• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פירות וירקות

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
45
אז שאלה, גיליתי שאני מוציא די הרבה כסף על פירות וירקות.
נניח 200-300 ש''ח בחודש.

אז שאלה , האם אתם חיים כמו הסולידית וקונים פירות וירקות רק מתחת לסכום מסויים לקילו?
יעני מנגו ב9. לא קונה. ב5 כן.

ענבים ב12 לא קונה ב5 כן. וכו'.

ירקות אני די קונה בכל מחיר שיש כי זה יותר בסיסי. אז מה אתם עושים?

אני מוציא 2000 ש"ח בחודש על פירות וירקות. קונה רק במקומות הכי זולים (שוק ורשתות זולות).
אני לא קונה מוצרים שהם לא בעונה: לא קונה אבוקדו וקיווי בקיץ. לא קונה מוצרים יקרים בצורה מוגזמת (פירות יער).
הרוב לא אורגני (עלים ירוקים אני משתדל כן אורגני).
אבל פרט לזה, לא מתפשר.
לא מצליח להבין איך אנשים מוציאים פחות מזה בלי לפגוע באיכות ובאורך החיים שלהם. פשוט לא מצליח להבין.

הדרך היחידה שאני רואה היא לקנות אדמה חקלאית ולהפוך לחקלאי. אני באופן אישי מעדיף לשבת תחת הניאונים במשרד, אבל זה אני.

• אהבתי
Reactions: HHH
Jo4, הסכום שציינת נשמע לי די סביר. אנחנו (זוג) קונים ביינות ביתן/ שוק ירקות די בסיסיים (למשל, עגבניות, מלפפונים, גזרים, בצל, גמבה, חסה).
יש לנו חיבה לתרד, ברוקולי, כרובית, אבוקדו ופטריות שמפיניון טריות שהם יותר יקרים, אז בשל העלות קונים שבוע כן - שבוע לא (פטריות משתדלים לקנות בשוק ב-10 ש"ח לזוג, בסופר זה עולה 17-20 ש"ח). מנסים להתאים למה שאנחנו מתכננים לבשל באותו שבוע. כן מוותרים אם משהו נראה לנו יקר מדי (לפעמים מחירי ברוקולי וכרוביות משתוללים, אז קונים משהו אחר).
פירות לא אוכלים אבל אם כן, היינו קונים כמה תפוחים / בננות ומסיימים בזה.

אני מוציא 2000 ש"ח בחודש על פירות וירקות

נניח אפילו מחיר ממוצע של 15 שקל לקילו, ויוצא שאתה רוכש 133 קילו בחודש וצורך כ4.5 קילו ליום. סביר רק למשפחה מרובת ילדים מאוד.

ההמלצה היא לצרוך בין 5-9 מנות (400~800 גרם) ירק ופרי ביום.

קונים רק ברמי לוי, שם הפירות זולים משמעותית משאר הסופרים.
אפשר להזמין מהאינטרנט אבל הבעיה שהפרות והירקות מגיעים לעתים רקובים, אפשר תמיד לבקש זיכוי על בסיס צילומים. לי זה היה בסדר תקופת מה עד שהיה לי נמאס לרדוף אחרי השרות לקוחות אחרי כל קנייה כדי לקבל זיכוי..

אפשר גם לקנות בשווקים בשישי אחה״צ, מנסים להפטר מסחורה, ואם אתם לא כ״כ בררנים, זה ממש אוצר.

נניח אפילו מחיר ממוצע של 15 שקל לקילו, ויוצא שאתה רוכש 133 קילו בחודש וצורך כ4.5 קילו ליום. סביר רק למשפחה מרובת ילדים מאוד.

ההמלצה היא לצרוך בין 5-9 מנות (400~800 גרם) ירק ופרי ביום.
נסיון יפה... אבל זה לא עובד. למה?

קודם כל יש הרבה מצרכים שיקרים משמעותית מ-15 שקל לקילו. לכן, הממוצע רחוק מאד מ-15 שקל לקילו. רחוק מאד.
למשל, חבילת נבטים עולה כ-10 ש"ח, והמשקל בלי הפלסטיק הוא 100 גרם. אז המחיר 100 ש"ח לקילו.
כל הירוקים: בצל ירוק, עלי רוקט, עלי מנגולד, עלי קייל וכו עולים כ-50 ש"ח לקילו. אתה יכול לקנות את זה ברמי לוי, בשוק, או בשוק של רמי לוי. לא יעזור לך אלו המחירים.
שום עולה משהו באזור הזה גם.
אז אתה מוותר על עלים ירוקים?
החישוב הוא שב-500 ש"ח קונים בערך 16 ק"ג. אם יש 4 נפשות, זה 4 ק"ג לנפש. בערך 0.5 ק"ג ליום לנפש. נשמע לי סביר בהחלט.

מכבדת את העדפותיו של כל אחד כאן אבל אם יורשה לי, למה צריך כל כך הרבה וריאציות לעלים ירוקים? אפשר לבחור שני סוגים לשבוע - למשל חסה ערבית (4-6 ש"ח בכל מקום) + משהו קצת יותר נחמד כמו ברוקולי או קופסת תרד ענקית (נכון, זה יהיה יותר יקר) ולסיים בכך את מכסת הירוקים. כל העלים הקטנים והמיוחדים הם באמת נחמדים אבל בעיקר יקרים ולא באמת תורמים ערך תזונתי מטורף. אז נכון, לא שמנו קייל או בצל ירוק בסלט, אבל אנחנו לא בשלני גורמה ומסתדרים ממש בנעימים עם מבחר יותר מצומצם.
אותי באופן אישי המבחר קצת מבלבל וגורם לי לזרוק יותר ירקות. גם לגבי חצי קילו ירקות ביום לאדם - הרבה יותר מדי בשבילי.
אם אתם טבעונים או צמחונים זה אולי מצדיק את ההשקעה..

ירקות אני די קונה בכל מחיר שיש כי זה יותר בסיסי. אז מה אתם עושים?
אני לא קונה ירקות שלא שייכים לעונה. כלומר, משתדלת שלא (זה די קשה להתאפק).
ירקות העונה אמורים להיות במחיר הכי זול, אם נתעלם מהלוס-לידר (עגבניות, למשל, במחיר הפסד ברשתות ברוב השנה).
רף מחיר הירקות אצלי- 7 ש"ח לק"ג. עלים ירוקים משתדלת לגדל לבד ולהקפיא לקיץ לתבשילים. חסה יוצאת מהכללים האלה ופעם ב... פטריות ונבטים.
רף מחיר הפירות אצלי- 10 ש"ח.
יש אצלי הבדל גדול במאכלים בין עונות השנה. אני לא קונה הכל כל הזמן. אבוקדו לא קונה בקיץ עד אוקטובר (יש הפסקת קטיף ומוכרים בוסר).
אני לא יודעת כמה כסף אני מוציאה על ירקות ופירות בחודש אבל זה לא עובר את ה-500 ש"ח.
איך @שפינוזה הגיע ל-2000 ש"ח? אולי קונה את הירקות והפירות הכי אקזוטים ויקרים? אולי קונה במקומות יקרים?
למשל, חבילת נבטים עולה כ-10 ש"ח, והמשקל בלי הפלסטיק הוא 100 גרם. אז המחיר 100 ש"ח לקילו.
כל הירוקים: בצל ירוק, עלי רוקט, עלי מנגולד, עלי קייל וכו עולים כ-50 ש"ח לקילו.
אבל גם לא אוכלים אותם בקילוגרמים, נכון? אי אפשר להשוות בישול תפוחי אדמה, בטטות או קישואים לתבשיל מנגולד. זאת לא אותה כמות.

סכום דיי סביר. אני פעם בשבועיים-שלוש הולך לשוק מביא דברים טובים. מהסופר בעיקר מלפפון/עגבנייה אם חסר.
גם לא חושב שיוצא יותר מ200-300 (זוג)
ירקות ופירות זה תענוג ואני לא מוצא את עצמי קונה את ההכי יקר מצד שני לא יחסוך מעצמי ירק ופרי טוב.

חסה זה ירק חסר כל ערכים תזונתיים. בעיקר מים.
מי שמוותר על עלים ירוקים לא מקבל את כל היתרונות הגדולים של ירקות.
ברור לי שאפשר לאכול תפוחי אדמה ולשבוע ב 50 שח לשבוע. אבל זאת לא הכוונה.
בכל מקרה שיהיה לבריאות אם אתם מסדרים בכאלו סכומים - כל הכבוד.

אם אתם מסדרים בכאלו סכומים - כל הכבוד.
האמת שלא נעים לי להגיד אחרי המספר שלך, אצלי (רווק) ירקות זה גג 150 ש"ח בחודש (מתוכם רבע תפוחי אדמה) , פירות לא עובר את ה 10, כי זה יכול להיות איזה תפוח לסלט או משהו
אז תקציב קישוט הצלחת מסתכם בפחות משטר טורקיז
הבשר לעומת זאת....

חסה זה ירק חסר כל ערכים תזונתיים. בעיקר מים.
חחח... גם אתה בעיקר מים :) וגם תרד, נבטים וכל הירוקים האחרים. למעשה כל הירקות והפירות וגם בעלי החיים.
חסה עשירה מאד בחומצה פולית, סידן, מגנזיום וויטמין A.

חחח... גם אתה בעיקר מים :) וגם תרד, נבטים וכל הירוקים האחרים. למעשה כל הירקות והפירות וגם בעלי החיים.
חסה בסלט אני אוהב כי היא פצצה של נוזלים (ורטבים), מבטלת את הצורך בשתיית נוזלים מיותרים תוך כדי האוכל
אבל אני כמעט ולא צורך את העלים הירוקים הכהים, יש ערכים כלשהם בלבבות?

לא התכוונתי להעליב את החסה... גם לא רציתי לפתוח דיון בנושא תזונה.
אנסח מחדש את כוונתי: חסה זהו ירק מגניב וטעים, אבל לא יעיל. למה? למשל כי 100 גרם של חסה מכילים 18 מ״ג של סידן ו-7 מגנזיום. להשוואה 100 גרם של קייל מכילים 135 מ״ג סידן ו-34 מגנזיום. ויטמין A חסה (100 גרם) מכילה 502 יחידות וקייל מכיל 15 אלף יחידות.
כמות האנטיאוקסידנטים בחסה נמוכה משמעותית מעלים ירוקים אחרים.
לכן, סבבה לאכול חסה, אבל צריך לקחת בחשבון שצריך לאכול הרבה יותר גרמים בשביל להגיע לאותה ״איכות תזונתית״. ולכן, גם המחיר יהיה יותר גבוה. כך, מבחינה כלכלית הייתי מוציא את החסה מהדיון, כי היא ממילא לא ירק יעיל כלכלית.

איך @שפינוזה הגיע ל-2000 ש"ח? אולי קונה את הירקות והפירות הכי אקזוטים ויקרים? אולי קונה במקומות יקרים?
במקומות הכי זולים. אי אפשר יותר זול ממה שאני קונה (שוק ורמי לוי). כמו שאמרתי יותר זול ממה שאני קונה זה לגדל בעצמך. אבל בשביל זה צריך אדמה חקלאית. אני לא קונה אקזוטים בכלל, אלא אם את מחשיבה עלים ירוקים כאקזוטים.

Back
למעלה