• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציפורי לילה

אני פשוט מרגישה את שיא הפרודוקטיביות והחיות בלילה אבל יש לזה מחירים ואני קצת אובדת עצות כבר אז חשבתי להתיעץ אם יש פה עוד אנשים כאלה
לפני כמה ימים הלכתי להתייעץ עם פסיכיאטר לגבי זה... דיברנו על טיפול תרופתי (מלטונין וכד'), והוא אומר שיש כל מיני השפעות בעייתיות לטווח ארוך.

המליץ בחום להתחיל את היום עם פעילות בבוקר בחוץ, ולהתרחק ממסכים בערב...

סובל מאותה בעיה כמו שלך, תמיד לוקח לי הרבה זמן להרדם, תמיד הייתי פרודוקטיבי יותר בלילה (בצבא קראו לי "יאנשוף").
הכי חשוב זה ללכת להבדק, לחפור לרופאים ולבקש הפניות לבדיקות ו/או תרופות. הייתי ממליץ גם לבדוק מצב נפשי (רמות גבוהות של סטרס מונעות שינה).

משתמש במלטונין 3 מ"ג כבר שנתיים -3, מרגיש שזה משפר את המצב אבל לא פותר את הבעיה. אפשר להשיג בקלות ובזול דרך iherb או vitacost. לא מייעץ לא ממליץ.

מה שאני כן ממליץ:
1) לעשות לך טבלה גדולה בגוגל sheets עם כל מאפיין ששינה יכולה להיות קשורה אליו (זמני שינה, זמני עבודה, לחץ, כאב, שעות מסך, ספורט, סקס, מקלחת, קפאין, אוכל / ארוחת ערב, סמים, אלכוהול, זמן חשיפה לשמש, זמן עם אנשים אהובים (אמור להוריד מתח) ועוד כל מיני פרמטרים אחרים. אני חושב שאחרי כמה חודשים תוכלי לדעת בצורה טובה יותר מה גורם לך לשינה טובה ומוקדמת. לי יש אחת כזו, ולוקח לי משהו כמו 5-10 דקות ביום לעדכן אותה. אם את רוצה עותק דברי איתי בפרטי.
2) לא להתפרע עם שינה מופרזת בסופשים.
3) לא להיות עם מסכים בשעה-שעתיים שלפני השינה.
4) לעשות ספורט בבוקר.
5) להחשף לשמש במהלך היום.
6) להוריד ל f.lux למחשב עם WINDOWS או REDSHIFT למחשב עם LINUX. להוריד מסנני אור כחול לפלאפון.

נערך לאחרונה ב:
רק מניח פה: יכול להיות קשור גם להפרעת קשב, ישנם אנשים עם הפרעת קשב שהמוח שלהם מתעדף לתפקד בלילה כי יש פחות גירויים ופחות גירויים פוטנציאלים.

משתמש במלטונין 3 מ"ג כבר שנתיים -3,
א. סליחה על הבורות, אני ממש אנטי כל דבר ש"מריח" כמו תרופה. האם זה טבעי לגמרי התוסף המדובר ?
ב.
4) לעשות ספורט בבוקר.
מדוע? זה לא מפיג לחץ אם עושים בשעות הערב ומוביל לעייפות ?
6) להוריד ל f.lux למחשב עם WINDOWS
מה זה ?

א. סליחה על הבורות, אני ממש אנטי כל דבר ש"מריח" כמו תרופה. האם זה טבעי לגמרי התוסף המדובר ?
עד כמה שאני יודע זה טבעי. הרופא משפחה שלי אף הדגיש לי לפני כחודשיים שזה לא כדור שינה או תרופה, אלא תוסף.

מדוע? זה לא מפיג לחץ אם עושים בשעות הערב ומוביל לעייפות ?
יותר מאיש מקצוע אחד אמר לי שעדיף לעשות פעילות ספורטיבית ועדיף לא לעשות אותה בלילה. למה? אני לא יודע בוודאות אבל מניח שזה קשור להורמנים שגורמים לעוררות של הגוף.

תוכנה שמסננת אור כחול מהמסך

עד כמה שאני יודע זה טבעי. הרופא משפחה שלי אף הדגיש לי לפני כחודשיים שזה לא כדור שינה או תרופה, אלא תוסף.
זה פשוט לא נכון. המדינה היחידה שמתייחסת למלטונין כתוסף זאת ארה"ב, ולא מסיבות עינייניות. זאת אכן לא "תרופת שינה", במובן הקלאסי. והתופעות לוואי קלות משמעותית מבונדרמין, לדוגמא, וכל ה sedetivs למינהם. עדיין מדובר בהורמון דיי משמעותי לגוף.

יעני it should not be treated lightly .

מניח שזה קשור להורמנים שגורמים לעוררות של הגוף.
בדיוק. חלקם יכולים למנוע הירדמות במשך שעות...

האם זה טבעי לגמרי התוסף המדובר ?

מה זה משנה אם זה טבעי לגמרי? דברים מזיקים הם מזיקים גם כשלא אנשים מכינים אותם (ולהפך).
לא התכוונתי שבהכרח המלטונין מזיק, רק שמידת הטבעיות שלו לא צריכה להיות הקריטריון. הרבה אנשים ניזוקו מתרופות טבעיות לגמרי.

מה זה משנה אם זה טבעי לגמרי? דברים מזיקים הם מזיקים גם כשלא אנשים מכינים אותם (ולהפך).
לא התכוונתי שבהכרח המלטונין מזיק, רק שמידת הטבעיות שלו לא צריכה להיות הקריטריון. הרבה אנשים ניזוקו מתרופות טבעיות לגמרי.
צודק, מקבל.
יש לי שריטה, אני פשוט משתדל לצרוך דברים "טבעיים" ככל הניתן...

נושאים דומים

Back
למעלה