• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ימין ושמאל בפוליטיקה

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
הפוסט הראשון שלי בנושא הסביר את דעתי בקשר לשאלתך
קראתי שוב ולא כתבת שם כלום. רק כתבת שיש הבדלים, אבל לא כתבת מה הם.
אני לא מבין איך אנשים יכולים לטעון שהם ימין, אם הם לא יודעים להגדיר מה זה ימין. כנ”ל לגבי שמאל.

אני לא מבין איך אנשים יכולים לטעון שהם ימין, אם הם לא יודעים להגדיר מה זה ימין. כנ”ל לגבי שמאל.
את השאלה הזו אפשר לשאול פחות או יותר על כל מילה בשפה.
למשל אנשים יודעים מה זה צבע כחול גם בלי להגדיר אותו בדיוק (גל אלקטרומגנטי באורך גל של 450-495 ננומטר).

כמובן שהחוסר בהגדרה אחידה יכול להוביל לכך שחלק מהאנשים ישתמשו במילה X (למשל "ימין" או "כחול") לתיאור תופעה כלשהי,
וחלק מהאנשים ישתמשו במילה Y (למשל "שמאל" או "תכלת") לתיאור של אותה תופעה.

אבל כך השפה עובדת. אי אפשר לפתח תקשורת בין בני אדם שמבוססת אך ורק על דברים מדידים ומוגדרים חד משמעית. אחרת כל תינוק היה צריך לקרוא אלפי ספרים לפני שהוא מתחיל לדבר...

נערך לאחרונה ב:
באותה מידה שאנשים יודעים מה זה צבע כחול גם אם הם לא יודעים להגדיר אותו בדיוק (גל אלקטרומגנטי באורך גל של 450-495 ננומטר).
אבל הם טוענים שזה אידאולוגיה ויש הבדל בעמדות וזה לא סתם תמיכה בנבחרת בכדורגל. אז אני שואל מה הן העמדות של כל צד, לפי הבנתם.

כתבו שוב ושוב לאורך השרשור..
אבל אכתוב את זה שוב במילים שלי.
ימין זה בעד מדינת ישראל כמדינה יהודית. בלי ויתורים לערבים.
וימין זה שמרנים, בגדול.
וימין כיום זה מסורתיים.
הלאה, מה עוד?
זה נכתב כבר כמה פעמים לאורך השרשור, ואני לא מבין מה חסר לך בהגדרות האלה.

כתבו שוב ושוב לאורך השרשור..
אבל אכתוב את זה שוב במילים שלי.
ימין זה בעד מדינת ישראל כמדינה יהודית. בלי ויתורים לערבים.
וימין זה שמרנים, בגדול.
וימין כיום זה מסורתיים.
הלאה, מה עוד?
זה נכתב כבר כמה פעמים לאורך השרשור, ואני לא מבין מה חסר לך בהגדרות האלה.
ומה לדעתך העמדות של השמאל?

אתה שומע דבר מתוך הפכו.
אך אני לא יכול באמת לכתוב את עמדות השמאל, כי איני יכול להיות דובר של גוש פוליטי אחר.
גם בימין הכללתי, כי יש פער בין חלקים בימין.
אבל אני יכול לנסות
(מאחר שאני איש ימין כי אני איש ימין ולא כי אני לא איש שמאל, אני לא חייב לדעת בדיוק את דעות השמאל בשביל להגדיר את עצמי, ואם תשאל, איך אני יודע שאני ימין? לפי מה שאני יודע בערך על השמאל אני יודע שאני ממש לא שם)
שמאל בעד שלום עם ערבים.
שמאל ליברלי.
שמאל חילוני.
וכן, יש חריגים בכל מחנה.
וכן, ברור שבקצוות הקרובים של המחנות אולי לא הכי קל להגדיר.

אתה שומע דבר מתוך הפכו.
אך אני לא יכול באמת לכתוב את עמדות השמאל, כי איני יכול להיות דובר של גוש פוליטי אחר.
גם בימין הכללתי, כי יש פער בין חלקים בימין.
אבל אני יכול לנסות
(מאחר שאני איש ימין כי אני איש ימין ולא כי אני לא איש שמאל, אני לא חייב לדעת בדיוק את דעות השמאל בשביל להגדיר את עצמי, ואם תשאל, איך אני יודע שאני ימין? לפי מה שאני יודע בערך על השמאל אני יודע שאני ממש לא שם)
שמאל בעד שלום עם ערבים.
שמאל ליברלי.
שמאל חילוני.
וכן, יש חריגים בכל מחנה.
וכן, ברור שבקצוות הקרובים של המחנות אולי לא הכי קל להגדיר.
וגם ערכים אוניברסליים עם דגש על שוויון, הן פוליטי והן צמצום פערים כלכליים.

אז בוא נסכם - אתה מתנגד לרפורמה שאתה מתכנן להנות ממנה מבחירתך החופשית
כן אפילו שאני יחסוך כסף מזה בכל זאת אידיאולוגית אני נגד.
וטוען שהרוב יניידו את המספר שלהם אבל זה לא אומר שהם תומכים ברפורמה. מבולבלים? גם אנחנו...
אתה קורא לעצמך אנחנו זה נחמד מאוד, בכל מקרה לא כתבתי שלדעתי הרוב יניידו אבל בכל מקרה לדעתי אם אתה רוצה להבין את מה שכתבתי, פשוט תקרא שוב, ואז גם תראה מה כתבתי, וממילא גם תוכל להבין.

זה מה שמופיע בראש הערך:
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: טענות שגויות שמקורן בהשקפות שמאל וימין בישראל, אך אינן מתאימות למדינות אחרות וגם לגבי ישראל הן שנויות במחלוקת.

מה הקטע האינפנטילי של הממשלה הנוכחית לדבר ולהזכיר שירות צבאי של אנשים ואם הם היו או לא היו לוחמים? הם בני 17? הם ירדו מהפסים?
לאן הם הגיעו בעעע

מה הקטע האינפנטילי של הממשלה הנוכחית לדבר ולהזכיר שירות צבאי של אנשים ואם הם היו או לא היו לוחמים? הם בני 17? הם ירדו מהפסים?
לאן הם הגיעו בעעע
זו רמת השיח בפוליטיקה. ספציפית, האופוזיציה תוקפת את הממשלה על חוסר פטריוטיות, אז הממשלה תוקפת את האופוזיציה שרובה מורכבת ממפלגות משתמטים בבטן הרכה, לשיטתה.

Back
למעלה