• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בועת הדוט-קום הסינית

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
https://www.google.co.il/amp/s/www.wsj.com/amp/articles/in-china-a-dot-com-deja-vu-1539403201

קריאה יפה על כמויות הכסף שנשרפות בהייטק הסיני, והתמחורים שחברות שמפסידות מאות מיליונים מקבלות.

לא היייתי משקיע בשנת 2000, הייתי תיכוניסט, מרתק לראות מחדש בזמן אמת חוויה שאולי היא דומה, ולדעתי אפילו היא תאפיל על הבועה שהייתה בארהב.
במובן מסויים, חבל שאנחנו חווים אותה רק בקריאה מרחוק, כי התרבות הסינית כל כך מבודדת ורחוקה מאיתנו, אבל מצד שני, ההרס והחורבן שזה ישאיר אחריו לא יהיה מושא לקנאה.
מעניין גם לראות את המהירות והעוצמה שבה ממשלת סין מתערבת בתעשיה בשביל ליישר אותה עם האינטרסים שלה.
אני לא מסכים עם כל מה שהממשלה מנסה להשיג, אבל אני נפעם מהיכולת שלהם לבצע. אין אח ורע בעולם.
תזכרו גם בשורת הצעדים שממשלת סין נקטה בהם בזמן משבר שוק ההון שלהם ב-2015 שהביא לירידה של מעל 40% (!), שאגב אם לא שמתם לב השוק הסיני מתקרב לירידה הזאת גם היום, על כ-30%.

חשוב לזכור רק שחברות ההיטק מחקו 90-95-99% מהשווי שלהם ב-2000, אז גם אחרי ירידה של 30 אחוז, מניה תמיד יכולה לרדת לאפס.

״תעשיית ההייטק הסינית״
אין כזה דבר, השם האמיתי זה תעשיית גניבת טכנולוגיה ממוסדת. מעניין איך ברגע שטראמפ סגר להם את הברז ומונע מהם לגנוב- הכל קורס.

תוכן פרימיום, לא ניתן לקרוא את כל הכתבה

תוכן פרימיום, לא ניתן לקרוא את כל הכתבה
אני רואה עכשיו שגם במובייל זה לא עובד עקבי, רק תחת העוגיה שממנה כבר גלשתי לאתר (מצב פרטיות חוסם את הגישה).
נסה לחפש את הכותרת של הכתבה בגוגל ולהכנס לתוצאות שאתה מקבל, בפרט במובייל.

https://www.google.co.il/amp/s/www.wsj.com/amp/articles/in-china-a-dot-com-deja-vu-1539403201

קריאה יפה על כמויות הכסף שנשרפות בהייטק הסיני, והתמחורים שחברות שמפסידות מאות מיליונים מקבלות.

לא היייתי משקיע בשנת 2000, הייתי תיכוניסט, מרתק לראות מחדש בזמן אמת חוויה שאולי היא דומה, ולדעתי אפילו היא תאפיל על הבועה שהייתה בארהב.
במובן מסויים, חבל שאנחנו חווים אותה רק בקריאה מרחוק, כי התרבות הסינית כל כך מבודדת ורחוקה מאיתנו, אבל מצד שני, ההרס והחורבן שזה ישאיר אחריו לא יהיה מושא לקנאה.
מעניין גם לראות את המהירות והעוצמה שבה ממשלת סין מתערבת בתעשיה בשביל ליישר אותה עם האינטרסים שלה.
אני לא מסכים עם כל מה שהממשלה מנסה להשיג, אבל אני נפעם מהיכולת שלהם לבצע. אין אח ורע בעולם.
תזכרו גם בשורת הצעדים שממשלת סין נקטה בהם בזמן משבר שוק ההון שלהם ב-2015 שהביא לירידה של מעל 40% (!), שאגב אם לא שמתם לב השוק הסיני מתקרב לירידה הזאת גם היום, על כ-30%.

חשוב לזכור רק שחברות ההיטק מחקו 90-95-99% מהשווי שלהם ב-2000, אז גם אחרי ירידה של 30 אחוז, מניה תמיד יכולה לרדת לאפס.
תודה רבה על המידע.
אני עוקב אחרי מניות בודדות שאולי הן מספיק רווחיות וחזקות. אולי זה זמן להיכנס לשוק הזה ולנצל ירידות חדות.

״תעשיית ההייטק הסינית״
אין כזה דבר, השם האמיתי זה תעשיית גניבת טכנולוגיה ממוסדת. מעניין איך ברגע שטראמפ סגר להם את הברז ומונע מהם לגנוב- הכל קורס.
זו הסיבה לדעתכם לבועה והתפוצצותה ?

תודה רבה על המידע.
אני עוקב אחרי מניות בודדות שאולי הן מספיק רווחיות וחזקות. אולי זה זמן להיכנס לשוק הזה ולנצל ירידות חדות.

זו הסיבה לדעתכם לבועה והתפוצצותה ?
אני לא יודע. אני רק יודע שסקטור ההייטק הסיני חגג על טכנולוגיה גנובה.

השקעה בחברות סיניות, גם כאלה שנסחרות בארה"ב היא סיפור אחר לגמרי מהשקעה בחברות אמריקאיות. הדוחות שלהם זה דבר מזעזע. הם מקימים אינספור חברות קשורות שעושות את רוב העסקים זו עם זו. בסוף אתם אף פעם לא יודעים אם הם מנסים להסתיר את זה שזה הכל הצגה והרווחים מפוברקים או שהם מנסים להסתיר נכסים ולקנות את המניות בעצמם בזול. אין ספק שסין מייצרת המון(הרבה מזה אכן גנוב), אבל השקעה במניות סיניות מצריכה מיומנויות שונות לגמרי מהשקעות רגילות.

השקעה בחברות סיניות, גם כאלה שנסחרות בארה"ב היא סיפור אחר לגמרי מהשקעה בחברות אמריקאיות. הדוחות שלהם זה דבר מזעזע. הם מקימים אינספור חברות קשורות שעושות את רוב העסקים זו עם זו. בסוף אתם אף פעם לא יודעים אם הם מנסים להסתיר את זה שזה הכל הצגה והרווחים מפוברקים או שהם מנסים להסתיר נכסים ולקנות את המניות בעצמם בזול. אין ספק שסין מייצרת המון(הרבה מזה אכן גנוב), אבל השקעה במניות סיניות מצריכה מיומנויות שונות לגמרי מהשקעות רגילות.
אני מסכים איתך.
מה לגבי מניות שהם ADR או נסחרות ב NASDAQ / NYSE רגילות?
כלומר לא OTC ... הן אמורות להיות הרבה יותר זהירות

אני מסכים איתך.
מה לגבי מניות שהם ADR או נסחרות ב NASDAQ / NYSE רגילות?
כלומר לא OTC ... הן אמורות להיות הרבה יותר זהירות
דיברתי על כאלה. ההתרשמות שלי היא שבהרבה מקרים פשוט אין דרך להבין מה הולך שם. זה ממש לא אומר שכל החברות הסיניות כאלה, אבל צריך לדעת למה אתם נכנסים אם אתם מנסים להשקיע בחברות סיניות ושזה לא דומה לחברות מערביות.

דיברתי על כאלה. ההתרשמות שלי היא שבהרבה מקרים פשוט אין דרך להבין מה הולך שם. זה ממש לא אומר שכל החברות הסיניות כאלה, אבל צריך לדעת למה אתם נכנסים אם אתם מנסים להשקיע בחברות סיניות ושזה לא דומה לחברות מערביות.
כלומר, אפילו שיש פיקוח גדול בארה''ב.

אני מעוניין מאוד בTENCENT

כלומר, אפילו שיש פיקוח גדול בארה''ב.

אני מעוניין מאוד בTENCENT
הפיקוח בארצות הברית הוא מאוד מוגבל. הם מחפשים עבירות מאוד מוגדרות. כל רמאי יותר מתוחכם מצליח להתחמק מהם, ויש הרבה כאלה.
אין לי מושג לגבי חברות סיניות ספציפיות.

הפיקוח בארצות הברית הוא מאוד מוגבל. הם מחפשים עבירות מאוד מוגדרות. כל רמאי יותר מתוחכם מצליח להתחמק מהם, ויש הרבה כאלה.
אין לי מושג לגבי חברות סיניות ספציפיות.
אתה רציני ? הפיקוח מוגבל שם ??

אתה רציני ? הפיקוח מוגבל שם ??
כן. ראיתי מקרים של הרצת מניות, שמתבצעות בפומבי ואפילו לא מנסים להסתיר אותן. סביר להניח שיש עוד הרבה יותר כאלה, שנעשות בסתר.

אני לא יודע. אני רק יודע שסקטור ההייטק הסיני חגג על טכנולוגיה גנובה.

אין הרבה משמעות למושג טכנולוגיה "גנובה", רוב עולם ההייטק בנוי על טכנולוגיה "גנובה". כמעט על כל דבר יש פטנט, וכולם מפרים פטנטים של כולם. השאלה אם שווה לתבוע אותך או לא.

הביצוע הרבה יותר חשוב מהטכנולוגיה ה"גנובה"\מועתקת. יש הרבה "גנבים" שהעתיקו ונכשלו. ויש הרבה כאלו שהעתיקו והצליחו בגדול (ע"ע אפל\מיקרוסופט).

מה שמיוחד בעיני בתעשיית ההיטק הסינית היא הכשלון המוחץ של החברות המערביות לחדור לשוק. זה שילוב של מגבלות ממשלתיות, פערים תרבותיים, תחרות עזה מחברות מקומיות עם מימון עצום, אבל בשורה התחתונה, הסינים משחזרים בהצלחה כל חברה ותעשייה שהצליחה במערב בעצמם. אין לזה מקבילה ממש בעולם, זה סיליקון-ואלי מספר שתיים, וקהל היעד שלו גדול בהרבה. החסרונות קיימים גם בהחלט כמו ש @Leo1 ציין, אבל אני מאמין (לא יודע) שזה קיים פחות בחברות הגדולות כמו טנסנט, ביידו, עליבאבא ..

נושאים דומים

Back
למעלה