• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציפורי לילה

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
בוקר טוב לכולם השעה 22:00.

רציתי לשאול אם יש פה עוד אנשים שבטבעי שלהם מעדיפים להיות ערים בלילה ואיך הם מתמודדים עם העניין של לקום מוקדם כמו בן אדם נורמלי.

מאז ומתמיד (בית ספר) לקום בבוקר זה אחד הסבלים בשבילי...ותכלס די כיוונתי את החיים שלי לפי זה (עבודה רק בערבים) אבל זה לא יכול להמשך ככה.

ניסיתי כל מיני דברים, מלישון עם חלון פתוח בתקווה שהשמש תכוון את השעון הביולוגי, מדיטציה ואפילו תרופות (מסתבר שמלטונין לא מוכנים למכור בבתי מרקחת לאנשים מתחת לגיל 60), עבדתי תקופה בבקרים בשביל החוסר ברירה ולא הצלחתי להתרגל, חשבתי שזה ייפתר כשאגור לבד אבל גם לא, וקפה זה אוברייטד... אלא אם כן פספסתי משהו (נשלחה הודעה למומחה @קפה שחור )

אני פשוט מרגישה את שיא הפרודוקטיביות והחיות בלילה אבל יש לזה מחירים ואני קצת אובדת עצות כבר אז חשבתי להתיעץ אם יש פה עוד אנשים כאלה.

נערך לאחרונה ב:
בוקר טוב לכולם השעה 22:00.

רציתי לשאול אם יש פה עוד אנשים שבטבעי שלהם מעדיפים להיות ערים בלילה ואיך הם מתמודדים עם העניין של לקום מוקדם כמו בן אדם נורמלי.

מאז ומתמיד (בית ספר) לקום בבוקר זה אחד הסבלים בשבילי...ותכלס די כיוונתי את החיים שלי לפי זה (עבודה רק בערבים) אבל זה לא יכול להמשך ככה.

ניסיתי כל מיני דברים, מלישון עם חלון פתוח בתקווה שהשמש תכוון את השעון הביולוגי, מדיטציה ואפילו תרופות (מסתבר שמלטונין לא מוכנים למכור בבתי מרקחת לאנשים מתחת לגיל 60), עבדתי תקופה בבקרים בשביל החוסר ברירה ולא הצלחתי להתרגל, חשבתי שזה ייפתר כשאגור לבד אבל גם לא, וקפה זה אוברייטד... אלא אם כן פספסתי משהו (נשלחה הודעה למומחה @קפה שחור )

אני פשוט מרגישה את שיא הפרודוקטיביות והחיות בלילה אבל יש לזה מחירים ואני קצת אובדת עצות כבר אז חשבתי להתיעץ אם יש פה עוד אנשים כאלה.
כמוני כמוך,
מבין שב-DNA שלי, סבתא כנראה הייתה זמרת ברים בתימן וסבא היה בזולות, אין לי איך להילחם בזה.
גם בבית ספר, גם בצבא וגם בכל מקום, תמיד הייתי זה שנרדם אחרון, גם אם הייתי עובד פיזית קשה או סתם ערים כולם.

א. מזל שיש את פורום הסולידית/פודקאסטים או סתם לבהות במסחר של מנייה/נכס זה או אחר ולראות עליות וירידות.
ב. מסיים כל לילה עונה של סדרה זו אחרת.
ג. ניעזר באלכוהול.
ד. עדיין, בהתחשב בזה שכל ה"עובדים" כבר ב-8:00 באמצע היום, זה לא פשוט להסתנכרן.
כאבי כאבך. בעסה ממש.

אני גם ככה.
השאלה היא כמה שעות שינה את צריכה לתפקוד.
הייתה תקופה שהייתי צריכה לקום כל יום בשש, הייתי מתחילה לעבוד בשבע, מסיימת בחמש ומגיעה הבייתה בשש. אלו היו שנתיים סיוט בשבילי אבל האמת היא שהתרגלתי בסופו של דבר...
לא הייתי ישנה יותר משש וחצי שעות, הייתי מנצלת את השעות של הערב כדי ללמוד.
הייתי מתעוררת כל כך מוקדם וחוזרת אחרי כל כך הרבה זמן שפשוט הייתי שפוכה ונרדמת ב-23.30.
אגב, מלטונין את יכולה להזמין ב-iherb

גם אני ציפור לילה
בארה״ב מוכרים מלטונין over the counter.
תבדקי אם מישהו יכול לקנות לך.
אני מגיעה מאוחר יחסית לעבודה, שזה עוזר.
ובסופש יכולה לקום ב11:00 או אחרי..
בזמנו עבדתי במשמרות, וחלק מהשבוע עבדתי בקרים וחלק ערבים -שזה היה אידאלי.
קפה לא מעיר אותי בכלל.
מדי פעם מדיטציה של עשר דקות בצהריים -אחריה אני מרגישה שנמנמתי חצי שעה.
ואני צריכה באידאל 8 שעות שינה..

זה ממשפחת טרוומין ? משהו שמרדים אותך?
למה לעשות את זה ?

לא. זה הורמון שהגוף מפיק באופן טבעי, כשיורד החושך וגורם לנימנום.
יש בעיה חמורה לאנשים שעובדים מול מסכים- האור הכחול משבש את השעון הטבעי של הגוף ויכול לגרום לאקסטרא ערנות ולפעמים מלטונין מאזן את זה.
בארץ רואים את זה כתרופה, בחול זה נחשב לתוסף מזון.
אף פעם לא לקחתי...
אגב אולי שווה לך להשתמש במשקפיים שמסננים אור כחול, זה גם יכול לעזור לבעיות שינה

יש בעיה חמורה לאנשים שעובדים מול מסכים- האור הכחול משבש את השעון הטבעי של הגוף ויכול לגרום לאקסטרא ערנות ולפעמים מלטונין מאזן את זה.
בארץ רואים את זה כתרופה, בחול זה נחשב לתוסף מזון.
אף פעם לא לקחתי...
אגב אולי שווה לך להשתמש במשקפיים שמסננים אור כחול, זה גם יכול לעזור לבעיות שינה
ממליצים לא להשתמש במסכים שעה-שעתיים לפני השינה בגלל האור שלהם שמבלבל את הגוף.

ממליצים לא להשתמש במסכים שעה-שעתיים לפני השינה בגלל האור שלהם שמבלבל את הגוף.

אני מאמינה שזה גם נזק מצטבר...
ובואי, מישהו יכול להגיד בפה שלם שהוא לא נוגע בטלפון שעתיים לפני השינה? גם טלפון נחשב למסך...
וגם נורות לד מפיקות אור כחול. אנחנו ממש מוקפים בזה בחיים שלנו. ברגע ששמים משקפיים שמסננים את זה ממש שמים לב כמה.

זה קשה, איזו דרך יש לראות לונדון וקירשנבאום/גאולה או לקרוא בסולידית בלי מסך ?

נכון.
אפשר לחזור לספר מודפס.
או קינדל

@חתול לילה אני משער שהכינוי שלך מרמז שאולי תוכל להוסיף משהו כאן.
בכל מקרה, אצלי סרטוני ASMR ביוטיוב עוזרים לי להירדם כשקשה לי, למרות שאני לא ממש סובל מבעיות שינה. אפשרות נוספת היא לאכול משהו מתוק שעה וחצי לפני השינה. אצלי סנדויץ' סלמון או לאכול אבטיח מרדים אותי כמו קרש תוך 40 דקות.

גדול,
כשאני במצב קשוח אני מנסה להבין איך הבלוקצ'יין עובד,
כורים - פונקציית האש - גיבוב - צמתים , מבין כמה אני טיפש ונרדם במבוכה.
חח מה? לא בטוח שאני מבין מה התכוונת

@חתול לילה אני משער שהכינוי שלך מרמז שאולי תוכל להוסיף משהו כאן.
בכל מקרה, אצלי סרטוני ASMR ביוטיוב עוזרים לי להירדם כשקשה לי, למרות שאני לא ממש סובל מבעיות שינה. אפשרות נוספת היא לאכול משהו מתוק שעה וחצי לפני השינה. אצלי סנדויץ' סלמון או לאכול אבטיח מרדים אותי כמו קרש תוך 40 דקות.

אבטיח הכי מעורר אותי בעולם, אחרי שאני אוכלת יש לי מלא פיפי כל הזמן.
ועוד לא הבנתי את הקטע ב-ASMR. זה פשוט מחרפן אותי.
האמת שאין לי שום בעיות להירדם. כשאני נכנסת למיטה אני נופלת בשנייה, הבעיה שאין לי רצון להיכנס למיטה אף פעם. תמיד עוד קצת לקרוא (ואני קוראת בטלפון, אז אור כחול...), עוד פרק בסדרה, עוד סרטון של ג'ורדן פיטרסון/בן שפירו/מייקל נולז.
הלילה נותן מין כזה שקט נפשי שאין במשך היום... לי לפחות

נערך לאחרונה ב:
חחח הרגת אותי, בטוח שלא התבלבלת? ;)
אני לא אוכל סוכר כמעט, אז אבטיח מקפיץ לי את הסוכר ואז יש צניחה מהירה לאחר שהגוף מפצה יותר מדי חזק.

לא ממליץ ולא מייעץ, אלא רק מדווח שאני עושה שימוש בגרסת הבטא של התוכנה F.LUX.

בהתחלה זה לא נוח ומזכיר מחשבים משנות ה-90, אבל בהמשך מתרגלים.

וגם נורות לד מפיקות אור כחול

מקפיד להצטייד מפעם לפעם ב-4-5 נורות ליבון לחדר (שנשרפות כל חצי שנה).

הבנתי מהרצאות TED מרדימות, שאיזון הטמפרטורה ופתיחת מזגן בלילות חמים מסייעים להירדם. במקרה שלי זה גורם למעט שיעול ולעיניים יבשות.

* ההודעה נכתבה בשעה 05:50, עקב יקיצה טבעית מוקדמת למדי.

נערך לאחרונה ב:
ועוד לא הבנתי את הקטע ב-ASMR. זה פשוט מחרפן אותי.
אישתי מכורה לזה. בשטיפת כלים, בלימודים, כשהיא חוזרת הביתה מיום עמוס...
גם לי זה היה נרה ביזארי לחלוטין אבל כנראה שהתרגלתי ופיתחתי איזשהי הבנה בלתי אמצעית למדוע זה נעים.

ג.נ.
לא מאזין ל asmr בזמני החופשי :)

בעיות שינה קשות, אבל ברגע שאני לוקח בורטיזולאום אני נרדם.
בנוסף, לבהות בטלוויזיה ולהירדם תוך כדי עוזר, אבל אז אני קם הפוך...

נושאים דומים

Back
למעלה