• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבנים יבילים/בתים ניידים

spiritk

משתמש סולידי
דירוג
38
היי,
אני מתעניין באופן כללי בנושא המבנים הניידים/יבילים להקמה במושב/קיבוץ.

רציתי לדעת האם למישהו יש הפניות למידע בסיסי, הערכה לעלויות פר מטר וכן ניסיון (טוב/רע) עם הנושא. חיפשתי באינטרנט- בעברית יש מעט מאוד מידע, ולא ראיתי שום התייחסות לחסרונות הבנייה הזו .

אשמח לסיוע, תודה!

אין לי משהו מועיל לכתוב, אבל אני גם הרבה פעמים חושב על זה. במדינה שבה דירה מגעילה (במיקום שלא מלא בערסים) עולה הרבה מעל מליון שקל, להשיג איזה חצי שטח ולהניח בו מבנה מוכן קטן נשמע כמו פתרון קל ומעולה. השאלה איך עושים את זה בפועל, איך אפשר להשיג שטח בזול (נגיד משהו בעיר רגילה שפשוט קטן מדיי לווילה אז נמכר בזול? יש כזה דבר? יישוב שלא מרוחק מהמרכז שאפשר לקנות בו בזול?) האם זה חוקי או שצריך אישורי בניה וממד וכו'..

1. לא חוקי.
2. לא יחסוך לך כסף רב, אם בכלל.
שצריך אישורי בניה וממד וכו'..
בדיוק. + אגרות בנייה, היטלי השבחה, היטלי פיתוח ועוד מרעין בישין.

אורי ג, אני מצטער אבל זאת תשובה סטנדרטית שכזאת, שתספק בנאדם רגיל שלא גולש כאן.. מה אם אני מוכן לפשרות, קומבינות ומקרים מיוחדים וספציפיים? מחיפוש של 2 דקות בגוגל אני רואה שיש ממד מוכן ב70 אלף שקל ומבנים ניידים במגוון מחירים, משומש 2 חדרים אפילו עולה פחות מ20 אלף.
אז ממד מוכן + קראוון איכותי אפשר לסגור בהרבה פחות מ200 אלף. מה הבעיה עם זה?
אפילו בכלכליסט מצאתי כתבה על הנושא http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3510139,00.html
הרעיון הראשון שיש שמה עם האוטובוס קצת קיצוני אבל מעניין מאוד

הבעיה הכי גדולה היא עם השטח. לא ממש ברור איך משיגים כזה ומה הטווח מחירים.

המבנים הניידים
ברגע שתחבר את המבנה הניייד למים+חשמל הוא לא יחשב כנייד ואז כל היתרונות שחשבת שיש יעלמו
פרט להיותו מבנה רעוע

היי,

אני ארחיב קצת יותר.
זה מגרש שכבר יש לנו, בכל מקרה ישולמו עליו עלויות פיתוח, וצריך לבנות עליו.

כיוון שאני לא כ״כ רוצה להיכנס להליך של בנייה ארוכה שנמשך שנה/שנתיים ולהשקיע המון כסף בבנייה הזו, חשבתי לשים לתקופה מסויימת בית ׳יביל׳ כזה, לחסוך בעלויות הבנייה (להבנתי סדר גודל של 150,000 ש״ח זה העלות של היביל, אולי אני מנפיץ?) ובעוד כמה שנים, כשנדע מה רוצים לעשות עם השטח, להזיז אותו ולבנות באמת.

אשמח לדעתכם.

אשמח לדעתכם.
בהחלט אפשרי ואני אף מכיר מישהו שעשה זאת, רק קח בחשבון שבכל מקרה תאלץ לבנות לו ממ"ד תקני בעלות של כ100,000 ש"ח.

היי אורי:
1. אשמח אם תוכל לקשר אותי למי שאתה מכיר.
2. האם באמת המחירים של מבנה כזה הם כ-150,000 ש״ח (בלי הממ״ד והחיבור לתשתיות לצורך העניין, שהם עלויות שנאלץ לשאת בהם בכל מקרה).

1. אשמח אם תוכל לקשר אותי למי שאתה מכיר.
2. האם באמת המחירים של מבנה כזה הם כ-150,000 ש״ח (בלי הממ״ד והחיבור לתשתיות לצורך העניין, שהם עלויות שנאלץ לשאת בהם בכל מקרה).
1. בפרטי.
2. אין לי מושג.

אם זה מגרש שהוחכר מהמינהל, נדמה לי שתוך 3 שנים חייבים לבנות בית תקני. ואז חייבים גם ממ"ד.
. האם באמת המחירים של מבנה כזה הם כ-150,000 ש״ח
תלוי אם אתה מחפש חדש-דנדש מהניילון או לא. יש קרוונים יבילים בכל מיני ישובים כפריים בפריפריה והתנחלויות. אפשר לברר בסוכנות היהודית או בחטיבה להתיישבות לגבי קרוונים פנויים איפהשהו. קרוון כזה, במקרה הרע עולה 20K-30K ולזה צריך להוסיף הובלה, יסודות וחיבור לחשמל-ביוב-מים.
אגב, ממ"ד אפשר להביא מוכן ולהצמיד לקרוון. אבל אולי לא חייבים ממ"ד כל עוד לא נבנה בית. (החוקים משתנים כל הזמן אז לא יודעת מה עכשיו)

אני אומנם לא עוסקת בבנייה פרטית, אבל הרושם שלי שהיתרון המשמעותי של מבנים יבילים/בנייה קלה/התאמת קונטיינרים הוא מהירות ההקמה.
מבנים יבילים (כלומר קראוונים/קראווילות) גם זולים יותר, לגבי השאר, זה תלוי.

החסרונות - יכולות להיות בעיות מבחינת קבלת היתר, שווה להתייעץ עם אדריכל שעוסק בבנייה באזור בו אתה מעוניין.
לטווח הארוך מבנים יבילים/קונטיינרים מאוד מוגבלים מבחינת שינויים פנימיים והתחזוקה גם יכולה להפוך לעול לאורך השנים.

אני מפנה אותך לפורום בנייה מתקדמת של ארכיג'וב, אולי שם תמצא עוד מידע:
http://www.archijob.co.il/archijob_forums/forum_index.asp?fnumber=54

ובנוסף, פרוייקט ממש חמוד, שלא יצא זול יותר מבנייה רגילה, אבל כן נבנה באופן מהיר יותר.
http://xnet.ynet.co.il/architecture/articles/0,14710,L-3106630,00.html

מצויין שם שם האדריכל (לא מכירה אישית ולכן לא אמליץ עליו) אבל בטח תוכל להרים טלפון למשרד שלו ולהתעניין.

היי,

אני ארחיב קצת יותר.

כיוון שאני לא כ״כ רוצה להיכנס להליך של בנייה ארוכה שנמשך שנה/שנתיים ולהשקיע המון כסף בבנייה הזו, חשבתי לשים לתקופה מסויימת בית ׳יביל׳ כזה, לחסוך בעלויות הבנייה (להבנתי סדר גודל של 150,000 ש״ח זה העלות של היביל, אולי אני מנפיץ?) ובעוד כמה שנים, כשנדע מה רוצים לעשות עם השטח, להזיז אותו ולבנות באמת.

אשמח לדעתכם.

היי, אשמח לדעת מה עשית בסוף ואם ביררת פרטים.
אנחנו שוקלים לקנות שטח בהרחבה של המושב בו גדלתי והעלות מאוד גבוהה ולא כל כך יישאר לנו כסף לבנייה. אבל אני רואה מבנים יבילים ביד 2 שכן יכולים להיות אופציה בשבילנו וכמובן שהתכנון הוא להוסיף להם ממד (ולקחת בחשבון עלויות הובלה) . אבל האם צריך להכין יסודות כדי להניח מבנה יביל? לא ברור לנו כל העניין ומה מידת ההוצאות מסביב.

נושאים דומים

Back
למעלה