• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעוניינת לתרום

גם אני תורם לויקיפדיה!

לויצו אני תורם בגדים וחפצים לא נחוצים. זה נכון שחלק מהפריטים נלקחים ע"י המתנדבים, אבל חלק גם מגיע לנזקקים והרוב נמכר בחנויות וממן פעילויות.
חפצים אפשר גם למסור בקבוצות פייסבוק כמו "מתנות" "רק לבוא לקחת" "תרומות ומעשים טובים".

מה שמזכיר לי שאני בחיים לא אתרום לויצ"ו. אמא של חברה שלי התנדבה שם במשך שנים. הייתה מביאה כל שבוע הביתה ערמות של בגדים שאנשים תרמו, הביאה כדי שהבנות לה יקחו מה שהם רוצות ועל כל פריט שהן לקחו היא שמה שקל. שקל!!
כששאלתי אם הבגדים לא מיועדים לנזקקים התשובה שקיבלתי הייתה: "נזקקים לא באמת צריכים ללבוש מותגים"
אחרי זה גם נאמר שכל המתנדבות שם עושות את זה...
ואני בטוחה שזה לרגע לא מוריד להן מהגאווה והצדקנות על כך שהן מתנדבות, נשמות טובות :/

חוץ מהתשובה המגעילה שקיבלת לא ברור מה לא בסדר, הרי אם הן היו באות לחנות יד 2 של ויצ"ו בעצמן היו יכולות לרכוש את אותן בגדים באותו מחיר? זה לא שמישהו עומד בכניסה ובודק אם יש לך תעודת נזקק.
אגב בעניין דומה, אחד שיודע אמר לי פעם שהרבה משפחות שמטופלות ברווחה לא מוכנות לקחת בגדים מיד שניה... כי חלק מהבעיה אצלן זה התנהלות כלכלית לא נכונה, למשל לקנות בגדים גם כשאין לך כסף לאוכל לילדים.

אנחנו תורמים 10% מההכנסות החודשיות שלנו. אז מחלקים את התרומות וככה אוכלים את כל העוגה.
שליש מהכסף הולך למטרות ערכיות שאנחנו מזדהים איתן.
שליש הולך לעזרה לעניים- כל פעם זה משתנה- אנחנו תורמים בעיקר דרך חברים שלנו שמטפלים בכל מיני מסכנים.
שליש הולך ללומדי תורה.
בכל המקרים, אנחנו תורמים רק למקומות שאנחנו מזדהים איתם ערכית, ומכירים מקרוב את האנשים ויודעים שהם באמת יעשו את הכי טוב שאפשר עם הכסף.

אנחנו ככה מאז שהתחתנו ורואים מזה רק ברכה.

אם יש זמן - אז רצוי להתנדב למספר שעות בשבוע בנושא הקרוב ללבך. לדוגמא הלל לחוזרים בשאלה, פעמונים, ליווי משפחה של עולים חדשים, שעת סיפור בגן ילדים או בית ספר עממי וכו' וכו'.
כל מי שמתנדב במקומות כאלו נתקל לפעמים במצבים בהם הוא מכניס את היד לכיס ונותן גם כסף. ישירות. בלי מתווכים

אני אישית לא מסוגל לתרום לעמותות וארגונים כי הכסף אף פעם לא מגיע למי שצריך אותו. וגם מעבר לזה, "תרומה" כשלעצמה היא קונספט בעייתי שמתחזק אלמנטים שאני לא מוכן לתת בהם יד ("תלותיות", מי שאת תורמת לו הופך לנטל ולא לגורם פרודקטיבי וכן הלאה)

לכן הייתי ממליץ לתרום למקומות תעסוקה או לקנות ממקומות תעסוקה שלהם יש מאפיינים טובים. למשל "נא לגעת" (http://nalagaat.org.il/תרומות/איך-תורמים/)
נכון שבסוף מדובר בעמותה ללא מטרות רווח אך הדבר היופה שם זה שהם מעסיקים ומספקים פ-ר-נ-ס-ה ובכבוד לאנשים בעלי מוגבלויות בדרכים מאוד מאוד יצירתיות! למשל מסעדת "חושך" (בלוקאווט) את יכולה לשכנע כמה חברים ללכת לשם וכל הארוחה היא בחושך (חוויה נהדרת) והמלצרים עיוורים, דבר שמוסיף לחוויה.

לדעתי הדרך הכי טובה לתרום היא בעזרת הכסף שאנחנו מבזבזים ביום יום עבור מקומות שתומכים באג'נדה שלנו.

נושאים דומים

Back
למעלה