• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיפסיק להסתובב הראש לכבוד היום הולדת

barvaz30

משתמש רשום
דירוג
3
איך התחיל להסתובב לי הראש?
לפני כמה חודשים חבר האיר את עיניי בכך שדנו בהשקעות, חיסון וידע פיננסי, אני צייניתי בפניו שאני לא מבין דבר. החבר הפנה אותי להמון מקורות מידע, בין אם זה הבלוג הנהדר של הסולידית, קבוצות בפייסבוק וספרים. ככל שהעמקתי יותר כך הראש שלי הסתובב יותר. בנוסף לסיחרור התלוותה לה תחשות עצבות, מפני שכמותי יש אלפי צעירים במדינה שאינם יודעים כיצד להתנהל נכון פיננסתי.
מכאן הגיע התובנה והמטרה (לכבוד יום הולדת 26 הקרב ובא)- ליצור אסטרטגיה פיננסית לשנים הקרובות.
הבנתי שבשלב הראשון אני צריך ליצור לעצמי תיק השקעות ארוך טווח באפיק מנייתי מלא (בחרתי באפיק זה מפני שאני רווק צעיר ואין לי שום כוונה לשנות סטטוס זה ב6-8 שנים הקרובות).

עד לאחרונה הכסף פשוט שכב בעו״ש ולא עשה דבר, לפני חודשיים פתחתי חשבון בIBI והעברתי לשם 56K.
כל חודש אני מוסיף 3K לETF של VOO. קראתי שאסור ״לשים את כל הביצים בשק אחד״ האם הכוונה היא לא להשיען רק על מדד אחד או שהכוונה בלחלק את התיק בין נכסים בסיכון גבוה לנכסים בסיכון נמוך?

אני משתכר מ10K נטו, הוצאות מסתכמות ב4K-4.5K כל חודש. אני מניח שהנטו שלי יעלה עם ההתקדמות שלי בעולם העבודה ואני אצליח אשמור על רף ההוצאות שלי.
כרגע יש לי 70K נוספים בעו״ש, אני שוקל לקחת 50% מהסכום, להעביר לחשבון בIBI ולהשקיע בעוד קרנות מחכות (בין אם ב-Europe STOXX 600 או בשווקים אחרים). אם הדרך של 100% מנויות היא מסוכנת מידי, האם אני לא רואה את הסיכון שגלום בהתנהלות הזו? האם כדאי לחלק את התיק ל80/20? (80 מניות, 20 אג״ח).
כמו שאמרתי, מסתובב לי הראש ולצערי לשבת על הספה ולשתות מים לא מעביר את הסחרחורת. למישהי.ו יש כדור נגד הדיוטיזם מלווה בעודף מידע?

אם הדרך של 100% מנויות היא מסוכנת מידי, האם אני לא רואה את הסיכון שגלום בהתנהלות הזו?
לא מסוכנת אם אתה משקיע ל- 20 שנה ומעלה ולא מתרגש מהנפילות שיש באמצע (יותר קל להגיד מאשר לעשות).

ואין לי שום כוונה לשנות סטטוס זה ב6-8 שנים הקרובות
בטווח שנים כזה אתה יכול להפסיד ובגדול.

קראתי שאסור ״לשים את כל הביצים בשק אחד״ האם הכוונה היא לא להשיען רק על מדד אחד או שהכוונה בלחלק את התיק בין נכסים בסיכון גבוה לנכסים בסיכון נמוך?
הכוונה היא לא להשקיע במספר מצומצם של מניות/אג"חים/כנסים אחרים.
מדדי מניות רחבים (כמו VOO) הן דוגמה ל"הרבה ביצים בהרבה שקים".

ברוך הבא!
עד לאחרונה הכסף פשוט שכב בעו״ש ולא עשה דבר, לפני חודשיים פתחתי חשבון בIBI והעברתי לשם 56K.
כל חודש אני מוסיף 3K לETF של VOO.
נשמע לי פשוט וטוב לפי מה שתיארת על עצמך.
קראתי שאסור ״לשים את כל הביצים בשק אחד״ האם הכוונה היא לא להשיען רק על מדד אחד או שהכוונה בלחלק את התיק בין נכסים בסיכון גבוה לנכסים בסיכון נמוך?
מבחינת מניות- פיזרת היטב ע"י המדד שבחרת.
האם אתה צריך בנוסף גם השקעה באג"ח? יש כאלה שחושבים שכן ויש כאלה שלא. תוכל לספר במה מושקעת קרן הפנסיה שלך? יכול להיות למשל שהיא מושקעת יותר באג"ח מאשר במניות.
מכאן הגיע התובנה והמטרה (לכבוד יום הולדת 26 הקרב ובא)- ליצור אסטרטגיה פיננסית לשנים הקרובות.
אז מה האסטרטגיה שלך? למה אמור לשמש הכסף שאתה משקיע? ולמתי? ומה יקרה לראשך הסחרחר אם בעוד שנה או שנתיים יהיה משבר מניות והשוק יקרוס בשליש או בחצי? תהיה מסוגל נפשית להמשיך להשקיע לאותו מדד שהחלטת עליו? תמכור ותברח? כשתדע את התשובות, נוכל לעזור לך לחשוב.

תכלס אם השקעת 56 אש"ח במניות ויש לך עוד 70 אש"ח בעו"ש אז אתה לא נמצא ב 100% מניות. אם עדיף מזומן בעו"ש או אג"ח זאת כבר שאלה אחרת.

לא להלחץ ולא להתבאס.
סך הכול תפסת את עצמך בגיל צעיר מאוד.
אנחנו הפסקנו להוציא כל שקל שנכנס והתחלנו לחסוך , בגיל מאוחר יותר משלך.
תן לעצמך טפיחה על השכם, ותנשום עמוק.
אתה בדרך הנכונה וכבר התחלת לפעול בכיוון.

לא מסוכנת אם אתה משקיע ל- 20 שנה ומעלה ולא מתרגש מהנפילות שיש באמצע (יותר קל להגיד מאשר לעשות).

זו הכוונה :)

ברוך הבא!

מבחינת מניות- פיזרת היטב ע"י המדד שבחרת.
האם אתה צריך בנוסף גם השקעה באג"ח? יש כאלה שחושבים שכן ויש כאלה שלא. תוכל לספר במה מושקעת קרן הפנסיה שלך? יכול להיות למשל שהיא מושקעת יותר באג"ח מאשר במניות.

אז מה האסטרטגיה שלך? למה אמור לשמש הכסף שאתה משקיע? ולמתי? ומה יקרה לראשך הסחרחר אם בעוד שנה או שנתיים יהיה משבר מניות והשוק יקרוס בשליש או בחצי? תהיה מסוגל נפשית להמשיך להשקיע לאותו מדד שהחלטת עליו? תמכור ותברח? כשתדע את התשובות, נוכל לעזור לך לחשוב.

הקרן פנסייה שלי מושקעת 100% במניות.
בגלל שאני משקיע את כספי לטווח הארוך אני רוצה להאמין ברמ״ח אבריי כשהתרחש משבר המניות הבא אני לא אברח אלא אשאר איתן. בסופו של יום אני מאמין בזה שזה שהכלכלה לא תקרוס ופה זה ייגמר. אחרי ההתרסקות המניות יעלו שוב, אולי יקח לשוק יותר זמן לישתקם אבל לבסוף הוא ישתקדם. הרי ההיסטוריה חוזרת על עצמה.
כרגע אני משקיע בשביל שהכסף שלי יעשה עוד כסף. הרעיון המרכזי הוא להגדיל את קצבת הפרישה (במידה ואשרוד עד אז :)) אני אוהב את עבודתי ומרגיש סיפוק רב לקום כל בוקר. אני לא מבזבז הרבה כסף והכסף שאני אכן מבזבז קונה לי את החיים שאני רוצה, לא מרגיש שחסר לי דבר (כעת). מחשבות על פרישה מוקדמת לא מעניינות אותי (אולי ישתנה בעתיד הרחוק, אם זה אכן ישתנה כנראה שכל האסטרטגיה תשתנה, אך עד אז כבר אהיה אדם אחר.)

תכלס אם השקעת 56 אש"ח במניות ויש לך עוד 70 אש"ח בעו"ש אז אתה לא נמצא ב 100% מניות. אם עדיף מזומן בעו"ש או אג"ח זאת כבר שאלה אחרת.

אני מתכנן להשאיר בעו״ש 30 אלף ש״ח ולהעביר עוד 40 לתיק השקעות.

תודה רבה לכל העונים והעונות :) מרגיעים את הסחסרחות הזו

Back
למעלה