• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעש מהסביבה. האם אני הבעיה?

ועדיף אוזניות קשת מסננות רעשים פלוס רעש לבן/מפל/מאוורר.
לא תשמעו כלבים ממטר וגם את הדיבורים של בת/בן הזוג;)
אתה מתכוון להשמיע באוזניות מסננות רעשים גם רעש לבן דרך יוטיוב למשל?

עד עכשיו שמתי אטמי אוזניים ומעליהם אוזניות מסננות רעש, משתעשע ברעיון של להשים גם רעש לבן כשאני לא שומע מוזיקה, אם בא לי שקט

אתה מתכוון להשמיע באוזניות מסננות רעשים גם רעש לבן דרך יוטיוב למשל?

עד עכשיו שמתי אטמי אוזניים ומעליהם אוזניות מסננות רעש, משתעשע ברעיון של להשים גם רעש לבן כשאני לא שומע מוזיקה, אם בא לי שקט
בהחלט. אני משתמש באפליקצית calm. יש שם רעש של מפל משהו משהו.

אנקדוטה קטנה, אצלנו בבניין מטפל "אב בית" ויש לו תכנית עבודה לניקוי העלים. הוא עושה את זה עם מפוח ואיכשהו (כמעט) תמיד, זה יוצא בשעות המנוחה בין 14:00-16:00. בקורונה, זה היה מחרפן ממש. אבל אנחנו עובדים הרבה מהבית...
זה נגד החוק - תסתכל בתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) - סעיף 13א.

תבדוק אם זה חוקי בעיר בה אתה גר, הרבה רשויות קבעו כחוק עזר עירוני איסור על הפעלת מפוח. אם יש לך עיריה נורמלית אפשר להתקשר לפיקוח הם מגיעים ונותנים קנס
זה לא חוק עזר עירוני. זו תקנה וזה לא חוקי בכל הארץ.

הפתרון היחיד פשוט תיתנו לנו את הדירות שניות והשלישיות שלכם ואז אולי נוכל לחסוך לכם רעש.

אני מהדור שלך. יש לי 2 דירות ובית עם יחידת דיור. הדירות ללא משכנתא והבית כן.
בנוסף לכך אני שוכר דירה במרכז.
תרעיש 24\7, לא רק שלא אתן לך כלום, אקנה עוד נכס רביעי וחמישי.

*כמו כן, אשמח לקבל את הפרס של פוסט מנתשא.

אני מהדור שלך. יש לי 2 דירות ובית עם יחידת דיור. הדירות ללא משכנתא והבית כן.
בנוסף לכך אני שוכר דירה במרכז.
תרעיש 24\7, לא רק שלא אתן לך כלום, אקנה עוד נכס רביעי וחמישי.

*כמו כן, אשמח לקבל את הפרס של פוסט מנתשא.
לפי מה שכתבת באמת נראה שקראת רק את המשפט שציטטת

איך? התייחסתי גם לעניין הדורות, גם לעניין "אי אפשר לקנות דירה" וגם לעיניין ה"אולי לסיים בסוף חיים משכנתא"
בנוסף לכך התייחסתי לעניין ההתנשאות שזה מופיע בפוסט אחר.

באופן כללי הפוסט שלי הוא דוגמא נגדית קיצונית כנגד כלל הטענות שלך.

אני בחיים לא חשבת שאני אקבל משהו אחרי עבודה קשה כי בשבילי לקנות דירה פשוטה באזור שגדלתי זה לא אופציה אלא אם אני יקח משכנתא של מיליון וחצי מינימום והון עצמי של חצי מיליון וגם אז אני יגור בדירה דלוחה באזור שאתה תקרא לו אזור מצוקה

הדור שלכם השאיר לנו מדינה שאי אפשר לקנות דירה ואתה מתלונן שהרמת חיים שלך לא עלתה..... ועוד אנחנו מפריעים לך שבונים בניינים חדשים... הפתרון היחיד פשוט תיתנו לנו את הדירות שניות והשלישיות שלכם ואז אולי נוכל לחסוך לכם רעש.

הדור שלנו צריך לעבוד קשה בשביל שבסוף החיים אולי יהיה לו דירה שלגמרי שלו בלי משכנתא
בקשר לנושא השרשור, אני חושב שייתכן שיש כאן קצר בתקשורת (אולי בגלל ניסוחים חריפים של פות"ש).
לא חושב שפות"ש התכוון שצריך למנוע בנייה בערים, אלא שצריך לעמוד בחוקים להפחתת מפגעי רעש.
למשל איסור על בנייה בשעות הבוקר המוקדמות כאשר אנשים עדיין ישנים, גידור אתר הבנייה בגדר שמפחיתה רעשים ועוד.

נ.ב. לא ממש קשור לשרשור, אבל לא חושב שהדור שלך או כל דור אחר *צריך* לעבוד קשה בשביל לקבל בעלות על דירה בסוף החיים.
המילה הנכונה היא "בוחר", מכיוון שזו החלטה שלך לקנות דירה (ועוד באזור שגדלת) במקום לחיות בשכירות.
אני בחרתי בשכירות, ומאושר לגמרי בחלקי.

@אליהו
אגב, לא התכוונתי כאן למתוח ביקורת על בחירה כזו או אחרת, אלא להאיר את העובדה שמדובר על בחירה.

מההודעה שלך עלה טון קל של מרמור ושל חוסר אונים, כביכול הבחירה נעשתה בדור הקודם ובדור הזה לא נותרו אפשרויות.
מי שמבין שהבחירה עדיין בידיו כבר לא מרגיש חסר אונים, וכנראה גם פחות ממורמר.

איך? התייחסתי גם לעניין הדורות, גם לעניין "אי אפשר לקנות דירה" וגם לעיניין ה"אולי לסיים בסוף חיים משכנתא"
בנוסף לכך התייחסתי לעניין ההתנשאות שזה מופיע בפוסט אחר.

באופן כללי הפוסט שלי הוא דוגמא נגדית קיצונית כנגד כלל הטענות שלך.
אני שמח שיש לך כסף והלוואי שתרוויח יותר

מה שהקפיץ אותי מההודעה של פות"ש זה מה שהוא כתב אנשים מאיכות נמוכה

(וקשה לי להאמין שפספסת את זה)

לדעתי אין סיבה לטחון את זה שוב כי הערתי לו והוא ממילא הפסיק להשתמש בשיח הזה
כרגע אתה סתם מחייה פדיחה שלו שהייתה ונשכחה

אם יש גורם מסוים שמחולל רעש בשעות המנוחה, האם תעדיפו ללכת אליו ישירות ולבקש ממנו להפסיק או לקרוא למשטרה?
יש לי תחושה, שאף אחד היום כבר לא מבקש מהזולת להיות בשקט, כולם בחשדנות לגבי הזולת.

אם יש גורם מסוים שמחולל רעש בשעות המנוחה, האם תעדיפו ללכת אליו ישירות ולבקש ממנו להפסיק או לקרוא למשטרה?
יש לי תחושה, שאף אחד היום כבר לא מבקש מהזולת להיות בשקט, כולם בחשדנות לגבי הזולת.
לצערי, אני חושב ששתי האופציות לא מועילות...המשטרה תגיע? ואם כן, האם זה יגרום לגורם להפסיק להרעיש בפעמים הבאות? וגם אם כן, זה אומר שעכשיו אתה "מסוכסך" עם הגורם הזה, האם הוא ינסה להתנקם\לא לעזור במקרה שתצטרך ממנו משהו?

אם תלך אליו, אולי הוא יפסיק להיום, אבל 99.9% שהוא ימשיך להרעיש בעוד כמה ימים...

הפתרון היחידי זה לחסום את מקורות הרעש, כמו שאמרו כאן: אטמי אוזניים איכותיים + אוזניות מסננות רעשים מעל עם רעש לבן מהיוטוב...לא נוח לשעות רבות, אבל ממש מעדיף את זה מאשר להשתגע מהרעשים של הסביבה

תלוי מי ומה סוג הרעש.
לפעמים גם אנשים נורמטיבים מרעישים מחוסר מודעות (למשל צופים בטלוויזיה בעוצמה גבוהה או מנהלים שיחה בקול רם) - במקרים כאלו אפשר להגיד להם את זה בצורה נחמדה ולפתור את הבעיה.
אם זה אנשים שזורקים על הסביבה בכוונה (למשל מוזיקה בקולי קולות) אז אין טעם לדבר איתם ולבקש יפה.

המשטרה תגיע? ואם כן, האם זה יגרום לגורם להפסיק להרעיש בפעמים הבאות? וגם אם כן, זה אומר שעכשיו אתה "מסוכסך" עם הגורם הזה, האם הוא ינסה להתנקם\לא לעזור במקרה שתצטרך ממנו משהו?
אני תמיד מתקשר למשטרה כשמישהו מרעיש כשזה לא אמור לקרות. זה בדרך כלל עוזר. ולא ,אין שום סיכסוך מבחינתי. זה לא אישי ,והוא גם לא אמור לדעת מי דיווח. קורה שאדם מרעיש בשעות המנוחה,ואף אחד לא צריך לחשוב שזה בזדון או מרוע. תפקיד המשטרה ליישר את ההדורים.
זה כמו רמזור שמכוין תנועה

אני תמיד מתקשר למשטרה כשמישהו מרעיש כשזה לא אמור לקרות. זה בדרך כלל עוזר. ולא ,אין שום סיכסוך מבחינתי. זה לא אישי ,והוא גם לא אמור לדעת מי דיווח. קורה שאדם מרעיש בשעות המנוחה,ואף אחד לא צריך לחשוב שזה בזדון או מרוע. תפקיד המשטרה ליישר את ההדורים.
זה כמו רמזור שמכוין תנועה
תלוי אם ניסית לבקש ממנו כמה פעמים קודם שיהיה בשקט (מסתבר שזה הדבר הלא נכון לעשות אם כך...)...כי אז הוא יבין שאתה זה שהזדמנת לו משטרה, ואם הוא למשל גר מעליך, זה לא כ"כ רעיון טוב שיבין שהזמנת לו משטרה.

ובכל מקרה, מה קורה אם יש לך בנוסף כמה שכנים שהילדים שלהם עושים רעש? תזמין משטרה לכולם? ומה תגיד שהילדים רועשים? המשטרה בכלל מטפלת במקרים כאלו? הרי היא גם ככה לא ממש מתפקדת..תקן אותי אם אני טועה, אשמח מאוד לדעת שכן.

בישראל אין תרבות של התחשבות באחר. המטרה של כל אחד לנצל כמה שיותר את המרחב הציבורי לטובתו. התנהגות ערסית ובהמית. זה קורה גם לאנשים נורמטיביים. כאשר הם מבינים שהם חיים בג'ונגל בלי אכיפת חוק, אז גם הם מתחילים להתנהג כקופים. מכיוון שהאוכלוסיות הערסיות והבהמיות מתרבות בקצב מהיר יותר, מהאוכלוסיה הנורמטיבית, זה הולך רק להחריף בעתיד.
הרוב הגדול דווקא מתחשבים באחרים, מעטים הם האלו שדוחפים מרעישים ומעשנים בפרצוף.
לגבי הריבוי טבעי , לדעתי אתה טועה מכיוון שזאת עדיין נחשבת להתנהגות לא חברתית (ראה ההתנצלות של נוסעי טיסת השוקולד), מי שירצה להתברגן ישנה את התהנגותו בהתאם לקבוצה החברתית אליה הוא מצטרף.

מעטים הם האלו שדוחפים מרעישים ומעשנים בפרצוף.
הבעיה היא שהרעש שהם עושים נשמע היטב לכל הסביבה, ומספיק מיעוט כזה בשביל למרר חיים של הרבה אנשים שגרים מסביבם...באופן טבעי המרעישנים האלו בדר"כ גם דיי שמים *** על האחרים ולא ישנו את ההתנהגות שלהם, אלא אם תחזיר להם איכשהו באותו מטבע, ולפעמים אתה צריך ממש להיות יצירתי כדי לעשות את זה

עוד מקור רעש שנפוץ מאוד באזורים מסויימים: רחפנים.

אצלנו בבניין מטפל "אב בית" ויש לו תכנית עבודה לניקוי העלים. הוא עושה את זה עם מפוח
תבדוק אם זה חוקי בעיר בה אתה גר, הרבה רשויות קבעו כחוק עזר עירוני איסור על הפעלת מפוח
זה לא חוק עזר עירוני. זו תקנה וזה לא חוקי בכל הארץ.

אנשים כבר לא יודעים לטאטא (זה דווקא רעש רקע עדין ומרגיע). וכשפחות צריך להתאמץ, מעיפים עלים בכל מקום גם כשאין באמת צורך.

לא ברור לי איך מוכרים דברים כאלה בחנויות. לא נראה שאכיפה פועלת על אנשים פרטיים, אבל חסימת נקודות מכירה תהיה קלה יותר.

נערך לאחרונה ב:
בקשר לנושא השרשור, אני חושב שייתכן שיש כאן קצר בתקשורת (אולי בגלל ניסוחים חריפים של פות"ש).
לא חושב שפות"ש התכוון שצריך למנוע בנייה בערים, אלא שצריך לעמוד בחוקים להפחתת מפגעי רעש.
למשל איסור על בנייה בשעות הבוקר המוקדמות כאשר אנשים עדיין ישנים, גידור אתר הבנייה בגדר שמפחיתה רעשים ועוד.

נ.ב. לא ממש קשור לשרשור, אבל לא חושב שהדור שלך או כל דור אחר *צריך* לעבוד קשה בשביל לקבל בעלות על דירה בסוף החיים.
המילה הנכונה היא "בוחר", מכיוון שזו החלטה שלך לקנות דירה (ועוד באזור שגדלת) במקום לחיות בשכירות.
אני בחרתי בשכירות, ומאושר לגמרי בחלקי.
זה מאוד תלוי.
אם מצליחים לחסוך סכום יפה כל חודש, אז באמת השאלה של קנייה מול שכירות היא רק בחירה בין שתי אופציות טובות.

אם סכום החיסכון נמוך מאוד,כפועל יוצא של שכר בעיקר, אז זה מרגיש כאילו לא מתקדמים לדירה, וההווה והעתיד מאוד לא וודאים.

Back
למעלה