• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוב בכנסת - תרגעו חילונים. תרגעו...

מצב
הנושא נעול.
אז אנחנו תלויים בחסדיהם של ביבי, אמסלם, ביטן, דרעי, סמוטריץ' ובן גביר שלא יעשו שינוי דרמטי בחוקי היסוד של המדינה.
כן.

אם אני לא טועה כל הדיון המשעשע הזה הוא על החוקים והשינויים שהם הצהירו שהם רוצים לעשות. פלוס הצעות לעזור להם.

ואני טוען שהכתבה היא זבל הסתה עיתונאי טהור.
כי אתה יודע שבניגוד לנטען בה על ידי מספר אנשים אין דרישה לשירות, או שפשוט לא ייתכן שעיריית בני ברק נכנעת לקיצוניים שרוצים לסלק ספרים שאינם ספרי קודש?
בית כנסת של גור, האדמור מגור מסכים למכור אותו וראה פלא - היזם מקבל אישור הלכתי להשביח אותו. אני מניח שגם זה סיפור שלא היו מרשים לילדים בבני ברק לקרוא.
אגב, לדעתי ספריה זה לא מקום קדוש ומותר לעשות בה גם שימושים אחרים. המקרה של הסרת ספרים מסוג מסויים מהמדפים ושליחתם ללא נודע, הוא הבעייתי.

לא מכיר את המושג עיתונאות צהובה?
פחות סביר כשאנשים מתראיינים בשמם, מספרים על מאות אנשים שנקלח מהם השירות, העירייה לא מכחישה וכל זה בעיר בה קיצונות דתית היא לא דבר בלתי אפשרי.
אבל אם יש לך מידע פנים על מספר ההשאלות של ספרים בספרייה המדוברת, זה כמובן נימוק מנצח שאפילו העירייה לא חשבה עליו.

שאלת את עצמך למה לא קוראים לשר המשפטים שלנו "הנאשם" אחרי כל הגילויים והידיעות שצפות עליו?
התשובה - כי הוא לא כרגע מגן על עצמו בבית משפט
למה לא קוראים לשר הביטחון שלנו "הנאשם" למרות חשדות חמורים למכירת מידע אישי ובטחוני לארצות זרות?
ראה תשובה לעי"ל
למה לא קוראים לליאת בן-ארי "הנאשמת" למרות שהוכח שהיא ביצעה עבירות בנייה?
כנ"ל.
אבל כן קוראים לשר הפנים/ האוצר המיועד "עבריין מורשע" פעם שניה.
ולא, לא קונה וגם היא לא, את התירוץ שהיא חתמה על משכנתא רק כי בעלה ביקש.
שאלת את עצמך גם למה פתאום נעלמו ההדלפות שהיו פה שנים לילה לילה מהחקירות (הדלפות פלילות אגב שברור שלא באו מפרקליטי "הנאשם"?
רמז: תפירת התיקים הולכת ונחשפת ואם אתה חושב שזה לא יכול לקרות גם לך אז יש לך טעות, הנה, קח:
איך כמעט אולצתי להודות שרצחתי את אבי
ולמה ב-12 שנים ש-בנגמין ניתאי היה פה ראש ממשלה, לא טיפלו בזה? או מינו יועץ משפטי עם מטען בעייתי מפרשת אשכנזי?
ועדיין אתם רואים איזה אנשים לא כשירים לתפקיד הוא מינה וממשיכים להכריח אותו להמשיך לבצע את המשימה שהוא לא כשיר לבצע.

פחות סביר כשאנשים מתראיינים בשמם, מספרים על מאות אנשים שנקלח מהם השירות, העירייה לא מכחישה וכל זה בעיר בה קיצונות דתית היא לא דבר בלתי אפשרי.
אבל אם יש לך מידע פנים על מספר ההשאלות של ספרים בספרייה המדוברת, זה כמובן נימוק מנצח שאפילו העירייה לא חשבה עליו.
תראה, ניסיתי להסביר ככל האפשר את המציאות כפי שאני מכיר אותה.
אם אתה מתעקש על הצהוב רק כי מישהו אמר בעיתון אז אני לא מתכוון להמשיך להרוס לך.

@איש ירח , אני אגיד לך מה ההבדל ביני לבינך.
אתה שומע את השופרות מפיצים את דף המסרים של בנגמין ומאמין לכל מילה.
אני אפגוש את בנגמין בבוקר במשרד ואשמע ממנו "בוקר אור", אני אוציא את הראש מהחלון לבדוק מה קרה לשמש.

פסקת ההתגברות היא מאור מאוד בעייתית לדעתי. פוטנציאל לפגיעה חמורה בדמוקרטיה.

מצד שני יש לנו בארץ בעיות מיוחדות בגלל הסכסוך הישראלי הערבי. נושא ערביי ישראל, בטווח הרחוק , יכול להסתבר כבעייה מאוד קשה ואולי אף לא פתירה(כמו שנראה הסכסוך עם הפלסטינאים, ואני אומר את זה בצער רב, ושהוא בעצם הסיבה שיש רוב ימני בשלטון).

אולי בגלל הנושא הזה, בהנחה שהתסריט הפסימי שציינתי יתממש, אין לנו ממש פריבילגיה להיות דמוקרטיה מלאה ?

מעוניין לתת גוון מעט שונה לדיון כאן.
ראשית, גילוי נאות - בחרתי בסמוטריץ.
מעבר לתחושה המובנת, שאני אגב גם קצת שותף לה על אף בחירתי. אשמח לדעת את דעתם בעניינים הבאים:
1. האם אינכם חושבים שבוחרי המרכז צריכים לשנות את התעדוף שלהם? האם המלחמה בביבי התגלתה כמוצדקת? יש עתיד
היא מפלגה שיכלה להיות משמעותית בכל ממשלה מהממשלות האחרונות, אמנם תחת הליכוד. כל הקונספט של אחדות עם ר"מ חליפי ושר לכל ח"כ
לא באמת מחזיק מים, כי יש אלטרנטיבה של ממשלה הומוגנית יותר. האם רע"ם האיסלאמסטים, שמחקר קטן ושיטוט בדעותיהם יגלה שהם לא עין בעין אתכם הן במישור הלאומי והן במישור החופש. במובן הזה, פשוט שסמוטריץ ליברל יותר, ויביא טובה גדולה יותר עבורכם.
2. מערכת המשפט בעיני במצב גרוע ביותר. מעבר לסימסאות קץ הדמוקרטיה, היא מערכת שלא מצליחה לשפוט גם כשהיא רוצה, על איזה מערכת בדיוק מגנים? כזו שנותנת 5 שנים לאנס ילדה בשנתה? גם מהותית, לא ייתכן שקליקה לא נבחרת תחליט עבור המדינה. גם בשמאל מבינים את זה (בעיני זה חוקי, כדברי לפיד).
3. בטחון הפנים במצב גרוע ביותר. יש פשיעה ערבית נרחבת וראינו מה שקרה בשומר החומות. אני כמובן יודע שזה קרה במשמרת של ביבי, אני ממש לא מדבר עליו, שהוא אחד האשמים במצב, אלא על כך שמאוכזבים מנסיקתו של בן גביר. למפלגת העבודה היה שר לבטחון פנים שחדשים לבקרים האשים יהודים בתקיפות עצמם ולא דפק על השולחן בכדי להציף בתקציבים את המשטרה בכדי לפתור את המשבר. גם השרה המרכזית של נמפלגה התסעסקה בקשקושי מגדר במקום בנמל ובכבישים. בן גבר כבר עכשיו מדבר על תקציבים למשטרה, מי שנכנס לבעיה ומוכן להתמודד איתה - בסוף גם יעזור קצת. גם קצת זה יותר מכלום.
4. לגבי החשש התמידי מהחרדים המובן לגמרי, צריך עדיין לזכור שעוד כמה מאות שקלים הם לא מה שימנע את ההשתלבות, ואין לדעת מהי בדיוק הדרך הנכונה. דברים משתנים, לפני 300 שנה כולם הרי היו חרדים. כולם מתייחסים לדמוגרפיה כלינארית ועושים הכפלות לעוד 30 שנה, יש המון אלמנטים אנושיים שיכולים לשנות את התמונה - ולמה להיות פסימיים?

שורה תחתונה, מה שפוגע בדמוקרטיה כיום היא שהמפלגות החילוניות לא עוזרות לציבור שלהן כבר הרבה שנים ורק מנסות להפוך את הקערה כל הזמן, עכשיו גם אויבים מוצהרים נספרים יחד איתם בגוש לשם המטרה הנעלה. אולי די? בנט, לדוגמא, שהייתי מתומכיו, שיחק את המשחק במשך שנים והיה משמעותי עשרת מונים יותר מלפיד וחבריו

נערך לאחרונה ב:
אולי בגלל הנושא הזה, בהנחה שהתסריט הפסימי שציינתי יתממש, אין לנו ממש פריבילגיה להיות דמוקרטיה מלאה ?
אם הסתדרנו 74 שנים נראה לי שזה ימשיך לעבוד.
בכל אופן- אפשר למצוא דרך קצת יותר מאוזנת - כמו להחריג נושאים מסויימים ברוב מיוחד.

במובן הזה, פשוט שסמוטריץ ליברל יותר, ויביא טובה גדולה יותר עבורכם.
לתפיסתי לקרוא לו ליברל זו שגיאה גדולה ומספיק לראות את ההתבטאויות שלו מאז הבחירות (להגנתו יאמר שלא הסתיר). סתם מסקרנות, היית מגדיר את עצמך כחילוני? אם כן- האם לא מדאיגה אותך הממשלה שהיה ברור שתוקם ע"י מי שהצבעת לו ואכן מוקמת כעת?
אני אישית באמת הייתי הכי שמח לראות ממשלת מרכז ימין עם ליכוד, גנץ, ליברמן וכו', אבל תזכור: א. שכל התופעות השליליות שתיארת במדינה קרו במשמרת של ביבי. ב. אישום בשוחד זה קו אדום, כפי שביבי עצמו העיד ולכן אף אחד לא יושב איתו. ג. גנץ ניסה לשבת איתו ונעקץ גם הוא וגם בגלל זה הוא נתקע בלי שותפים.
לגבי מערכת המשפט- אין בעיה ברפורמות - אבל לא על ידי קואליציה שמובלת ע"י נאשם בשוחד, עבריין שהורשע בעבר בשוחד וחבורה של דתיים משיחיים שדוגלים ב"חיזוק אופיה היהודי של המדינה".

יוסי נעל שרשור דומה
ואני נועלת את השרשור הזה
בסוף תבינו את המסר, אני מקווה

שחררו את הפורום הזה מהדיונים האלה, זה לא רלוונטי לכאן

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה