• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקום לתחייה מהאפר

כמה הערות/הארות
1. רכב הוא התחייבות ולא נכס. אמנם תקבל עליו סכום בבוא יום אבל בכל חודש ישנן הוצאות דלק, ביטוח, בלאי, טסט וכו'. אין מה לרשום אותו בפירוט כנכס אלא לכלול את עליו בפירוט ההוצאות השוטפות.
2. זוגיות - זה חלק מהחיים, זה יכול להיות קשה לעתים וכולם עוברים עליות, מורדות ופרידות. הלימודים וחיים סטודנטיאלים הם הזדמנות לחוות אך עם זאת לזכור את המטרה ארוכת הטווח של סיום התואר )ובריאותך הנפשית(

הסיפור שלך והתמודדויות שעברת מעוררות השראה, אל תשכח את זה בהמשך הדרך. אני מאחל לך המון הצלחה
תודה רבה. ברור לי שרכב הוא יותר נטל מאשר נכס, אך לא ידעתי איך להגדיר אותו מבלי לציין שזה משהו שבבעלותי. שכחת לציין ירידות ערך מטורפות ;)
אתה יכול לנסוע דרך צפת\צ. כפר יאסיף מנהריה לק"ש , נכון לוקח יותר זמן וגם צריך להמתין בדרך אבל הנסיעה ברכב עולה משמעותית יותר בייחוד עם תיסע דרך כביש הצפון והעליות שלו.

אם בכל זאת אתה בוחר ברכב כדאי שתמצא עם עוד סטודנטים לחלוק את הוצאות הנסיעה.
יש לך מספיק אתגרים מעבר לנהיגה ותשלום על הרכב, תנוח באוטובוס יותר קל.

אני כנראה נשאר עם הרכב הזה לזמן ארוך. בתקווה שאני לא עושה לו טואל לוסט... :) בשלב מסויים אני אהיה צריך לקנות רכב בכל מקרה. בין אם אחרי התואר או בתחילת התואר, ההוצאה הזו תקרה.
אני מסכים לחלוטין לגבי עלויות הנסיעה. אבל עצם זה שיש לי רכב אפשר לי לחתום בדירה חדשה, שיש בה מכונת כביסה, מייבש, ובכללי נוחות החיים בה משמעותית טובים יותר. בדירה הקודמת למשל הייתי אוכל בעמידה כי לא היה אפילו איפה לאכול.

אז כן, הרכב עולה ויש הוצאות נלוות, אבל אני לא מתכוון ליסוע בחזרה לנהרייה כל שבוע. עם הדירה החדשה יש לי את האפשרות להשאר בק"ש (עכשיו שיש מכונת כביסה ומייבש).
את הנסיעה הביתה(בעצמי עם הרכב שלי) אני מאמין שאני אעשה אולי פעם בחודש. גם זה אולי. ככה שהוצאות הדלק לא אמורות להיות משמעותיות.
אני חוסך בשכר דירה ומקבל דירה ואיכות חיים טובים יותר, כך שההוצאה בסך הכל מינימלית אם בכלל (בהתחשב בזה שאני חוסך 400 שקל שכר דירה ותחבורה ציבורית).

ובכללי, אני חייב לציין, העצמאות של רכב בחודש או כמעט חודש שהייתי שם עם רכב הייתה נהדרת. לחכות שעה שלמה לאוטובוס כל יום אחרי יום לימודים לא חוויה כל כך כיפית.
כך שאני גם יותר פנוי ללימודים (מבחינת זמן ומבחינת תשישות). זה גם יכול לעזור לי למצוא עבודה יותר בקלות.

הרבה יתרונות לצד כמה חסרונות. סה"כ אני מאוד מרוצה מההחלטה אבל אולי זה בגלל שעוד לא הגעתי לחלק של הבלאי, תיקונים, תאונות חלילה וכו'

כן, קרן כספית, נזילה ותשואה 4-5% לשנה או יותר.
רכישה דרך הבנק היא ללא עלות אבל תבדוק את דמי ניהול הקרן.
לאחר כמה שעות קריאה באינטרנט חשבתי לקנות דרך אתר fair, אבל עדיין אחכה לפגישה בבנק ביום שני על מנת לבדוק מה הם מציעים.
על פניו אני לא רואה סיבה לקנות דרך הבנק, למרות שמדיונים פה בפורום לא מצאתי "המלצה" להשתמש באתר אלא להפך, שהוא מציע רק קרנות עם עלות ניהול גבוהות וכך למעשה לא חוסכים כסף (אין עמלות בFAIR). אבל אני כן רואה שם קרנות כמו "איילון 00 כספית" , עם עלות דמי ניהול של 0.049%, ונדמה לי שמדובר באחוז נמוך מאוד?
כשניסיתי לחפש קרן כספית במיטב הוצע לי להצטרף למיטב מנג'ר (גם שם אין עמלות להבנתי, אבל מינימום של 25 אלף שקלים).

עמלות בFAIR - על פניו לא אצטרך לשלם עמלות בכלל. מה החסרון שלהם לעומת מיטב מנג'ר? אהבתי שיש את האופציה לראות את האתר, לראות מה נסחר, וכו' לפני שמכניסים כסף או נרשמים.
האם במיטב מנג'ר אני יכול לקנות את כל הקרנות הכספיות (לדוגמא של אקסלנס, איילון וכו') או רק של מיטב?

יום די פורה. קראתי לא מעט, להבנתי במיטב מנג'ר אני לא יכול לבחור את מסלול הקרן הכספית אלא הם בוחרים בשבילי. אז כנראה אבחר בין FAIR לבנק. - אשמח לדעות בנושא! :)
משיחה עם FAIR לא אמור להיות לי עלויות של עמלות. אין עלות משיכה או העברה, אין עמלת המרה (במידה וארצה קרן דולרית) למעט שערי ההמרות. בכל זאת אחכה לשיחה בבנק, למרות שככל הנראה יותר משלתם לעשות את זה דרך FAIR? אין לי עמלות בבנק על העברות בנקאיות גם כן, כך שלא יהיה "נזק" מלהעביר כספים לFAIR.

בנוסף, ניצלתי את הזמן שאני בנהרייה על מנת להשלים את התהליך שהתחלתי לפני כארבעה חודשים עםFINEUP (תודות להמלצת הסולידית). הרבה מאוד בירוקרטיה אבל ככל הנראה השגתי להורי סכום של 5400~ שקלים. סכום משמעותי מאוד עבורם בטח ובטח בתקופת אי וודאות כזו. רק מחכה שאבא שלי יגיע הביתה על מנת לחתום דיגיטלית ואשלח את בקשת ההחזר למס הכנסה.

עדיף שתדבר עם היועץ בבנק.
יש כמה דיונים בפורום בפורום בנושא:

ע"פ חוק הבנק לא גובה דמי ק/מ עבור קרנות כספיות אבל בתי ההשקעות כן.
תבדוק אם הקרן פתוחה או סגורה. אם היא סגורה לא תוכל לרכוש, אם היא פתוחה תבדוק מה מינימום רכישה.
בינתיים צירפתי לינקים, תבדוק את הקרנות לפי דמי ניהול, דמי נאמנות ותשואות.
חזרתי מהפגישה אצל היועץ. אין עמלות בכלל בבנק, אז שלחתי הוראה לקנייה של קרון איילון כספית 5117700 על סך מחצית מהעובר ושב כך שאני עדיין יכול לשלם את השכר לימוד ולעזור להורים במידת הצורך.
איילון נראתה לי הכי מתאימה מבחינת תשואה (למרות שזה לא מעיד על תשואה עתידית) ודמי ניהול.
תודה על הרעיון של קרן כספית. בדיוק מה שהייתי צריך. גם נזיל ולא מוגבל בזמן, וגם דרך סולידית לתת לכסף לעשות משהו בזמן שאני "לא יכול להרשות לעצמי" להשקיע במניות.

לא הצלחתי רק להבין איפה רואים אם קרן היא פתוחה או סגורה, ואם פתוחה מה הכמות שניתן לקנות. מקווה שההוראה שלי לקנייה תעבור במלואה

ממשיך בהתייעלות הכלכלית בשביל הורי ובשבילי. לפני כחצי שנה קראתי את הספר "כסף טוב" (ממליץ!). עכשיו שאני לא עסוק עם הלימודים סוף סוף הספקתי לטפל בנושא בשביל חשבון הבנק של הורי.

לאחר שיחה קצרה של 2 דקות (כולל 5-10 דקות המתנה למענה), כל עמלות העו"ש וכרטיס אשראי של ההורים שלי בוטלו לשנה. שמתי תזכורת ל3/11/2024 על מנת לדרוש את המשך ביטול העמלות. על פי התעודת זהות הבנקאית שלהם לשנת 2022 הם שילמו 700 שקלים חדשים בעמלות. שיחת טלפון קצרה וחסכתם סכום נאה. שווה!

אני כרגע מנסה למצוא עבודה זמנית באזור נהריה, אך זה מאוד קשה ברגע שמגלים שאני סטודנט ואמור לעבור לקריית שמונה בקרוב (או לא בקרוב, תלוי במצב).

ובמעבר חד, חזרה אלי... אני מנסה כרגע למצוא עבודה זמנית בנהריה. הדבר קשה מאוד, עקב המגבלות הפיזיות שציינתי כבר, והעובדה שאני אמור להתחיל לימודים בק"ש בקרוב (או לא בקרוב, תלוי במצב). הייתי מאוד שמח למצוא משהו בתחום הבנקים כטלר או כבנקאי אך זה יהיה מאוד, מאוד קשה. בכל מקרה שלחתי קורות חיים לכל מקום אפשרי עד חיפה. לא עולה כסף לנסות.

נזכרתי בפוסט של הסולידית שקראתי אי שם לפני הקורונה (ואו, איזה עשור ארור אנחנו עוברים!), ואני לא כל כך מצליח לחשוב על משהו שאני יכול לעשות, למען האמת.
אולי, אולי לימודי אנגלית. אפשרי לרשום רטרואקטיבית דברים כמו לפטופ, טאבלט, חומרי כתיבה וכו' כהוצאת עסק?
את מבחן האמיר"ם שלי (מבחן באנגלית, דומה למבחן אמי"ר של הפסיכומטרי, אך מתמקד רק בפרק האנגלית), סיימתי עם ציון 141, ברמת פטור.

אך ביסודי התקשתי, בחטיבה הסתבכתי, ובתיכון נשרתי... מניין האנגלית שלי? לא מהאמבטיה. משחקי מחשב, מוזיקה, סדרות וכו'. קליטה טובה אני מניח.
לנקודה שלי... אין לי בטחון ללמד בשיעורים פרטיים תלמידי יסודי, חטיבה או תיכון. אך יש לי בטחון ללמד אנגלית אנשים הלומדים לפסיכומטרי, מכיוון שאני לא בטוח בחוקי האנגלית.
כך שיש לי נישה מאוד, מאוד קטנה. חקרתי קצת לגבי שיעורים פרטיים, ואין לי כל כך מושג איך להגיע לאנשים ולפרסם את עצמי. יש את הפלטפורמה של "לימוד נעים" שהמליצו לי לפרסם בה חברים מהמכינה שמשתמשים בה, אך התשלום שם מאוד יקר למען השירות, ואני לא חושב שעם הנישה הקטנה שלי זה ישתלם.
אך בעתיד יש פוטנציאל להתפתח, למשל בעוד שנה, אני אוכל גם ללמד חומרי לימוד לשנה א' של כלכלה וניהול לסטודנטים, מתמטיקה וכו'.

לסיכום:
1) אם ארשום את עצמי כעסק (שיעורים פרטיים לאנגלית), אוכל לרשום הוצאות של הלימודים (רטרואקטיבית ובעתיד) כהוצאות עסק? אני מניח גם שאת תשלום הפלטפורמה של "לימוד נעים", ותשלום על שירותי ZOOM אוכל לרשום כהוצאת עסק? מורה פרטי בכלל נחשב כעסק זעיר (גם אם יש לו 0 לקוחות) ?
2) הכיצד לצבור ביטחון להרחיב את תחום הלימוד לתלמידי יסודי-חטיבה-תיכון? יש דרך למצוא חומרי לימוד? יש פה מורים פרטיים באולם? באיזה מתכונת אתם מלמדים? התלמיד מציג את החומר ואתם עוזרים, יש לכם חוברות/ספרים משלכם? אני מתכנן בעיקר ללמד במתכונת דיגיטלית אם אלמד שיעורים פרטיים. דרך ZOOM/TEAMS וכו'.
3) יש לכם רעיונות נוספים להכנסה צדדית אפשרית תוך כדי לימודים אקדמיים בחור כמו ק"ש? אנא שתפו.

דבר ראשון, אני מעריץ של הדרך שעשית מתחילת הפוסט עד היום. נראה שלקחת את הגורל שלך בידיים והבנת שרק אתה יכול לשפר את עצמך ולעשות לעצמך את החיים הטובים.

ממשיך בהתייעלות הכלכלית בשביל הורי ובשבילי. לפני כחצי שנה קראתי את הספר "כסף טוב" (ממליץ!). עכשיו שאני לא עסוק עם הלימודים סוף סוף הספקתי לטפל בנושא בשביל חשבון הבנק של הורי.

לאחר שיחה קצרה של 2 דקות (כולל 5-10 דקות המתנה למענה), כל עמלות העו"ש וכרטיס אשראי של ההורים שלי בוטלו לשנה. שמתי תזכורת ל3/11/2024 על מנת לדרוש את המשך ביטול העמלות. על פי התעודת זהות הבנקאית שלהם לשנת 2022 הם שילמו 700 שקלים חדשים בעמלות. שיחת טלפון קצרה וחסכתם סכום נאה. שווה!

אני כרגע מנסה למצוא עבודה זמנית באזור נהריה, אך זה מאוד קשה ברגע שמגלים שאני סטודנט ואמור לעבור לקריית שמונה בקרוב (או לא בקרוב, תלוי במצב).

ובמעבר חד, חזרה אלי... אני מנסה כרגע למצוא עבודה זמנית בנהריה. הדבר קשה מאוד, עקב המגבלות הפיזיות שציינתי כבר, והעובדה שאני אמור להתחיל לימודים בק"ש בקרוב (או לא בקרוב, תלוי במצב). הייתי מאוד שמח למצוא משהו בתחום הבנקים כטלר או כבנקאי אך זה יהיה מאוד, מאוד קשה. בכל מקרה שלחתי קורות חיים לכל מקום אפשרי עד חיפה. לא עולה כסף לנסות.

נזכרתי בפוסט של הסולידית שקראתי אי שם לפני הקורונה (ואו, איזה עשור ארור אנחנו עוברים!), ואני לא כל כך מצליח לחשוב על משהו שאני יכול לעשות, למען האמת.
אולי, אולי לימודי אנגלית. אפשרי לרשום רטרואקטיבית דברים כמו לפטופ, טאבלט, חומרי כתיבה וכו' כהוצאת עסק?
את מבחן האמיר"ם שלי (מבחן באנגלית, דומה למבחן אמי"ר של הפסיכומטרי, אך מתמקד רק בפרק האנגלית), סיימתי עם ציון 141, ברמת פטור.

אך ביסודי התקשתי, בחטיבה הסתבכתי, ובתיכון נשרתי... מניין האנגלית שלי? לא מהאמבטיה. משחקי מחשב, מוזיקה, סדרות וכו'. קליטה טובה אני מניח.
לנקודה שלי... אין לי בטחון ללמד בשיעורים פרטיים תלמידי יסודי, חטיבה או תיכון. אך יש לי בטחון ללמד אנגלית אנשים הלומדים לפסיכומטרי, מכיוון שאני לא בטוח בחוקי האנגלית.
כך שיש לי נישה מאוד, מאוד קטנה. חקרתי קצת לגבי שיעורים פרטיים, ואין לי כל כך מושג איך להגיע לאנשים ולפרסם את עצמי. יש את הפלטפורמה של "לימוד נעים" שהמליצו לי לפרסם בה חברים מהמכינה שמשתמשים בה, אך התשלום שם מאוד יקר למען השירות, ואני לא חושב שעם הנישה הקטנה שלי זה ישתלם.
אך בעתיד יש פוטנציאל להתפתח, למשל בעוד שנה, אני אוכל גם ללמד חומרי לימוד לשנה א' של כלכלה וניהול לסטודנטים, מתמטיקה וכו'.

2) הכיצד לצבור ביטחון להרחיב את תחום הלימוד לתלמידי יסודי-חטיבה-תיכון? יש דרך למצוא חומרי לימוד? יש פה מורים פרטיים באולם? באיזה מתכונת אתם מלמדים? התלמיד מציג את החומר ואתם עוזרים, יש לכם חוברות/ספרים משלכם? אני מתכנן בעיקר ללמד במתכונת דיגיטלית אם אלמד שיעורים פרטיים. דרך ZOOM/TEAMS וכו'.
- הדרך לצבור ניסיון היא פשוט להתנסות. תפרסם את עצמך. אתה בן אדם בוגר ומתחיל לימודים אקדמיים. רוב ההורים לא צריכים יותר מזה כדי שתבוא ללמד את הילד שלהם.
- כשאני התחלתי ללמד, לקחתי סכום כסף מגוחך לשיעור, כי ידעתי שיש סיכוי שכל העניין לא יצליח לי. בגדול הייתי גם מציע בחינם או בתשלום סימלי כדי "להתאמן" על תלמידים. מאלתרים תוך כדי. אתה מבקש מהתלמיד שיביא את הספרים שלו מהבית ספר. תוך כדי שאתה נותן לו לחשוב על משהו אתה מדפדף בספר לראות מה יכול להיות הדבר הבא או קצת קורא ונזכר בדברים שלמדת לפני 10+ שנים.

- לימדתי מתמטיקה וזה עבד לי מאוד טוב. בהמשך גם הודעתי להורים שאני מתחיל לקחת סכומים גבוהים יותר, כשהבנתי שהם והילדים מרוצים.

- בהתחלה גם הייתי עושה שיחה של 5-10 דקות עם ההורה/הילד ומנסה להבין במה הוא מתקשה, ומה החומר שהם לומדים כרגע בבית ספר, והייתי מתכונן מראש בבית על זה.

- תשמע, zoom זה אחלה ונוח, אבל דווקא אצל ילדים קטנים, לבוא פיזית, להיות נחמד, לעשות איתם כיף ולהיות דמות מבוגרת וסמכותית זה 80% מהשיעור הפרטי. היו לי תלמידים שהייתי צריך לקשקש איתם על משחקי מחשב 50% מהזמן כדי שהם יסכימו ללמוד. ההורים הבינו את זה לגמרי והתפעלו שאני בכלל מצליח ללמד אותם.

- בקיצור כמו בכל דבר בחיים, מורה הוא גם תלמיד בלהיות מורה.

3) יש לכם רעיונות נוספים להכנסה צדדית אפשרית תוך כדי לימודים אקדמיים בחור כמו ק"ש? אנא שתפו.
- מלגות כאלה ואחרות? יש כל מיני עבודות תרגום וכו'.. לא מכיר אבל שווה לחפש. בכל מקרה שיעורים פרטיים זה כסף מעולה לכמות הזמן שמשקיעים לדעתי. וזה גם גמיש בשעות

חזרתי מהפגישה אצל היועץ. אין עמלות בכלל בבנק, אז שלחתי הוראה לקנייה של קרון איילון
בנוסף, ע"פ חוק אין 'דמי משמורת' עבור קרנות כספיות וגם עבור מקמ"ים של המדינה.
לא הצלחתי רק להבין איפה רואים אם קרן היא פתוחה או סגורה, ואם פתוחה מה הכמות שניתן לקנות. מקווה שההוראה שלי לקנייה תעבור במלואה
אם הצלחת לקנות ז"א שהקרן פתוחה. המגבלה של בנק לאומי היא כ 250K אז קניתי פעמיים.
יכול להיות שיש מינימום קניה, למשל מקמ"ים מדינה מינימום 30K יחידות.

יש לי התלבטות ומאוד אשמח לקבל חוות דעת מכמה שיותר אנשי הפורום. אנא האירו והעירו :)
כאמור עשיתי מכינה אקדמאית, והייתי אמור להתחיל לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול. עקב המצב הלימודים נדחו. כרגע הצפי להתחיל את הלימודים ב3.12, אך זה אינו תאריך סופי וייתכן שימשיכו לדחות אותו, אין לדעת עד מתי.

המכללה שבה תכננתי ללמוד, תל חי, נמצאת בקריית שמונה, די קרוב לגבול לבנון. בעקבות המצב, גם אם נתחיל ב3.12.2023, נתחיל ללמוד במתכונת זום.
התחלתי לחפש עבודה לבנתיים, אבל אני חושב שאם אמצא עבודה ראויה, אני אדחה את הלימודים בשנה.

למה?
1) אני לא רוצה להתחיל תואר ברגל שמאל. כלומר, הלימודים נדחו כבר בחודש וחצי או שניים, וגם אם נתחיל, נתחיל בזום - אני לא כל כך רואה את עצמי מסתדר במתכונת זו, מתרכז ומצליח ללמוד.
2) חשש מיסודות לקויים - אני חושש שבעקבות המצב, אנחנו נחסיר חומר, ובשנים הבאות יהיה קשה יותר במבחנים כי יהיה חוסר הבנה בבסיס של שנה א'. ואם לא יהיה חוסר, כנראה שיעמיסו עלינו חומר? כלומר יהיה מאוד קשה לעמוד בקצב, במיוחד לי עם לקויות למידה והיסטוריה בעייתית בכל הקשור ללימודים. אני רוצה שהלימודים האקדמיים יהיו חוויה מתקנת ולא טראומה מחודשת.

יתרונות בדחייה:
1) בטחון עצמי גבוהה יותר? להתחיל ברגל ימין.
2) להרגיש שווה בין שווים עם שנתונים אחרים שהתחילו תואר
3) יותר וודאות (גם בטחונית)
4) חברתי - חוויה סטודנטיאלית אמיתית. חלק חשוב מאוד לדעתי בשיקום שלי הוא הפן החברתי, חשוב לי מאוד להיות בסביבת אנשים, להכיר אנשים, חברים אולי, אחרי הרבה מאוד שנים בהם הייתי סגור בחדר, בבית.

חסרונות בדחייה:
1) אני חתום על חוזה שכר דירה כרגע, לא יודע אם אני יכול לצאת ממנו, יהיה קשה מאוד מאוד למצוא מחליף.
2) חשש שזה ישפיע עלי לרעה בוועדות ביטוח לאומי. אני מוכר בביטוח לאומי עם אחוזי נכות, ומקבל סל שיקום. יש לי חשש שיגידו "הנה הוא מצא עבודה, הוא כבר לא זקוק לסל שיקום". ביטוח לאומי עזר לי המון, וגם הביטחון הכלכלי, מהקבצת נכות ובמימון שנת הלימוד הראשונה, עזרו מאוד להעיז בכלל לגשת לתואר. לחלום להעיז. אני מאוד חושש לאבד את מימון התואר, קצבה, עזרה בשכר דירה וכו'.
3) חברתי - כבר הכרתי חברים, העזתי אפילו לעבור לדירת שותפים... חבל לי לאבד את האנשים שהכרתי.
4) חוסר יעילות, אני כבר עוד מעט בן 28, כמעט ללא היסטוריה תעסוקתית ועדיין ללא תואר. לא כל כך רוצה לדחות. גם חושש שאני יאבד את הבטחון לעשות את הצעד ולהתחיל ללמוד. אם אמצא עבודה שמוצאת חן בעיני, שאתפתה להשאר בה וכו'.

מה דעתכם? מה אתם הייתם עושים?

עריכה:
כרגע יש שתי עבודות שאני מקווה להתקבל אליהן, אחת כבנקאי בנהריה, בספק שאתקבל אליה אבל אי אפשר לדעת.
השנייה פחות קורצת, כבנקאי טלפוני (עובד בנק מהיום הראשון), אבל העבודה בנשר, במוקד טלפוני, עבודה קשה מאוד שאני לא יודע אם אצליח לעמוד בה (גם מבחינת העבודה וגם מבחינת הנסיעות).

יתרון משמעותי בעבודה כבנקאי טלפוני היא שאולי אני יוכל לשלב אותה בעתיד עם התואר גם שאעבור לקריית שמונה, שזה כן קורץ לי.
אני מחפש עבודות בתחום הכלכלי בלבד למעשה, לא בשביל כסף, אלא כדי שאם אני דוחה את הלימודים בשנה לפחות יהיה לי קצת יותר רקע תעסוקתי בקורות החיים (בתחום שאני מעוניין לעסוק בו).

אני הייתי דוחה. כבר התחיל לדבר על פתיחת סמסטר א' רק בפברואר (העברית). אני לא חושבת שהמשק יתקדם בריצה בלעדיך, להפך - הכל כנראה יהיה איטי יותר ויידחה. אני לא רואה יתרון בלהתאבד על לימודים כרגע בתנאים האלה, במיוחד עם הפרעות קשב או לקויות למידה - המוסדות עוד לא יודעים איך להתנהל אפילו עם הסטודנטים שלא זקוקים להקלות, קל וחומר עם כאלה שכן. חבל שתיפול בין הכסאות, לדעתי.

כנראה עידכון אחרון לשנת 2023.
כרגע 34.5 אלף שקלים מושקעים בקרן כספית ככל הנראה עד מאי-יולי. 60% מכספי.
אני עוד צריך לשלם למכללה כאשר תתחיל השנה וייתכנו הוצאות נוספות (חו"ל העיקרית).

לצערי בחודש האחרון אני לא מצליח למצוא עבודה. באיזור נהרייה-עכו אין כלום ושום דבר, והעבודות שאני כן מוצא הן בנשר, אך לרובן ככולן יש תנאי של התחייבות לx זמן, שאני לא יכול להתחייב אליו.

חוסר הוודאות מאז השביעי באוקטובר אוכל אותי מבפנים.
לא יודע אם לדחות לימודים (ןאין לדעת מתי יתחילו ובאיזו מתכונת).
לא מצליח למצוא עבודה כי רוב מקומות העבודה בצפון בצימצום ולא מעסיקים עובדים חדשים.

מרגיש איום ונורא. מדוכא.מאוד רוצה לטוס לחו"ל עם אבא שלי, אמא מאוד מתנגדת וחוששת.

אני תוהה מה "עמדת הפורום" לגבי נסיעות לחו"ל?
מצד אחד זו צבירת חוויות וזכרונות, מצד שני בהחלט פוגע ביכולת לחסוך. אוסיף ואומר שאני ואבי אוהבים ללכת לקזינו, כך שמדובר בהוצאה לא קטנה, באופן יחסי למצבנו הכלכלי.

זהו לבינתיים. נתראה בשנת 2024 שתבוא עלינו לטובה...

לצערי בחודש האחרון אני לא מצליח למצוא עבודה. באיזור נהרייה-עכו אין כלום ושום דבר, והעבודות שאני כן מוצא הן בנשר, אך לרובן ככולן יש תנאי של התחייבות לx זמן, שאני לא יכול להתחייב אליו.
מה עם עבודה דרך המחשב/האינטרנט? זה יכול לאפשר לך להרחיב את החיפוש אחרי מעסיקים לכל הארץ.

כנראה עידכון אחרון לשנת 2023.
כרגע 34.5 אלף שקלים מושקעים בקרן כספית ככל הנראה עד מאי-יולי. 60% מכספי.
אני עוד צריך לשלם למכללה כאשר תתחיל השנה וייתכנו הוצאות נוספות (חו"ל העיקרית).

חוסר הוודאות מאז השביעי באוקטובר אוכל אותי מבפנים.
לא יודע אם לדחות לימודים (ןאין לדעת מתי יתחילו ובאיזו מתכונת).
לא מצליח למצוא עבודה כי רוב מקומות העבודה בצפון בצימצום ולא מעסיקים עובדים חדשים.

מרגיש איום ונורא. מדוכא.מאוד רוצה לטוס לחו"ל עם אבא שלי, אמא מאוד מתנגדת וחוששת.

אני תוהה מה "עמדת הפורום" לגבי נסיעות לחו"ל?
מצד אחד זו צבירת חוויות וזכרונות, מצד שני בהחלט פוגע ביכולת לחסוך. אוסיף ואומר שאני ואבי אוהבים ללכת לקזינו, כך שמדובר בהוצאה לא קטנה, באופן יחסי למצבנו הכלכלי.

זהו לבינתיים. נתראה בשנת 2024 שתבוא עלינו לטובה...
ראיתי שכתבת על הפן האקדמי, אז קח בחשבון שבסמסטר משובש אכן לומדים פחות, אבל יש גם סיכוי להקלות לסטודנטים.

לא הבנתי אף פעם את העניין הזה.
הבן שלי אהב קזינו כחלק מטיול עם חברים. הוא טען שאוהב את הריגוש ותמיד היקצה לזה סכום מוגבל (לטענתו הריגוש מתקבל גם בסכום זניח).
לא חושבת שהיום זה יושב לו בראש בכלל.

לא הבנתי אף פעם את העניין הזה.
כנראה שהבעיה היא אצלי
אולי בגלל שאני לא מאמין לחלומות על כסף קל
האמן לי שהעניין הוא לא כסף קל. זה בילוי. ברור לי מאליו שכסף לא יצא מזה :)

הבן שלי אהב קזינו כחלק מטיול עם חברים. הוא טען שאוהב את הריגוש ותמיד היקצה לזה סכום מוגבל (לטענתו הריגוש מתקבל גם בסכום זניח).
לא חושבת שהיום זה יושב לו בראש בכלל.
כן, אנחנו תמיד נוסעים עם סכום מוגבל. לא מוציאים עוד בחו"ל

מה עם עבודה דרך המחשב/האינטרנט? זה יכול לאפשר לך להרחיב את החיפוש אחרי מעסיקים לכל הארץ.
לא מצליח למצוא עבודות כאלה. ואלו שאני מוצא דורשות כמה שבועות הכשרה, בדרך כלל באזור תל אביב. או שעושות רושם של טרמית פרמידה אם הן ללא הכשרה. אני מחפש בג'וב מאסטר, דרושים il וalljobs. לא מוצא. אולי יש אתרים ייעודיים לעבודות מהבית, אני חושב שזה כבר נשאל לפני כמה חודשים אבל לא עלה שם של אתר כזה או אחר.

@עידו ג

א. אני תוהה אם אתה יכול לעבוד בתחום משחקי המחשב? הזכרת שהיית שחקן סמי מקצועי בזה. האם יש עבודה בתחום? לא נראה לי שבישראל הביקוש גבוה אבל האם יש משהו שאתה יכול לפרסם באתרים בחו"ל? באופן כללי אני מאמין בעבודה במקומות בהם יש לך יתרון יחסי. אני לא מאמין גדול בעבודות שלא דורשות הכשרה. לרוב אין בהם אופק מקצועי.

מצד שני אני נוטה להאמין שעבודה שתוציא אותך מהבית ותגרום לך לדבר עם אנשים תעשה לך טוב לביטחון העצמי.

ב. שאלת "מה עמדת הפורום בנודע לטיסות לחו"ל". חשוב לזכור שהמטרה היא לא חיסכון כספי אלא הוצאה של כסף באופן שממקסם את איכות החיים. אם טיול לחו"ל ישפר את חייך ואתה יכול להרשות את זה לעצמך לך על זה. תחסוך איפה שאתה יכול (כרטיסי טיסה בזול) ותוציא על מה שחשוב לך (כניסה לאתרים שמעניינים אותך)

תזכור צבירת כסף היא אמצעי. המטרה היא חיים טובים

ג. אתה מחושב כלכלית וזה מעולה. אבל חשוב לזכור שכמה אלפי שקלים לכאן או לשם זה סכום זניח ביחס למה שתרוויח אחרי התואר. תתמקד בצבירת כישורים במקום בחיסכון של כל שקל.

ד. אם יש לך זמן פנוי שווה לשייף את כישורי הלימוד שלך. זו חוברת שעשוייה לעזור לך וזה קורס מדהים עם המון תובנות בנוגע לאופן שבו למידה עובדת.

חוץ מזה סיפור אישי מרשים. אתה השראה. תמשיך ככה

@עידו ג

א. אני תוהה אם אתה יכול לעבוד בתחום משחקי המחשב? הזכרת שהיית שחקן סמי מקצועי בזה. האם יש עבודה בתחום? לא נראה לי שבישראל הביקוש גבוה אבל האם יש משהו שאתה יכול לפרסם באתרים בחו"ל? באופן כללי אני מאמין בעבודה במקומות בהם יש לך יתרון יחסי. אני לא מאמין גדול בעבודות שלא דורשות הכשרה. לרוב אין בהם אופק מקצועי.

מצד שני אני נוטה להאמין שעבודה שתוציא אותך מהבית ותגרום לך לדבר עם אנשים תעשה לך טוב לביטחון העצמי.

ב. שאלת "מה עמדת הפורום בנודע לטיסות לחו"ל". חשוב לזכור שהמטרה היא לא חיסכון כספי אלא הוצאה של כסף באופן שממקסם את איכות החיים. אם טיול לחו"ל ישפר את חייך ואתה יכול להרשות את זה לעצמך לך על זה. תחסוך איפה שאתה יכול (כרטיסי טיסה בזול) ותוציא על מה שחשוב לך (כניסה לאתרים שמעניינים אותך)

תזכור צבירת כסף היא אמצעי. המטרה היא חיים טובים

ג. אתה מחושב כלכלית וזה מעולה. אבל חשוב לזכור שכמה אלפי שקלים לכאן או לשם זה סכום זניח ביחס למה שתרוויח אחרי התואר. תתמקד בצבירת כישורים במקום בחיסכון של כל שקל.

ד. אם יש לך זמן פנוי שווה לשייף את כישורי הלימוד שלך. זו חוברת שעשוייה לעזור לך וזה קורס מדהים עם המון תובנות בנוגע לאופן שבו למידה עובדת.

חוץ מזה סיפור אישי מרשים. אתה השראה. תמשיך ככה
אוקי חיזקת את דעתי. למשל אני מנסה לשכנע את אבא לסגור במלון שעולה שליש מחיר (גם אני משתתף בהוצאה). מלון פשוט לעומת מלון על, אבל מה שחשוב לנו זה בעיקר המיקום כי לאבא שלי קשה להתנייד.

ותודה על הקישורים! אני משועמם מאוד בבית אז אני אעבור על זה :)

Back
למעלה