• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטול אזרחות אמריקאית

richie

משתמש סולידי
דירוג
16
שלום,

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי וויתור על אזרחות אמריקאית. אנסה לתת כמה שיותר רקע על עצמי ועל הסיבות שבגללן אני חושב לוותר על האזרחות.

רקע עליי:
אני בשנות ה-20 לחיי, עובד בהייטק עם משכורת של יותר מ 40K בחודש. יש לי כמה מאות אלפי שקלים ששוכבים בפק״מ עד לאמצע שנת 2023.
אני נשוי לבת זוג לא ישראלית ואנחנו מתנהלים בנפרד לחלוטין - חשבונות בנק נפרדים, הסכם ממון. יש לי את האופציה להשקיע על שמה ולקנות נכסים על שמה, אבל זה נשמע לי מאוד מסובך ולא אידאלי.
אציין שלאשתי יש אזרחות אירופאית שגם אני יכול לקבל.

הסיבות שבגללן אני חושב על וויתור האזרחות הן:
1. דיווחים ל-IRS ובעיקר תשלומים ל-IRS: בגלל ההכנסה הגבוהה, כל הכנסה פאסיבית שלא תהיה לי (כולל הפק״מ בבנק) גורר מיסוי של 3.8% על כל שקל מעל תקרה של 125,000$ או 200,000$, תלוי בסוג הדיווח.
2. ממה שאני מבין וקראתי, פתיחת חשבון מסחר (בברוקר ישראלי - אם יש אחד שיסכים לפתוח חשבון לאזרח אמריקאי, או בברוקר זר) תגרור התחשבנויות כאלו ואחרות גם עם ישראל וגם עם ארה״ב. כרגע אני מגיש דו״חות רק לארה״ב וממש לא הייתי מעוניין להתחיל להגיש דו״חות גם לישראל ולהתעסק עם התחשבנויות של כמה מס אני צריך לשלם לארה״ב, כמה מס אני צריך לשלם בישראל וכו׳. ושוב, כל הכנסה פאסיבית שאוסיף מעבר לתקרה שציינתי ב-1 תהיה חייבת במס בארה״ב סתם ככה כי הדוד סם החליט.
3. הבנתי שיש גם השלכות (חבות מס) על הכנסות פאסיביות מנדל״ן / מס על רכישה ומכירה של נדל״ן תחת כל מיני תנאים, אבל את הנושא הזה אני פחות מכיר עדיין. גם זה מפחיד אותי כי בעתיד אני כן מעוניין לקנות נדל״ן בישראל ובתקווה יותר מנכס אחד.
4. לא דרכתי מעולם בארה״ב, אני לא חושב שאי פעם ארצה לגור שם או להיות שם מעבר לחופשה.
5. אני מדווח ל-IRS מאז שהתחלתי להרוויח כסף.

מה אני מפספס? איזו סיבה יש לי להמשיך ׳להידפק׳ מכל ההגבלות של הדוד סם, לשלם כל שנה עוד מס למדינה שמעולם לא דרכתי בה ולא יוצא לי ממנה כלום?
כמו שאני מסתכל על זה כרגע - יש לי אפשרות לוותר על האזרחות בתשלום של כ-2,400$ ולסיים עם הסיפור הזה. אני לא מצליח להבין מה ׳יוצא׳ לי מלהשאיר את האזרחות תחת ההנחה שאני לא מתכנן לגור שם.

אני יודע שאף אחד לא יכול להחליט בשבילי, אבל אני אשמח לשמוע את חכמת ההמונים ולהיעזר בדעתכם. מרגיש קצת חסר אונים ולא באמת יודע מה לעשות.

תודה רבה מראש לעוזרים ולקהילה המדהימה :)

נערך לאחרונה ב:
לאחר גיל 60+ תקבל סוסיאל סקיוריטי פי 4 מביטוח לאומי.
השקעה מצוינת לטווח ארוך. צריך רק כמה שנים כדי לקבל 100% זכויות פנסיה מסוסיאל סקיוריטי...

השקעה מצוינת לטווח ארוך. צריך רק כמה שנים כדי לקבל 100% זכויות פנסיה מסוסיאל סקיוריטי...
כדי לקבל ״פי 4 מביטוח לאומי״ אם אני לא טועה צריך, כמו שציינת, לגור ולעבוד בארה״ב במשך כמה שנים, ברצף. הסיכויים שזה יקרה במקרה שלי לא גבוהים במיוחד. אשמח לשמוע את דעתך. תודה על התגובה

קרוב לודאי שאם לא ישלם לפחות כ-30 שנה ל- social security האמריקני הוא יקבל יחסית מעט מאוד בגלל מה שנקרא windfall elimination provision. בכל מקרה, לא הייתי סומך לעתיד הרחוק על קיצבה משמעותית מהביטוח הלאומי שלהם או שלנו....

נשמע לי כמו החלטה לא הגיונית לוותר על אזרחות אמריקאית בגילך, הכנסתך, ובמצב המדינה שלך.

יש בארץ מאות אלפי אזרחים אמריקאיים, סביר שניתן בקלות להתגבר על הבירוקרטיה.

נשמע לי כמו החלטה לא הגיונית לוותר על אזרחות אמריקאית בגילך, הכנסתך, ובמצב המדינה שלך.

יש בארץ מאות אלפי אזרחים אמריקאיים, סביר שניתן בקלות להתגבר על הבירוקרטיה.
תוכל לפרט? אני לא מצאתי איך ניתן להתגבר על הבירוקרטיה, בטח שלא בקלות.
רק אציין שוב שאני יכול לקבל אזרחות צרפתית (אירופאית) בזכות אשתי, כך שלעזוב את המדינה תמיד אוכל.

אני לא מצאתי איך ניתן להתגבר על הבירוקרטיה, בטח שלא בקלות
מה בעצם כואב לך? הדו"ח השנתי לirs?

ברוב השנים בכלל לא אמורה להיות לך חבות מס, כי המס הזר (הישראלי) גבוה מהאמריקאי ברוב המקרים ת

מה בעצם כואב לך? הדו"ח השנתי לirs?

ברוב השנים בכלל לא אמורה להיות לך חבות מס, כי המס הזר (הישראלי) גבוה מהאמריקאי ברוב המקרים ת
לא.

מה שמפריע לי הוא שכן תהיה לי (וכבר צפויה להיות לי, למשל בשנת 2023) חבות מס לארה״ב, בכל שנה, בגלל סיבה מספר 1 שציינתי לעיל.
בנוסף, אפשרויות ההשקעה שלי בגלל האזרחות הזאת מצמצטמות משמעותית, וגם כאן:
- אם אשקיע דרך ברוקר זר (אינטראקטיב ברוקרס) אז ממה שהבנתי בגלל שאני אזרח ארה״ב וארה״ב לא מנכה מס במקור לאזרחים, אצטרך בכל שנה להגיש דו״ח גם ל-IRS וגם למס הכנסה בישראל ואם יהיו רווחים, אז גם להשלים לארה״ב- שהרי כפי שכתבתי מס רווח הון בארה״ב הוא מדרגת המס השולי שאתה נמצא בה ולא קבוע 25% כמו בישראל.
- מפוסטים שקראתי הבנתי שגם להשקיע דרך ברוקרים ישראליים שמוכנים לפתוח חשבון מסחר לאזרח אמריקאי, גם יכול ליצור כל מיני בעיות בהקשרי מיסוי דיבידנדים וכפל מס שכדי להמנע ממנו, צריך להגיש כל שנה בקשה להחזר מס בישראל.

ושוב, לגבי זה שציינת שהמס הישראלי גבוה מהאמריקאי ברוב המקרים, בכל מה שקשור לשוק ההון (שכרגע אני לא מושקע בו מהסיבות שכתבתי למעלה) זה לא רלוונטי כי מס רווחי הון בארה״ב נקבע לפי המס השולי שאתה נמצא בו. וגם, יש את מס NIIT שגורר תשלום של 3.8% על כל דולר מעל הכנסה 200,000$ בשנה

אולי אני מפספס משהו (ואני אשמח לדעת שאני מפספס!), אבל האזרחות הזאת מביאה איתה רק צרות.

פספסת את זה שיש אמנת מס בין ישראל לארצות הברית ומס שמשולם באחת מהן מוכר כתשלום מס זר, ואין מיסוי כפול, עד כדי חריגים.

כן, יש קצת עצבים בדוחות, אבל זה די בקטנה.

יש משהו שחשבתי עליו לאחרונה. אני לא בטוח בו אבל כדאי לך אולי במצבך לחשוב עליו לפני שאתה וזוגתך משקיעים יחד בהשקעה פאסיבית (לא שזה מה ששאלת עליו בכלל, אבל סתם עלה לי בגלל שאתה אמריקאי והיא אינה אמריקאית, ואם אתה כאן בפורום יש סיכוי סביר שתגיע בסוף להשקעה פאסיבית :) ).

אם אתה וזוגתך פותחים חשבון משותף, נאמר ב IB, ומשקיעים בקרנות שונות המחזיקות במניות.

אם תבחרו למשל ב VWRA העולמית, שמאוגדת באירלנד: מבחינתך כאמריקאי זו תהיה Passive Foreign Investment Company
PFIC.
ובכאלו יש ענייני מיסוי לא פשוטים עד כמה שהבנתי. בגדול האמריקאים לא מעודדים את זה.

אם, לעומת זאת, תבחרו בקרן דומה המאוגדת בארצות הברית, אז מבחינת זוגתך הלא אמריקאית, מדובר בהשקעה שעלולה החל מסף מסוים להיות חשופה למס עזבון אמריקאי לא על הרווח אלא על הקרן עצמה.

אין לי מושג איך אפשר לפתור את זה.

----------------------------------------------------------------------------------------
דיסקליימר: לא יועץ, לא מציע, לא יודע מספיק ובטוח כדאי לבדוק לבד כל דבר שכתבתי לפני שמסתמכים עליו

פספסת את זה שיש אמנת מס בין ישראל לארצות הברית ומס שמשולם באחת מהן מוכר כתשלום מס זר, ואין מיסוי כפול, עד כדי חריגים.

כן, יש קצת עצבים בדוחות, אבל זה די בקטנה.
לא פספסתי את קיום האמנה, אבל אולי לא הבנתי נכון. אשאל שאלה: אם נניח בשנה מסויימת היו לי רווחי הון, כאשר לצורך העניין המס השולי שלי בארה״ב הוא 25%+x וזה מס רווחי הון שישולם לארה״ב (אגב, מה שאני לא מבין זה - מתי הוא משולם? ממה שהבנתי IB לא ינכו אותו במכירה, כי ארה״ב לא מנכה מס במקור, אני טועה?). אז נוצר מצב שאני צריך לשלם 25% מס לישראל (וגם פה, מתי זה קורה? כל שנה בהגשת הדו״ח?), ונשארו x אחוזים שאני צריך להשלים לארה״ב. לא?

אמנם אין כפל מס, אבל יש תשלום גבוה יותר לארה״ב. * בכל שנת מס שיש בה רווחי הון, וזה בנוסף ל NIIT. *

אולי תתייעץ עם איש מקצוע? למשל רו''ח\עו''ד שמתמחה במיסוי בינ''ל

אני בחיים לא הייתי מוותרת על אזרחות אמריקאית-זה זהב!! זה כמו לזכות בלוטו!!

אולי תתייעץ עם איש מקצוע? למשל רו''ח\עו''ד שמתמחה במיסוי בינ''ל

אני בחיים לא הייתי מוותרת על אזרחות אמריקאית-זה זהב!! זה כמו לזכות בלוטו!!
הבעיה העיקרית שלי היא שעדיין לא מצאתי רו״ח שמתמחה במיסוי בארה״ב וגם בישראל:) אם למישהו יש המלצה לאחד כזה כאן- אולי זה יעזור לי.
ומהמשפט השני שכתבת יש לי תחושה שאת לא אזרחית אמריקאית. לדעתי האזרחות הזו הייתה שווה זהב לפני שנכנסו כל חוקי ה-FACTA למיניהם, עכשיו לא יודע אם היא שווה יותר מאזרחות אירופאית - אבל זאת בעצם הסיבה שאני מתייעץ גם כאן

תודה!

לא פספסתי את קיום האמנה, אבל אולי לא הבנתי נכון. אשאל שאלה: אם נניח בשנה מסויימת היו לי רווחי הון, כאשר לצורך העניין המס השולי שלי בארה״ב הוא 25%+x וזה מס רווחי הון שישולם לארה״ב (אגב, מה שאני לא מבין זה - מתי הוא משולם? ממה שהבנתי IB לא ינכו אותו במכירה, כי ארה״ב לא מנכה מס במקור, אני טועה?). אז נוצר מצב שאני צריך לשלם 25% מס לישראל (וגם פה, מתי זה קורה? כל שנה בהגשת הדו״ח?), ונשארו x אחוזים שאני צריך להשלים לארה״ב. לא?

אמנם אין כפל מס, אבל יש תשלום גבוה יותר לארה״ב. * בכל שנת מס שיש בה רווחי הון, וזה בנוסף ל NIIT. *
נראה שבאמת לא הבנת נכון.

אתה אזרח ארה"ב ואזרח ותושב ישראל. לישראל יש קדימות במיסוי כל הרווחים שנצמחו בישראל.

ולכן:
השכר שלך ימוסה במדרגה שלך בארץ, על פי הפוסט הפותח - אתה במדרגה בין 35% ל50%.

מכרת מניות - המיסוי בארץ הוא 25%.

בארה"ב -
בניגוד לישראל סוכמים את כל ההכנסות מכל המקורות ואז מגיעים למסקנה מה המדרגה.
בסבירות גבוהה מאוד, לא תעבור את ה25%.

את שכר העבודה תחריג או שתדווח כזיכוי מס זר, ולא תצטרך לשלם מס עליו.
את רווח ההון, תדווח כזיכוי מס זר, מכיוון ששילמת בישראל.
אם קיבלת דיבידנדים מנייר אמריקאי זה מקרה שבו לארה"ב יש קדימות. תשלם שם את המדרגה הרלוונטית, ותשלים בישראל ל25% או שתקבל זיכוי אם שילמת מעל 25%. אל תקנה נייר לא אמריקאי.

כן, ה3.8% נשאר לא מכוסה, אבל זה בדרך כלל סכומים נמוכים.

לגבי הזמנים - אין ניכוי מס במקור בארה"ב. אחרי הגשת הדו"ח משלמים אם יש חבות.
התשלום על הרווחים בישראל קורה באותו אופן, אם אין ניכוי מס במקור.

הבעיה העיקרית שלי היא שעדיין לא מצאתי רו״ח שמתמחה במיסוי בארה״ב וגם בישראל:) אם למישהו יש המלצה לאחד כזה כאן- אולי זה יעזור לי.
ומהמשפט השני שכתבת יש לי תחושה שאת לא אזרחית אמריקאית.
אין לי המלצה כי לא היה לי צורך בזה, אבל תעשה חיפוש ברשת.
לצערי לא אזרחית אמריקאית.

לעיתים מרגיש לי שנפתחים כאן שירשורים במסווה של איזשהי בעיה, שבעצם המטרה היא להשוויץ בשווי שלך ופועלך, אבל אולי זה רק אני.
קשה לי להאמין שפותח השרשור באמת שוקל לוותר על דבר ש99.9% לא היו מעיזים אפילו לחשוב על לוותר.
ואם כן הבעיה שלו אמיתית, אז המונח ״צרות של עשירים״ מקבל כאן משמעות מיוחדת.

לעיתים מרגיש לי שנפתחים כאן שירשורים במסווה של איזשהי בעיה, שבעצם המטרה היא להשוויץ בשווי שלך ופועלך, אבל אולי זה רק אני.
קשה לי להאמין שפותח השרשור באמת שוקל לוותר על דבר ש99.9% לא היו מעיזים אפילו לחשוב על לוותר.
ואם כן הבעיה שלו אמיתית, אז המונח ״צרות של עשירים״ מקבל כאן משמעות מיוחדת.
אתה יכול להניח כוונה טובה, גם אני שקלתי לוותר בשלב מסוים.

אין לך מושג מה הנסיבות וההקשר של אנשים אחרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
S ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
doc29 ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 34
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26
hommie ביטול מתווה הגז אוף טופיק 171
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה