• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיר הבושה והקומדיה האנטי-סולידי | חטאים לא סולידיים

קניתי אופנוע (חדש ולא יד 2), חייב לומר לכם שזה בור של כסף וכל מי שאומר שאופנוע זה תחביב/כלי תחבורה זול לא יודע על מה הוא מדבר.
תתחדש.

קניתי אופנוע (חדש ולא יד 2), חייב לומר לכם שזה בור של כסף וכל מי שאומר שאופנוע זה תחביב/כלי תחבורה זול לא יודע על מה הוא מדבר.
מבחינת מחיר האופנוע, בטוח שחדש יקר יותר מישן אז אין כאן הפתעה.
מבחינת ההוצאות השוטפות, הביטוח יקר בהחלט. לעומת זאת, ההוצאות על דלק די נמוכות בהשוואה לרכב שנוסע את אותה הדרך.
מבחינת תיקונים, זה גם תלוי כמה אתה קורע את האופנוע. אם אתה נוהג מאד בזהירות ואחריות ולא יורד מהכביש או דרך מחלוטה מסודרת ויש לך כלי חדש - התיקונים לא אמורים להיות עניין שוטף.

מבחינת מחיר האופנוע, בטוח שחדש יקר יותר מישן אז אין כאן הפתעה.
מבחינת ההוצאות השוטפות, הביטוח יקר בהחלט. לעומת זאת, ההוצאות על דלק די נמוכות בהשוואה לרכב שנוסע את אותה הדרך.
מבחינת תיקונים, זה גם תלוי כמה אתה קורע את האופנוע. אם אתה נוהג מאד בזהירות ואחריות ולא יורד מהכביש או דרך מחלוטה מסודרת ויש לך כלי חדש - התיקונים לא אמורים להיות עניין שוטף.
הדלק זה הדבר היחיד שזול.
הביטוח יקר *מאוד*. עשיתי גם מקיף כי זו שנה ראשונה שלי על אופנוע אז עשיתי ואמרתי שנראה אח״כ לאן הרוח נושבת. ביחד זה מגרד את ה5 ספרות (400 סמ״ק). אופנוע גם דורש יותר תחזוקה, צריך לשמן את השרשרת כל 500 ק״מ, כל פעם שניה שלישית לפחות גם לנקות אותה. ועוד לא הגענו לציוד (מינימום קסדה, מעיל ממוגן וכפפות) שגם בהם השקעתי בדברים איכותיים וקניתי ציוד מעבר (נעליים מתאימות, וסט כרית אוויר מתנפח, מגיני ברכיים). איתוראן על האופנוע זה עוד כסף ועוד כל מיני דברים מסביב.
בנוסף, אם אתה רוצה להישאר בחיים מומלץ ללמוד לרכב נכון אז אני גם הולך להירשם לקורסי רכיבה.
בכל אופן זה אמנם כלי רכב אבל זה גם תחביב, אם לא עדיף לקנות קטנוע או רכב זול.

בכל אופן זה אמנם כלי רכב אבל זה גם תחביב
כך גם אצל בעלי אבל הוא לא עשה קורס רכיבה מיוחד (מעבר לרישיון לפני 35 שנה). הוא קנה קסדה, מעיל וכפפות. השאלה היא למה אתה משתמש באופנוע בפועל. בעלי מטייל פעם בשבוע בתקופות היפות של השנה (בשאר הזמן מגיע לעבודה איתו לכל החורים בארץ). הוא לא משתתף בתחרויות/השכבות/סלאלומים.
לגבי ההוצאות האחרות - לו היית קונה אופנוע ותיק, לא היית צריך ביטוח מקיף ולא איתוראן. זה חלק מה"עיסקה" כשקונים משהו יקר :)
הייתי מציעה לך ללמוד לעשות כמה דברים לבדך באופנוע כדי להוזיל עלויות.
אה, ולקרוא את הספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע"...

לי יש אופנוע למטרת תחביב בלבד, זו הוצאה כספית אין ספק.
תחשוב עם עצמך אם זה שווה לך את זה או לא.
ד״א בתור תחביב אופנוע נחשב לתחביב עם הוצאה די ממוצעת והנמוכה ביותר מכל הסקטור המוטורי.

תתחדש! איזה אופנוע?

יש קשר בין הספר הזה לאופנועים?
ספר פילוסופי תוך כדי מסע על האופנוע בכבישי אמריקה והתמודדות עם הבעיות שקורות במסע הזה.
הרבה גברים שקראו את הספר הזה קנו אופנוע ויצאו למסע כזה בשנות ה-70 :)

יש קשר בין הספר הזה לאופנועים?
לא בדיוק אבל בערך.
סוג של הארה בודהיסטית תוך כדי מסע של אב ובן ברחבי ארה"ב... שווה מאד לקריאה ולו רק בשביל הביטוי האל-מותי,
"כנסיית השכל/לפעמים לכלבים יש גם פשפשים וגם פרעושים" ואידך זיל גמור ...

נושאים דומים

Back
למעלה