• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU

moshe gamliel

משתמש רשום
דירוג
1
שלום רב,
אני אזרח ישראלי ואמריקאי שניהם מלידה. כל שנה משלם לרואה חשבון בשביל שיוכיח שאני לא צריך לשלם להם כסף. כל הזמן בסטרס ורוצה כבר זמן רב לבטל.
סוף סוף יצרו איתי קשר מהשגרירות ואני אמור לקבוע תור בהקדם. הרו"ח שלי לא בקיא בתחום אז חיפשתי רו"ח אחר והתחלתי לקרא על התהליך. יש לי צרות של עשירים, יש לי הרבה unvested RSU שמקפיצים את השווי שלי למעל 2M$, כמובן שזה על הנייר ויכולים מחר לפטר אותי או שהמניה תקרוס. לכאורה המגבלה של ה2M$ לא משנה לי כי נולדתי בארץ אז הסעיף לא חל עלי (Certain dual-citizens).
אבל כשהתחלתי לדבר עם הרו"ח החדש הוא שאל אם הצהרתי על כל הRSU כשעברו vest, הרו"ח שלי מדווח רק במכירה לפי טופס 106 (ומכיר עוד כמה שעושים כך).
הוא טוען שזה יכול לגרום לי להיום נחשב כcovered expatriate ולשלם מס גבוה.
בנוסף גם אין לי גם מושג איך הרו"ח שלי מדווח על קרנות השתלמות שעדיין לא פדיתי ושוות קרוב ל400,000 שח.
אני מרגיש אובד עיצות, עוד מעט משתחררת לי כמות מניות בשווי מאות אלפי דולרים, אין לי יכולת לשלם את המס הזה, במידה ואמכור את המניות אאבד את הטבה סעיף 102 עליהן. מה שעצוב זה שאם אמכור מניות כדי לשלם את המס זה יעלה את חבות המס שלי ואז בכל מקרה ארה"ב לא יראו מזה שקל.
האם הרו"ח צודק? למישהו יש המלצות על רו"ח.
בנוגע לאזרחות זרה יש לי אפשרות לאזרחות אירפואית אם ארצה

אמריקאיים בכל מקרה (אמורים) לבדוק כל שנה אם כדאי להם למכור RSU כדי שלא תהיה להם חבות מס בארה"ב, ובכך להמנע מכפל מס.

אם גם לא דווח vested בדוחות הקודמים, כדאי לתקן. בלאו הכי אחד הקריטריונים לאישור ויתור התושבות הוא דוחות תקינים ב5 השנים שקדמו לויתור.

ראיתי שכחלק מ8854 צריך להצהיר שמילאתי מיסים, אני מילאתי הרו"ח עשה פאשלה. הם יעלו על זה באישור ביטול אזרחות? הם באמת יעברו על כל הדוחות של 2018-2022 ויבדקו אותי?
מה הסיכון אם עולים על זה?
לעשות את כל הדוחות 5 שנים אחורה יעלה באיזור ה10K אבל מה שגרוע זה שזה אולי יכול ליצור לי חבות מס.
מתלבט אם להגיש עכשיו עד 2027 כמו שצריך או לעשות הכול מהתחלה.
המס בvest הוא על איזה מחיר grant/vest? הכול חייב במס הכנסה שנתי?

מה הסיכון אם עולים על זה?
לשלם את חוב המס שזה יצר + ריבית.

הם באמת יעברו על כל הדוחות של 2018-2022 ויבדקו אותי?
הבנתי שהיות וזה הצאנס האחרון שלהם, הם די דקדקנים.

מתלבט אם להגיש עכשיו עד 2027 כמו שצריך או לעשות הכול מהתחלה.
זה ניהול סיכונים, זה לא משהו שמישהו יכול להגיד לך כן או לא.

הרו"ח עשה פאשלה
לא רלוונטי, החוב עדיין שלך. זה אולי יכול להיות טיעון כנגד אם יחליטו בנוסף גם לקנוס אותך (פחות סביר).

המס בvest הוא על איזה מחיר grant/vest?
Vest

הכול חייב במס הכנסה שנתי?
כן, זה נחשב הכנסה מהמעסיק בגובה הvest.

אם מכרתי ב2018 מניות שהיו vested מ2016 איך מתמודדים אם זה? זה יותר מ5 שנים ( ה2016)

סוף סוף יצרו איתי קשר מהשגרירות ואני אמור לקבוע תור בהקדם
ראיתי שכחלק מ8854 צריך להצהיר שמילאתי מיסים, אני מילאתי הרו"ח עשה פאשלה. הם יעלו על זה באישור ביטול אזרחות? הם באמת יעברו על כל הדוחות של 2018-2022
אם מכרתי ב2018 מניות שהיו vested מ2016 איך מתמודדים אם זה? זה יותר מ5 שנים ( ה2016)
5 השנים הקודמים לשנת הוויתור על האזרחות הם 2019-2023. 2018 לא קשור.

אני מנסה להבין
נגיד ב2019 הבשילו לי מניות בשווי 10,000$ (בעת ההפשרה), סכום זה מצטרף להכנסה השנתית שלי ועליו אני משלם מס הכנסה.
נניח שאחרי שנה המניות שוות 11,000$. אני מוכר את המניות ויש לי רווח של 1000$, עליו אני משלם מס רווחי הון (15%)?
אם אני מוכר ישר שהבשילו אני לא משלם עוד מס? (כי מכרתי ב10,000 וכבר שילמת מס על סכום זה)
אם אני מוכר אחרי חצי שנה ב11,000$ אשלם מס הכנסה גם על ה1000?
הבנתי נכון?

נגיד ב2019 הבשילו לי מניות בשווי 10,000$ (בעת ההפשרה), סכום זה מצטרף להכנסה השנתית שלי ועליו אני משלם מס הכנסה.
הסכום הסה מצטרף להכנסה השנתית אך לא ברור שיוסיף לך חבות מס, זה תלוי במכלול ההכנסות ובמכלול הזיכויים להם אתה זכאי (עודף זיכוי מס זר, כולל משנים קודמות, זיכוי בגין ילדים, זיכוי בגין עלויות טיפול בילדים ועוד)

נניח שאחרי שנה המניות שוות 11,000$. אני מוכר את המניות ויש לי רווח של 1000$, עליו אני משלם מס רווחי הון (15%)?
נכון, ה15% תלוי בזמן אחזקת המניות וגם בשאר ההכנסות.

גם לזכור שזה חשוף גם לNIIT של 3.8% נוספים.

אם אני מוכר ישר שהבשילו אני לא משלם עוד מס? (כי מכרתי ב10,000 וכבר שילמת מס על סכום זה)
נכון. עם זאת משלם מס בישראל.

אם אני מוכר אחרי חצי שנה ב11,000$ אשלם מס הכנסה גם על ה1000?
מניח שהתכוונת שחישוב המס יהיה במדרגות רגילות בגין רווח הון קצר טווח, ואכן זה נכון.

שאלה נוספת האם יש איזה אקסל או דרך חכמה לעזור לי לחשב כמה מניות מהvested אני צריך למכור כדי לצבור מספיק קרדיט?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
S ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
doc29 ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 34
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26
hommie ביטול מתווה הגז אוף טופיק 171
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה