• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מודאג כי שיחקתי הגנתי (שיתוף)

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
לא ניתן לומר שהמצב שלי רע. נהפוכו.
אני בן 34, יש לי דירה בבעלותי, דירה בשווי 900 אלף שקלים בערך (בין 800 למליון). בשנה הבאה תושכר ב2500.
ועוד בערך 400 אלף במניות (עם סטייה כמובן לפה ולשם)
כ20K בערך בעובר ושב
וקצת ביטקויין שעלה לי 5K לפני כמה חודשים..

הקפדתי לפזר את נכסי, התגברתי על הפחד להכניס את רוב הוני הנזיל לשוק המניות וגיליתי שאני ככל הנראה האדם השלו בעולם בירידות.
גם את ההון של אמא שלי הקפדתי להשקיע, אך לא בכל עסקינן.

אני עובד במה שאני יחסית אוהב, מוסיקה, מספר שעות בשבוע (הייתי שמח לעבוד יותר). 4 ימים חופש, 3 עבודה של באמת שעתיים שלוש, עם נסיעות ארבע. אין לי ילדים. אני מתעורר ביקיצה טבעית בכל בוקר ומחליט בגדול מה בא לי לעשות, ואיפה בא לי לאכול. אני גר ביחידת דיור קטנה ומשלם עליה בזול יחסית, 2600 עם כל החשבונות. לצערי יכול להיות שזה יעלה בקרוב. אין לי הרבה ציוד. אין לי בוסים. החופש הגדול, למעט כמה תיאומים של תלמידים וירידה בשעות העבודה, לא היווה לי שום מכשול.

זה משאיר לי הרבה זמן פנוי.
את הזמן שלי אני משתדל ליצירה בהספק מהיר: סיימתי לכתוב ולאייר על ספר שני, שיצא הפעם באנגלית ובעברית, יש לי אלבום ראשון שהקלטתי ומתכנן להוציא, אלבום אחר להקליט, מופע חדש, וספיישל שצילמתי. אני עובד על ערוץ יוטיוב מעניין, מיתוג שלי מחדש כזמר ועוד.

תמיד הרגשתי שיש לי מספיק, שאני שמח בחלקי והכי חשוב - הולך בדרך שלי, ולא בדרך מוסכמות חברתית כזו או אחרת.
לאחרונה הבנתי שזה לא מספיק. אני רוצה יותר. ולא מבין בדיוק מה.

כמה דברים שמכרסמים בביטחון שלי כאדם שיכול להרשות לעצמו לישון ולעבוד כמה שהוא רוצה:

התכנית מחיר למשתכן נתנה דירות בהנחות של מליון ומעלה לאנשים שגדולים ממני בשנים ספורות ויכלו להשתתף בתכנית. כיוון שאני לא יכולתי להשתתף בתכנית, קניתי דירה בשוק החופשי. אבל קניתי בקטן, בחצי מליון שקלים. הדירה כמעט הכפילה את השווי, ועם השכירות שקיבלתי עברה אותו, ולשמחתי השקעתי אותה בשוק ההון, ועדיין, אני לא מתחרה באנשים שלא מבינים בדירות, זכו בהגרלה בדירות במרכז, וקיבלו דירות בשווי מטורף בהנחה של למעלה ממליון שקל. אני חושש וצופה שבעתיד זה היהיה הסטנדרט לחיים טובים כי העושר הזה רק יגדל ויטפח, ואילו הדירה המסכנה שלי ברמלה לא תהיה מספיק כדי לבטח אותי כלכלית, אפילו שבונים לידה את הרכבת הקלה.

יש אנשים שהשקיעו באיזורים של פינוי בינוי ויקבלו דירות חדשות. אני פתאם חושב שיכולתי לשחק יותר התקפי, לרכוש דירה גדולה יותר או שתי דירות, ותוהה אם עלי להוציא את הכסף משוק המניות ולפחות לעשות את זה עכשיו. זה גם עניין תרבותי במדינה, מי שיש לו דירה מחזיק בכח כאן. המחירים עולים פה בטירוף ורק נדל"ן מבטח את זה בעקביות. הכסף ששמתי במניות כאילו עבורי רגשית נשמר לעוד 20 שנה, אבל הוא מונע ממני להמשיך ולהתקדם ואולי לקנות בית גדול יותר.

אבל החלום הכי גדול שלי הוא להתעשר מהיצירה שלי, להניח לנדלן למניות ולעשות את מה שאני הכי טוב בו, לנגן, להלחין לכתוב ולהרוויח מזה כסף מהיר. אני כבר עושה את זה. מהנדסים מסתכלים עלי מרוויח 2000 על הופעה של שעה אחת לכמה שבועות, או מלמד ב200 לשעה, הבעיה היא שאני לא עושה את זה מספיק. אני לא מצליח לייצר לעצמי עוד עבודה בדיוק מהסוג שאני רוצה - הופעות. לא מכירים אותי עדיין, הספר הראשון שלי לא נחל את ההצלחה שלדעתי הוא ראוי לה. אני רוצה לשחק פחות הגנתי, להשתמש בכסף כדי להוציא דברים שיצרו לי את השם שאני מייחל לו, שההופעות שלי, שבאמת באמת מיוחדות כאן בנוף המקומי, ימלאו קהל וימלאו שיחות של אנשים. הקהל הישראלי מעריך מוסיקה ומעריך אומנות, זאת לגמרי ההתנהלות שלי שמנעה מהיצירה שלי שלא להגיע לקהל הרחב עדיין.

אני מרגיש תקיעות. לא יצירתית, להפך. אבל תקיעות מקצועית. נגיד היום 3 התלמידים שהייתי אמור ללמד ביטלו ויש לי חופש. אין לי מושג מה לעשות עם הזמן הזה. אפילו שיש לי הופעה בסופ"ש בעוד 2000. זה כאילו הכל קל לי מדי, נוח מדי, ואני מהסס לעשות את הצעד הבא שיטרוף מחדש את הקלפים.

לרכוש דירה גדולה יותר או שתי דירות, ותוהה אם עלי להוציא את הכסף משוק המניות ולפחות לעשות את זה עכשיו.
שמעת על תזמון שוק? זה בדיוק הזמן הכי גרוע לעשות את זה....

אבל החלום הכי גדול שלי הוא להתעשר מהיצירה שלי, להניח לנדלן למניות ולעשות את מה שאני הכי טוב בו, לנגן, להלחין לכתוב ולהרוויח מזה כסף מהיר. אני כבר עושה את זה. מהנדסים מסתכלים עלי מרוויח 2000 על הופעה של שעה אחת לכמה שבועות, או מלמד ב200 לשעה, הבעיה היא שאני לא עושה את זה מספיק. אני לא מצליח לייצר לעצמי עוד עבודה בדיוק מהסוג שאני רוצה - הופעות.
א. להתעשר ממוזיקה בישראל זה אתגר עצום.
ב. יש לך תוכנית עסקית? קהל יעד לדוגמא, פיתוח עסקי פוטנציאלי?
ג. האם יש לך מנהל מקצועי, או גורם שמלווה את הקריירה שלך?

כתבת שני נושאים שונים - לימוד מוזיקה והופעות. כל אחד מהם נכון לתקוף אחרת.

הכסף ששמתי במניות כאילו עבורי רגשית נשמר לעוד 20 שנה, אבל הוא מונע ממני להמשיך ולהתקדם ואולי לקנות בית גדול יותר.
למה אתה צריך בית גדול יותר בתור רווק? משיקולי רווח גדול יותר?

נראה לי אתה מערבב פה 2 דברים לא קשורים:
1. הרווחה וההתקדמות הכלכלית שלך.
2. הרצון שלך להתקדם מקצועית.

לדעתי אתה צריך לנהל כל אחד מהדברים בנפרד.
למשל לא הייתי מוציא את כל הכסף הפנוי שלי בכדי לנסות להתקדם מקצועית אבל מצד שני ישאיר אותי חסר כל או יעמיד את העתיד הכלכלי שלי בסכנה.

ועדיין, אני לא מתחרה באנשים שלא מבינים בדירות, זכו בהגרלה בדירות במרכז, וקיבלו דירות בשווי מטורף בהנחה של למעלה ממליון שקל
אתה פעלת כמו שצריך, אל תשווה את עצמך לאנשים שזכו בלוטו.

קראתי הרבה טקסט שלך, ונראה שבאמת אתה מבין כל מה שצריך להבין.

לדעתי יש לך בעיה קלאסית של נוחות.
לרוב האנשים קשה עם זה שנוח להם יותר מדי, זה נהיה משעמם.
בגלל זה רוב היזמים שעושים אקזיט עוברים לדבר הבא ולא הולכים לנפוש כל השנה בתאילנד, רוב האוכלוסיה עסוקה מלהרוויח כסף כדי שלילדים יהיה טוב, ואנשים אחרים עסוקים בלהרוויח יותר, לשפר את מצבם בחיים, לחוות דברים.

אתה באמת באחלה של מקום בחיים, והייתי ממליץ להתנסות בדברים חדשים עד שתצליח למלא את החלל הפנוי בעוד שיעורי מוסיקה או הופעות.

רעיונות יכולים להיות אולי יצירה משותפת עם עוד אנשים (זה מאוד מוציא מאזור הנוחות), למידה על שיווק כדי להשיג עוד תלמידים, למצוא עבודה חלקית כשכיר בתור מורה וכו' וכו'.

כל דבר כזה יכול להיות אחלה התנסות שאם לא תתאים, תוכל לחתוך ולעבור לדבר הבא.

סליחה, אבל כל פעם שאני רואה פוסט שלך, אני חושב לעצמי "הנה הבחור שקיבל ממני הזמנה לפפר [ו-250 שקלים מתנה] ואפילו לא טרח להגיד תודה". :$

בכל חיי כתבתי לך שלוש הודעות פרטיות, באחת שאלתי שאלה ובשתיים האחרות היתה כתובה המילה תודה.
בפירוש כן כתבתי לך "תודה רבה על עזרתך" על העזרה בפפר.
אם מישהו הגיב לשני בלקוניות זה אתה אלי, ובכלל לא שמתי לב להודעה השניה. אבל גם לאחר מכן שאלתי אותך משהו אחר והודתי לך גם עליו.
מעולם לא חשבתי שזה יעלה לי במיני שיימינג הזוי שכזה.
כך או כך, אם נפגעת, אני מבקש על כך סליחה ואומר לך, בפעם השניה, תודה על הקישור.

ויחד עם זאת, אציין שלכתוב כזה דבר כאן, בנושא שכלל לא קשור לפפר, כשהשיחה זמינה לך ויכולת לבדוק ולראות שאמרתי לך תודה, זה לא יפה.
לא תמצא אותי משחזר לך את זה עוד שלוש שנים כפי שעשית כאן.פפר 1.png

אתה פעלת כמו שצריך, אל תשווה את עצמך לאנשים שזכו בלוטו.

זה לא שאני חושב שלא פעלתי כמו שצריך, זה שאני חושב שמבחינת עושר לרבים בגילי יהיה עושר רב יותר, ושאולי העמדן שלי לפרישה כלכלית משתנה. אם עד עכשיו חשבתי שאני נבדל מבני גילי שיש לי דירה, כעת אני מרגיש נבדל בזה שהרבה חברים שלי זכו בהנחות האלה שאי אפשר להתחרות בהן. הבדל של מליון הוא הבדל של חיים, של עבודה קשה של עשר עשרים שנה עד שלעולם לא משלימים את הפער. זה יתרון במירוץ. לא חושב שזה משנה אם זכית בלוטו או היית משקיע חכם, האגו לא שווה כסף, אני פתאם מבין שאני ממשקיע טוב עשיתי כנראה עסקה בינונית למדי ביחס לרבים במדינה שכמעט בטעות יחזיקו בנכסים יקרים ומניבים. זה צפוי להביא לעליה גדולה באיכות החיים וביכולת של כולם להוציא כסף, ובהתייקרות של הכל.

זה לא שאני חושב שלא פעלתי כמו שצריך, זה שאני חושב שמבחינת עושר לרבים בגילי יהיה עושר רב יותר,
ולעוד יותר יהיה הרבה פחות ממך. הסיבה שעשו הגרלה היא כי רק מעטים זוכים.
בכל מקרה, אם הבנתי נכון, אתה שיחקת הגנתי במגרש שלך כי המגרש של המתנות מהמדינה סגור לך, לא?
ובכלל, תמיד תמצא מישהו שהרוויח יותר ממך, שיש לו יותר מזל וכו'. זה לא מועיל לחשוב כך על החיים.
ובלי קשר, אכן מחירי הנדלן שינו את מפת העושר בחברה. הרבה הרוויחו (חלקם אכן במזל) והרבה מאד הפסידו.

אני פתאם מבין שאני ממשקיע טוב עשיתי כנראה עסקה בינונית למדי ביחס לרבים במדינה שכמעט בטעות יחזיקו בנכסים יקרים ומניבים
לא עשית טעות כי לא היתה לך אופציה אחרת.

הדשא של השכן תמיד ירוק.
תהנה ממה שיש לך או שתפתח עינים גדולות על חיים של אחרים ותמיד תהיה בטוח שאתה מפספס משהו.

נ.ב.
למה אתה לא מקנא בי שיש לי 4 ילדים ואתה עוד לא התחלת עם הראשון?
אני מוכן להשאיל לך 2~3 ילדים לשבוע...
תאמין לי, לא תסתכל יותר לאף אחד אחר בצלחת.
:lol::lol::lol::lol:

תראה, אין לזה סוף.
תמיד יהיה איזה איילון מאסק/בזוס שירוויח יותר כסף מכולם.
אז מה, מי שלא מרוויח כמוהם חייהם לא שווים כלום?
ובכלל, תמיד תמצא מישהו שהרוויח יותר ממך, שיש לו יותר מזל וכו'. זה לא מועיל לחשוב כך על החיים.
בול!

תראה סול, תמיד טוב לקרוא את ההודעות שלך. אני אולי דומה לך, רק בלי החוש היצירתי (שזה הבדל משמעותי, עוד מעט תבין למה).

אתה כזה, סולידי קלאסי. מחפש את הביטחון, תנו לי את השקט שלי לעשות מה שאני רוצה, בלי חרדות מאיפה להביא את האוכל\מקום לישון. שורד.
זה שונה מדי הרבה אנשים פה, אתה קרוב בסקאלה לסולידית של 3400-שקל-וחיה-כמו-מלכה, ובטח לא רודף תשואה.

בגדול זה מורכב מאופי ורצון להעז, לצאת מאיזור הנוחות (שזה גם עניין של אופי).
אבל אתה לא צריך להרגיש רע שזה האופי שלך... במבט לאחור הכל ורוד. במבט לאחור, היית יכול לנסות להעז יותר.
אבל אין בזה טעם, אתה לא יודע מה היה יכול לקרות, היית יכול ליפול, לא ליצור מספיק, להתייאש.

הדבר היחיד שאתה יכול זה מעתה והלאה, לנסות להעז יותר. לעבוד על עצמך, לנסות להוציא את המיץ, לסחוט עוד הופעות, שיעורים.
אבל אני בספק שזה יעבוד יותר מדי. נשמע לי שאתה לא בנאדם שכל היום מחפש למקסם, לעבור חברה כי יש עוד אופציות, לעבור ETF כי יש עוד רבע אחוז.
מה שבטוח אסור, זה להתחרפן. שיחקת הגנתי כי אתה כזה. בגחמה של רגע לנסות להיות התקפי, להוציא ממניות עכשיו לנדל"ן, זה לא רק מטומטם, אלא נגד מה שאתה, ולא יצליח.

זה בהקשר לדשא של השכן. בהקשר לזמן הפנוי, נתקלת בשעמום הקיומי. בסוף, לעשות כל מה שאתה רוצה כל הזמן גם נהיה משעמם וחסר משמעות.
אז יש לך את האופציה, לתת גז, ליצור יותר ולעשות יותר כדי למלא את עצמך. אפשר ללכת לכיוונים חדשים. אישה, ילדים, גננות, עיצוב פסלי עיסת נייר קווקזיים.
אפשר סתם למלא את היום שלך בדברים ללא משמעות, לקחת חצי משרה. החופש מתוק יותר אחרי סבל.

אבל א. אתה צריך להיות אסיר תודה שאתה אמן. מי שלא יוצר, יש לו הרבה פחות מה לעשות ממך. ב. לא אחדש לך שהאומנות הכי טובה באה גם מהחוסר, מהדחק, לא מהשפע.

אני חושב שמבחינת עושר לרבים בגילי יהיה עושר רב יותר
קודם כל זה משפט שנכון תמיד. גם למי שעשה אקזיט. אבל מעשית מצבך די טוב:

* מצבך גם יותר טוב מהמוצג מכיוון שאין לך ילדים (לא משנה אם כרגע או בכלל), ולכן ההוצאה שלך בשנים הקרובות תהיה נמוכה מאחוז די גבוה של משקי בית "מתחרים".

1661847564881.png

הבדל של מליון הוא הבדל של חיים, של עבודה קשה של עשר עשרים שנה עד שלעולם לא משלימים את הפער. זה יתרון במירוץ
קטונתי מלהגיד לך למי להשוות את עצמך. רק אציין שוב שתמיד יהיו כאלו עשירים ממך - וההשוואה הנוכחית שלך לא הכי צנועה :)

1661847667795.png

לא ניתן לומר שהמצב שלי רע. נהפוכו.
אני בן 34, יש לי דירה בבעלותי, דירה בשווי 900 אלף שקלים בערך (בין 800 למליון). בשנה הבאה תושכר ב2500.
ועוד בערך 400 אלף במניות (עם סטייה כמובן לפה ולשם)
כ20K בערך בעובר ושב
וקצת ביטקויין שעלה לי 5K לפני כמה חודשים..

הקפדתי לפזר את נכסי, התגברתי על הפחד להכניס את רוב הוני הנזיל לשוק המניות וגיליתי שאני ככל הנראה האדם השלו בעולם בירידות.
גם את ההון של אמא שלי הקפדתי להשקיע, אך לא בכל עסקינן.

אני עובד במה שאני יחסית אוהב, מוסיקה, מספר שעות בשבוע (הייתי שמח לעבוד יותר). 4 ימים חופש, 3 עבודה של באמת שעתיים שלוש, עם נסיעות ארבע. אין לי ילדים. אני מתעורר ביקיצה טבעית בכל בוקר ומחליט בגדול מה בא לי לעשות, ואיפה בא לי לאכול. אני גר ביחידת דיור קטנה ומשלם עליה בזול יחסית, 2600 עם כל החשבונות. לצערי יכול להיות שזה יעלה בקרוב. אין לי הרבה ציוד. אין לי בוסים. החופש הגדול, למעט כמה תיאומים של תלמידים וירידה בשעות העבודה, לא היווה לי שום מכשול.

זה משאיר לי הרבה זמן פנוי.
את הזמן שלי אני משתדל ליצירה בהספק מהיר: סיימתי לכתוב ולאייר על ספר שני, שיצא הפעם באנגלית ובעברית, יש לי אלבום ראשון שהקלטתי ומתכנן להוציא, אלבום אחר להקליט, מופע חדש, וספיישל שצילמתי. אני עובד על ערוץ יוטיוב מעניין, מיתוג שלי מחדש כזמר ועוד.

תמיד הרגשתי שיש לי מספיק, שאני שמח בחלקי והכי חשוב - הולך בדרך שלי, ולא בדרך מוסכמות חברתית כזו או אחרת.
לאחרונה הבנתי שזה לא מספיק. אני רוצה יותר. ולא מבין בדיוק מה.

כמה דברים שמכרסמים בביטחון שלי כאדם שיכול להרשות לעצמו לישון ולעבוד כמה שהוא רוצה:

התכנית מחיר למשתכן נתנה דירות בהנחות של מליון ומעלה לאנשים שגדולים ממני בשנים ספורות ויכלו להשתתף בתכנית. כיוון שאני לא יכולתי להשתתף בתכנית, קניתי דירה בשוק החופשי. אבל קניתי בקטן, בחצי מליון שקלים. הדירה כמעט הכפילה את השווי, ועם השכירות שקיבלתי עברה אותו, ולשמחתי השקעתי אותה בשוק ההון, ועדיין, אני לא מתחרה באנשים שלא מבינים בדירות, זכו בהגרלה בדירות במרכז, וקיבלו דירות בשווי מטורף בהנחה של למעלה ממליון שקל. אני חושש וצופה שבעתיד זה היהיה הסטנדרט לחיים טובים כי העושר הזה רק יגדל ויטפח, ואילו הדירה המסכנה שלי ברמלה לא תהיה מספיק כדי לבטח אותי כלכלית, אפילו שבונים לידה את הרכבת הקלה.

יש אנשים שהשקיעו באיזורים של פינוי בינוי ויקבלו דירות חדשות. אני פתאם חושב שיכולתי לשחק יותר התקפי, לרכוש דירה גדולה יותר או שתי דירות, ותוהה אם עלי להוציא את הכסף משוק המניות ולפחות לעשות את זה עכשיו. זה גם עניין תרבותי במדינה, מי שיש לו דירה מחזיק בכח כאן. המחירים עולים פה בטירוף ורק נדל"ן מבטח את זה בעקביות. הכסף ששמתי במניות כאילו עבורי רגשית נשמר לעוד 20 שנה, אבל הוא מונע ממני להמשיך ולהתקדם ואולי לקנות בית גדול יותר.

אבל החלום הכי גדול שלי הוא להתעשר מהיצירה שלי, להניח לנדלן למניות ולעשות את מה שאני הכי טוב בו, לנגן, להלחין לכתוב ולהרוויח מזה כסף מהיר. אני כבר עושה את זה. מהנדסים מסתכלים עלי מרוויח 2000 על הופעה של שעה אחת לכמה שבועות, או מלמד ב200 לשעה, הבעיה היא שאני לא עושה את זה מספיק. אני לא מצליח לייצר לעצמי עוד עבודה בדיוק מהסוג שאני רוצה - הופעות. לא מכירים אותי עדיין, הספר הראשון שלי לא נחל את ההצלחה שלדעתי הוא ראוי לה. אני רוצה לשחק פחות הגנתי, להשתמש בכסף כדי להוציא דברים שיצרו לי את השם שאני מייחל לו, שההופעות שלי, שבאמת באמת מיוחדות כאן בנוף המקומי, ימלאו קהל וימלאו שיחות של אנשים. הקהל הישראלי מעריך מוסיקה ומעריך אומנות, זאת לגמרי ההתנהלות שלי שמנעה מהיצירה שלי שלא להגיע לקהל הרחב עדיין.

אני מרגיש תקיעות. לא יצירתית, להפך. אבל תקיעות מקצועית. נגיד היום 3 התלמידים שהייתי אמור ללמד ביטלו ויש לי חופש. אין לי מושג מה לעשות עם הזמן הזה. אפילו שיש לי הופעה בסופ"ש בעוד 2000. זה כאילו הכל קל לי מדי, נוח מדי, ואני מהסס לעשות את הצעד הבא שיטרוף מחדש את הקלפים.
מבחינתי אתה יותר מצליח מהרבה מאוד אנשים יותר עשירים ממך. בהרבה מובנים אתה "חי את החלום" משום שאתה עוסק ביצירה מתוך תשוקה ואף מצאת דרך להתפרנס ממנה. זה תמיד יהיה קשה יותר מלעבוד בעבודות ש 99% מהאנשים עושים. אל תשכח שכסף הוא לא מטרה אל אמצעי.

לקרוא את הפוסט הזה מפחיד אותי מלהיות בן אדם עמיד/עשיר.
לחפש ממה לדאוג. לא ייאמן

Back
למעלה