• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיר הבושה והקומדיה האנטי-סולידי | חטאים לא סולידיים

לא שאני מתבייש בזה אבל בימי ההוללות שלי (טיול אחרי צבא) הוצאתי 40000 שח בערך בחודש בסין ובפיליפינים.
היה ממש כיף אבל גם יקר (ולא תמיד מסיבה טובה)

משלם למוסכניק כדי שיקח את הרכב שלי לטסט, במקום לנסוע לעשות טסט בעצמי.
לנו יש אוטו כל כך ישן שצריך לעשות לו טסט פעמיים בשנה. אז אם זה גורם לך להרגיש טוב יותר, אנחנו משלמים למוסכניק פעמיים בשנה להעביר את האוטו טסט.

1. רכב פרטי.
חבוט, ישן, אוטוטו טסט פעמיים בשנה (השנה?), בלי תקלות כמעט, ועדיין... בהחלט חטא שהוא בהחלט לא סולידי.
תירוץ: עצמאות אישית, דימוי עצמי, פריפריה (בעיקר).
2. טבק לגלגול.
בעבר הלא מאוד רחוק (בשנה וחצי האחרונות רבה הרבה פחות, סוג של גמול). עברתי לסיגריה אלקטרונית, שהיא הרבה יותר זולה, וגם מאדה הרבה פחות ממה שעישנתי בעבר.
בהחלט חטא שהוא בהחלט לא סולידי ומיותר. וגם לא בריא, מסריח ומגעיל.
תירוץ: הסיגריה היא חברת אמת החל מתקופת הצבא, נשבע (מי שלא עישן אין טעם ללמד או להוכיח בשער).
3. ספורט קבוצתי.
320 ש"ח בחודש על קרוספיט בחצי השנה האחרונה. שווה כל שקל. ולא שווה אגורה כי הגוף כל הזמן כואב כואב כואב. אולי אני כבר זקן מדי להתאמץ כל כך הרבה.
לא ממש חטא, בהחלט לא סולידי כי כביכול אפשר להתאמן "לבד" (לא באמת, לא בקרוספיט, והכח של הקבוצה הוא מדהים). ברור שלא "מצטער", אפילו שזו עלות.
תירוץ: לפני כן לא היו לי חיים להגדרתי. עכשיו יש לי חיים פעמיים-שלוש בשבוע.
4. קניות ברשת.
מחד גיסו סולידי כי חוסכים המון. מאידך גיסתו לא סולידי כי מתפתים המון.
אז אני לא כל כך בטוח לגבי הסעיף הזה... לא בטוח שחטא, לא בטוח שלא סולידי. לשיפוט הקהל.
מצד אחד, חוסכים המון. ה-מ-ו-ן. רוכשים מוצרים בחו"ל ברבע עד שליש עד חצי מחיר מבארץ, על באמת ולא בכאילו (ממשחות שיניים, סבונים, בקבוקי שתייה תרמיים, שק שינה, מוצרי מטבח, דבק מגע, מוצרי כושר, נעליים, בגדים, ועד ללא יודע כבר מה). ממש ככה. המחירים נחתכים כמו ביומהולדת לצרכן.
מצד שני, רוכשים הרבה. פתאום הכל "צריך". פתאום הכל "למה לא שיהיה". ההבדל שבין רוצה לצריך מיטשטש. וגם אוגרים כי כל כך זול ועכשיו ולא מחר.
מנסיונות כנים למינימליזם שצלחו וגימגמו וצלחו, איכשהוא מצאתי עצמי שוב בקונסומריזם (תמיד הייתי אדם של קיצון) - החל מנובמבר 2018 (Black Friday 2018) שהחלטתי שאני רוצה לדעת בעצמי על מה כל המהומה הזו וללמד את עצמי לרכוש ברשת בשלל האתרים שהישראלים רוכשים בהם כי ככה. כדי לחסוך.
האמת, שחסכתי ה-מ-ו-ן בהינתן שהייתי רוכש את כל המוצרים הללו בארץ לעומת רכישתם בחו"ל (חלקם כנראה שלא הייתי רוכש בארץ כי הם יקרים מדי).
עברה שנה+, למדתי המון, לימדתי את עצמי המון, עשיתי מסע, נרגעתי קצת, ואז הגיע Amazon עם המבצע על משלוחינם מעל 49$, מפה לשם אני כבר בהזמנה ה- 20 (ומשיג מוצרים כל כך נפלאים, מעולים, זולים ונהדרים שאין בארץ שזה מבחיל).

זמן שווה כסף.
אם בשעתיים הללו שהמוסכניק לוקח את הרכב לטסט, אתה מרוויח יותר ממה שאתה משלם לו - אז זה בקושי חטא.

נערך לאחרונה ב:
1.
עברה שנה+, למדתי המון, לימדתי את עצמי המון, עשיתי מסע, נרגעתי קצת, ואז הגיע Amazon עם המבצע על משלוחינם מעל 49$, מפה לשם אני כבר בהזמנה ה- 20 (ומשיג מוצרים כל כך נפלאים, מעולים, זולים ונהדרים שאין בארץ שזה מבחיל).

שתף . גם אני אזמין

משתף כל הזמן...
כבר קישרתי פה לא פעם ולא פעמיים לכוורת הצרכנות - Bee.Deals.
מהבחינה הסולידית, כל סולידי צריך לחפש דילים ומבצעים.
מהבחינה הצרכנית, זו נהיגה על פרארי. קשה מאוד לא ללחוץ על הגז כשהכביש פתוח.
שמת אותה תמונה שם. אם אתה צריך את המוצרים סבבה... קשה קצת להבין אם המוצר טוב או המחיר שווה וצריך. כמה מוצרים להגיע ל49$ ללא משלוח באמזון

כנ"ל.
אני מתנחם בזה שאני יודע שהכל יעבור בסדר ויסתיים ביום אחד, לעומת המקרה שבו אני הולך לבד ואז יכולים לשלוח אותי בחזרה למוסך (או סתם לחרטט אותי במקום שאני צריך לוחית רישוי חדשה ושזה תנאי הכרחי ולשלם על זה עוד כמה עשרות שקלים)
ככה אני משלם מראש על היעדר עוגמת נפש + על הזמן שלי.

קאמרו אס.אס 455 סוסים שואגים, ידנית הנעה אחורית
מי שלא ניסה לא יבין, לחיצה בריאה על הגז ונדבקים לכסא כמו ברכבת הרים. חרא של אוטו בחורף הקנדי המושלג, אבל זה מחיר קטן לשלם תמורת חוויית נהיגה בשאר הזמן. למרות שהאוטו הזה יוגדר כפיגוע תקציבי למען האמת הוא פשרה, במקור רציתי קאמרו zl1 עם 650 סוסים אבל החלטתי שחבל על עוד 20 אלף דולר.
למרות התדמית הלא אמינה של מכוניות אמריקאיות, יש לי אותו כבר 3 שנים וחוץ מהחלפת שמן האוטו לא ראה מוסך ואני רואה את עצמי נוסע בה עוד הרבה שנים. הייתה לי קאמרו דומה לפני כמה שנים גם בלי בעיות ולמען האמת מרבית המכוניות שבו לנו כאן הם אמריקאיות ומעולם לא היו לנו בעיות איתן, רק החלפת שמן. גרמניות לעומת זאת מכל מי שאני מכיר לא מפסיקות להיכנס למוסך. לא יודע איך הם קיבלו תדמית איכותית, מתקלקלות כל הזמן וכל תיקון הון.

שמת אותה תמונה שם.
בכל מקום o_o
האלטר אגו הווירטואלי שלי הוא ביולוג מירושלים... במקור אני עוזרת בית מעפולה שהתרבתה עם מלגזן מאשקלון.

קשה קצת להבין אם המוצר טוב או המחיר שווה וצריך
תבין לבד :lol:
אנשים מפרסמים דילים על מוצרים/שירותים, מסבירים עליהם, יש אינסוף ביקורות ברשת, סרטונים באתה-גליל. תחפור. תעמיק. תקרא. תשאל. תתעניין.
זה נקרא סקר שוק.

כמה מוצרים להגיע ל49$ ללא משלוח באמזון
מה זאת אומרת כמה?
כמה מוצרים אתה צריך להגיע לעגלה של 49 ש"ח בשופרסל?
יכול להיות מוצר אחד שעולה 50$ ויכול להיות 10 מוצרים שכל אחד מהם עולים 5$.

1. רכב פרטי.
למדתי המון, לימדתי את עצמי המון, עשיתי מסע, נרגעתי קצת, ואז הגיע Amazon עם המבצע על משלוחינם מעל 49$, מפה לשם אני כבר בהזמנה ה- 20 (ומשיג מוצרים כל כך נפלאים, מעולים, זולים ונהדרים שאין בארץ שזה מבחיל)..
לא הבנתי מה למדת. כאילו איך מוצאים את הדילים הטובים?
ואיך אתה קונה נעליים אונליין? אתה הולך קודם לחנויות פיזיות בשביל למדוד?

קניתי עכשיו פטיפון מאייבי בבערך 1.8 במקום 2.3 בארץ, הבעיה שפה רק מתחיל הסיפור של הדברים שאני צריך להוסיף ואז בעתיד לשדרג...
שלא לדבר שתקליט אחד(משומש קצת באתר מוכר בחול) יוצא 70 שח בערך עם משלוח(יקר מאוד), והבעיה מתחילה ומסתיימת בזה שיש הרבה מאוד אלבומים שאני אוהב(בנתיים הוויש ליסט שלי עם בערך 30 אלבומים ועוד לא עברתי על הכל) שאני רוצה לשמוע...

מאמין ששווה כל שקל למשהו שרציתי להכנס אליו עוד לפני שנים ולא יצא בגלל העלות

עם אוטו קצת ישן וסולידי, לתת למוסכניק להעביר את הטסט זה הדבר הכי חסכוני מבחינת זמן, כסף ועצבים שיכול להיות. זה נכנס לקטגוריה של חסכנות חכמה במיוחד. אני כבר עשרים שנה נותן למוסכניק את ההנאה הזאת וחסכתי כבר המון בזכות כך.

מה זאת אומרת כמה?
כמה מוצרים אתה צריך להגיע לעגלה של 49 ש"ח בשופרסל?
יכול להיות מוצר אחד שעולה 50$ ויכול להיות 10 מוצרים שכל אחד מהם עולים 5$.
אני עושה לייק למוצר וגם שם אותו במועדפים וככה נצברים הסכומים עד 49$...
הסיפור הגדול הוא מחיר ליחידת מידה/משקל וככה רואים אם משתלם
אני מקבל התראות מערוץ הטלגרם אז לפעמים זה יכול להכביד
מוצרים לביית כמו למשל מתלה ממתכת למגבות רחצה שעולה בארץ 130 ש"ח משתלם להביא מחו" ל?

משיג מוצרים כל כך נפלאים, מעולים, זולים ונהדרים שאין בארץ
מה אתה קונה ככ הרבה שאין בארץ?
אני קניתי קצת לגו, סוללות נטענות, אביזרים לאיירובוט ובקבוקי שתיה. זהו.. לא מצאתי משהו שיותר מזה שאני ממש ממש צריך.

מה אתה קונה ככ הרבה שאין בארץ?
אני קניתי קצת לגו, סוללות נטענות, אביזרים לאיירובוט ובקבוקי שתיה. זהו.. לא מצאתי משהו שיותר מזה שאני ממש ממש צריך.

קניתי לא מעט כלי עבודה איכותיים למשל - הרבה יותר זולים מבארץ ויהיו אחלה ירושה לילדים (הם בני 5 עכשיו :) ).
האמת מאז המבצע הזה גם אני מזמן עברתי את ה 20 הזמנות. פעם ראשונה שנותנים לך הזדמנות לקנות כמו אמריקאי - אין משלוח ואין מע"מ. חבל לא לנצל..

(סליחה מכולם, אבל לא מתכוון לענות על שאלות צרכנות של איך-כמה-למה בשרשור הזה ולהעמיס אותו באינסוף שאלות-תשובות וטיפים צרכניים, מי שמתעניין שישאל ויתעניין בכוורת, שאלו את זה כבר לפניו, או שיפתח פוסט ייעודי... בהצלחה לכולם בכל הרכישות העתידיות מחו"ל).

2 רכבים פרטיים (ואם כבר, 2 תשלומים למוסכניק עבור הטסט, אבל הוא לא לוקח הרבה - המכון לטסטים נמצא ממול. בינתיים אשתי בעבודה בבניין ליד).
מגורים בדירה בבעלות.
יציאה לפרישה חלקית לפני שצוברים את כל הסכום הדרוש (במקום להתאמץ, לחסוך הרבה ואז לפרוש, עברתי לעבודה בפחות שעות ופחות משכורת - קצת יותר לשעה).
בתי ספר פרטיים לילדים.

נושאים דומים

Back
למעלה