• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

rate my setup

מה הכוונה גמישות באיזונים ? למה צריך גמישות באיזון כשיש לך אופציה שלא צריכה איזון בכלל ?

אתה חושב שהיעילות מס במשיכה שווה את החוסר יעילות מס בהרבה איזונים ?

טוב אז לקחתי את המשקל היחסי של כל המניות חול שלך והשוותי ל VT...
https://www.portfoliovisualizer.com...location6_1=15.8&symbol7=VT&allocation7_2=100

באמת שהייתי רוצה לשמוע טיעון הגיוני אחד למה ללכת על ה6 קרנות ולא על VT.
קודם כל זה אתר מגניב ותודה שהראית לי אותו.
האתר יודע גם לאזן את התיק בכל כמה זמן ? או שהוא נותן לו לרוץ? היתרון שאני רואה בלקנות ניירות נפרדים זה האפשרות לאזן אותם. אם באמת לא הייתי מתכוון לאזן אז באמת הייתי קונה מדד עולמי כמו VT

התיק מפוזר יפה: ארה"ב, שווקים מתעוררים, אירופה, יפן, ישראל, נדל"ן, אג"ח.
(לגבי היחסים בין החלקים - בינתיים לא נכנס לדיון הזה)
ראיתי שבחרת לשים הרבה כסף בRussel 2000, שזה מדד מניות Aggressive growth. אם אתה הולך על זה חזק, כדאי לבדוק שהקרן שבחרת מחקה את המדד מספיק טוב. פעם אחרונה שבדקתי, הקרן לא עוקבת מספיק טוב אחרי המדד. אחת האלטרנטיבות היא להשקיע בETF זר עם השקעה פיזית במניות, למשל IWM (לא ממליץ).
איך אפשר להבין אם קרן מחקה מדד כמו שצריך? אני הבנתי שאם היא מחקה אותו (גם אם סינטתית) זה צריך להיות יחסית צמוד, לא ?

מה הכוונה גמישות באיזונים ? למה צריך גמישות באיזון כשיש לך אופציה שלא צריכה איזון בכלל ?

אבל פות"ש רוצה לחלק את התיק בחלוקה שונה מvt

איך אפשר להבין אם קרן מחקה מדד כמו שצריך? אני הבנתי שאם היא מחקה אותו (גם אם סינטתית) זה צריך להיות יחסית צמוד, לא ?
בודקים את הביצועים בפועל בשנים האחרונות, ומשווים מול המדד (benchmark).
אם הקרן אינה מנוטרלת מט"ח, יש לקחת בחשבון גם את שינוי המט"ח בשנה בה משווים.
למשל, השוואה עבור 2019:
באתר פאנדר, כתוב שהתשואה של הקרן ב2019 היא 15.11% (כאן)
ה-benchmark הוא 25.52% (כאן)
שינוי שער הדולר ב-2019: 7.79% -
יוצא שה benchmark בהכפלת שינוי המט"ח הוא 15.74%
במקרה זה, יחסית קרוב (פספוס של 0.63%)
תמיד כדאי לבדוק.

קודם כל זה אתר מגניב ותודה שהראית לי אותו.
האתר יודע גם לאזן את התיק בכל כמה זמן ? או שהוא נותן לו לרוץ? היתרון שאני רואה בלקנות ניירות נפרדים זה האפשרות לאזן אותם. אם באמת לא הייתי מתכוון לאזן אז באמת הייתי קונה מדד עולמי כמו VT
שם לב לשורה Rebalancing בחלק העליון שבו אתה יכול להגדיר את התיק שלך בטווחי זמן, סכום התחלתי, גודל ותדירות ההפקדות, תדירות איזונים ועוד...
בהשוואה שהצגתי האיזון הוא אחת לשנה, ככה שזה מאוזן.
חשוב: עלויות קניה ועלויות מס של האיזון (מכירה של נכס שעלה לצורך קנית נכס שירד) לא נלקחות בחשבון באתר הזה
לכן כאשר תיק שצריך איזון ותיק שלא צריך איזון מגיעים לערך שווה +- בעולם האמיתי התיק שלא צריך איזון בעצם ניצח.
* אלא אם אתה יכול לאזן את התיק רק ע"י הפקדות ואז אין צורך למכור נכס שעלה ואין אירוע מס.

שם לב שנתון התנודתיות, התשואה וההתנהגות הכללית של שני התיקים כמעט זהה, לא יודע אם זה מקרי או שפשוט בניתה "VT" מפורק בכוונה...
דבר אחד אני בטוח, מי שהשקיע בVT בינואר 2011 מחזיק היום ביותר כסף ממי שהשקיע בתיק שלך בינואר 2011, ולא רק בגלל ה0.6% תשואה שהוא עשה יותר.
אהה כן, והוא עשה את זה בלי סיכון נוסף.

אנשים נהנים מאשלית השליטה ומעדיפים אותה על פתרון פשוט.
השרשור.

מה הכוונה גמישות באיזונים ?
הכוונה היא גמישות באיזונים.
למה צריך גמישות באיזון כשיש לך אופציה שלא צריכה איזון בכלל ?
לא עניתי על למה, עניתי על פונקציה שזה יכול לתת שהופכת את זה לשונה מVT.
יותר תשובה כללית ופחות בהתייחסות ישירה לפות"ש.
תלוי למה ולמי, לא כולם מנסים לחכות את VT.
אני מסכים שלמשקיע ישראלי שכן רוצה עדיף VT.....
היתרון שאני רואה בלקנות ניירות נפרדים זה האפשרות לאזן אותם.
לפי מה אתה מאזן?

מעולה, לכן זה מוזר לכמה אנשים כאן שבחרת להקצות:
הסיבה היא שבחרתי להקצות אחוז יחסית שלם ויפה, אבל מתוך תיק המניות שלי, שהוא 80% מהתיק הכללי שלי, ולכן כאשר הכפלתי ב0.8 דברים נראים טיפה מכוערים

שם לב לשורה Rebalancing בחלק העליון שבו אתה יכול להגדיר את התיק שלך בטווחי זמן, סכום התחלתי, גודל ותדירות ההפקדות, תדירות איזונים ועוד...
בהשוואה שהצגתי האיזון הוא אחת לשנה, ככה שזה מאוזן.
חשוב: עלויות קניה ועלויות מס של האיזון (מכירה של נכס שעלה לצורך קנית נכס שירד) לא נלקחות בחשבון באתר הזה
לכן כאשר תיק שצריך איזון ותיק שלא צריך איזון מגיעים לערך שווה +- בעולם האמיתי התיק שלא צריך איזון בעצם ניצח.
* אלא אם אתה יכול לאזן את התיק רק ע"י הפקדות ואז אין צורך למכור נכס שעלה ואין אירוע מס.

שם לב שנתון התנודתיות, התשואה וההתנהגות הכללית של שני התיקים כמעט זהה, לא יודע אם זה מקרי או שפשוט בניתה "VT" מפורק בכוונה...
דבר אחד אני בטוח, מי שהשקיע בVT בינואר 2011 מחזיק היום ביותר כסף ממי שהשקיע בתיק שלך בינואר 2011, ולא רק בגלל ה0.6% תשואה שהוא עשה יותר.
אהה כן, והוא עשה את זה בלי סיכון נוסף.
אני אכן מתכוון לאזן את התיק רק בהפקדות, לפחות לזמן הקרוב. התיק שלי יחסית קטן עכשיו ואני בתחילת הדרך, ולכן אני לא צופה אירוע מכירה (בהתחשב בזה שיש לי חסכונות נוספים נזילים). אני מתכנן להשקיע את רוב המשכורת שלי, ולאזן בעזרתה

הכוונה היא גמישות באיזונים.

לא עניתי על למה, עניתי על פונקציה שזה יכול לתת שהופכת את זה לשונה מVT.
יותר תשובה כללית ופחות בהתייחסות ישירה לפות"ש.

תלוי למה ולמי, לא כולם מנסים לחכות את VT.
אני מסכים שלמשקיע ישראלי שכן רוצה עדיף VT.....

לפי מה אתה מאזן?
מאזן לפי תכנית בנויה מראש, מה שרשמתי בתחילת הפוסט

מאזן לפי תכנית בנויה מראש, מה שרשמתי בתחילת הפוסט
אז כמו שראית יש תעודה אחת שנתנה בעבר בדיוק אותם ביצועים ותחסוך הרבה התעסקות ועמלות.
אפשר גם למצוא 2 או 3 תעודות ולשלב בין נוחות וגמישות בעתיד מבחינת שינוים.

לא ממליץ\מייעץ

בן 22
איש קבע
רווק
מתכנן להשקיע כדי לצאת לעצמאות כלכלית
כרגע מתחיל עם 50 אלף. מתכנן לחסוך את רוב המשכורת שלי.

בהנחה שאתה משקיע לטווח של עשור ויותר (כך זה נשמע), ובהתחשב בגילך הצעיר ושאר הנתונים (קבע, רווק) 100% מניות בחלוקה בין האס אנד פי והנאסדאק. אתה יכול לקנות קרנות vanguard אמריקאיות כרגע כי אתה לא מתקרב למס עזבון אמריקאי (מעל לכ-200 אלף ש"ח כיום) ובעתיד לרכוש קרנות כאלו שיושבות באירלנד (דמי ניהול יקרים במקצת). תקנה כל חודש/רבעון ותשכח מזה. תייצר את ה-habit של לחסוך אוטומטית וכבר תהיה במקום טוב מ-98% מבני גילך. בהצלחה

אני דווקא בעד תיק יותר מפוזר כל עוד מעניין אותך להתעסק בו
תיק כזה מקנה אפשרות למכור גם לפני הפרישה במידה שתזדקק או תרצה כסף יש יותר סבירות שאחת מהקרנות שבחרת תעלה, ותוכל למכור את זו שהרוויחה, לעומת מדד עולמי שיכול להיות יותר נמוך עוד שנתיים.
בנוסף אתה יודע יותר טוב כמה פזרת, בניגוד למשקיעי VT,עולמי MSCI , שכעת הם באשליה של פיזור כאשר כמה חברות גדולות תופסות חלק גדול מהשקעתם.
הייתי ל50K שקלים מתחיל מקרן סל מניתית אחת ותעודת אג"ח אחת, ובונה לאט לאט את התיק כאשר צברת עוד סכום. לדעתי, אין טעם להשקיע בקרן עם פחות מ15-20 אלף שקלים בה.
בנוסף לדעתי, לא כדאי לאזן כל שבריר %, תן מגבלה גדולה לאיזון בתוך תיק המניות, בייחוד כאלו עם מתאם גבוה, שווקים דומים.
לא יעוץ השקעות, שיהיה לך ולמי שקורא בהצלחה.

הסולידית זה מקום מצויין לקבל ידע ענף ביותר.

דעתי האישית, שלא מגובה בשום יכולת מוכחת: המיקרו אופטימיזציות האלו מיותרות ל50אש"ח. תשקיע בתמהיל הזה או כל אחד אחר דומה לו זה לא משנה. יותר חשוב לקחת את הצעד קדימה בלי להמתין שה-analysis paralysis יעבור.

את ה 50אשח או המיליון הבאים תשקיע לפי הידע שתצבור לאורך ניסיון אישי שלך מתובל עם המשך למידה. אולי תחליט לשנות, אולי תחליט להשקיע שוב באותם קרנות.

דעתי האישית, שלא מגובה בשום יכולת מוכחת: המיקרו אופטימיזציות האלו מיותרות ל50אש"ח
מיותרות לכל סכום אם תשאל אותי.
אני לא רואה סיבה לנהל תיק בכל סכום שהוא אם יותר מ2-3 ני"ע, אא"כ יש באמת איזה צרכים או רצונות מיוחדים.

בודקים את הביצועים בפועל בשנים האחרונות, ומשווים מול המדד (benchmark).
אם הקרן אינה מנוטרלת מט"ח, יש לקחת בחשבון גם את שינוי המט"ח בשנה בה משווים.
למשל, השוואה עבור 2019:
באתר פאנדר, כתוב שהתשואה של הקרן ב2019 היא 15.11% (כאן)
ה-benchmark הוא 25.52% (כאן)
שינוי שער הדולר ב-2019: 7.79% -
יוצא שה benchmark בהכפלת שינוי המט"ח הוא 15.74%
במקרה זה, יחסית קרוב (פספוס של 0.63%)
תמיד כדאי לבדוק.
אפשר בבקשה הסבר איך עברת מ 25.52 ל 15.74% בהכפלת שינוי המטח?

אפשר בבקשה הסבר איך עברת מ 25.52 ל 15.74% בהכפלת שינוי המטח?
כן, צריך להכפיל את שינוי המטח על כל הסכום, לא רק על התשואה.
כדי לחשב - מוסיפים או מפחיתים מ-1 את העלייה / ירידה, ומכפילים:
1.2552 * 0.9221 = 1.1574

המספר שיוצא הוא 1.1574, שזה בעצם אומר תשואה של 15.74%

כן, צריך להכפיל את שינוי המטח על כל הסכום, לא רק על התשואה.
כדי לחשב - מוסיפים או מפחיתים מ-1 את העלייה / ירידה, ומכפילים:
1.2552 * 0.9221 = 1.1574

המספר שיוצא הוא 1.1574, שזה בעצם אומר תשואה של 15.74%
מעולה!! תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
עמוס Rate of Return on Everything, 1870–2015 נדל"ן 44

נושאים דומים

Back
למעלה