• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נגיף ה-coronavirus

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
גם בעפולה, שלא תחשוב שב"ב מיוחדים :)
לא התלוננתי :)
תארתי מצב נתון ולמה אני חושב שהרעש סביב הנושא נובע מפופוליזם.
אני חושב שיש כאן הזדמנות פז להנמכת הלהבות מכל הצדדים - יותר אמון של התושבים ברשויות לרבות רשויות האכיפה והצבא,
לא בטוח מה התכוונת, אבל אותם 300-400 איש שההשתתפו בהלוויה ההמונית במוצ״ש והמשטרה לא רצתה ״להתחיל״ איתם, זה אלו שמסרבים בכלל לשתף פעולה עם הצבא אפילו למטרה של דחיית שירות כמו שעושים כל בני הישיבות האחרים, והם חוסמים צירי תנועה מרכזיים על כל עצור מקרבם בגין אי התייצבות, לכן אני בספק לגבי זה.
מה שבטוח, הזלזול המופגן של הפלג הזה ראוי לגינוי וזכה לגינוי מכל עבר, הם מסכנים את כל הציבור וגורמים להשמצת הציבור שכן מקפיד על ההוראות על לא עוול בכפם.
כאחד שמחפש את הצד החיובי בכל דבר, למרות גל ההסתה בעקבותם, אני מתנחם בעובדה שהעליהום שנוצר כתוצאה מההפקרות וחוסר האחריות יחד עם הגידול בתחלואה גרמו להגברת המודעות והאכיפה יחדיו באופן דרסטי. את התוצאות של השיפור אנו נראה כמובן בדיליי רק בעוד שבוע-שבועיים, עד אז המצב רק יחמיר לצערי.
אני אישית מאז פורים סגור בבית עם כל בני המשפחה, יוצא רק למטרה של הצטיידות במזון או הזדקקות לטיפול רפואי דחוף, הילדים הקטנים מתקשים להבין למה אי אפשר ללכת לשחק עם הבני דודים, השכנים או החברים מהגן והם צריכים להאבק על המשאבים המוגבלים עם אחיהם, זאת התמודדות מאוד מאתגרת, אבל אני לא מתלונן, ברוך השם המצב בשליטה, מצליחים לתמרן ופחות או יותר לרצות את כולם, אין דאגה של פרנסה בזמן הקרוב, יש לי את הלוקסוס של עבודה מהבית (שזה גם פרויקט בפני עצמו עם זאטוטים על הראש) משהו שחברים שלי רק יכולים לחלום עליו.

אוקיי, זה כבר באמת בדיחה. קראת את הכתבה?

קודם כל הם כותבים
אבל הקישור במשפט הזה מפנה לכתבה שלהם עצמם מלפני כשבועיים שהכותרת שלה אומנם באיטלקית, אבל גוגל עזר לי לתרגם אותה ל-
...
Army vehicles brought numerous coffins, about sixty, from the cemetery of Bergamo to the crematoria of other regions
...
שזה בדיוק מה שכתבתי לפני שבוע:
ציטוט מהכתבה:
The mayor of Bergamo, Giorgio Gori, received help from 12 neighboring northern Italian towns to cremate 67 of the dead

מדובר כאן על שריפת גופות, ועל עיר שמסוגלת לשרוף רק 25 גופות ביום, ולכן ביקשה עזרה מערים שכנות בשריפה של 67 גופות נוספות. עד היום מתו שם 93 אנשים מהמחלה.

אבל המשך הכתבה יותר מעניין:
Our evaluation, carried out with great accuracy by means of the official data provided by each local administration, tells us that during the month of March more than 5.400 people have died, and approximately 4.500 of these are ascribable to coronavirus. One year ago, in March, the total deaths were almost 900
כלומר, הם מעריכים שהשנה נפטרו 5400 אנשים בברגמו, 4500 מהם מהקורונה, ו-900 מסיבות אחרות, כי זה היה מספר המתים בשנה שעברה.
ואז אחרי גרף עמודות שמשוה בין השנים, הם מסבירים איך הם הגיעו להערכה הזאת:

This survey was carried out using a projection that divides the territory into areas of interest and demographics. «We considered the districts, the average age of every municipality, age groups, HPA areas, and of course the historical datas about deaths - Cristadoro says -. We considered the most recent studies applying total deathliness rates to the Italian demographics. Our estimate - verified on the deaths’ real data - is based on a 1,57% deathliness rate, obtained from a research by New York University»
הם פשוט הניחו 1.57 אחוז מתים מתוך אוכלוסית החולים שבכל אזור כי זה אחוז המתים שיצא במחקר של אוניברסיטת ניו יורק.

לדעתך אלה נתונים?

לדעתי אלה הערכות מונפצות של עיתון שרוצה למכור ולא מבוססות על שום נתון,
עוד פייק ניוז

בני ברק בסוג של הסגר דה-פקטו עוד לפני ההכרזה הרשמית,
ניידות משטרה מתשאלות את הנכנסים והיוצאים למטרותיהם (מה שלהבנתי הם רשאים לעשות בכל מקום כחלק מאכיפת איסור יציאה שלא למטרה חיונית)
חברות מבטלות באופן גורף ביקורי טכנאים שתואמו,
סופר אחד לפחות אני יודע שנסגר והוסב להזמנות אונליין-פיקאפ עם תאריך אספקה לאחרי פסח (!), חנויות אחרות לממכר מוצרים חיוניים פתוחות עם המתנה מעל חצי שעה בתור ארוך במרווחי 2 מטר.
אוי ואבוי. זה מצב ממש לא פשוט. דמיינתי רע, ואני תמיד נוטה להיות פסימית. אבל לא דמיינתי ככה.
נכון, מרגיזים כל הפלג, והנכד של, וכל העסקנים שהיו רשעים ותחמנים.
ומגיע להם להיענש בסנקציות קשות אחרי שכל הבאלגן יסתיים.
ברמה שכל מפר הוראה תישלל ממנו הזכות להתאשפז. פחח מה אני משלה ת'עצמי שבאמת יענישו אותם.
אבל כעת, התוצאה היא שמערכת הבריאות תקרוס לפני שהתכוננו לזה.
מרגישה שנתפסנו לא מוכנים. כמדינה. שאמורה יותר מכל המדינות שתהיה לה תוכנית חירום שמכסה את כל האוכלוסיות.
ולדעתי האוכלוסיה הערבית (כאן וגם באירופה) הם הבאים בתור. גם להם יש חיים מאוד מאוד קהילתיים. כך נראה לי מהצד. טוב אולי זה סתם הפסימיות שלי.

משהו אחר שאני לא מבינה בקשר לסגר (וזה כבר לא שאלה אליך. אלא סתם באוויר)
כולם מציעים סגר על בני ברק. לא מבינה מה יעזור סגר אם הצבא לא מחלק מזון ?
אם משפחה של 4-5 נפשות צריכה ללכת לסופר לפחות פעם בשבוע, אז משפחה של 8-10 נפשות צריכה לפחות פעמיים בשבוע.
אין משלוחים כמעט. אפילו לי מטיב טעם. אז בוא לא נשלה את עצמנו.
נעזוב בצד את כל הדיונים על התפוצצות אוכלוסין. כאן מדובר במתימטיקה פשוטה. פעמיים בשבוע כל צריכים ללכת לסופר.
וזה פוטנציאל הדבקה אדיר.
אז מה יעזור סגר?
הרי הפחד האמיתי זה לא ש'הם' ידביקו אותנו. (מי שבסיכון פשוט נשאר בבית)
אלא שקצב ההדבקות יקריס את מערכת הבריאות. וזה לא שכל עיר צפופה וקהילתית יש לה את הבית-חולים הפרטי שלה, שרק לשם הם מגיעים.
לכן לא מבינה מה יעוזר סגר, אם לא מחלקים אוכל לבתים.

אם יש לכם זמן משום מה, יש כמה ראיונות מרתקים על הנושא במגזין סוף שבוע מהיום של כלכליסט, מכל מיני אספקטים של היום שאחרי.

אוי ואבוי. זה מצב ממש לא פשוט. דמיינתי רע, ואני תמיד נוטה להיות פסימית. אבל לא דמיינתי ככה.
נכון, מרגיזים כל הפלג, והנכד של, וכל העסקנים שהיו רשעים ותחמנים.
ומגיע להם להיענש בסנקציות קשות אחרי שכל הבאלגן יסתיים.
ברמה שכל מפר הוראה תישלל ממנו הזכות להתאשפז. פחח מה אני משלה ת'עצמי שבאמת יענישו אותם.
אבל כעת, התוצאה היא שמערכת הבריאות תקרוס לפני שהתכוננו לזה.
מרגישה שנתפסנו לא מוכנים. כמדינה. שאמורה יותר מכל המדינות שתהיה לה תוכנית חירום שמכסה את כל האוכלוסיות.
ולדעתי האוכלוסיה הערבית (כאן וגם באירופה) הם הבאים בתור. גם להם יש חיים מאוד מאוד קהילתיים. כך נראה לי מהצד. טוב אולי זה סתם הפסימיות שלי.

משהו אחר שאני לא מבינה בקשר לסגר (וזה כבר לא שאלה אליך. אלא סתם באוויר)
אם משפחה של 4-5 נפשות צריכה ללכת לסופר לפחות פעם בשבוע, אז משפחה של 8-10 נפשות צריכה לפחות פעמיים בשבוע.
נעזוב בצד את כל הדיונים על התפוצצות אוכלוסין. כאן מדובר במתימטיקה פשוטה. פעמיים בשבוע כל צריכים ללכת לסופר.
וזה פוטנציאל הדבקה אדיר.
אז מה יעזור סגר?
הרי הפחד האמיתי זה לא ש'הם' ידביקו אותנו. (מי שבסיכון פשוט נשאר בבית)
אלא שקצב ההדבקות יקריס את מערכת הבריאות. וזה לא שכל עיר צפופה וקהילתית יש לה את הבית-חולים הפרטי שלה, שרק לשם הם מגיעים.
לכן לא מבינה מה יעוזר סגר, אם לא מחלקים אוכל לבתים.
נכון. סגר צריך לכלול חלוקת מזון.
אל תשכחי שהסיפור של המזון זה לא רק "ללכת לסופר " אלא שיהיה כסף לסופר. זו עיר עם אוכלוסיה עניה מאד שגם כרגיל נזקקת לתרומות רבות ועכשיו גם התרומות פוחתות ועל כל זה תוסיפי את פסח שבפתח עם הכשרות וארוחת החג.

אהבתי את המשום מה
בת העמק, לא כולנו בפרישה מוקדמת.. ויש כאלו שאחרי שבוע עבודה מתיש צריכים קצת זמן מסך...
טוב נו על מי אני עובדת עם התירוצים של שבוע עבודה. סתם בא להעביר ת'זמן בלי לעשות משו פרודוקטיבי. ודרכת על נקודה רגישה.. אז מרגישה צורך להצטדק..

בדיוק!
כתבתי את זה גם לפני כמה הודעות.
בכלל אני לא מבין מה המשמעות של סגר מלא לעומת הסגר הנוכחי ? הרבה יותר אפקטיבי להשקיע באכיפה, כי כל עוד אנשים לא יקפידו על שמירת מרחק, ימשיכו להידבק ולהדביק אפילו כשיצאו להצטייד במוצרים חיוניים (שירותי הזמנות אונליין קורסים מעומס), לא נראה לי שאם יאסרו סיבוב של 100 מטר מהבית זה מה שישפר את המצב.
בא לא נשכח שיש בכל בית הרבה ילדים, לכל ילד יש את הדרישות שלו, איזה אוכל הוא אוהב ומאיזה הוא סולד, זה יהיה פרויקט מורכב מאוד גם אם הצבא יחלק אוכל, להגיע ולשפוך סתם אוכל על אנשים זה לא יעבוד.
שלא לדבר על תינוקים, שלפעמים בימי שגרה צריך לעמול עד שמוצאים איזה דייסה בדיוק מוצאת חן בעיניהם ומסכימים לאכול אותה.
מה שכן לדעתי הצבא יכול להשתלט הרבה יותר טוב ממשרד הבריאות כמעט בכל אספקט במערכה הזו, כי הוא מאוד מיומן לפעילות לוגיסטית ורפואית.

בדיוק!
כתבתי את זה גם לפני כמה הודעות.

בא לא נשכח שיש בכל בית הרבה ילדים, לכל ילד יש את הדרישות שלו, איזה אוכל הוא אוהב ומאיזה הוא סולד, זה יהיה פרויקט מורכב מאוד גם אם הצבא יחלק אוכל, להגיע ולשפוך סתם אוכל על אנשים זה לא יעבוד.
שלא לדבר על תינוקים, שלפעמים בימי שגרה צריך לעמול עד שמוצאים איזה דייסה בדיוק מוצאת חן בעיניהם ומסכימים לאכול אותה.
מה שכן לדעתי הצבא יכול להשתלט הרבה יותר טוב ממשרד הבריאות כמעט בכל אספקט במערכה הזו, כי הוא מאוד מיומן לפעילות לוגיסטית ורפואית.
אולי הקורונה תעזור לי להסביר לילדים שלפעמים אוכלים מה שיש ולא רק מה ש"בא לי"? בקיצור, יש לך מקום לעוד 5 לזמן הסגר?

אולי הקורונה תעזור לי להסביר לילדים שלפעמים אוכלים מה שיש ולא רק מה ש"בא לי"? בקיצור, יש לך מקום לעוד 5 לזמן הסגר?
בהצלחה עם זה, עלול בקלות להיגמר בתת תזונה,
המשאבים המנטליים שלנו מוגבלים, יש גבול כמה אפשר להכתיב לילד, ויש גבול כמה אפשר לשכנע אותו, צריך לווסת מכל דבר, כמו בהרבה צמתים בחיים גם כאן צריך אסטרטגיה מה להעדיף ועל מה להתפשר, עדיף לי באכילה לתת לו להתפנק כל עוד היא מאוזנת תזונתית ולהתחכך איתו בהשכבה וסדר יום, מאשר ההיפך. עדיף לי לשכנע אותו לוותר לאחיו משחקים ״שלו״ כשהוא בין כך לא משתמש בהם מאשר לשכנע לאכול מה שיש.
בקיצור הכל תלוי עם מה אתה מתמודד וכמה כוחות נפש נותרו לך..
המגיפה הזו עושה שיעור חשוב להרבה אנשים, גם פשוטי העם מבינים עכשיו מה עובר על עובדי הוראה שצריכים להתמוד עם ״התכשיטים שלנו״ ביומיום, לא עם בודדים אלא כיתה שלמה.
פחחח
שיגידו תודה שיש אוכל על השולחן (מותר לי, דור שני וגו') :>
הכל יחסי, אי אפשר לדרוש מילד לוותר על דברים בסיסים שיש לחברים שלו, כולל ממתתקים ומאכלים מסוימים, כך שנהיה אישזהו baseline סטנדרטי,
בדור שלך לא היו סטנדרטים חברתיים ?

בדור שלך לא היו סטנדרטים חברתיים ?
בטח, הייתי מקבלת בדיוק את אותם ממתקים כמו כל ילדי הקיבוץ: גבינה לבנה עם ריבה, כוס שוקו עם קרום (חייבים לשתות!), מיץ פטל מגעיל ועוד מיני תרגימא הזויים. אבל עשור לפני כן, אמא שלי היתה אחראית על המטבח בקיבוץ בתקופת הצנע. אל תשאל איזה גורמה היא הכינה ממרגרינה וחלב כדי שיהיה לחברים מה למרוח על הקצת לחם שקיבלו. אז אנחנו קצת בתקופת צנע עכשיו וצריך להסביר לילדים :)

שר הבריאות עצמו הפר לפי הפרסומים את ההוראות לגבי יציאה מהבית ותפילות בחברת אחרים ולכן גם נדבק ואז סיכן אחרים, כך שמה יש להתלונן על החרדי הממוצע אם זו הדוגמה שהוא מקבל?
בכל מקרה, שר הבריאות הזה כושל בהבנת המציאות ואין לדעתי שום תקווה לשינוי אם שיקולים פוליטיים כאלה או אחרים יותירו אותו בתפקידו.
מדהים שבגלל רשלנותו והזלזול שלו ראש הממשלה, בכירי מערכת הבריאות וראש המוסד צריכים לשהות בבידוד.

זה משתפר...
שר הבריאות התעלם מהתחזיות המקצועיות לפיה בני ברק בסיכון ממשי להפוך למרכז ההתפרצות הארצי ולא הסכים לחתום על צווים כדי להטיל סגר או לבודד חולים בכפייה.
אם שר בריאות חרדי לא מצליח להבין את גודל הקטסטורופה המתקרבת זה חמור עוד יותר בעיניי, כי הוא בקיא בהלכות המגזר ומנהגיו.
לו שר הבריאות היה יאיר לפיד או אחמד טיבי רחמנא ליצלן ישר היו מתלוננים שהחרדים הוזנחו כי הם קהילה שונה ומסוגרת. במקרה הזה ההסבר הוא כנראה שליצמן חושש מהרבנים ולכן גזר את דינם של רבים מתושבי העיר למוות מיותר ובדרך הזיק בצורה איומה למערכת הבריאות עליה הוא מופקד יותר מעשור.

מקור:
https://mobile.twitter.com/newsisrael13/status/1245764436884893699

שר הבריאות התעלם מהתחזיות המקצועיות לפיה בני ברק בסיכון ממשי להפוך למרכז ההתפרצות הארצי ולא הסכים לחתום על צווים כדי להטיל סגר או לבודד חולים בכפייה.

נשמע מופרך, ליצמן הוא זה שביקש כבר לפני כמה ימים להטיל סגר מלא על בני ברק.

נשמע מופרך, ליצמן הוא זה שביקש כבר לפני כמה ימים להטיל סגר מלא על בני ברק.
הוא ביקש רק כשהבין שזה מאוחר מדי לעצור את ההתפרצות. לפני כן היה עסוק בלהחריג בתי כנסת ומקוואות מההוראות שניתנו לאזרחים.
היום קראתי שככל הנראה שליצמן נדבק בעת שערך קניות לשבת במכולת עמוסה בקונים בשכונה חרדית בירושלים ביום שישי שעבר, מפני שלא הסכים לשנות את מנהגיו.
אגב, אותו ליצמן ביקש פטור מהגעה לכנסת לפני מספר שבועות כי הוא בקבוצת סיכון עקב גילו. כשביקרו את הפרסומים שהוא יסרב להגיע לכנסת בעת המשבר הפוליטי החמור ביותר בתולדות המדינה ובשעה שמתחולל משבר בריאותי עולמי ומקומי בשעה שהוא שר הבריאות הוא טען שהוא בסה"כ דואג לבריאותו אבל מסתבר שזה לא נכון בכלל והוא לא נזהר ואף סיכן את ראש הממשלה.

מה המקור של הכתבת?
על פי הפרסום מדובר בבאי בית הכנסת ברחוב שבו הוא גר וחסידים נוספים המשתייכים לקהילה שלו בירושלים.
כמובן שאם חלילה וחס ערוץ 2 פירסם דבר שקר אני מצפה לתביעת דיבה מצד ליצמן בקרוב. נראה מי יגיע קודם - התביעה או המשיח.

אם חלילה וחס ערוץ 2 פירסם דבר שקר אני מצפה לתביעת דיבה מצד ליצמן
תמיד תהיתי, בתביעת דיבה מספיק שהתובע יכחיש את האשמות ואם המפרסם לא יוכיח את נכונות הידיעה הוא יחויב, או שלהיפך, נטל ההוכחה על התובע שמדובר בשקר ?
שר הבריאות עצמו הפר לפי הפרסומים את ההוראות לגבי יציאה מהבית ותפילות בחברת אחרים ולכן גם נדבק ואז סיכן אחרים,
לפי אותם פרסומים הוא מכחיש את האשמות הללו, טוען שהקפיד על כל הכללים ומדובר בלחצים פוליטיים על רקע המשא ומתן להקמת הממשלה.
אבל משהו אחר מוזר צד את עיני, כתבו שהאדמור מגור אינו חייב בבידוד כי בעת שנפגשו לפני 12 יום שמרו על כללי המרחק, אני מבין מכך שמנכל משרדו, ראש הממשלה, ועוד בכירים אחרים לא הקפידו על כללי שמירת המרחק ולכן כן צריכים להיכנס לבידוד ?! בלתי נתפס.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה