• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנסת ומדינה עם רוב חרדי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
אז איילת שקד היתה מגש הכסף עליו ניתנה מדינת הכהניזם?
מה הכוונה? היא שרפה קולות של לא יודע מי אבל מבחינת חשבון פשוט מדובר על אותם קולות +- אין לו איזה קהל תל אביבי חילוני צעיר חדש כמו שמדברים...
סך הכל חיבור של כלל הציבור הדתי שקיים גם בתל אביב.. ומצביעים לאיחוד שלהם כי זה מה שיש שם.. ואין להם אופציה אחרת מבחינתם

מה הכוונה?
פליטת פה של אחד מהח"כים הליכודניקים - דרישה מאיילת שקד להמשיך במירוץ גם כשברור שהיא לא עוברת. המצביעים הקלאסים כנראה עברו לבן גביר ומי שנשרף זה אולי חילונים-מסורתיים משכילים? כאלה שלא יכולים נפשית להצביע לבן גביר ולליכוד?

הראשון לא יקרה אז סביר שהשני לצערי
אה, כמובן. הפאנטזיה על ה-"מבול" שיחריב את הכל ואחריו יהיה טוב.

יש סיבה שבכל כך הרבה תרבויות בעולם צץ באופן בלתי-תלוי ועצמאי המיתוס הזה.

יש משהו מאוד מושך בקונספט הזה של מעין CLEANSE - אירוע כל כך גדול שאחריו שום דבר לא יהיה אותו דבר והכל יהיה שונה.

אז, לא, רוב ההיסטוריה מתפתחת בצורה אבולוציונית ולא בקטסטרופות חדות.
אפילו נפילת האימפריה הרומית לא הייתה איזשהו *אירוע* שיש לו תאריך בלוח השנה, אלא תהליך שנמשך המון שנים.

כך גם פה, לא תהיה שום "מלחמת אחים" כי זה לא ב-DNA של האוכלוסיה פה.
אין פה מי שילחם במי - זה פנטזיה מוחלטת.

אז מה כן יקרה? דעיכה הדרגתית: מגמת הירידה מהארץ של הציבור הליברלי, חילוני ומשכיל -- שכבר החלה עם רצח רבין ומאז התעצמה - תמשיך להתעצם. כבר כיום שני שליש מהמשפחה שלי חיה בחו"ל - וכך גם שני שליש מהמכרים שלי בערך.

ובעוד המגמה הזו ממשיכה (ומחלישה את המחנה הליברלי/חילוני/דמוקרטי וכו') - החרדים ימשיכו להתרבות עד שיהפכו ל-20%, 30% והלאה מהציבור -

עכשיו - איך תראה בדיוק המדינה הזו (והאם תהיה בכלל מדינה) עוד נניח 50 שנה - אין לי שום יכולת להתנבא, אבל מה שדי בטוח זה שהיא לא תהיה ישראל של הרצל, בן גוריון, גולדה, בגין, רבין, שמיר, שרון, וכו' -- וגם לא זו של "ביבי" אפילו. היא תהיה אולי משהו שבין טורקיה לאיראן, רק עם כלכלה יותר חלשה בהרבה (כי הכלכלה שלנו מבוססת על כח אדם מוכשר ולא על משאבים או כח עבודה זול).

ואף אחד לא יכה על חטא, ואף אחד לא יתן דין וחשבון - כי אף אחד (למעט כמה היסטוריונים בגולה) לא יעשה את ה-"קישור" ואת הניתוח שיגיד אהה - אם רק היינו שומרים על הדמוקרטיה חילונית, ליברלית וכו' - היה פה טוב ונחמד. אלא פשוט יהיה פה משהו אחר. בדיוק כמו שאף אחד באיטליה היום לא מכה על חטא על הטעויות של מנהיגי האימפריה הרומית (או כל אנלוגיה דומה אחרת).

הייתה לי שיחה מקרית לפני כמה זמן עם כמה איראנים בטוויטר ----
הם מחו על זה שהתקשורת לא מסקרת מספיק את מחאת החיג'אב לטענתם.
זה עצבן אותי קצת - אז הגבתי ואמרתי - שמה בדיוק הם חושבים שיקרה אם התקשורת תסקר את זה יותר --- המשטר יפול בגלל התקשורת? ושכל המצב שהם נמצאים בו הוא בגללם ובגלל שהם העלו במו ידיהם את האייתולות לשלטון.

לא היה אחד (אחד!) שהגיב לי משהו ענייני --
אלא 19 איראנים שונים ענו לי שהמשטר האיראני הנוכחי הוא (שימו לב) תולדה של קונספירציה אמריקאית בהנהגת הנשיא קארטר דאז (?!) להמליך את האסמלאיסטים באיראן.

זה גם מה שיהיה פה.
אחרי שהמדינה תוחרב (בהדרגה, כאמור, לא יהיה "אירוע" חורבן. תהליך) - יהיו מי שישמיעו בטח איזושהי תיאוריית קונספירציה על זה שהשמאל פירק את ישראל ו/או שהעם חטא והאל רצה לנקום בנו או כל קשקוש אחר.

פליטת פה של אחד מהח"כים הליכודניקים - דרישה מאיילת שקד להמשיך במירוץ גם כשברור שהיא לא עוברת. המצביעים הקלאסים כנראה עברו לבן גביר ומי שנשרף זה אולי חילונים-מסורתיים משכילים? כאלה שלא יכולים נפשית להצביע לבן גביר ולליכוד?

יש מצב..
זה גם הביא לעליה של אחוז החסימה דבר שברור שטוב לגוש שלו..
רק המצביעים שלה מעלים את אחוז החסימה בלפחות 1700 קולות ועוד לא סיימו לספור

וב 2021?
ימינה בראשות נפתלי בנטב3.64%9,575
הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ'ט1.72%4,506

מול עכשיו
הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ` ועוצמה יהודיתט4.50%11,968
הבית היהודי בראשות איילת שקדב0.75%1,987

אין פה איזו הפתעה גדולה...
אתה מתעקש שמצביעי בנט ומצביעי בן גביר הם אותם מצביעים. אני אזכיר שבנט פירק את השותפות עם סמוטריץ כדי להרחיק את עצמו מהקהל החרד"לי. מצביעי בנט היו בחלקם דתיים לייט וגם חילונים - כאלו שלא היו מצביעים לעולם לבן גביר.

עכשיו - איך תראה בדיוק המדינה הזו (והאם תהיה בכלל מדינה) עוד נניח 50 שנה - אין לי שום יכולת להתנבא, אבל מה שדי בטוח זה שהיא לא תהיה ישראל של הרצל, בן גוריון, גולדה, בגין, רבין, שמיר, שרון, וכו' -- וגם לא זו של "ביבי" אפילו. היא תהיה אולי משהו שבין טורקיה לאיראן, רק עם כלכלה יותר חלשה בהרבה (כי הכלכלה שלנו מבוססת על כח אדם מוכשר ולא על משאבים או כח עבודה זול).

למה סתם להכפיש. אתה יודע כמה משגיחי כשרות, מוהלים, רבנים, דיינים, סופרי סתם, מקבלי נדבות ושליחים לקבל נדבות מהיורדים יהיו ? וכמובן כל האוכל מיובא בשנת שמיטה. הזוז החדש יהיה שווה 1000 שקל חדש. ובא לציון גואל.

• אהבתי
Reactions: HHH
מגמת הירידה מהארץ של הציבור הליברלי, חילוני ומשכיל -- שכבר החלה עם רצח רבין ומאז התעצמה - תמשיך להתעצם. כבר כיום שני שליש מהמשפחה שלי חיה בחו"ל - וכך גם שני שליש מהמכרים שלי בערך.
אשמח לראות נתונים סטטיסטים שמראים שמאז רצח רבין התופעה החלה והתעצמה.

אתה מתעקש שמצביעי בנט ומצביעי בן גביר הם אותם מצביעים. אני אזכיר שבנט פירק את השותפות עם סמוטריץ כדי להרחיק את עצמו מהקהל החרד"לי. מצביעי בנט היו בחלקם דתיים לייט וגם חילונים - כאלו שלא היו מצביעים לעולם לבן גביר.
אני מתעקש שרובם דתיים ואם הייתה להם אופציה ריאלית (שקד לא הייתה ריאלית) הם היו בוחרים בה אולי אבל כשאין להם עוד אופציה אז הם בחרו בו
גם בנט במקור העדיף ממשלה עם הליכוד הוא לא איזה אדם כזה מתון...
בהחלט שרובם הגדול בהחלט הלכו להצביע לאיחוד הזה כנראה מהצד של סמוטריץ אבל מה לעשות שהם ביחד.. לא הייתה להם חלופה

המספרים האלה לא מפורסמים.
חיפשתי בעבר.
בגדול משרד הפנים יודע כמה ישראלים ניתקו תושבות, ומידע כללי עליהם - עיר מגורים אחרונה בארץ, מצב משפחתי.
זה היה מאוד עוזר להבין מי חתך האוכלוסייה שעוזב ומה המגמה, אבל או שלא רוצים לבדוק או שלא רוצים לפרסם.

נראה גם שאנשים שוכחים שיש ציבור חילוני (גם דתי!!) משכיל וליברלי שלא יורד מהארץ... אולי כדי לצאת מהבועה של מרכז תל אביב

חיפשתי בעבר.
בגדול משרד הפנים יודע כמה ישראלים ניתקו תושבות, ומידע כללי עליהם - עיר מגורים אחרונה בארץ, מצב משפחתי.
זה היה מאוד עוזר להבין מי חתך האוכלוסייה שעוזב ומה המגמה, אבל או שלא רוצים לבדוק או שלא רוצים לפרסם.
דווקא ראיתי נתון סטטיסטי על היורדים. באופן לא מפתיע מדובר באנשים שהם משכילים יותר וחזקים יותר כלכלית מהממוצע.

חיפשתי בעבר.
יש לי בעיה לנהל דיון ענייני כשאין נתונים, אני אמור לקבל את הקביעה שלך שיש מגמה רק בגלל שאתה מכיר אנשים שעזבו? ככה לא עובדת סטטיסטיקה.
בכל מיקרה אלו הנתונים לגבי כלל האוכלוסיה, כמובן שאין מגמה של עזיבה, להיפך.
%D7%92%D7%A8%D7%A3-7.jpg

נראה גם שאנשים שוכחים שיש ציבור חילוני (גם דתי!!) משכיל וליברלי שלא יורד מהארץ... אולי כדי לצאת מהבועה של מרכז תל אביב
ככל שיהיה יותר קשה לחיות פה וחברה אחת שחיה על חשבון האחרת תגדל יותר
כל סוג של ציבור משכיל וליברלי ירצה לעוף מפה גם דתיים ליברלים

חוץ מזה הדמוגרפיה תעשה את שלה עם או בלי קשר להגירה

נערך לאחרונה ב:
אכן רובם דתיים, אף אחד לא טען אחרת. אבל הטענה שלך היא שאין חילונים שתומכים בבן גביר, זו טענה פשוט שגויה.
לא זה מה שאמרתי..
טענו שיש להם איזה קהל חדש דנדש.. זה לא נכון כאיזו תופעה
יש להם קהל חילוני שגם לפני זה הצביע למפלגות מהימין המדיני הקשיח
כל מיני חילונים לאומנים שתמיד יש.. אין פה משהו חדש

לא זה מה שאמרתי..
טענו שיש להם איזה קהל חדש דנדש.. זה לא נכון כאיזו תופעה
יש להם קהל חילוני שגם לפני זה הצביע למפלגות מהימין המדיני הקשיח
כל מיני חילונים לאומנים שתמיד יש.. אין פה משהו חדש
אם מישהו חילוני למשל עבר מהליכוד לבן גביר זה לדעתי כן קהל חדש.
אבל מרגיש לי דיון קצת מעגלי, פרשתי.

יש לי בעיה לנהל דיון ענייני כשאין נתונים, אני אמור לקבל את הקביעה שלך שיש מגמה רק בגלל שאתה מכיר אנשים שעזבו? ככה לא עובדת סטטיסטיקה.
%D7%92%D7%A8%D7%A3-7.jpg
הירידה לפני 2010...
זה החלק של המשבר הכלכלי?

%D7%92%D7%A8%D7%A3-7.jpg
איך זה הגיוני? איפה העליה הענקית מברית המועצות של תחילת שנות התשעים? מה זאת העליה הגדולה של תחילת שנות האלפיים בגרף?

איך זה הגיוני? איפה העליה הענקית מברית המועצות של תחילת שנות התשעים? מה זאת העליה הגדולה של תחילת שנות האלפיים בגרף?
זה גרף שמראה אזרחים יוצאים מול חוזרים. הוא לא כולל אזרחים חדשים

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה