• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פירות וירקות

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך
במקומות הכי זולים. אי אפשר יותר זול ממה שאני קונה (שוק ורמי לוי).
אין כזו חיה, תמיד יש זול יותר למשל שוק פייסל או שוק דאהן, אבל זו פריבילגיה של תושבי הגליל המערבי בלבד...
שניהם זולים בכ 30% מרמי לוי.
לכן, סבבה לאכול חסה, אבל צריך לקחת בחשבון שצריך לאכול הרבה יותר גרמים בשביל להגיע לאותה ״איכות תזונתית״.
ומצד שני האנרגיה שהגוף צורך לעכל חסה גדולה מהאנרגיה הנכנסת ממנ ולכן צריכת קלוריות שליליות עוזרות להורדת משקל...

ומצד שני האנרגיה שהגוף צורך לעכל חסה גדולה מהאנרגיה הנכנסת ממנ ולכן צריכת קלוריות שליליות עוזרות להורדת משקל...
נכון גם לגבי קרח, לגבי אבקת יהלום ולגבי רעל צפרדעים.
לא מומלץ.

ג"נ: הכותב עשוי להחזיק באחד או בכל הנכסים שבתגובה.

אני גר בת"א וקשה למצוא ירקות במחיר טוב. לרוב אני עושה קניות באינטרנט פעמיים בחודש עם קצת השלמות וקניית מאגרים פעם ב4-5 חודשים ( פירוט בהמשך ). ברוב היקרניות בת"א המחירים מופקעים, יש אחד שקוראים לו שם טוב בשד' ירושלים שהוא לא מאוד זול אבל התוצרת מצויינת והמחיר סביר.
מבחינת אינטרנט: שופרסל מצויינים והכי יקרים, רמי לוי הכי זולים ושולחים לך ירקות רקובים, ויקטורי באמצע והאיכות סבירה.
הכי זול וטוב זה כמובן סופר-אמא!

לגבי מילוי המאגרים - יש חנות סיטונאית באזור התעשייה חולון ( לא של אבא/אמא/דוד שלי ) בשם שימורי איכות.
יש שם הכול חוץ ממוצרים טריים ואני קונה שם פעם בכמה חודשים מאגרים של קטניות, אגוזים, חומרי ניקוי, שמן זית וכו'.
המחירים הכי זולים שראיתי באזור המרכז והקאצ' הוא שצריך לקנות כמויות ( שקים של 5ק"ג או לפחות 6-8 מוצרים מאותו סוג )
ניסיתי לצרף חשבונית קנייה מהבוקר אבל משום מה זה לא נותן לי להעלות קבצים אז אתן לכם מושג על המחירים ( ללא מע"מ ):
קינואה 5 קג 58 שח
עדשים ירוקות 5 קג 38 שח
חומוס 5קג 28 שמח
אורז בסמטי 5קג 27 שח
אגוזי מלך 1קג 38 שח
שקד רגיל 1קג 39 שח
שמן זית 2 ליטר של אליעד 58 שח
קווקר 3קג 10 שח
טחינה אל ארז 1קג 20 שח
ואם למישהו יש המלצה לירקות טובים וזולים בת"א אשמח לשמוע

תגידו, איפה אפשר למצוא פירות ים טובים בזול?

כל מה שנתקלתי בו עד עכשיו זבל או ממש יקר.

תגידו, איפה אפשר למצוא פירות ים טובים בזול?

כל מה שנתקלתי בו עד עכשיו זבל או ממש יקר.
תלוי באיזור מגורים.
אני קונה בנמל/שוק עכו מוקדם בבוקר. אני מניח שגם בנמל יפו [כך היה לפני מספר שנים אבל עברתי לצפון].
אם תתפשר על קפואים אז ניתן להשיג בסופרים הרוסיים כמו ׳קשת טעמים׳.

גם אני חשבתי כך על חסה כרוב וסלרי. בדקתי ומסתבר שעלה סלרי מכיל 6 קלוריות והחום (אנרגיה) שהגוף מאבד כתוצאה מצריכה שלו הוא רק קלוריה אחת.
זה נכון שאנחנו מפיקים פחות מ-6 בגלל עיכול לא הכי יעיל אבל המומחים מעריכים (וזה מעולם לא הופרך) שיותר מקלוריה אחת בטוח.

אתן לכם מושג על המחירים ( ללא מע"מ ):
למה ללא מע"מ? זה לא עוזר לי במיוחד כדי לזהות אם המחירים טובים או לא.
אגוזי מלך- המחיר מעולה! בעפולה המחיר כפול. כל השאר לא נראה לי שונה בהרבה (מאלה שאני צורכת).
ואם למישהו יש המלצה לירקות טובים וזולים בת"א אשמח לשמוע
בשוק ביום שישי לפני הסגירה?

למה ללא מע"מ? זה לא עוזר לי במיוחד כדי לזהות אם המחירים טובים או לא.
המחירים מופיעים ללא מע"מ משום שזו חנות לסיטונאים שגם ככה מתקזזים על המע"מ אז להם זה לא משנה. פשוט תכפילי ב 1.17 ותקבלי את המחיר שמשלמים בפועל

אנחנו מוציאים להערכתי בערך 1000 לחודש, משפחה בת 4 נפשות.
משתדל לקנות במקומות יחסית זולים ובעיקר פירות וירקות עונתיים, אבל לא באופן כפייתי.
סל שבועי סטנדרטי ממוצע אצלי נראה בערך ככה:
3 קילו תפו"א - 15
3 קילו עגבניה - 15
3 קילו מלפפון - 15
3 קילו גזר - 15
3 קילו כרוב - 15
3 קילו קישוא - 20
שקית צנונית - 4
קילו תפוח - 8
קילו אגס - 8
קילו בננה - 8
קילו אבוקדו - 8
קילו שזיף - 8
קילו אפרסק - 8
2 חסה - 10
נבטי ברוקולי - 8
נבטי צנונית - 8
קייל/מנגולד - 10
שום - 5
פטריות - 10
קולרבי - 10
חציל - 10
בטטה - 10
אבטיח/מלון/ענבים/דובדבנים/תותים - 17
בצל/כרישה/פטרוזילה/סלרי/תימין/שמיר - 20
יצא 270 ויש פה מכל טוב, וזה בפירוש לא לקנות בזול, תכף יבוא יוסיק ויתרעם על המחירים. אני חייב להבין איך יוצא 2000 בחודש.

נערך לאחרונה ב:
פשוט תכפילי ב 1.17 ותקבלי את המחיר שמשלמים בפועל
אה... טוב שאמרת.
יצא 270 ויש פה מכל טוב,
ואוו!!! ואני חשבתי שאנחנו אוכלים הרבה ירקות ופירות :roll: אתם צמחונים או טבעונים? בכל אופן, המחירים שהצגת סבירים לגמרי (לא כולל פייסל).
בשופרסל דיל מוכרים כמעט קבוע את העגבניות, המלפפונים, הבצל והתפו"א במחירי הפסד של 2 ש"ח בערך אבל אבוקדו לא יורד מ-12 ש"ח גם אם
זה אבוקדו בלוף שנקטף לפני הזמן ולעולם לא יבשיל.

אני חייב להבין איך יוצא 2000 בחודש.
איך? כי הסל שציית לא מספיק לשבוע. גם אם אתה אוכל את רוב ארוחות הצהריים בחוץ, רק לארוחת ערב אין מצב שזה מספיק לך.
למשל קייל / מנגולד 10 - זה חבילה אחת. 4 אנשים אוכלים חבילה אחת של עלים ירוקים בשבוע? אז אתם לא אוכל מספיק עלים ירוקים.
נוסף, המחירים שציינת 8 שקל לקילו לאפרסק - זול מדי. בד״כ מראה על סחורה באיכות נמוכה.

איך? כי הסל שציית לא מספיק לשבוע. גם אם אתה אוכל את רוב ארוחות הצהריים בחוץ, רק לארוחת ערב אין מצב שזה מספיק לך.
לא מספיק למי שאוכל רק פירות וירקות. אנחנו אוכלים גם מזונות אחרים.
למשל קייל / מנגולד 10 - זה חבילה אחת. 4 אנשים אוכלים חבילה אחת של עלים ירוקים בשבוע? אז אתם לא אוכל מספיק עלים ירוקים.
מנגולד בעונה אני קונה צרור בחמש בשוק. קייל קנינו פעמים ספורות (לא כ"כ טעים בעיני, ניסיתי במספר תבשילים ותמיד יצא לא משהו). בכל מקרה - נכון - אנחנו לא אוכלים הרבה קייל ומנגולד. 10 ש"ח לשבוע לסעיף הנ"ל היה הגזמה לצריכתנו.
8 ש"ח לאפרסק זה סבבה לעונה.

בערך 300 ש"ח בחודש לפירות וירקות, לשניים. קונים מגוון והרבה.
נמנע מקנייה רק אם המחיר נראה באמת מוגזם. בגדול, העמדה שלי שאם אני מרוויח טוב ובר מזל לחיות בעשירון העליון (אולי אפילו מאיון?) על פני כדור הארץ, פירות וירקות טריים ואיכותיים לא אמנע מעצמי. בסופו של דבר, זאת הבריאות והאיכות חיים שלי ושל משפחתי.

בערך 300 ש"ח בחודש לפירות וירקות, לשניים. קונים מגוון והרבה.
300 ש״ח לחודש נשמע לי זול מאד. בודאי לא מתאים להמשך המשפט: ״אם אני בעשירון העליון...״
אבל אולי אני לא מבין משהו בסיסי: אתם נמנעים מלאכול קיווי? פסיפלורה? מנגו? תאנים?
אם אתם נמנעים מזה בשביל לחסוך כסף, לדעתי זה פשוט ירידה באיכות החיים. עדיף כבר לעבוד תחת הנאונים...

אבל אולי אני לא מבין משהו בסיסי: אתם נמנעים מלאכול קיווי? פסיפלורה? מנגו? תאנים?
אני כן. לא אוהב את כל הנ"ל.
קיווי חמוץ מידי. פסיפלורה - גרעינים גדולים מידי. תאנים - יבשות מתוק מידי ואם כבר אז אחת שתיים פעם ברבעון בערך, טריות זה אש אבל כמה כבר יוצא לאכול?ומנגו אני דווקא אוהב, אבל ירדתי מזה כי הסיבים תמיד נתקעים לי בשיניים וזה מעצבן.
בכל מקרה - 300-400 ש"ח למבוגר, 100-200 ש"ח לילד (תלוי גיל, חודשי), תקציב מספיק מפנק לפירות/ירקות/עלים - גם לאנשים שאוכלים הרבה ומגוון, אם משתדלים לקנות יחסית זול ולרוב עונתי.

Back
למעלה