• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדוכא

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
היי
אני קורא בפורום כבר מספר חודשים ודי מדוכא.
אני ואשתי נשואים +, בני 36. אשתי עובדת בחברת ביטוח גדולה, בעלת תואר שני במנהל עסקים ואני רו"ח בבנק מכניסים ביחד כ- 16 נטו , עובדים לא מעט ובקושי סוגרים את החודש.
ראינו פה את הסקרים על אחוזי החיסכון ועל כמה אתם חוסכים בשנה וחושבים האם משהו בהתנהלות שלנו לא בסדר
אנחנו לא בזבזנים, ועשינו סדר בהוצאות ולא ממש הצלחנו לקצץ בדברים.
הדבר מדכא מאחר ושנינו רכשנו השכלה גבוהה ובכל זאת המשכורות שלנו ממוצעות, אנחנו חיים במרכז והוצאות המחיה גבוהות.
רואים שאנשים פה חוסכים מאות אלפי שקלים בשנה ומרגישים אבודים
אני מניח שהרב פה לא יבינו את המצב מאחר משום שרובכם הייטקסיטים שמשתכרים מעל הממוצע ובוודאי יש כאלו שיגידו שאפשר לקצץ בהוצאות.

יש כאלה שיגידו שעבודה בבנק היא עבודה נוחה וטובה - זה מצב שאולי היה נכון לדור הקודם בבנק ולא לדור שלי. כדי להתקדם בבנק לתפקידים משמעותיים יותר צריך לעבור מבחנים ניהוליים אותם לצערי לא עברתי ולכן הסיכוי להתקדם קלוש.
רק רציתי לשתף.

להתקדם אפשר גם על ידי מעבר לעבודה אחרת. חפש למשל דיון בשם "שינוי מקצוע"

נקודה קטנה למחשבה, אני ואשתי חוסכים הרבה בגלל שתי סיבות:
1. זה האופי שלנו.
2. שנינו עובדים בעבודות שהשכר בצידן אבל האופק התעסוקתי שלהן לטווח הארוך לא ברור ולכן אנו חוסכים ליום סגריר.

בייסיקלי, הטענה שלי היא שבניגוד אלינו, אתה אמנם מרוויח פחות אבל גם הצורך שלך להתגונן מפני עתיד לא ידוע הוא נמוך יותר היות ויש לך קביעות ולכן אולי זה קצת פחות נורא אם חוסכים פחות.

נ.ב
במידה ואתה מתכנן פנסיה מוקדמת הטיעון שלי נזרק מבעד לחלון.

מה ההוצאה החודשית שלכם?

אשתי עובדת בחברת ביטוח גדולה, בעלת תואר שני במנהל עסקים ואני רו"ח בבנק
אחד ממכם או שניכם לא מרוויחים מספיק ביחס לשוק, אני בטוח שאתה יודע את זה
תשקלו הגדלת הכנסה גם אם זה יגרום למעבר לעבודה אחרת או אפילו להיות עצמאי ולעבוד בנוסף (אם המעסיק מאשר)
או תשקול איך להתמודד עם המבחן הניהולי שנכשלת בו, תתכונן אליו כמו שצריך (כמה זמן שלא יקח) ותצלח אותו בפעם הבאה

16,000 שח נטו לחודש במקומות עבודה יציבים ואתה מדוכא? תרגע! אתם ברי מזל ורוב עם ישראל מקנאים בכם...
בתור רואה חשבון הייתי מציע לך לבדוק את מצב קופות הפנסיה, הפיצויים וקרנות ההשתלמות. תראה שאתם חוסכים המון!

@Roee123 ברוך הבא לפורום.
אל לך להיות מדוכא, עצם זה שאתה קורא ומודע שם אותך מעל 99 מהאוכלוסיה מבחינת היכולת שלך לשפר את מצבך.
ההכנסה לכם כזוג היא בסדר. לא מאד גבוה, ולא מאד נמוכה.
אם אתה בעניין של באמת לעשות שינוי (ולא רק להוריד מהחזה את מה שרצית להגיד) אז תתחיל מכמה דברים בסדר שנח לך.
- תקרא את הבלוג של הסולידית.
- תקרא את הספרים המומלצים, בפרט your money or your life.
- תעשה מעקב הוצאות אם אתה לא עושה כבר.
- תפרט כאן את ההוצאות שלך בפירוט מירבי
- שתדבר עם אשתך על היעדים שלכם, מה ה end game של כל אחד מכם, איך אתם רואים את עצמכם מגיעים לשם ומתי
- תפרט פה בפירוט את מצבך הכלכלי, הכנסות, הוצאות, נכסים, התחייבויות, הלוואות, פנסיות וקופות גמל, ילדים וגילאים, משפחה תומכת/נתמכת, ביטוחים וכן הלאה והלאה
- תפרט באיזה עיר אתם גרים/עובדים, איך אתם מתניידים בתחבורה, איך ההרגלים שלכם מבחינת הוצאות, מה הדינמיקה של בני הזוג ביחס לכסף

בערך חצי מהפורום הייטקיסטים, זה אומר שיש עוד חצי שלא. תתפלא כמה אנשים ידעו להתחבר לדברים שתבחר לשתף ויתנו לך עצות איך לקדם עניינים לקראת המטרות שלכם.

מצטרף לדבריו של @adamshalev , ומרגיש מחויב להוסיף:
תגיד לי השתגעת? מה אתה משווה את עצמך לאנשים בפורום הזה, בין אם מבחינת הכנסה או מבחינת גובה החיסכון?
זה מדגם לא מייצג שמבוסס על עובדי הייטק, ואתה גם לא יכול לשער כמה סקרים מוטים אחר צורך של אנשים ש"משפצים" את הנתונים שלהם ;)

יש לאן לשאוף, יש מה לעשות, אבל שלא תצא בהרגשה שמה שהולך פה בפורום מייצג את המציאות הרווחת מחוץ לכותלי ביתך. יש הרבה מה ללמוד מהחברים בפורום, אבל בדומה להתכתבות עם ביל גייטס או וורן באפט - קח מהם את העצות, אל תשווה את מצבך למצבם!

היי
אני ואשתי נשואים +, בני 36. אשתי עובדת בחברת ביטוח גדולה, בעלת תואר שני במנהל עסקים ואני רו"ח בבנק מכניסים ביחד כ- 16 נטו , עובדים לא מעט ובקושי סוגרים את החודש.
ראינו פה את הסקרים על אחוזי החיסכון ועל כמה אתם חוסכים בשנה וחושבים האם משהו בהתנהלות שלנו לא בסדר
הדבר מדכא מאחר ושנינו רכשנו השכלה גבוהה ובכל זאת המשכורות שלנו ממוצעות, אנחנו חיים במרכז והוצאות המחיה גבוהות.
אני מניח שהרב פה לא יבינו את המצב מאחר משום שרובכם הייטקסיטים שמשתכרים מעל הממוצע ובוודאי יש כאלו שיגידו שאפשר לקצץ בהוצאות.

יש כאלה שיגידו שעבודה בבנק היא עבודה נוחה וטובה - זה מצב שאולי היה נכון לדור הקודם בבנק ולא לדור שלי. כדי להתקדם בבנק לתפקידים משמעותיים יותר צריך לעבור מבחנים ניהוליים אותם לצערי לא עברתי ולכן הסיכוי להתקדם קלוש.
רק רציתי לשתף.

היי
תסלח לי אם אני בוטה, מצויין שאתה מדוכא, אולי זה יניע אותך לשינוי, לחשב מסלול מחדש.

היום תואר אקדמאי זה נחמד, ישנם תארים כאלו שאפילו יכולים להבטיח לך הכנסה נטו סבירה, למשך 20 שנים (קצת מוגבל כאשר התוחלת חיים שלך אמורה להיות מעל לגיל 90 שנים), גם אלו שאתה מביט בהם בקנאה כעובדי הייטק, השכר נטו של רובם בהשוואה לרוב אוכלוסיית השכירם די טוב בתקופת העבודה, אך זה מספיק לתקופה מסויימת, אם לא ידעו למנף זאת, ביום שאחרי (בגיל פרישה, בעת פיטורים בגיל מבוגר, או בעת פרישה מהמקצוע מחוסר רצון להכיל את האינטנסיביות בו) הם יחוו ירידה משמעותית ברמת החיים.
אני מכיר את הנושא הזה מקרוב 65% מהלקוחות שלי הם מהנדסים בהייטק, בחלק מהמקרים שני בני הזוג עובדים בהייטק.

המלצתי לך לפעול באגרסיביות במספר כיוונים, הגדלת ההכנסה החודשית (עצמאי), יצירת הון עצמי, השקעה עם מינוף כדי לייצר עליית ערך, השקעה עם מינוף שתייצר תזרים חודשי חזק לדוגמא משכירות.
כרואה חשבון אני מניח שאתה יודע שבעזת המינוף והוצאות נוספות שניתן לקזז (פחת), לא תשלם מס לחלוטין על השקעות אלו (בינתיים אתה צובר ערך).

בשלב שלפני גיל הפרישה, תסלק את יתרת המימון, את הערך שנוצר תשקיע בנכסים שייצרו עבורך הכנסה פסיבית חודשית ותשואה שנתית נאה.

אתה חייב לצאת מאזור הנוחות, כפי שאתה מבין זה לא מוביל לאף מקום, אתה צריך להתאמץ, ולפעול תוך סיכון מחושב.

אני קורא את הפוסט שלך ולא מבין מה או איפה הבעיה.
לא כי אני חושב שאין בעיה, אלא כי אני קורא על אנשים שעושים דברים, לוקחים החלטות, ואז חצי מופתעים או מאוכזבים מהתוצאות הצפויות מראש. אתם לא מוכי גורל. כל החלטה שלכם הובילה אתכם למשהו שפחות או יותר צפיתם מראש שיקרה. אם אתם רוצים לחסוך - תחסכו. אתם לא חוסכים, אז אתם לא חוסכים. אם אין לכם ילדים (לא כתבת שיש), ו-16 נטו לא מספיק לכם בשביל לחסוך, אתם לא עושים כל מה שאפשר. אז כן, אתם לא חוסכים.
ובלי קשר, כמו שנאמר, אל תשווה את עצמך לאחרים, כל אחד והדרך שלו.
אני מציע כמו שכבר כתבו לפניי שתפרט יותר על ההוצאות שלכם ובדבר מה שאתם רוצים להשיג.

בני כמה הילדים?
כבר לא בשלב של גנים פרטיים.
להתקדם אפשר גם על ידי מעבר לעבודה אחרת
לא קל כל כך .

מה ההוצאה החודשית שלכם?
אנחנו לא מצליחים לחסוך. אם אנחנו לא נכנסים למינוס זה כבר נחשב טוב.

אחד ממכם או שניכם לא מרוויחים מספיק ביחס לשוק,
כמה לדעתך זוג כמונו יכול להרויח בשוק ? לא חושב שהרבה יותר .

תשקול איך להתמודד עם המבחן הניהולי שנכשלת בו,
התכוננתי. לצערי אופי לא ניתן לשנות.
תראה שאתם חוסכים המון!
אני חושב שיחסית לאוכלוסיה זה לא כזה טוב שאנחנו על ה- 0 כל חודש

עם ישראל לא מקנא בהם.
לא הבנתי למה אתה מתכוון ?
ההכנסה לכם כזוג היא בסדר. לא מאד גבוה, ולא מאד נמוכה.
אם אתה בעניין של באמת לעשות שינוי (ולא רק להוריד מהחזה את מה שרצית להגיד) אז תתחיל מכמה דברים בסדר שנח לך.
- תקרא את הבלוג של הסולידית.
- תקרא את הספרים המומלצים, בפרט your money or your life.
- תעשה מעקב הוצאות אם אתה לא עושה כבר.
- תפרט כאן את ההוצאות שלך בפירוט מירבי
- שתדבר עם אשתך על היעדים שלכם, מה ה end game של כל אחד מכם, איך אתם רואים את עצמכם מגיעים לשם ומתי
- תפרט פה בפירוט את מצבך הכלכלי, הכנסות, הוצאות, נכסים, התחייבויות, הלוואות, פנסיות וקופות גמל, ילדים וגילאים, משפחה תומכת/נתמכת, ביטוחים וכן הלאה והלאה
- תפרט באיזה עיר אתם גרים/עובדים, איך אתם מתניידים בתחבורה, איך ההרגלים שלכם מבחינת הוצאות, מה הדינמיקה של בני הזוג ביחס לכסף

בערך חצי מהפורום הייטקיסטים, זה אומר שיש עוד חצי שלא. תתפלא כמה אנשים ידעו להתחבר לדברים שתבחר לשתף ויתנו לך עצות איך לקדם עניינים לקראת המטרות שלכם.
תודה על התגובה. אעשה זאת. לא בטוח שיש פה כאלה שמזדהים איתי אבל בכל זאת שמח על ההתיחסות.
יש לאן לשאוף, יש מה לעשות, אבל שלא תצא בהרגשה שמה שהולך פה בפורום מייצג את המציאות הרווחת מחוץ לכותלי ביתך
מבחינתי הפורום מייצג את האוכלוסיה ...

השקעה עם מינוף כדי לייצר עליית ערך,
אני כבר ממונף. מה אתה ממליץ בעצם ? לקנות נכס להשקעה? איפה ? באיזה כסף ?

לא בטוח שיש פה כאלה שמזדהים איתי אבל בכל זאת שמח על ההתיחסות.
אנחנו השתכרנו סכום כזה בערך כל חיינו כשכירים אבל (וזה אבל גדול) לא גרנו במרכז אלא בפריפריה. אמנם לא כתבת על מה הולך כל הכסף אבל זה בהחלט
נשמע לי הגיוני שלא נשאר לכם לחיסכון. מצד שני, אם יש לכם דירה בבעלותכם וקרנות הפנסיה צומחות- אין מה להיות בדיכאון.
השאלה היא מה אתה רוצה? להוציא פחות? להשתכר יותר? כי אני לא הבנתי כ"כ מהפתיח של השרשור.

כתבת לא מקנא
אתם בערך בממוצע של האוכלוסיה ולכן הממוצע לא מקנא בכם.
החציון לעומת זאת (הערך שחצי מהעובדים בישראל מרוויחים מתחתיו וחצי מעליו) הוא נמוך מהממוצע (כי מספיקים כמה מנכלים כדי להטות את הממוצע למעלה) ולכן הם "מקנאים".

מבחינתי הפורום מייצג את האוכלוסיה ...
טעות גדולה. אחד הדברים החשובים בחיים זה לדעת למי להשוות את עצמך. תקרא ותלמד פה בפורום אבל אל תשווה את עצמך.

לשם העניין, יש לי חבר שעשה אקזיט, יש לי גם 2 חברים שירשו "דירות סבתא" בת"א, אני לא משווה את עצמי אליהם כי זה לא יקדם אותי לשום מקום בחיים. אני משווה את עצמי לאנשים במקצוע ובסטטוס דומה לשלי ובאופן כללי מנסה להפחית גם את ההשוואות האלה כי זה לא בריא.

הדבר מדכא מאחר ושנינו רכשנו השכלה גבוהה
.
לצערי השכלה היום לא מבטיחה כלום. יש הרבה תארים שלא נותנים יותר מידי בשוק העבודה.
מדכא, אבל זה המצב.
כבר לא בשלב של גנים פרטיים.
בשלב הזה אין שום סיבה בעולם שלא תצליחו לחסוך ממשכורת של 16. תשקלו לפנות לפעמונים.
יש כאלה שיגידו שעבודה בבנק היא עבודה נוחה וטובה .
עזוב נוחה וטובה. יש לך קביעות, קביעות זה משהו שיש אנשים שמתמחרים אותו במליוני שקלים.

אני אולי משתכר יפה היום אבל הסבירות שאשתכר באופן דומה בגיל 50+ היא נמוכה מאוד.
אם אתה תחסוך אלפיים שח בחודש אתה תהיה בסדר לדעתי, אם אני ואשתי נחסוך אלפיים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצב מאוד מאוד לא נעים בגיל 55.

היי

רק רציתי לשתף.

אני ואישתי שכירים מרוויחים 15,500 נטו גרים במרכז הארץ ועם 2 ילדים, אחד במסגרת גן לפעוטות והשני רק צהרון.
גרים במרכז הארץ, יש רכב ומצליחים לחסוך כל חודש 3,500-4,000 ש"ח.
כשיגמרו גני ילדים החיסכון יעלה.
להראות לך שיש לך הרבה מה לשפר בנושא חיסכון

דוגמאות לחסכון (מנסיון אישי). שכירות במרחק של שעה דלת לדלת לעבודה במרכז זה 3600 לדירת 3 חדרים, 4000 שח לדירת 4 חדרים.
תחבורה ציבורית זה 240~ שח חופשי חודשי.
@Roee123 לא פירטת על מה אתם מוציאים 16,000 שח. מציע שתעשה זאת.
אתה חייב להפנים ששינוי לא יבוא מעצמו, להצטער על מצבך לא יהפוך אותו לטוב יותר. לחתוך בבשר של ההוצאות שלכם, לשנות הרגלים ולצאת מאזור הנוחות, יכול להביא אתכם לעצמאות כלכלית תוך 15 שנים מהיום.

לא ענית איפה אתם מתקשים, או איפה הפער. להתדכא כרגע לא נכון.

גם ממשכורת מינימום אפשר לחסוך ואפילו לקנות דירה.

אשמח לשמוע איך אפשר לקנות דירה בשיראל ממשכורת מינימום. בלי ירושות, מתנות מחתונה, עזרה מההורים וכו'.
אולי אני מפספס משהו, אשמח ללמוד דברים חדשים.

Back
למעלה