• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Pepper pay יפסיק שירותיו

מזומן למקרה הצורך
לא צריך.

רשיון נהיגה להזדהות במקומות שונים, כרטיס סטודנט, כרטיס עובד, כרטיס מועדון כזה או אחר שאתה צריך להציג מדי פעם
לא צריך.

אפשר לסרוק הכל ל- ״ארנק״ של הסלולרי.

והכל בארנק קטן שנכנס לכיס
ארנק לא יכול להחליף לך את הסלולרי. הסלולרי יכול להחליף את הארנק.
לכן קטן ככל שיהיה זה פשוט אביזר מיותר.
(לפחות בהקשר הזה. בתיקי נשים יש לרוב דברים שנכון להיום הסלולרי לא יכול להחליף…).

לא צריך.

לא צריך.

אפשר לסרוק הכל ל- ״ארנק״ של הסלולרי.

ארנק לא יכול להחליף לך את הסלולרי. הסלולרי יכול להחליף את הארנק.
לכן קטן ככל שיהיה זה פשוט אביזר מיותר.
(לפחות בהקשר הזה. בתיקי נשים יש לרוב דברים שנכון להיום הסלולרי לא יכול להחליף…).

יש כרטיסים שחייבים לסרוק בכניסה,בכדי לפתח מעבר, כמו כרטיס עובד.
לצערי הסייד אפקט של התקופה הטכנולוגית היא גם לכזו שהופכת אותנו למפונקים מדי ברמה של זוטות על ארנק ששוקל בלחץ 200 גרם.
כאילו, מה נסגר איתנו? גברים, הופכים לפרינססות מפונקות שקשה להם לסחוב ארנק בכיס :)

אתה בטוח שזה לא flash rom?
הא. I'LL BE DAMNED. חשבתי שלא אבל התעמקתי ואתה צודק - מדובר בEEPROM.
LIVE AND LEARN...

וואלה, תאורטית אם אתה משיג את המפתחות של המנפיק אולי באמת ניתן לשנות את הכרטיס...(?)
אבל בכל אופן מה זה משנה?
מה כבר נוזקה בכרטיס עם שימוש יחיד כזה יכולה בכלל לעשות?

נ.ב אבל איך בכלל פורצים לדבר כזה בקלות?
עד כמה שידוע לי זה אמור לכלול השמדה של הכרטיס (גיגלתי ליתר ביטחון לבדוק אם אני זוכר נכון ונראה שכן, זו הטקטיקה לפריצה של EEPROMים אחרים)... אבל אני לא מומחה אז תקן אותי אם אני טועה.

בכל מקרה, זאת עדיין לא סיבה לפחד מטלפונים.

אה... אני כמובן לא מתעסק בתחום אבל בטלפון יש לך הרבה יותר שורות קוד ווקטורים לתקיפה.
לא לפחד, אבל....KISS.
?

נערך לאחרונה ב:
מה לא נוח? אתה סתם זורק סיסמאות, תן דוגמה, תן ראייה למה זה לא נוח.
אצל גברים אין תיק צד גדול כמו לרב אצל נשים, אצלנו יש ארנק קטן, בכיס הקדמי/אחורי, שבקושי מרגישים אותו בכלל.

וזה מאוד נוח כי יש לך שם גם מזומן למקרה הצורך, רשיון נהיגה להזדהות במקומות שונים, כרטיס סטודנט, כרטיס עובד, כרטיס מועדון כזה או אחר שאתה צריך להציג מדי פעם, והכל בארנק קטן שנכנס לכיס ושוקל כלום ושום דבר.
לגברים זה לא נוח כי זה עוד משהו להיסחב איתו בכיס. אולי לך לא, אבל להרבה אחרים כמוני מאוד.
לנשים זה לא נוח כי אין כיס בכלל. מזכיר לך שזה כ50% מאוכלוסיית העולם

כבר קרה לי כמה פעמים בשנתיים האחרונות שבמהלך סיום ריצה בחוץ, נזכרתי שאני צריך להשלים משהו מהסופר.

לא היה עליי ארנק אלא רק הטלפון ואמרתי לעצמי: "חבל שגוגל פיי לא זמין בארץ".

מודה שנדיר אבל עדיין nice to have.

גנבו לי פעם ראשונה שנה שעברה, אחרי עשרות שנים. צריך לבטל כרטיס. לשלוח פקס עם פירוט. ופעם שנייה חודש אחרי על חיובי חול. ואז להעביר כל מני חיובים שקפצו. כחלק מהתהליך עברתי לכרטיס אחר (קיים) אבל עם מסגרת עלובה. תשלום אחד של איזה מס, וכמעט כל המסגרת נוצלה. החליפו את הראשון למסגרת ברירת מחדל עלובה, וגם שם העסק הסתבך, מאותה סיבה. כל ההורדות של תחילת החודש היו בסכנה. שעה המתנה לשיחה, ולא עוזר. פקידה סתומה, שלא יודעת כלום, "אעביר אותך", ואז מתנתק. ביקשתי למשל שיורידו את הכסף המחשבון לשחרר את המסגרת, "אעביר אותך", וכו'. כל מני אתרים שאישרתי להם לזכור אשראי, כולם נשברו, תחליף אחד אחד. מוניות, ביט, איזה עשרה לפחות.
בקיצור, זה לא נעים.
*עדיין 80% אשראי, השאר מזומן. נדיר שמשתמש באפליקציה, למרות מה שכתבתי. נראה לי מונופול מסוכן.
איזו חברה זו?
כן, זה די דומה למה שהיה לי (אבל לא תמיד, היו פעמים שהם נתנו לי אופציה פשוט לנעול ולהוציא כסף רק אחרי שאני מתקשר ומבקש לפתוח) אבל הפקידה (כרטיסים של כאל) ממחלקת סיכונים (נדמה לי. הפקידות הרגילות אמרו לי שהן מעבירות אותי למחלקה המיועדת) הייתה די מקצועית וידעה בדיוק כיצד להדריך אותי.
אוקיי, מודה שאני לא מקשר את הכרטיסים שלי לשום שירות ובכללי משתדל לשלם במזומן כשאפשר ( עיקרון) ולכן ההפרעה לחיים שלי תמיד הייתה מינימלית, אבל רבעק, אוקיי אז היית צריך להקיש מספר חדש בשירותי מוניות, ביט (איכס) ועוד... זה באמת כזה ביג דיל עבורך?
כנ"ל עם מסגרת, משתדל שתהיה תמיד מינימלית (אנחנו בהסולידית, כן?) מלכתחילה (בטח ובטח בכרטיסים שאני משלם בהם אונליין) אז צודק, גם את התלאות שם אני לא מכיר. אבל שוב, כפי שרשמת, פעם בכמה שנים זה כלכך קשה? (לי גנבו\גונבים כי מלכתחילה אני מוסר לכל דיכפין ולא שומר בכלל על שום כלל זהירות- כי מה'כפת לי? אבל בשימוש מושכל גניבה זה אירוע יוצא דופן).

נדיר שמשתמש באפליקציה, למרות מה שכתבתי. נראה לי מונופול מסוכן.
בדיוק! (ולא רק).
בייחוד היום. מילא אם היינו חיים לפני 30 שנים...

כבר קרה לי כמה פעמים בשנתיים האחרונות שבמהלך סיום ריצה בחוץ, נזכרתי שאני צריך להשלים משהו מהסופר.

אתה... אתה יודע שיש מן ארנקים\כיסים כאלו שאתה מחבר לזרוע בזמן ריצה, כן?
כמו המחזיק טלפון שיש לכולם כדי לשמוע מוזיקה אבל בלי טלפון.
שמים שם 200 שקל למקרי חירום (אני, אבל כל אחד לפי צרכיו) ו...רצים.

לגברים זה לא נוח כי זה עוד משהו להיסחב איתו בכיס. אולי לך לא, אבל להרבה אחרים כמוני מאוד.
לנשים זה לא נוח כי אין כיס בכלל. מזכיר לך שזה כ50% מאוכלוסיית העולם

איך אתה מסתדר בקופת חולים שהרופא דורש כרטיס? כל פעם אתה מתקשר להפעיל ידנית? זה גוזל זמן ומעצבן
איך אתה מסתדר שצריך מטבע להוציא עגלה מהסופר?
איך אתה מסתדר שנתקעת בלי מזומן והמקום לא מכבד אשראי?
איך אתה מסתדר ששוטר מבקש תעודה להזדהות?
ואני יכול להמשיך עם דוג׳ עד מחר
אנחנו רק בתחילתה של מגמה טכנולגית, שבסופו של דבר, תחליף לנו לחלוטין את הארנק, אבל זה תהליך ארוך וזה ממש לא קורה מחר.

אין בעיה, גם לי יש אפל פיי בטלפון והשתמשתי בו מספר פעמים, אני ממש לא נגד. אבל אצלי זה בנוסף לארנק, זה ממש לא מהווה תחליף לארנק.
כמו שכתבתי ל @liranviper , ייתכן ואנחנו באמת בתחילתה של מגמה שבסופו של תהליך תחליף לחלוטין את הארנק, אבל זה ייקח שנים ארוכות אם לא עשורים. אנחנו ממש לא שם.

@Tsachi01
לא ברור עם מה אתה מתווכח.. אני אומר לך עובדה. אני לא מסתובב עם ארנק, ומסתדר מעולה. וארנק לא נוח לי. אתה מנסה לשכנע אותי שזה כן נוח לי?
כמוני מכיר הרבה אחרים.

יש לי אפליקציות + כרטיס אשראי לגיבוי בקייס של הפלאפון. זה סוגר פינה ל99% מהמקרים. לא זוכר מתי נתקעתי בגלל זה.

דווקא זה יותר משניה וחצי לרב. לעיתים צריך להזין סיסמא בזמן ההצמדה. ולא תמיד זה נקלט מהר כמו עם אשראי.
זה עדיין דבר יחסית חדש, אז זה מגיע עם התחלואות וחבלי הלידה שלו.
אני משלם המון עם הטלפון וזה תמיד לוקח שניה וחצי.
בכרטיסים ישראלים הפעמים היחידות שצריך לשחרר נעילה בטלפון זה בסכומים גבוהים, שבהם צריך להכניס סיסמה גם בשימוש עם כרטיס אשראי. ובניגוד לכרטיס, בטלפון פתיחת נעילה זה עם טביעת אצבע פשוטה.

מה? איך אם שתיהם בכיס אז הארנק פחות נגיש?
הארנק נגיש כמו הטלפון. כרטיס האשראי בתוך הארנק ולכן הוא פחות נגיש.
לא מספיק להוציא את הארנק מהכיס (כמו את הטלפון), צריך גם לפתוח את הארנק לחפש בו את הכרטיס, להוציא את הכרטיס מהארנק וכו'.
להוציא אשראי מהארנק זה חצי שניה
הכל זה "חצי שניה".
זה עוד צעד ועוד משהו שצריך לעשות.
וכתלות בארנק, זה לא תמיד חצי שניה.

זה עוד משהו בכיס.
זה אומנם לא מעמסה גדולה, אבל אין ספק שיותר נוח בלי

אצל גברים אין תיק צד גדול כמו לרב אצל נשים, אצלנו יש ארנק קטן, בכיס הקדמי/אחורי, שבקושי מרגישים אותו בכלל.
בקושי מרגישים, אבל עדיין מרגישים

וזה מאוד נוח כי יש לך שם גם מזומן למקרה הצורך
אולי לך.
לי אין מזומן כבר שנים.
לא מבין למה צריך את הדבר הזה.

רשיון נהיגה להזדהות במקומות שונים, כרטיס סטודנט, כרטיס עובד, כרטיס מועדון כזה או אחר שאתה צריך להציג מדי פעם, והכל בארנק קטן שנכנס לכיס ושוקל כלום ושום דבר.
אתה קצת סותר את עצמך. אם יש לך עשרות כרטיסים בארנק הוא לא בדיוק קטן.
ובכל מקרה, 99% מהכרטיסים שאמרת לא באמת צריך. הדבר היחיד זה תעודה מזהה, שאפשר פשוט לשמור בנרתיק של הטלפון.
כרטיסי מועדון פיסיים הם עניין של פעם. היום כולם דיגיטליים בטלפון.

בקיצור, לא באמת צריך את הארנק הענק והכבד שלך, שמלא במזומן וכרטיסים שונים.

גנבו לי פעם ראשונה שנה שעברה, אחרי עשרות שנים. צריך לבטל כרטיס. לשלוח פקס עם פירוט. ופעם שנייה חודש אחרי על חיובי חול. ואז להעביר כל מני חיובים שקפצו. כחלק מהתהליך עברתי לכרטיס אחר (קיים) אבל עם מסגרת עלובה. תשלום אחד של איזה מס, וכמעט כל המסגרת נוצלה. החליפו את הראשון למסגרת ברירת מחדל עלובה, וגם שם העסק הסתבך, מאותה סיבה. כל ההורדות של תחילת החודש היו בסכנה. שעה המתנה לשיחה, ולא עוזר. פקידה סתומה, שלא יודעת כלום, "אעביר אותך", ואז מתנתק. ביקשתי למשל שיורידו את הכסף המחשבון לשחרר את המסגרת, "אעביר אותך", וכו'. כל מני אתרים שאישרתי להם לזכור אשראי, כולם נשברו, תחליף אחד אחד. מוניות, ביט, איזה עשרה לפחות.
בקיצור, זה לא נעים.
*עדיין 80% אשראי, השאר מזומן. נדיר שמשתמש באפליקציה, למרות מה שכתבתי. נראה לי מונופול מסוכן.
תמיד כדאי שיהיו לפחות 2 כרטיסים חוץ בנקאיים עם מסגרת נורמלית...
הבנקים מתעללים בלקוחות עם מסגרת חודשית של 5-7.5 אלף שקל.

[אוף טופיק]
תמיד כדאי שיהיו לפחות 2 כרטיסים חוץ בנקאיים עם מסגרת נורמלית...
הבנקים מתעללים בלקוחות עם מסגרת חודשית של 5-7.5 אלף שקל.
כבר 9 שנים אין לי כרטיס אשראי בנקאי. חוץ בנקאי הוא הכי פשוט כשנודדים מבנק אחד לאחר.

תגידו, אנשים, גם לכם קר בחורף?
הרי מעיל שוקל לפחות קילו ודורש זמן ללבוש אותו, להוריד אותן במקומות סגורים, לשים ידיים בתוך שרוולים... אוווח. מעייף אותי רק לחשוב על זה.

תגידו, אנשים, גם לכם קר בחורף?
הרי מעיל שוקל לפחות קילו ודורש זמן ללבוש אותו, להוריד אותן במקומות סגורים, לשים ידיים בתוך שרוולים... אוווח. מעייף אותי רק לחשוב על זה.
אם יש אפליקציה שתחמם אותי והיא נוחה יותר אז חד משמעית אני אעדיף מללבוש מעיל

יוניקלו שוקל הרבה פחות.
הממ... גיגלתי ונראה כי אתה צודק.
וזה מחמם טוב?

המעיל שלי שוקל בערך קילו ומחמם... בסדר כזה... לחורף הישראלי (אבל אני זז בו אז לי זה דווקא מאוד חם. סבתא שלי, לעומת זאת, קופאת במעיל זהה).

הממ... גיגלתי ונראה כי אתה צודק.
וזה מחמם טוב?
מעל 10 מעלות הוא מספיק מחמם עבורי. בשביל רוב ה"חורף" הישראלי זה די והותר.

אם יש אפליקציה שתחמם אותי והיא נוחה יותר אז חד משמעית אני אעדיף מללבוש מעיל
:lol:

האמת, ריעננת רעיון עתיק שהיה לי אבל שמתי אותו במגירה כי החלטתי שהוא טיפשי מדי ולמי בכלל יש בעיה ללבוש מעיל?
הא. נראה שהעולם סוף סוף מוכן להמצאות שלי!

מעל 10 מעלות הוא מספיק מחמם עבורי. בשביל רוב ה"חורף" הישראלי זה די והותר.
אה, נו אז נשמע בערך כמו כל המעילים (כולל המעיל שלי), אולי אפילו טיפה פחות טוב . אבל כן, אם הוא שוקל את ה300 גרם שהם מבטיחים אז מניח שאתה צודק והנקודה שלך תקפה.

מעניין ממה הוא מורכב?
הבידוד במעילים רגילים שאני מכיר מורכב מאוויר וצמר\צמר גפן\צמר סינטטי... אולי יניקלו הצליחו להמציא איזה עיצוב חדשני? עולים לי עכשיו בראש כמה רעיונות אבל הם מפגרים מדי (ולא אסטטיים)...
בתמונות הוא נראה כמו מעיל רגיל לכל דבר.

נ.ב 250 גרם זה הרי המשקל שדיברו פה של ארנק (מאוד כבד ולא נוח ;)).

נערך לאחרונה ב:
אה, נו אז נשמע בערך כמו כל המעילים (כולל המעיל שלי), אולי אפילו טיפה פחות טוב . אבל כן, אם הוא שוקל את 250 גרם שהם מבטיחים אז מניח שאתה צודק והנקודה שלך תקפה.
ברור שמעיל כבד יכול לחמם יותר ממעיל קל. אם הייתי גר בצפון אירופה או בבוסטון, לא הייתי מסתמך עליו. אבל בשביל תל אביב (וגם ירושלים) זה לגמרי עושה את העבודה, למעט באיזה שבוע אחד בשנה.
היתרון הגדול הוא שהוא תמיד בתיק שאני לוקח לעבודה, ואם קר לי בדרך הביתה הוא סוגר פינה, בלי לסחוב מעילים כבדים.
בנוסף, בניגוד למעילים כבדים גם לא מזיעים בו כשנכנסים ממקום קר למקום סגור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
S Pepper Invest עמלות שוק ההון 1
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
G Pepper מפחיתה הטבות למשתמשים צרכנות פיננסית 27
T העברת כספים מ pepper ל IB צרכנות פיננסית 39
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
S pepper invest - מוצר חדש מהבנק הדיגיטלי של לאומי(pepper) צרכנות פיננסית 1
ב Pepper Invest שוק ההון 258