• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נגיף ה-coronavirus

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
מי שם לב בתשקורת ל"פניית פרסה" מ:
"פאניקה"
ל"מתי ואיך חוזרים לשיגרה"

?
לאט לאט יהיו עוד חדשות טובות ואז חדשות רעות ואז טובות ובלי לשים לב הופ השוק חוזר לשיא

לפי התקשורת יש צפצוף מתמשך על ההנחיות בחלק מהריכוזים החרדיים ולמעשה החרדים מהווים 50% מהחולים במצב קשה בארץ והם שיאני ההדבקות. באופן אישי אין לי עניין מיוחד בשלומם של אלה המתעלמים מהוראות ברורות ומפורשות אך הבעיה היא שהם יפגעו במערכת הבריאות הכללית בגלל ההצפה בכמויות.
בכל מקרה למדנו שוב שלמשטרה יותר קל לרדוף אחרי רוכב אופניים בפארק הירקון מלפוצץ חתונה של 300 איש בבני ברק.

בכל מקרה למדנו שוב שלמשטרה יותר קל לרדוף אחרי רוכב אופניים
אתה אולי למדת
אם הייתי שוטר, הייתי חותם מחלה
או שהייתי מבקש איבזור שהולם את רמת החשיפה הגבוהה שעליה הם "פוחדים"
ברגע שזרעת פאניקה במשך חודש עד כמה זה מסוכן, אתה מתפלא שה"עובד ציבור שלך" לא הולך לטפל ב"בעיה" שלך?

אין לנו עדיין שוטרים רובוטיים, אז תתבגר

לפי התקשורת יש צפצוף מתמשך על ההנחיות בחלק מהריכוזים החרדיים ולמעשה החרדים מהווים 50% מהחולים במצב קשה בארץ והם שיאני ההדבקות.
חכה, מה שרואים עכשיו זה לדעתי בעיקר אפקט של פורים והימים שאחריו, אז עוד הייתה מותרת התכנסות של 100 איש, להערכתי תוך כמה ימים המספרים יטפסו בחדות. מעבר לכך, הדמוגרפיה גם היא תורמת לשיעור ההדבקה הגבוה, אני מכיר משפחה זוג+6 כולם נדבקו - 4 חולים קל באשפוז בית 4 נשאים.
הפידבק של כל פעולה מגיע בדיליי של שבוע-שבועיים זה הפקטור הכי משמעותי במגיפה ואנשים עדיין מסרבים להפנים זאת.
אין לי עניין מיוחד בשלומם של אלה המתעלמים מהוראות ברורות ומפורשות אך הבעיה היא שהם יפגעו במערכת הבריאות הכללית בגלל ההצפה בכמויות.
אותם 300-400 איש שהשתתפו בהלוויה ההמונית במוצ״ש כנראה רובם ישרדו את המחלה, אבל בדרך יהרגו את ההורים והסבים שלהם.
בכלל אני לא מבין מה המשמעות של סגר מלא לעומת הסגר הנוכחי ? הרבה יותר אפקטיבי להשקיע באכיפה, כי כל עוד אנשים לא יקפידו על שמירת מרחק, ימשיכו להידבק ולהדביק אפילו כשיצאו להצטייד במוצרים חיוניים (שירותי הזמנות אונליין קורסים מעומס), לא נראה לי שאם יאסרו סיבוב של 100 מטר מהבית זה מה שישפר את המצב.
רמת החשיפה הגבוהה שעליה הם "פוחדים"
ברגע שזרעת פאניקה במשך חודש עד כמה זה מסוכן, אתה מתפלא שה"עובד ציבור שלך" לא הולך לטפל ב"בעיה" שלך?
הבעיה היא שגם בימי שגרה המשטרה מגלה רפיסות בפיזור הפגנה בלתי חוקית שלהם שחוסמת את כביש גהה בשעות העומס.
ובכלל ההצדקה שהמשטרה רצתה להינמע מעימות אינה ברורה, המשטרה עודכנה מראש, ואישרה את הלוויה הם גם ידעו שיש פוטנציאל רציני להפרת ההוראות ולכן הגיעו מראש בכוחות מתוגברים (כך לפי התקשורת), אין להם שום בעיה לרסס אמצעים לפיזור הפגנות כשההתכנסות רק מתחילה להתרחב, זו לא הפגנה שהתארגנה במפתיע וצמחה למימדים לפני שהמשטרה הגיעה.

ובינתיים גרוטו ממשיך עם השטויות.
הפעם הוא טוען שחולים אסימפטומטים לא מדבקים.
כשהוא בחזית המאבק, קשה לישון בשקט.
אם לא היו מדבקים אז לא היה צריך סגר למי שלא מראה סימפטומטים

נערך לאחרונה ב:
הבעיה היא שגם בימי שגרה המשטרה מגלה רפיסות בפיזור הפגנה בלתי חוקית שלהם שחוסמת את כביש גהה בשעות העומס.
נראה לי שיש כאן הרבה פוליטיקה.
הרבה אנשים התעצבנו (בצדק) מהתמונות של ניידת רודפת אחרי רוכב אופניים בודד בפארק לצד תמונות של שוטרים צופים מהצד בהתקהלות של מאות בבני ברק, ואז בעיתונים וברשתות הרבה פרסומים (לא בצדק) שמתייגים את המגזר החרדי כולו כאשם בכל הצרות שיש בארץ, מה שבאופן טבעי מביא לתגובת נגד ומשם הדרך קצרה ל"טפילים" מול "אנטישמים" והריטואל הקבוע.
ומהצד השני, דרעי וליצמן דורשים סגר על בני ברק, אבל ראש העיר לא סתם מתנגד, אלא משתמש במילה "גטו" על כל המשמעויות הנלוות כשמדובר בקהילה שמלכתחילה טוענת לתיוג שלילי (טענה שאינה מופרכת גם בימים כתיקונם).
ובין לבין קצינה בכירה במשטרה אומרת בריאיון שהאכיפה במגזרים שונים לא זהה, כי רמת הציות לא זהה, מה שכמובן מקפיץ את כולם.

גרוטו מתגלה כקטורזה של הקורונה.
היום הוא מספר שהידע שלו שחולים לא אסימפטומטים לא מדבקים מגיע ממקור שאינו מחקרים (לא מגלה מהו. אולי חלום או יעוץ אסטרולוגי).
זה איש המקצוע שמשרד הבריאות שולח להסביר ולהרגיע את הציבור. מייאש.

אתר שניתקלתי בו שמנטר את התמותה בחלק מאירופה ברמה שבועית. נראה שסך הכל אין השפעה מיוחדת של הנגיף. למעשה, בחורף הנוכחי נראה שרמת התמותה נמוכה משנים קודמות.

היינו כבר בזה, ואני חושב שביססנו כבר את העניין. אכן אין בעיה לקבור את המתים, אלא שבאיטליה מעדיפים לא לערוך לויות בגלל הסגר, ולכן שורפים גופות. לא מכיר שום טענה על בעיה מעבר למה שטענת כאן לפני מספר ימים והסתבר ככתבה שבין פייק ניוז להיסטריה.

אז יש גם נתונים אחרים...
https://www.ecodibergamo.it/stories...s-in-one-month-in-the-province-of_1347414_11/

או שזה עוד פייק ניוז לדעתך?

ראש העיר לא סתם מתנגד, אלא משתמש במילה "גטו" על כל המשמעויות הנלוות
בני ברק בסוג של הסגר דה-פקטו עוד לפני ההכרזה הרשמית,
ניידות משטרה מתשאלות את הנכנסים והיוצאים למטרותיהם (מה שלהבנתי הם רשאים לעשות בכל מקום כחלק מאכיפת איסור יציאה שלא למטרה חיונית)
חברות מבטלות באופן גורף ביקורי טכנאים שתואמו,
סופר אחד לפחות אני יודע שנסגר והוסב להזמנות אונליין-פיקאפ עם תאריך אספקה לאחרי פסח (!), חנויות אחרות לממכר מוצרים חיוניים פתוחות עם המתנה מעל חצי שעה בתור ארוך במרווחי 2 מטר.
ולפי התקשורת גם חלק מספקי המזון מסרבים להיכנס לעיר,
לכן, כל השיח הרועש סביב הנושא הזה, מצד ראשי הערים בני ברק ורמת גן הוא פופוליסטי לגמרי, בעיני.
חוץ אם באמת המטרה היא שהצבא אשכרה יתחיל לחלק מזון לכל תושבי העיר ויחסוך להם לצאת מהבית.

בני ברק בסוג של הסגר דה-פקטו עוד לפני ההכרזה הרשמית,
ניידות משטרה מתשאלות אם הנכנסים והיוצאים למטרותיהם (מה שלהבנתי הם רשאים לעשות בכל מקום כחלק מאכיפת איסור יציאה שלא למטרה חיונית)
חברות מבטלות באופן גורף ביקורי טכנאים שתואמו,
סופר אחד לפחות אני יודע שנסגר והוסב להזמנות אונליין-פיקאפ עם תאריך אספקה לאחרי פסח (!), חנויות אחרות לממכר מוצרים חיוניים פתוחות עם המתנה מעל חצי שעה בתור ארוך במרווחי 2 מטר.
ולפי התקשורת גם חלק מספקי המזון מסרבים להיכנס לעיר,
לכן, כל השיח הרועש סביב הנושא הזה, מצד ראשי הערים בני ברק ורמת גן הוא פופוליסטי לגמרי, בעיני.
חוץ אם באמת המטרה היא שהצבא אשכרה יתחיל לחלק מזון לכל תושבי העיר ויחסוך להם לצאת מהבית.
נשמע נורא, אבל שיש כיוון חיובי של שיתוף פעולה בין הרשויות לתושבים.
מעבר לפיקוח נפש שהוא כמובן העיקר, אני חושב שיש כאן הזדמנות פז להנמכת הלהבות מכל הצדדים - יותר אמון של התושבים ברשויות לרבות רשויות האכיפה והצבא, התייחסות נאותה של הרשויות לציבור והוכחה לציבור מחוץ לבני ברק שבשעת משבר אכן הרוב המכריע של התושבים שותף להתגייסות הכללית כדי למגר את הנגיף. [ולצערי גם תוצאה הפוכה אפשרית, ועדיף לא לכתוב עליה בימים אלו].
אשמח אם תמשיך לעדכן.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה