• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Excess Fund Sweep ו\או השאלת מניות פסיבית

שאלה (מצטער אם שאלו כבר)
האם להכנס לתוכנית הלוואת המניות ב ib והלוואת המניות עם קבלת הריבית, ידרוש ממני לדווח מס? (אני בונה על רק להפקיד בלי למשוך פוזיציות בחשבון ib)

שאלה (מצטער אם שאלו כבר)
האם להכנס לתוכנית הלוואת המניות ב ib והלוואת המניות עם קבלת הריבית, ידרוש ממני לדווח מס? (אני בונה על רק להפקיד בלי למשוך פוזיציות בחשבון ib)
לדווח ולשלם בהתאם למדרגות המס על הכנסה חייבת שאינה מיגיעה אישית

זו הכנסה מברוקר זר, לכן אתה אמור לדווח עליה
לדווח ולשלם בהתאם למדרגות המס על הכנסה חייבת שאינה מיגיעה אישית

זה לא הכנסה מריבית?

אז עדיף להמנע מהתוכנית הזאת למי שלא רוצה לקחת רו"ח (או לדווח עצמאית) לפחות בשנים הראשונות?
הריבית לא שווה את זה לפי מה שראיתי כאן.

באסה, להלוות מניות היה אחד היתרונות שמניתי לזכות ib כשהתלבטתי ib או אקסלנס

אתה בטוח?
זה לא הכנסה מריבית?
להבנתי לא הכנסה מריבית.
בתקנות מס הכנסה (ניכוי מדמי השאלה), התשס״ג–2002 מוגדר ניכוי במקור מדמי שאילה לפי מדרגת המס הגבוהה ביותר, וכן מוגדרים בנפרד ניכוי מתחליף דיבידנד ותחליף ריבית בשיעורים שיש על דיבידנד וריבית בפקודה.
אם היחס לדמי שאילה היה כשל ריבית, אז גם עליהם היה ניכוי במקור בשיעור הקבוע להכנסה מריבית.

אם היחס לדמי שאילה היה כשל ריבית, אז גם עליהם היה ניכוי במקור בשיעור הקבוע להכנסה מריבית.
זו פרשנות שלך, זה לא מה שכתוב שם.
בכל מקרה איני רו"ח, שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון ובכל מקרה ההכנסות האלה מIB הם באמת ברמת גרושים בשנה.

זו פרשנות שלך, זה לא מה שכתוב שם.
בכל מקרה איני רו"ח, שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון ובכל מקרה ההכנסות האלה מIB הם באמת ברמת גרושים בשנה.
האם יתכן שיש מצב שמס הכנסה מורה לנכות אחוז מס הגבוה מהמס המקסימלי על ההכנסה?

האם יתכן שיש מצב שמס הכנסה מורה לנכות אחוז מס הגבוה מהמס המקסימלי על ההכנסה?
זה לא המס המקסימלי, המס המקסימלי הוא מס שולי, מע"מ, מס בריאות וביטוח לאומי.
זה תמיד המס המקסימלי אצל יחיד, גם ברווח הון וגם ברווח ריבית.

זה לא המס המקסימלי, המס המקסימלי הוא מס שולי, מע"מ, מס בריאות וביטוח לאומי.
זה תמיד המס המקסימלי אצל יחיד, גם ברווח הון וגם ברווח ריבית.
מע"מ לא קשור, זה מס על לקוח ולא על מוצרים פיננסיים.
מס בריאות וביטוח לאומי, זה מנגנון גביה אחר, ואני לא בטוח שיחיד שההכנסה אינה מעסק משלם אותם על רווח הון...
המס השולי המקסימלי ליחיד הוא 47% (מס יתר לא נחשב למס שולי, אלא כתוספת)

אם מס הכנסה מורה לנכות 47% מדמי השאלה, אז סביר מאוד להניח שהמס על ההכנסה הזו הוא לפי מדרגות המס השולי.

מע"מ לא קשור, זה מס על לקוח ולא על מוצרים פיננסיים.
קשור, אם אתה מוגדר בתור מוסד פיננסי.
ואני לא בטוח שיחיד שההכנסה אינה מעסק משלם אותם על רווח הון...
מי אמר שהיא לא מעסק? אם היא מעסק אז תשלם הכל.
אם מס הכנסה מורה לנכות 47% מדמי השאלה, אז סביר מאוד להניח שהמס על ההכנסה הזו הוא לפי מדרגות המס השולי.
אין לי מושג, אני רק יודע מה רשום במסמך שסיפקת.

אחרי כל השרשור הארוך,
לסיכום נראה שכולם פה בדעה אחת שאין באמת סיכון משמעותי בהצטרפות לSYEP
רק לאזרחים אמריקאים יכול להיות הבדל במקרה של דיבידנד בין דיבידנד רגיל לPIL
האם יש פה אזרח אמריקאי שרשום לתכנית ויכול לומר האם בפועל זה סיבך אותו?

אני גם לא מבין דבר אחד
הם חוזרים ומצהירים שוב ושוב, שברגע שאני ירצה למכור את הנייר המושאל אני יוכל למכור בלי שום בעיה
איך זה עובד?
הם מכריחים את השורטיסט להחזיר את הנייר באותו רגע, איך זה יתכן?
או שהם מחליפים עם מישהו אחר, כלומר מחזירים לי את שלי ונותנים לי למכור, ובמקום זה שואלים את אותו הנייר ממישהו אחר בשביל השורטיסט?

כן רשום לתכנית או כן סיבך?
כן סיבך.
הם מכריחים את השורטיסט להחזיר את הנייר באותו רגע, איך זה יתכן?
לא, הם פשוט דואגים לו להשאלה ממקום אחר באופן אוטומטי ושקוף, במצבי קיצון מסוימים כן מכריחים את השורטיסט להחזיר את הניר, כפי שנאמר: SHORT SQUEEZE.

• אהבתי
Reactions: USA

נושאים דומים

Back
למעלה