציה על הבנקים, אז זה לא בדיוק סבסוד. אני נגד הצעות פופוליסטיות של חברי כנסת, אבל אני לא באמת יודע להגיד האם מחירי הדיור הם הגורם לאינפלציה והאם קיפאון בשוק הדיור הוא מה שיעזור להוריד אותה.
בגדול אין חוק טבע שאומר שבנק ישראל לא יכול להעמיד קו אשראי למשכנתאות בריבית נמוכה יותר מריבית בנק ישראל להלוואות שאינן לדיור, בהינתן תנאים מסויימים.
הבנקים לא ימכרו כסף למשכנתא בריבית יותר נמוכה מהכסף שהם קונים מבנק ישראל..
ואין מצב שזה יקרה ויחליטו עליהם את זה בחוק...

הכי קל לממשלה יהיה לסבסד את זה

ואם בכל זאת זה יקרה אז פשוט לא יהיה משכנתא בריבית צמודה לפריים.. יהיה או צמוד לאינפלציה או קבועה ואז זה יהיה פשוט תמיד יקר יותר מהיות כברירת מחדל

בכל מצב הבנקים לא פראיירים רוב הציבור לא יהנה מזה בוודאות

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
הבנקים לא ימכרו כסף למשכנתא בריבית יותר נמוכה מהכסף שהם קונים מבנק ישראל..
ואין מצב שזה יקרה ויחליטו עליהם את זה בחוק...
זה בדיוק מה שאני אומר, בנק ישראל יכול בתאוריה לפתוח שני קווי אשראי במחירים שונים - אחד להלוואות דיור ואחד להלוואות ללא דיור. בדיוק כמו שהבנקים מציעים משכנתא לדיור ומשכנתא לכל מטרה, במחירים שונים.
במקרה כזה הבנקים המסחריים אינם מפסידים דבר, כי גם הכסף שהם לווים זול יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
S ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
doc29 ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 34
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26
hommie ביטול מתווה הגז אוף טופיק 171
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6

נושאים דומים

למעלה