• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לוחמים להייטק

Tzach

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן אני יודע שיש פה הרבה הייטקיסטים מישהו מכיר את התוכנית של הצבא ״לוחמים להייטק״..?
הציעו לי לעשות אותה, בגדול זו תכנית של הצבא למי שעשה שירות כלוחם עם ציונים טובים מהתיכון.. יש לה כמה מסלולים אחד הוא מסלול פיתוח תוכנה של שנה וארבע במכללת סלע והשמה בתחום ועוד מסלול של פיתוח תוכנה לסייבר משהו כמו חצי שנה וגם כן השמה..
את רוב התשלום ללימודים הצבא מממן..
מה אתם אומרים מי שמכיר איך זה אני רואה את זה כדרך מצוינת להיכנס לתחום
יש לציין שאני לא מבין כלום בתכנות או בכתיבת קוד אבל זה כן מעניין אותי ואני מוכן להשקיע בזה

זה לא צריך להיות שיקול.
אתה מדבר על משהו שיקבע את הקריירה שלך ב- 20 שנים הבאות, הטבה של 15K זו לא סיבה לבחור קריירה מסויימת.
נגיד, אני באופן אישי חושב שסייבר זה ממש משעמם.

אני מבין שהיום 15K נראה לך הרבה כסף, בגיל 30-40 אתה תבין שזה סכום די מצחיק.

יש לציין שאני לא מבין כלום בתכנות או בכתיבת קוד
לדעתי זו אינדיקציה שהמסלול הזה לא בשבילך, אבל בהחלט ייתכן שאני טועה. קח שבוע-שבועיים לקרוא קצת על תכנות וסייבר כדי להחליט אם זה באמת מעניין אותך.

בהחלט ייתכן, אבל אני לא מכיר את זה אישית.

אהלן אני יודע שיש פה הרבה הייטקיסטים מישהו מכיר את התוכנית של הצבא ״לוחמים להייטק״..?
הציעו לי לעשות אותה, בגדול זו תכנית של הצבא למי שעשה שירות כלוחם עם ציונים טובים מהתיכון.. יש לה כמה מסלולים אחד הוא מסלול פיתוח תוכנה של שנה וארבע במכללת סלע והשמה בתחום ועוד מסלול של פיתוח תוכנה לסייבר משהו כמו חצי שנה וגם כן השמה..
יש לציין שאני לא מבין כלום בתכנות או בכתיבת קוד אבל זה כן מעניין אותי ואני מוכן להשקיע בזה

קח בחשבון שלא כל משרות ההייטק נולדו שוות.
יש דברים שתגיע אליהם כבוגר אוניברסיטה, יש דברים שתגיע אליהם גם כבוגר תואר אקדמי במכללה, אבל כבוגר מסלול לא אקדמי תגיע לעוד פחות דברים - אלא אם כן תמשיך להוכיח את עצמך לאורך זמן, ותוכל להציג את עצמך על סמך ניסיון בעבודה ולא על סמך התואר.

לא שינו היום את הסיוע ללימודים?

להבנתי לוחמים משחוררים היום זכאים למימון 2/3 מהלימודים האקדמאים... בנוסף יש לך כספי פקדון.
אל תגביל את עצמך רק לתכנית שהזכרת.

לא שינו היום את הסיוע ללימודים?

להבנתי לוחמים משחוררים היום זכאים למימון 2/3 מהלימודים האקדמאים... בנוסף יש לך כספי פקדון.
אל תגביל את עצמך רק לתכנית שהזכרת.

כן אחי הצבא מממן ללוחמים גם תואר אם מישהו הולך בכיוון.. חשבתי בסך הכול ללמוד את הקורס הזה כדי טיפה להיכנס לתחום לעבוד שנה ככה ואז אם אני ממש אוהב להתחיל לימודים במדמח באוניברסיטה טובה או אפילו לשלב בין העבודה לפתוחה הצבא גם כן מציע לעשות את זה..
רציתי לדעת פשוט אם מישהו מכיר את התכנית יש פה מלא פוסטים על הייטק הבנתי שהמון קוראים של הבלוג בתחום הזה

מציע לך לחפש קורס חינם באינטרנט... יש המון אתרים שמציעים אחלה ספתח בחינם או במחיר זעיר.
תשקיע חודש, תקרא הרבה, תתרגל, תשאל שאלות בפורומים מקצועיים, תנסה לקפוץ למים - תראה אם אתה אוהב ומתחבר לזה

אחרי שתצבור קצת ידע ותבין מה זה קוד - אתה תדע לענות לעצמך הרבה יותר טוב

אני גם עמדתי להיכנס לתוכנית הזאת .
אבל העדפתי ללכת ולהשקיע את הזמן שלי על תואר , לטווח הארוך יותר משתלם לדעתי ומאנשים שהתייעצתי איתם באותה תקופה .
אגב , יש מיונים לא קלים לתוכנית הזאת ולא בטוח שתעבור אותן בכלל..

מבחינת זמן זה חצי תואר.
מבחינת מחיר, זה יעלה לך לפחות 200,000 שח (שכר ממוצע * 16 חודשים)

מסכים שזה שם סקסי עם וואסח לתפקיד משעמם, אבל לא כל המשרות סייבר כאלה, יש דברים מאוד מעניינים בעולם הזה.

אני מבין שהיום 15K נראה לך הרבה כסף, בגיל 30-40 אתה תבין שזה סכום די מצחיק.
נכון שאני לא פותח האשכול אבל אני בן 31 ו 15k זה ממש לא סכום מצחיק לדעתי
אז לפחות לדעתי אין לזלזל באף שקל

יהיה לך קל יותר להיכנס לתעשיה עם תואר, לא כי הוא יכין אותך לתעשיה אלא כי הוא משמש כסנן מאוד נוח למעסיק שלך, בדיוק כמו שהפסיכומטרי זו דרך מאוד נוחה לסנן מועמדים לתואר.

אבל כמו ש @Benjamin Willard כבר ציין זמן זה כסף וזו פרספקטיבה שצריך לקחת בחשבון. למשל ממוצע של 80 מהטכניון שווה יותר ממוצע של 80 ממכלת בראודה. אבל האם שווה להשקיע שנה וחצי במכינה רק בשביל הסיכוי להתקבל לטכניון? מצד שני התואר בבראודה הוא 4 שנתי(הנדסת תוכנה) בזמן שהתואר בטכניון הוא 3 שנתי(מדעי המחשב).

צריך גם לזכור, שאף מוסד לימודים אקדמי לא מבטיח לך השמה ושכמו ש @תל אביבי כבר כתב לך לא כל המשרות בהייטק שוות.

חשבתי בסך הכול ללמוד את הקורס הזה כדי טיפה להיכנס לתחום לעבוד שנה ככה ואז אם אני ממש אוהב להתחיל לימודים במדמח באוניברסיטה טובה

קצת מצחיק לעשות קורס של שנה + בשביל "לעבוד שנה ככה לראות אם אני אוהב את זה". אני מניח שתדע אם תכנות זה בשבילך עוד לפני שתסיים את הקורס. תבקש ממי שמפנה אותך לקורס לדבר עם בוגרים של התוכנית. תשאל אותם איך היה להם (תשובה של סבבה אחי לא טובה. ממש תחפור. מה אהבו מה לא אהבו וכו'), אם ואיך הם השתלבו מקצועית, והכי חשוב אם הם יודעים כמה מבני המחזור שלהם (במיוחד כאלו שלא היה להם רקע קודם בתכנות) השתלבו בתעשייה ונשארו לעבוד בה לאורך זמן. אם בוגרים של התוכנית נקלטים בתעשייה ונשארים בה, לדעתי שווה לשקול. אחרת יש דרכים יותר מהירות לברר אם תכנות זה בשבילך לפני שאתה נרשם לתואר במדמ"ח.

חשבתי בסך הכול ללמוד את הקורס הזה כדי טיפה להיכנס לתחום לעבוד שנה ככה ואז אם אני ממש אוהב להתחיל לימודים במדמח
אם תלמד מדמח בסוף, השנתיים האלה יהיו בזבוז זמן והכנסה אדירים.

אם אתה חושב לטווח ארוך להתברג במשרה low end הייטק כזאת, אז סבבה

לא הייתי הולך על זה.

נניח ותעשה את זה והתחום יעניין אותך. האם תרצה להתקדם לתואר ראשון אחר כך? אם כן, הלימודי סייבר של השנתיים שתעשה לא ישנו כל כך, כי יהיה לך מספיק משרות שתוכל להתפתח בהם לאחר מכן (גם סייבר אם תבחר כך).

אם אתה שוקל להתעניין בתחום, תשקול עוד קצת כדי להבין אם אתה רוצה לעשות תואר באוניברסיטה.
גם אחרי שנה באו״נ תוכל להבין אם התחום בשבילך או שלא.

נושאים דומים

Back
למעלה