• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מרד המסים החוקי

לזרוביץ'

משתמש סולידי
דירוג
11
נתקלתי בזה לאחרונה:

https://shkifut.info/mered/

נראה שהם רציניים, בליווי משרד ייעוץ מס. מה דעתכם? נשמע לי כמו אחלה דרך לנצל הטבות מס שזמינות רק לפלח מסויים, למשל כאלה.

לא מבקש ייעוץ ולא מייעץ כמובן.

חבל שלא עשו גם מסלול של מע"מ על ירקות בשיעור אפס למוכרי נעליים שרוצים להגדיר את המוצר כמלפפון.
יש הרבה רווח במיזם עליו כתבת, אבל חשוב לדעת מי יפיק אותו.

על פניו לפי האתר המניע מאחורי היוזמה אינו מיצוי זכויות, אלא צרות עין. עיין שם.
מטרה העיקרית בנסיבות הינה לסייע בידה של רשות המסים במלחמתה בתאגידים הגדולים

נערך לאחרונה ב:
על פניו לפי האתר המניע מאחורי היוזמה אינו מיצוי זכויות, אלא צרות עין. עיין שם.
אני מבין שזה נראה כמו "אם לנו אין הטבות אז גם שלהם לא יהיה", אבל איך זה שונה מבעלי הכנסה גבוהה שפתחו חברות ארנק? מצאו דרך חוקית לקבל הטבות מס וניצלו אותה. הציטוט שנתת הוא מתוך "המסלול הכחול", והוא גם פחות רלוונטי לדעתי לרוב הגולשים בפורום. "המסלול הירוק" כביכול בעל אג'נדה פחות צרת עין ויותר רלוונטית גם לחברים פה.
יש הרבה רווח במיזם עליו כתבת, אבל חשוב לדעת מי יפיק אותו.
אשמח לניתוח מעמיק יותר מי יפיק אותו?.. זו אמירה שאפשר להגיד על רוב החוקים והנהלים שיוצאים במדינתנו.

אשמח לניתוח מעמיק יותר מי יפיק אותו?.. זו אמירה שאפשר להגיד על רוב החוקים והנהלים שיוצאים במדינתנו.
היזמים כמובן (לאו דווקא בעלי האתר. גם נותני השירות ירוויחו).
הניסיון המוצהר הוא לערער את בסיס המס הנהוג בישראל. המדינה תשקיע מאמצים אדירים כדי להדוף את הניסיון הזה. על ניסיונות הרבה יותר צנועים, חברות משלמות מיליוני ש"ח ליועצים, כך שגם הניסיון המוצע כאן לא יהיה זול.

בואו נסווג את פורום הסולידית כענקית הייטק.
אם יבקשו הוכחות נראה להם את רטרולייזר ;)
הגיע הזמן שנרים מקבילה כחול לבן ל-Wealthfront :)

@גרהם אני לא מכיר את הפרטים עדיין, אבל אני לא רואה הבדל גדול בין הרצון להתחמק ממס ירושה אמריקאי ע"י קניית קרנות איריות ובין הרצון ליהנות מהטבות מס ע"י איחוד פעילות של כמה חברות קטנות/עצמאים. אם חברת פרוייקטים כמו מטריקס למשל זוכה להטבות, למה כמה מהנדסים לא יכולים לפתוח חברה ביחד ולנצל את ההטבות האלה גם כן?

• אהבתי
Reactions: Roi
הגיע הזמן שנרים מקבילה כחול לבן ל-Wealthfront :)

@גרהם אני לא מכיר את הפרטים עדיין, אבל אני לא רואה הבדל גדול בין הרצון להתחמק ממס ירושה אמריקאי ע"י קניית קרנות איריות ובין הרצון ליהנות מהטבות מס ע"י איחוד פעילות של כמה חברות קטנות/עצמאים. אם חברת פרוייקטים כמו מטריקס למשל זוכה להטבות, למה כמה מהנדסים לא יכולים לפתוח חברה ביחד ולנצל את ההטבות האלה גם כן?
אני רואה הבדל אדיר.
במקרה הראשון יש רק עמלת קניה
במקרה השני תצא שומה לכל נישום בנפרד, השגה תעלה כסף והיא תדחה. ערעור לבית משפט יעלה הרבה כסף ותיק כזה בודאות יגיע לעליון . אם הרשות תפסיד יתחיל קרב בכנסת וגם הלוביסטים עולים כסף.
זה תקציר שבתקציר שלוקח לפחות 8 שנים. מי מרוויח הבנו. מי משלם?

אני רואה הבדל אדיר.
במקרה הראשון יש רק עמלת קניה
במקרה השני תצא שומה לכל נישום בנפרד, השגה תעלה כסף והיא תדחה. ערעור לבית משפט יעלה הרבה כסף ותיק כזה בודאות יגיע לעליון . אם הרשות תפסיד יתחיל קרב בכנסת וגם הלוביסטים עולים כסף.
זה תקציר שבתקציר שלוקח לפחות 8 שנים. מי מרוויח הבנו. מי משלם?
אתה משווה עלות כניסה באחד מהמקרים, לעלות שבירת הכלים ע"י הממשלה במקרה השני. גם ממשלת ארה"ב יכולה להחליט יום אחד שהיא רודפת גם אחרי ירושות של אחזקות עקיפות באירלנד של נכסים בארה"ב ולתבוע מיסים עצומים מאנשים. אולי בית משפט יכריע לרעתה, אבל מי יממן את העו"ד?

למה צרות עין?

איך זה הגיוני שעסק בינוני צריך לשלם 25% מס חברות, ועוד 25% מס דיבידנד, וצ'ק פויינט משלמים שיעורי מס חד ספרתיים?

הטענה שזה מוצדק, בגלל התרומה שלהם למשק, דיי לא מבוססת. אם הם תלויים בהטבת המס הביסוס הכלכלי שלהם רעוע ממילא. ואם השוואת המיסוי תגמור אותם, או תגרום להם לצאת מהארץ, אולי עשר- עשרים החברות, שיחליפו אותם, יתרמו למשק יותר?

אפרופו מיסים, מהאתר שלהם....

גוגל ופייסבוק, הן מעצמות פרסום בישראל, ומשלמות כלום למדינת ישראל, לעומת וואלה, ו YNET, וחברות פרסום ישראליות.

היתה כתבה על כמה עסקים באירלנד שניסו לעשות זאת - לא זוכר איפה זה עומד.

למה צרות עין?
פשוט תקרא מה כתוב באתר. המטרה שלהם היא לא לשלם פחות מיסים, אלא שמישהו אחר ישלם יותר.
הטענה שזה מוצדק, בגלל התרומה שלהם למשק, דיי לא מבוססת.
אף אחד לא טוען שזה מוצדק. יש שטוענים שזה כדאי.
אולי עשר- עשרים החברות, שיחליפו אותם, יתרמו למשק יותר?
אולי. ואולי לא.
כמו בהשקעות, יש כאן סיכון. אולי תרוויח, אולי תפסיד.

אתה משווה עלות כניסה באחד מהמקרים, לעלות שבירת הכלים ע"י הממשלה במקרה השני. גם ממשלת ארה"ב יכולה להחליט יום אחד שהיא רודפת גם אחרי ירושות של אחזקות עקיפות באירלנד של נכסים בארה"ב ולתבוע מיסים עצומים מאנשים. אולי בית משפט יכריע לרעתה, אבל מי יממן את העו"ד?
ברצינות? אתה רואה מצב של יורש סכום של מיליון דולר מוציא מאות ואלפים על ניהול משפט עקרוני מול ממשלת ארהב?

פשוט תקרא מה כתוב באתר. המטרה שלהם היא לא לשלם פחות מיסים, אלא שמישהו אחר ישלם יותר.
עיינתי. אבל נטל מיסים שוויוני יותר, אומר שכולנו נשלם פחות (בתקווה)

ברצינות? אתה רואה מצב של יורש סכום של מיליון דולר מוציא מאות ואלפים על ניהול משפט עקרוני מול ממשלת ארהב?
ואם רשות המיסים תגיד לך להפסיק לשחק משחקים ולשלם מס הכנסה ליחיד על ההכנסה שלך מהחברה אתה רואה את עצמך יוצא למלחמה יקרה או פשוט משלם כיחיד? כמה נזק כבר תספוג במקרה הזה בהשוואה ללעבוד כשכיר בתקופה הזו? היו דיונים על תרחיש דומה פה בפורום (שכיר מול חברת ארנק) והמסקנה למיטב זכרוני הייתה שהנזק במקרה של נסיגה כזו לא משמעותי.

ואם רשות המיסים תגיד לך להפסיק לשחק משחקים ולשלם מס הכנסה ליחיד על ההכנסה שלך מהחברה אתה רואה את עצמך יוצא למלחמה יקרה או פשוט משלם כיחיד? כמה נזק כבר תספוג במקרה הזה בהשוואה ללעבוד כשכיר בתקופה הזו? היו דיונים על תרחיש דומה פה בפורום (שכיר מול חברת ארנק) והמסקנה למיטב זכרוני הייתה שהנזק במקרה של נסיגה כזו לא משמעותי.
וזה דומה לניסיון עליו המלצת לרשום כל עצמאי קטן במקלטי מס או לבקש הכרה בהוצאות טיפול בילדים כשיש סעיף חוק מפורש שאוסר זאת? אתה באמת לא מבין מה מהות ההצעה אליה הפנית?

וזה דומה לניסיון עליו המלצת לרשום כל עצמאי קטן במקלטי מס או לבקש הכרה בהוצאות טיפול בילדים כשיש סעיף חוק מפורש שאוסר זאת? אתה באמת לא מבין מה מהות ההצעה אליה הפנית?
אני אחדד. מה שנראה לי מעניין בהצעה המוזכרת זה "המסלול הירוק" בלבד. הוא לא כולל את הדברים שציינת, ואני גם מסכים שהשניים האחרים הרבה יותר "אפורים", במקרה הטוב.

עריכה: גם לא המלצתי על כלום :>

נערך לאחרונה ב:
אני אחדד. מה שנראה לי מעניין בהצעה המוזכרת זה "המסלול הירוק" בלבד. הוא לא כולל את הדברים שציינת, ואני גם מסכים שהשניים האחרים הרבה יותר "אפורים", במקרה הטוב.

עריכה: גם לא המלצתי על כלום :>
בהצלחה

Back
למעלה